[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
30-06-2014, 14:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 04:09 przez szopen.)
Post: #1
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
Witam
Jestem nowym użytkownikiem. Mam smartfona htc One X z androidem 4.2.2 i od niedawna mam problem z internetem w Aero2. Problem jest taki że jak wkładam kartę SIM Aero to wykrywa sieć Plusa. Próbowałem ustalić nowy punkt dostępu APN i zapisywałem go. Następnie wracałem aby uaktywnić ten punkt ale go wcale na liście nie było i wyświetlało mi następującą informacje: "Brak karty SIM. Włóż kartę SIM do telefonu.". Przywracałem system do ustawień roboczych ale nic to nie dało, nadal tego punktu nie zapisywało. Pisałem do Aero ale odpisali mi żebym kierował się procedurą tą którą wykonywałem wcześniej. Karty Sim nie mam zepsutej bo działa w modemie do kompa, tak samo adapter w telefonie działa prawidłowo bo czyta inne karty. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2014, 14:35
Post: #2
Problem z siecią Aero 2 na moim telefonie. Nie można ustawić nowego APN.
jeśli karta SIM działa w innym urządzeniu to możliwe, że:
-problematyczne urządzenie ma Simlock ?
-karta SIM nie styka się jak należy w złączu w problematycznym urządzeniu ? (przeczyść styki na karcie SIM i te dotykające karty SIM)
--inna tajemnicza(nieznana) możliwość
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2014, 15:15
Post: #3
Problem z siecią Aero 2 na moim telefonie. Nie można ustawić nowego APN.
podstawowe pytanie:
czy ten smartfon kiedykolwiek działał z kartą Aero2?
i drugie, jeśli odpowiedź to "tak":
w jakich okolicznościach przestał działać?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2014, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2014 18:31 przez K4r0lSz.)
Post: #4
Problem z siecią Aero 2 na moim telefonie. Nie można ustawić nowego APN.
Problem z zapisywaniem APN opisywał JakubD w co najmniej jednym poście - niestety w tej chwili nie potrafię go znaleźć... ale jeśli dobrze pamiętam, to należy dodać APN przy włożonej innej karcie SIM niż z Aero2.
Cytat:Problem jest taki że jak wkładam kartę SIM Aero to wykrywa sieć Plusa
I bardzo dobrze, jeśli masz włączony roaming, to będzie działać jako Aero2 Wink
Oczywiście, potrzebny jeszcze odpowiedni APN.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2014, 18:30
Post: #5
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
Witam Smile
Przepraszam że nie było mnie tak długo na forum i temat trochę upadł.
Szopen telefon działał w sieci Aero2. Prawdopodobnie przestał działać jak ściągnąłem apkę przez Wifi na karcie plusa. Podczas ściągania zatwierdziłem odzyskiwanie hasła Google. Potem zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych. Na swoim koncie nie widzę, aby był podany nr. tel.
K4r0lSz próbowałem ustawić nowy APN na innej karcie ale telefon nie zapamiętuje tych ustawień chociaż naciskam zapisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2014, 20:29
Post: #6
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
A czy działa z jakąkolwiek kartą SIM teraz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2014, 18:56
Post: #7
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
Telefon działa ze wszystkimi kartami SIM. próbowałem podmienić nazwy punktów dostępowych mms, ale nic to nie dało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2014, 20:13
Post: #8
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
Komunikat "Brak karty SIM. Włóż kartę SIM do telefonu" ciągle jest z Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 00:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-10-2014 00:47 przez szopen.)
Post: #9
HTC One X Nie można ustawić nowego APN
punkt dostępowy MMS służy do obsługi MMS i obawiam się, że profil MMS może nie dać się zmodyfikować na profil dostępu do internetu ze względu na ustawione niektóre opcje, które powinny zostać puste (z doświadczenia wiem, że przynajmniej w niektórych smartfonach nie da się zaakceptować pustej opcji, która poprzednio była ustawiona na jakąś wartość), swoją drogą MMSy nie są obsługiwane w sieci Aero2

natomiast powinno dać się skasować dowolny profil (również MMS). a zamiast niego utworzyć nowy

nie do końca zrozumiałem okoliczności w jakich powstał problem - sugeruję jednak zresetować telefon do ustawień fabrycznych i dopiero wtedy utworzyć nowy profil połączenia z internetem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat Stahlmann 34 22 998 26-07-2017 22:11
Ostatni post: szopen
  Jak ustawić Aero2 w telefonie Alcatel One Touch Idol 2S ? jagunnia 10 8 625 09-03-2015 18:39
Ostatni post: jagunnia
  HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią" jotkrys1 12 17 744 01-09-2012 09:06
Ostatni post: jakubd