[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
htc desire S
22-04-2012, 13:48
Post: #1
htc desire S
Witam,

Próbuję uruchomić AERO2 w HTC DESIRE S i nie daje rady.
Co robiłem:
Po włożeniu karty od aero2 w meni "sieci komórkowe" zaznaczyłem "Dane w roamingu", utworzyłem nowy APN po nazwą "aero2" i APN "darmowy" i zaznaczyłem, aby telefon z niego skorzystał.
W "Sieci komórkowe" -> "Operatorzy sieci" zaznaczyłem "Wybierz automatycznie" bo w przeciwnym razie ciągle mnie komóra monitowała o wybranie któregoś operatora a i tak po wybraniu danego operatora dostawałem komunikat, że nie można się z siecią połączyć.

Próbowałem łączyć się z sieci niejednokrotnie za pomocą dolphina/domyślnej przeglądarki "Internet". Kasowałem punkt dostępowy aero, włożyłem inny sim, na tym simie stworzyłem APN aero2 a następnie dopiero włożyłem kartę sim aero2 i nic.
Tryby sieci próbowałem ustawiać na GSM/WCDMA auto, tylko GSM, tylko WCDMA.

Za żadnym razem nie mogłem połączyć się z siecią przez AERO2, nawet nie opcja "Sieci zwykłe i bezprzewodowe" -> "Sieć komórkowa" jest zaciemniona (nie mogę jej włączyć), w związku z czym ściągnąłem DataSwitch razem z Internet OnOff i nic

Lokalizacja: Warszawa, niedaleko Wola Parku (zasięg aero2 powinien być).

Wersja Android 2.3.3

Dodam, że po włożeniu SIM innego operatora sieć jest i działa.

Proszę o pomoc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2012, 16:19
Post: #2
RE: htc desire S
Prawie wszystko robisz OK.
1. Automatyczny wybór sieci ma być - OK - blokada TS11 uniemożliwia zalogowanie wprost.
2. APN konfiguruje się TYLKO z kartą, na której ma działać (no chyba, że ręcznie podane zostały kody sieci MCC 260 i MNC 17). Jeżeli lista APNów jest pusta, dodaje się je za pomocą przycisku menu/skrótów.

Jeden problem: niedostępność opcji "Sieć komórkowa" - wskazuje, na brak karty SIM, nieprawidłowe włożenie (może została wyłamana do zbyt małego rozmiaru?). Wątpię w uszkodzenie SIMa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2012, 17:59
Post: #3
RE: htc desire S
Kartę SIM sprawdziłem, nie wygląda na inaczej ułamaną.
W każdym bądź razie dzięki za trop - jak będę miał okazję to przetestuję kartę na innym telefonie/modemie i dam znać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2012, 16:22
Post: #4
RE: htc desire S
Witam ponownie,

Miałem dać znać jak sprawdzę kartę na innym sprzęcie. Okazuje się, że karta działa, sprawdzone na modemie Huawei E173u-2. Tymczasem zaktualizowałem Andoida na wersję 2.3.5 i nadal ten sam problem z telefonem. Dodam również, że nie jestem odosobnionym przypadkiem (dostałem info przez PW od innego użytkownika).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2012, 18:05
Post: #5
RE: htc desire S
Testowałem na wielu androidach, w tym także na Desire i Desire Z - wersji S nie miałem przyjemności testować - i zero problemów, nigdy nie pytało o MCC i MNC, jeżeli tylko karta była w środku i nie było simlocka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2012, 23:57
Post: #6
RE: htc desire S
Dostałem dzisiaj ten telefon. Po 10h walki z kartą Plusa - poddałem się - nie działa.
Teraz włożyłem - już dla żartu bardziej - kartę Aero2.
Też nie działa. Widzi aero2, Plusa, Orange i Play - po wybraniu Aero2: "Karta SIM nie pozwala na połączenie z tą siecią"
To samo przy karcie Plusa - może telefon jest uszkodzony???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 01:42
Post: #7
RE: htc desire S
Mnie się udało skonfigurować htc desire s pod Aero2 i już się chwalę jak:
Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Sieci komórkowe -> zaznacz Dane w roamingu i przejdź do Punkty dostępowe -> Nazwa: PL-Aero2; APN: darmowy i więcej proszę nic nie zmieniać. Kiedy wróciłem do poziomu wyżej Sieć komórkowa była nieaktywna i nie można jej było uruchomić. Wszedłem więc w aplikacje (widżety) i jest tam Konfiguracja, którą uruchamiamy. W 3 kroku konfigurowania pojawia się Połączenie internetowe -> zaznaczamy Sieć komórkowa lub Wi-Fi, w 4 kroku zaznaczyłem sobie także Autosynchronizację danych (ale to już opcjonalnie, raczej niekoniecznie) i net zaczął śmigać jak ta lala. Na głównym ekranie mam co prawda komunikat "Brak sygnału - ograniczone usługi" ale nie ma to wpływu na surfowanie po necie i ściąganie aktualizacji oprogramowania. Mam nadzieję, że pomogłem.
Ponury
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2012, 00:03
Post: #8
RE: htc desire S
DROGI PONURY!!! MASZ U MNIE DUŻE PIWO ALBO DUŻEGO BUZIAKA!!! - dzięki Twojemu opisowi udało mi się po kilku miesiącach walki uruchomić Areo2 na moim HTC Desire Z!!! Ale numer - wreszcie działa!!!

Smile Smile Smile Smile Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information HTC Desire 526G (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 309 26-03-2015 08:00
Ostatni post: K4r0lSz
Information HTC Desire 516 (Dual SIM) K4r0lSz 0 2 530 07-07-2014 08:53
Ostatni post: K4r0lSz
Information HTC Desire 616 (Dual SIM) K4r0lSz 0 1 939 27-03-2014 08:05
Ostatni post: K4r0lSz
Information HTC Desire 310 (Dual SIM) K4r0lSz 1 2 856 06-03-2014 13:13
Ostatni post: jakubd
  HTC Desire A8181 (Bravo) pestka14 5 5 213 05-03-2014 20:54
Ostatni post: spag