[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hilink reset skrypt by sauron76 [hilink],[win]
04-04-2014, 01:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 03:11 przez szopen.)
Post: #1
Brick Hilink reset skrypt by sauron76 [hilink],[win]
Dla tych, którzy mają Hi-Linka. Zróbcie sobie plik bat, który będzie resetować połączenie. Mi to na razie działa. Zmieniłem nazwę interfejsu na Aero2 (Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępnienia -> Zmień ustawienia karty sieciowej dla WIN7). Wcześniej miałem tam polskie znaki i coś nie chciało działać. Teraz tylko pozostaje jakiś sposób, który uruchomi sam ten plik po wpisaniu kodu. Dałem opóźnienie jednej sekundy i nie ma problemu. Jak komuś nie zadziała to dajcie więcej. Bez tego opóźnienia nie wykonywało się drugie polecenie. Ten myk chyba jest uniwersalny dla wszystkich, którzy korzystają z bezpośrednio wpiętych modemów.

Cytat:netsh interface set interface "Aero2" disabled
timeout /t 1
netsh interface set interface "Aero2" enabled

Dodanie skrótu dla pliku bat do paska systemu Windows (nie jest to takie oczywiste jak się może wydawać)
1.Renaming your .cmd/.bat to to .exe
2.Right clicking on the *.exe and choose pin to taskbar
3.Renaming it back to .cmd/.bat
4.Shift+right clicking the taskbar icon (for the exe) and choose properties
5.Changing the reference from *.exe to .cmd/.bat and change icon as needed

Wystarczy po wpisaniu kodu kliknąć w podręczny skrót na pasku. W sumie jest to dużo wygodniejsze niż wchodzenie w ustawienia modemu.

