[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
19-06-2012, 18:39
Post: #1
HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Odebrałem dziś kartę Areo2. Mam nowego HTC Desire Z - czytałem, że Areo2 będzie z nim działać. Ale nie udaje mi się zmusić tej pary do współpracy... Zacząłem standardowo: w sieci komórkowe -> punkty dostępowe utworzyłem nowy APN o nazwie Areo2 i APN: darmowy. Manipulowałem trybem sieci: włączanie "tylko WCDAM" i "GSM/WCDAM auto" nic nie dało, zaś gdy daję "tylko GSM", to gdy ponownie wchodzę na tryb sieci, to widzę komunikat "zmień tryb działania sieci". A internet nie działa...
Dostępne sieci, to, poza wielką czwórką, Areo2. Gdy próbuję ją wybrać, to telefon twierdzi, że "Karta SIM nie pozwala na połączenia z tą siecią" - ale tego akurat się spodziewałem. Gdy daję "wybierz automatycznie", to otrzymuję komunikat: "Nie można nawiązać połączenia z tą siecią. Spróbuj ponownie później."

Co robię źle? Czy ktoś mógłby mi pomóc? Prooszę... Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 20:33
Post: #2
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
1. Musi być w trybie auto wyboru technologii (GSM/WCDMA)
2. Musi być w trybie automatycznym wyboru operatora
3. Musi być w zasięgu sieci (na liście przy ręcznym wyborze musi być PL17).

Teraz odpalasz przeglądarkę i robisz refresh strony, aż "zaskoczy".

Jak nie, to czeka cię zmiana firmware na jakiś nowszy/alternatywny ze strony XDA-developers.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 12:29
Post: #3
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Miałem ten sam problem Desire HD ustawiłem APN i nazwę reszty nie zmieniałam w ustawieniach następnie zmieniłem na obsługę wszystkich zakresów nie tylko 3. Wybór sieci zostawiłem automatyczny i nie łączył mi się telefon z Areo2 lecz zmieniłem na roaming na aktywny i dane działające o czym zapomniałem i nic mi to nie dało.

A pomógł restart telefonu.

Po restarcie znika APN wcześniej ustawiony i zapisany a za to zaczyna działać nam Aero2.

Nie rozumiem tego, ale wszystko działa więc mam nadzieję, że pomogłem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 13:50
Post: #4
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Zniknął ci wpisany APN? Trudno w to uwierzyć - zawsze powinien być widoczny i zaznaczony jako "aktywny".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 13:58
Post: #5
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Właśnie zniknął i nie mam go sprawdzałem kilka razy... a wszystko po restarcie telefonu i jestem zadowolony bo internet w telefonie chodzi mi szybciej niż w modemie nokii 7M-01 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 14:10
Post: #6
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
No to nie dziwne - prawie tak szybko, jak 21M-02 BEZ włożonej karty SIM Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 14:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2012 14:48 przez norbiki.)
Post: #7
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
haha Smile ale najważniejsze, że działa sprawdziłem na Desire Z i była taka sama sytuacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-06-2012, 21:04
Post: #8
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
No to słowo przeciwko słowu - u mnie w czasie połączenia i po ustawieniu APN (przy założeniu, że karta Aero2 nie została wyjęta) zawsze jest widoczny. Znika dopiero po wsadzeniu innej karty SIM.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2012, 16:41
Post: #9
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
U mnie na HTC Desire HD działa bez pokazania siły sygnału.Nazwa= P4Internet ,APN=darmowy,Typ APN=default.Działa też przekazywanie internetu na laptopa,po kablu USB jak i po Wi-Fi jako Hotspot.Jedynym mankamentem było przywrócenie Androida do wersji2.2.Na nowszych wersjach operatora jak i tzw.gotowanych oprogramowaniach,nie potrafiłem uruchomić internetu z Aero2.Mam nadzieję,że komuś pomogłem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2012, 23:39
Post: #10
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Właśnie przyszła do mnie nowa karta SIM od Areo2, więc postanowiłem wznowić swoją walkę z Desire Z o darmowy internet w telefonie, przegraną kilka miesięcy temu. Próbowałem i ze starą, i z nową, i w dalszym ciągu nic... Miałbym pytanie do norbiki (albo kogoś innego, kto potrafiłby wyjaśnić): o co chodzi z tymi 3 zakresami? I z tą zamianą roaming na aktywny? Próbuję różne warianty, APN czasami znika, czasami nie, czasami jest aktywny, czasami nie, ale i tak to nic nie pomaga...

Miałbym też pytanie do JUREK1954: czy nazwa = P4Internet nie sugeruje, że to nie Areo2 tylko Play?

I czy ktokolwiek z Was "zmógł" Desire Z, czy też oboje pisaliście o innych modelach Desire?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2012, 00:02
Post: #11
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Widziałem dwa normalnie działające Desire Z z Aero2, więc sprawa jest do zwalczenia.
Wymieniona karta Aero2 nie działa jeszcze - zadziała dopiero 1 października. Ponieważ prawdopodobnie nie ma blokady TS11- będzie łatwiej.

Zakresy - chodzi pewnie o częstotliwości i technologie GSM/WCDMA/900/1800/2100 - zalecam użycie trybu automatycznego i nie ruszanie tego ustawienia.

P4 to oczywiście Play, a nie Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2012, 00:16
Post: #12
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Drogi JD!!! Problem się rozwiązał: dzięki opisowi ponurego mleczarza stąd: http://forum.jdtech.pl/Watek-htc-desire-...34#pid5334 Konkretnie pomógł opis, jak uruchomić "Sieć komórkową" (przez Widżety i ich Konfigurację). Myślę, że byłoby dobrze jakoś wyróżnić ten opis, bo z wpisów w internecie wynika, że wiele osób zmaga się z problemem - bezskutecznie. Acha, zadziałało na karcie ważnej do końca września.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2012, 09:06
Post: #13
RE: HTC Desire Z - nie działa "nie można nawiązać połączenia z tą siecią"
Tak, widziałem, super, że już działa.
Właśnie to po to jest to forum, żeby zbierać takie rozwiązania problemów związanych z Aero2. Wyróżnić nie bardzo jest jak - samo rozwiązanie wygląda typowo dla wszystkich Androidów - skonfigurować profil i zmusić jakoś do nawiązania połączenia. Ważne, że jest sprawdzona metoda, jak ktoś będzie chciał - to znajdzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Xiaomi Redmi 5 lub podobny cenowo czy działa z Aero2 Jolka 7 15 612 15-06-2018 18:21
Ostatni post: szopen
Information HTC Desire 526G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 291 26-03-2015 08:00
Ostatni post: K4r0lSz
  Kruger&Matz Drive KM0407, Aero2 nie działa pezot1 7 12 974 23-03-2015 21:05
Ostatni post: krzysztofz
  HTC One X Nie można ustawić nowego APN ararbully 8 7 804 02-10-2014 00:47
Ostatni post: szopen
Information HTC Desire 516 (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 513 07-07-2014 08:53
Ostatni post: K4r0lSz