[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HiLink API dla urządzeń Huawei
17-06-2015, 15:55
Post: #21
HiLink API dla urządzeń Huawei
Działa na nowym fw.

Ładny wsadzik z który z tego co widzę powinien działać poprawnie również na starym fw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2015 14:30 przez hubertnnn.)
Post: #22
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Dzięki za info, bardzo przydatna sprawa, dzięki tobie zmieniłem IP modemu. Ale niestety chyba chciałem za wiele. Próbując wyłączyć pytanie o pin wpisałem następujące polecenie i od tej chwili modem nie działa (logicznie wydaje się być wporządku, ale przestał działać dhcp oraz interfejs http, no i nie mam internetu). Wiesz może jak wycofać tę zmianę?
Kod:
curl -X POST -d "<request><OperateType>2</OperateType><CurrentPin>0000</CurrentPin><NewPin>0000</NewPin><PukCode></PukCode></request>" http://192.168.8.1/api/dhcp/settings -H "Content-Type: text/xml"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2015, 23:08
Post: #23
HiLink API dla urządzeń Huawei
Ostatni post do wyłączenia do osobnego wątku. Temat wałkowany wiele razy. Wątpię, żeby to żądanie ubiło DHCP - raczej poprzednie, te dookoła DHCP - większość odradza zmiany IP w tym zakresie w routerach/HiLinkach Huawei i ZTE.
Ustaw sobie IP ręcznie na takie, żeby dało się kontaktować z routerem i jak uda się zrobić PING, podłącz się i przywróć ustawienia takie, jak dała fabryka i nie ruszaj DHCP Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 20:22
Post: #24
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Witam Panowie chciałem sobie zrobić bramkę sms i napotkałem na opór nie chce mi działać ;( Może ktoś bardziej obeznany w php znajdzie gdzie jest problem ...

Kod PHP:
<?php
error_reporting
(E_ALL);
$url = ('http://192.168.8.1/api/webserver/token');
$ch curl_init();
curl_setopt($chCURLOPT_URL,$url);
curl_setopt($chCURLOPT_FOLLOWLOCATION1);
curl_setopt($chCURLOPT_RETURNTRANSFER1);
curl_setopt($chCURLOPT_HEADER,0);
$curl_scraped_page curl_exec($ch);
curl_close($ch);


preg_match('#<token>(.+?)</token>#si'$curl_scraped_page$matches);
$token = ($matches[1]);

$url = ("http://192.168.8.1/api/sms/send-sms");

$ch curl_init();
curl_setopt($chCURLOPT_URL,$url);
curl_setopt($chCURLOPT_POST1);
curl_setopt($chCURLOPT_HTTPHEADER, array("__RequestVerificationToken: ".$token));
curl_setopt($chCURLOPT_POSTFIELDS, ("<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?><request><Index>-1</Index><Phones><Phone>111222333</Phone></Phones><Sca></Sca><Content>Ala ma kota</Content><Length>-1</Length><Reserved>1</Reserved><Date>-1</Date></request>");
curl_setopt($chCURLOPT_RETURNTRANSFER1));
curl_setopt($chCURLOPT_HEADER,0);
$curl_scraped_page curl_exec($ch);
curl_close($ch);


print_r ($curl_scraped_page);



?>
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 23:03
Post: #25
HiLink API dla urządzeń Huawei
Wiesz, nie przesadzaj, że na forum telko będziemy ci debugować kod Smile
Napisz co przetestowałeś i co nie działa. Bo podstawowe testy typu co zwrócił CURL (czy właściwy token), a potem co się dzieje jak rozumiem zrobiłeś?
No i napisz, na jakim sprzęcie i z jakim SIMem to testujesz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2015, 08:33
Post: #26
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Kartę SIM mam z play modem hilink:
Device name: E3372
Hardware version: CL1E3372SM Ver.A
Software version: 22.286.53.01.161
Web UI version: 16.100.05.02.161

Skrypt php sam token pobiera prawidłowo. Przetestowałem go ręcznie przez putty łącząc się z RasberryPI i tam w konsoli wbiłem

