Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: HTC One X Nie można ustawić nowego APN
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Jestem nowym użytkownikiem. Mam smartfona htc One X z androidem 4.2.2 i od niedawna mam problem z internetem w Aero2. Problem jest taki że jak wkładam kartę SIM Aero to wykrywa sieć Plusa. Próbowałem ustalić nowy punkt dostępu APN i zapisywałem go. Następnie wracałem aby uaktywnić ten punkt ale go wcale na liście nie było i wyświetlało mi następującą informacje: "Brak karty SIM. Włóż kartę SIM do telefonu.". Przywracałem system do ustawień roboczych ale nic to nie dało, nadal tego punktu nie zapisywało. Pisałem do Aero ale odpisali mi żebym kierował się procedurą tą którą wykonywałem wcześniej. Karty Sim nie mam zepsutej bo działa w modemie do kompa, tak samo adapter w telefonie działa prawidłowo bo czyta inne karty. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam Smile
jeśli karta SIM działa w innym urządzeniu to możliwe, że:
-problematyczne urządzenie ma Simlock ?
-karta SIM nie styka się jak należy w złączu w problematycznym urządzeniu ? (przeczyść styki na karcie SIM i te dotykające karty SIM)
--inna tajemnicza(nieznana) możliwość
podstawowe pytanie:
czy ten smartfon kiedykolwiek działał z kartą Aero2?
i drugie, jeśli odpowiedź to "tak":
w jakich okolicznościach przestał działać?
Problem z zapisywaniem APN opisywał JakubD w co najmniej jednym poście - niestety w tej chwili nie potrafię go znaleźć... ale jeśli dobrze pamiętam, to należy dodać APN przy włożonej innej karcie SIM niż z Aero2.
Cytat:Problem jest taki że jak wkładam kartę SIM Aero to wykrywa sieć Plusa
I bardzo dobrze, jeśli masz włączony roaming, to będzie działać jako Aero2 Wink
Oczywiście, potrzebny jeszcze odpowiedni APN.
Witam Smile
Przepraszam że nie było mnie tak długo na forum i temat trochę upadł.
Szopen telefon działał w sieci Aero2. Prawdopodobnie przestał działać jak ściągnąłem apkę przez Wifi na karcie plusa. Podczas ściągania zatwierdziłem odzyskiwanie hasła Google. Potem zrobiłem przywracanie do ustawień fabrycznych. Na swoim koncie nie widzę, aby był podany nr. tel.
K4r0lSz próbowałem ustawić nowy APN na innej karcie ale telefon nie zapamiętuje tych ustawień chociaż naciskam zapisz.
A czy działa z jakąkolwiek kartą SIM teraz?
Telefon działa ze wszystkimi kartami SIM. próbowałem podmienić nazwy punktów dostępowych mms, ale nic to nie dało.
Komunikat "Brak karty SIM. Włóż kartę SIM do telefonu" ciągle jest z Aero2?
punkt dostępowy MMS służy do obsługi MMS i obawiam się, że profil MMS może nie dać się zmodyfikować na profil dostępu do internetu ze względu na ustawione niektóre opcje, które powinny zostać puste (z doświadczenia wiem, że przynajmniej w niektórych smartfonach nie da się zaakceptować pustej opcji, która poprzednio była ustawiona na jakąś wartość), swoją drogą MMSy nie są obsługiwane w sieci Aero2

natomiast powinno dać się skasować dowolny profil (również MMS). a zamiast niego utworzyć nowy

nie do końca zrozumiałem okoliczności w jakich powstał problem - sugeruję jednak zresetować telefon do ustawień fabrycznych i dopiero wtedy utworzyć nowy profil połączenia z internetem
Przekierowanie