Dla użytkowników routerów może wskazane będą zdalnie sterowane gniazda elektryczne. Znalazłem coś takiego. Urządzenie powinno się zresetować po chwilowym odcięciu od prądu za pomocą pilota. To tylko moja idea. Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce.
http://www.jula.pl/gniazda-elektryczne-z...szt-408062
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:42
Post: #2
Jest captcha w BDI
Kopiuję treść do wątku do dekapciu. Fajne rozwiązanie, jeżeli z hilinkiem faktycznie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 09:59 przez sauron76.)
Post: #3
Jest captcha w BDI
Tylko nie wiem jak to zdalnie uruchomić. Chciałem za pomocą skryptu greasmonkey oraz jquery ale z tego co czytałem nie da się uruchomić tam pliku bat ze względu na bezpieczeństwo. Idea byłaby taka, że w momencie gdy wyświetla się ten zielony komunikat proszący o reset, włączałby się plik bat. Tylko nie wiem jak to mam monitorować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:18
Post: #4
Jest captcha w BDI
Możliwości jest mnóstwo - od napisania wszystkiego w batchu, aż po napisanie 100 w js lub javie. Koncepcja mojego brata opiera się na razie na zrobieniu wszystkiego w bibliotece Qt, która ma nawet wbudowany webkit.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 11:23
Post: #5
Jest captcha w BDI
Qt jest międzyplatformowy... i to jest Duży plus Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 08:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2014 08:21 przez sauron76.)
Post: #6
Jest captcha w BDI
Nadal nie działa mi przekierowanie na stronę z kodami w Firefoxie. Już sam nie wiem o co w tym wszystkim może chodzić. Muszę ręcznie wchodzić na stronę. Może ktoś ma jakąś poradę. Instalowałem przeglądarkę na nowo. Spod IE , którego nie używam wszystko pięknie wchodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 08:43
Post: #7
Jest captcha w BDI
A jaką stronę otwierasz w FF, żeby cię przekierowało?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 09:07
Post: #8
Jest captcha w BDI
A nie powinno po wpisaniu jakiegokolwiek adresu przekierować mnie na kapcia? W IE wchodzę na google i go mam. W Firefoxie nic nie działa. Muszę ręcznie wchodzić na stronę z kodem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 09:37
Post: #9
Jest captcha w BDI
Tak. Jaka bądź strona powinna to robić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 09:52
Post: #10
Jest captcha w BDI
I w tym rzecz, że nie robi. Sam już nie wiem ale z tego co czytałem nie tylko ja mam taki problem. Nawet nie wiem do końca w czym może tkwić problem. Na stronie Aero2 można przeczytać żeby na chwilę wyłączyć blokowanie witryn w Firefoxie. Niestety i to nie pomaga. Powyłączałem wszystkie wtyczki. Jedyna inwazyjna to mógł być Adblock ale bez niego również nic nie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 10:20
Post: #11
RE: Jest captcha w BDI
(05-04-2014 09:37)lukkki napisał(a):  Tak. Jaka bądź strona powinna to robić.
Niestety nie. Wygląda na to, że captiv portal przejmuje ruch tylko na port 80, więc próba otwarcia strony szyfrowanej (https://) może nie zadziałać. Problem w tym, że po zalogowaniu do konta Google domyślna strona wyszukiwarki jest właśnie szyfrowana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 10:35
Post: #12
Jest captcha w BDI
Czyli mam wchodzić na inną stronę, która działa na porcie 80?. Spróbuję przy następnej próbie wpisania kodu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 10:50
Post: #13
RE: Jest captcha w BDI
Muszę sprawdzić, czy zrzuca z https:// czy nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 23:23
Post: #14
Jest captcha w BDI
Też miałem przez pierwszy dzień kłopot z Firefoxem. Nie było obrazka z wyrazami. Rozwiązaniem było rozszerzenie IE-Tab.
Teraz już działa normalnie. Musieli coś zmienić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 03:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 03:28 przez sauron76.)
Post: #15
Jest captcha w BDI
Nie będę specjalnie instalować zupełnie niepotrzebnego mi dodatku. Powinno samo wchodzić na stronę. Aero odwaliło niezłą fuszerkę. Przy następnej próbie spróbuję wyłączyć jeszcze program antywirusowy ale wątpię, że to coś da. Może zapora coś blokuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 09:12
Post: #16
Jest captcha w BDI
W domyślnej konfiguracji czysty firefox + CAPTCHA w Aero2 - działa to dobrze, testowałem na różne sposoby. Niestety pojawiają się problemy z różnymi przeglądarkami i nie wiem do końca czemu - widziałem co najmniej dwie sytuacje, ale tylko na zrzutach ekranowych. U mnie na różnych komputerach zawsze działało bez problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 22:51
Post: #17
RE: Jest captcha w BDI
(06-04-2014 03:25)sauron76 napisał(a):  Nie będę specjalnie instalować zupełnie niepotrzebnego mi dodatku. Powinno samo wchodzić na stronę. Aero odwaliło niezłą fuszerkę. Przy następnej próbie spróbuję wyłączyć jeszcze program antywirusowy ale wątpię, że to coś da. Może zapora coś blokuje.
Walcz, walcz. Też jestem za wywaleniem tego partactwa. Tylko zanim ewentualnie coś da się ugrać minie sporo czasu. Chcesz na ten czas pozbawić się internetu? Oni tylko na to czekają, że wku...eni ludzie przejdą na płatne serwisy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 23:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 23:15 przez sauron76.)
Post: #18
Jest captcha w BDI
Dodałem sobie stronę z kapciem do zakładek. Z tego co zauważyłem to na porcie 80 strony przeważnie przekierowują. Na https nic nie działa. Nie mam problemów z samym wejściem na stronę i wyświetleniem kodu a jedynie z przekierowaniem. Napisałem do nich maila. Może to coś daTongue.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 23:18
Post: #19
dekapeć - dyskusja ogólna
Internet rzeczywiście działa lepiej ale sposób wprowadzenia kapcia woła o pomstę do nieba. Cała ta procedura wpisywania hieroglifów i resetowania połączenia jest celowo beznadziejnie pomyślana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 12:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2014 12:55 przez sauron76.)
Post: #20
dekapeć - dyskusja ogólna
Nie wiem do końca o co chodzi ale wpisując cały czas zamiast tego niepofałdowanego słowa frazy nigger (abc też działa, nawet samo a) kody przechodzą poprawnie Big Grin. Sprawdźcie sobie tutaj http://www.google.com/recaptcha/learnmore

Pewnie wałka na te pofałdowane pomiętolone słowo nie ma ale i tak śmieszne. Haczyk do wykorzystania w dekapciu. Po co wpisywać dwa słowa jak można tylko jedno. Najwyżej książki dla potomności będą dziwnie przetłumaczone.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Dekapec-mod by sauron76 [modem],[wini] sauron76 9 12 039 09-04-2016 06:22
Ostatni post: sauron76
  Skrypt windowsowy podtrzymujący połączenie Aero2 przed usypianiem tomaszmister 16 19 774 30-03-2016 10:44
Ostatni post: CamilloS
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 438 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
Brick Programy resetujące połączenie po wpisaniu Captcha dla modemów i routerów HiLink serek 14 28 884 15-08-2014 14:10
Ostatni post: Defaced
Brick HILINK_Aero2_Captcha by feedhorn [HiLink],[win] szopen 8 9 201 03-08-2014 16:41
Ostatni post: grzech1991