Kod:
curl "http://192.168.8.1/api/sms/send-sms" -H "__RequestVerificationToken: 695328588" --data "<?xml version='1.0' encoding='UTF-8'?><request><Index>-1</Index><Phones><Phone>xxxxxxxxx</Phone></Phones><Sca></Sca><Content>Ala ma kota</Content><Length>-1</Length><Reserved>1</Reserved><Date>-1</Date></request>"

Oczywiście wstawiając prawidłowy token. I sms dochodzą bez niczego. Ale jak to chcę załatwić skryptem w php to niestety coś nie działa i nie wiem co... Po prostu mam biały ekran i nic się nie dzieje. Żadnego komunikatu. Brak pomysłu co może być nie tak i jak to sprawdzić i dlatego mój post na tym forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2015, 09:37
Post: #27
HiLink API dla urządzeń Huawei
No to szkoła debugowania:
Na każdym etapie wyświetlaj sobie za pomocą "echo ('zmienna1: '.$zmienna.'<br />')" zawartość krytycznych zmiennych i patrz, gdzie wyniki nagle stają się bez sensu.
No i zweryfikuj, czy na pewno rozszerzenie curl do php masz zainstalowane, bo nawet tego nie sprawdzasz w programie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2015, 09:50
Post: #28
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Oki odpaliłem to pod wamp'em i znalazłem co jest nie tak... nawiasy Wink w CURLOPT_POSTFIELDS brakuje jednego zamykającego a w CURLOPT_RETURNTRANSFER jeden za dużo Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2015, 12:48
Post: #29
HiLink API dla urządzeń Huawei
Używaj do edycji czegoś, co formatuje kod kolorami - choćby Notepad++
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
terrazo (2015-11-17)
17-11-2015, 13:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2015 13:38 przez terrazo.)
Post: #30
HiLink API dla urządzeń Huawei
Akurat Notepad++ używam ale już oczopląsów dostawałem bo nie wiedziałem co nie trybi... a w api nie mogłem zerknąć czy coś odbiera etc... I właśnie tak mnie po Twoim poście ruszyło debuger Wink i zainstalowałem sobie wampa który wysypuje się zawsze z błędami wszelakimi jeśli gdzieś jest kod niepoprawnie napisany. Także dzięki za podpowiedzi Wink

A tak już wracając do tematu czy można teoretycznie wysłać mms za pomocą tego api hilink z dongle ?? Wiadomo że trzeba by było zdefinować apn dla mms i resztę ustawień ale czy jest możliwość ?? Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-11-2015, 21:30
Post: #31
HiLink API dla urządzeń Huawei
Aż tak dokładnie na pamięć API nie znam.
Ale jeżeli nawiążesz połączenie normalne przez APN od MMSów i pogadasz z właściwymi serwerami w odpowiedni sposób, to bez problemu MMSa wyślesz, bo tak na prawdę to tylko kwestia komunikacji za pomocą odpowiedniego protokołu (coś na kształt HTTP i kodowania MIME).
Są jakieś nawet gotowe zabawki do tego: http://www.hellkvist.org/software/#MMSLIB
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2016, 17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-08-2016 17:49 przez jack78.)
Post: #32
HiLink API dla urządzeń Huawei
A jaką komendą mogę sprawdzić ID BTS-a z którym jestem aktualnie połączony??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2016, 18:53
Post: #33
HiLink API dla urządzeń Huawei
poszukaj "Parametry sygnału (2)" na początku wątku

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-01-2017, 10:06
Post: #34
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Witam,
ktoś próbował zalogować się do routera z najnowszym softem wymagającym użytkowania tokena, oraz podania hasła w wersji 4 czyli:
Kod:
base64encode(SHA256(name + base64encode(SHA256($('#password').val())) + token));
router cały czas odpowiada błędem 125002 lub 125003.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2018, 21:06
Post: #35
HiLink API dla urządzeń Huawei
W pierwszym poście jest napisane.

"Niektóre wersje oprogramowania mogą wymagać podania aktualnego tokena do weryfikacji sesji (nie znalazłem żadnych informacji kiedy się token zmienia, token można wyłączyć, edytując pliki konfiguracyjne)"

Czy są na forum informacje jaki plik i w jaki sposób należy edytować aby wyłączyć sprawdzanie tokena?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2018, 00:27
Post: #36
HiLink API dla urządzeń Huawei
Gotowych nie ma - token raczej nie przeszkadza specjalnie, jak możesz oprogramować końcówkę korzystającą z API. A jak musisz grzebać w plikach (co jest mało bezpiecznie - można uszkodzić sobie WebUI, więc trzeba mieć gotowy pakiet do jego ponownego sflashowania) to odpowiedni fragment kodu sprawdzający token znajdziesz jak wywalić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-12-2020, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-12-2020 17:56 przez Theofilos.)
Post: #37
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Witam

Aby przetestować wysyłanie USSD pod Windows 10 przez Huawei B535-232, policzyłem ile znaków ma SesInfo i TokInfo, oraz gdzie się zaczynają.
Wykonałem skrypt
Kod:
curl -X GET http://192.168.8.1/api/webserver/SesTokInfo > wynik
set /p kody= < wynik
set ses=%kody:~57,128%
set tok=%kody:~204,32%
set ses=Cookie: %ses%
set tok=__RequestVerificationToken: %tok%
curl -X POST -d "<request><content>*121#</content></request>" http://192.168.8.1/api/ussd/send -H "%ses%" -H "%tok%" -H "Content-Type: text/xml"
ale zwraca błąd 100003, czyli brak uprawnień.
Co trzeba zrobić aby przy wykonywaniu takich skryptów mieć uprawnienia?

Wprawdzie nie ma na początku tego wątku (instrukcji API) specyfikacji logowania w module User, ale pewnie to wygląda tak jak poniżej. W powyższym skrypcie zastąpiłem ostatnie polecenie tym:
Kod:
curl -X POST -d "<request><Username>admin</Username><Password>HASLO</Password></request>" http://192.168.8.1/api/user/login -H "%ses%" -H "%tok%" -H "Content-Type: text/xml"
Jednak zwraca błąd 108006 (nieprawidłowa nazwa użytkownika lub hasło), a HASŁO zakodowałem base64.
Czy ktoś wie co jest nie tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2020, 18:02
Post: #38
HiLink API dla urządzeń Huawei
Możesz sam zobaczyć co się dzieje (jakie REST requesty idą) za pomocą Inspectora, czy tam "Zbadaj" w przeglądarce. Odpal stronę modemu, uruchom inspectora, idź na kartę Network i tamże wyłącz opcję resetowania listy żądań przy każdej zmianie strony (w Firefox: śrubka->Trwałe dzienniki).
I znajdź żądanie, które pojawia się po wysłaniu USSD. Zobaczysz sobie nagłówki i wszystko inne.
Możesz też spróbować poszukać, może ktoś zrobił kolekcję do Postmana i wszystko sprawdzisz samodzielnie. A może sam zrobisz taką kolekcję? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2020, 21:07
Post: #39
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Bardzo dziękuję.
Próbowałem coś zrobić z Debugerem i znaleźć miejsce gdzie hasło jest kodowane i czy wygląda tak samo jak zakodowałem base64, ale nie udało się. Nie mogę się połapać jak to krokowo wykonywać i podglądać wartości zmiennych.

Natomiast z tym rejestrowaniem listy żądań, to ciekawe. Bardzo dziękuję. Na razie sprawdziłem co się dzieje przy logowaniu na router, ale chyba hasło nie jest wysyłane.
Przy logowaniu są tylko trzy żądania z POST z trzech plików:
  1. privacynoticeinfo
    Kod:
    <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><request><language>pl_pl</language></request>
  2. challenge_login
    Kod:
    <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><request><username>admin</username><firstnonce>[tu jakiś kod]</firstnonce><mode>1</mode></request>
  3. authentication_login
    Kod:
    <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><request><clientproof>[tu jakiś inny kod]</clientproof><finalnonce>[tu jeszcze jeden kod]</finalnonce></request>
Przez przeglądarkę mogę wysłać chyba tylko http://192.168.8.1/api/ussd/send , bo całego żądania jakie jest w skrypcie przy curl, to nie wiem jak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2020, 09:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-12-2020 09:32 przez Theofilos.)
Post: #40
RE: HiLink API dla urządzeń Huawei
Na GitHub chyba są przedstawione funkcje używane do autoryzacji, albo bardzo zbliżone.
Trochę to skomplikowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 920 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 938 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 861 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 38 001 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd
Lightbulb Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei jakubd 185 525 636 04-02-2017 18:11
Ostatni post: jakubd