[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry płatne czy darmowe?
14-03-2013, 11:55
Post: #1
Gry płatne czy darmowe?
Hey! wszystkim miłośnikom gier komputerowych. Mam takie ogólne pytanie: Czy gracie raczej w gry płatne czy darmowe? Czy istnieją w ogóle jeszcze czysto darmowe gry?, bo często się zdarza,że jak jakąś grę zaczynam, to zazwyczaj po jakimś czasie muszę za nią parę groszy zapłacić. A jak jest z Wami? Do usłyszenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 12:18
Post: #2
RE: Gry płatne czy darmowe?
Są opensource gry 100%, ale zawsze im daleko do jakości gier pełnopłatnych. A gry darmowe komercyjne zawsze prędzej czy później zachęcają do płacenia - z czegoś producent żyć musi. A i w pełnopłatnych pojawiają się płatne powerupy i inne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 12:12
Post: #3
RE: Gry płatne czy darmowe?
Otóż to. Takie samo doświadczenie mam z grami, ale zastanawiam się, od kiedy tak jest ?.Przecież parę lat temu nie było czegoś takiego jak paysafecard - (przynajmniej tak mi się wydaje), więc sądzę też, że gry były raczej darmowe, prawda? Wiem, że paysafecard to nie jedyna metoda płatności, ale bardzo rozpowszechniona...Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2013, 13:32
Post: #4
RE: Gry płatne czy darmowe?
Każdy, kto chce przeżyć na rynku gier wymyśla regularnie nowe wynalazki - właśnie takie.
Pierwszą poważną grą, w jaką grałem całkiem bezpłatnie, a która zachęca (jednak nie wymaga) zakupu dodatków to NFS World.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 11:37
Post: #5
RE: Gry płatne czy darmowe?
Ja staram się kupować gry w promocjach, sam handluje kluczami do gier na allegro.

Satysfakcja z zakupionej oryginalnej gry jest o wiele większa. Dawniej wszystkie aplikacje na telefonie miałem darmowe lub pirackie. Obecnie mam darmowe lub zakupione płatne (w promocjach po 3zł). Za to zyskałem dostęp do aktualizacji na bieżąco Wink

Z darmowych nie mam chyba żadnej ulubionej i w żadną nie gram. Z tańszych produkcji to gustuje w war-z, civilization, don't starve i inne jeszcze indie packi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 12:42
Post: #6
RE: Gry płatne czy darmowe?
A jak kogoś interesuje, to w ostatnim chipie jest artykuł o grach bezpłatnych i płatnych dodatkach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 17:40
Post: #7
RE: Gry płatne czy darmowe?
Jeszcze wracając do płatności, ja płacę kartą lub przelewem. Jazda po kartę pre-paid jest bez sensu w dobie internetu ;]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2013, 18:50
Post: #8
Odp: RE: Gry płatne czy darmowe?
(20-03-2013 17:40)grzech1991 napisał(a):  Jeszcze wracając do płatności, ja płacę kartą lub przelewem. Jazda po kartę pre-paid jest bez sensu w dobie internetu ;]

Ale mądra karta prepaid jest ok , cos ala ekarta z mBanku w czasie rzeczywistym przelewasz na nia i więcej nikt ci nie ściągnie. Za granicą to chyba nawet wirtualna prepaid możesz kupić nie wychodząc z domu, a płacąc taką możesz uniknąć prowizji za płatność kartą np. W niektórych liniach lotniczych, na szczęście Ryanair wprowadził chyba 2% od kart wszystkich, ale kiedyś było kilkadziesiąt złotych wiec warto czasem. Np. Z auchan dalej jest za darmo poza jej funkcją programu skarbonka.
Dosc bezpieczne rozwiązanie, ja kasę przelewam na konto które nie jest powiązane z karta płatniczo-bankomatowa, jak potrzebuje to przelewam kasę żeby wypłacić, opłacić płatności, a płace zwykle kredytową jak zginie i ktoś jej użyje to kasa banku nie moja, prawnie mają większe możliwości odzyskania kasy niz ja, a elektronicznie lepiej zabezpieczyć też wiec to ich zmartwienie.


Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2013, 10:45
Post: #9
RE: Gry płatne czy darmowe?
Wirutalne karty spoko sprawa, chociaż mi nie są potrzebne - na koncie do obrotu kasy trzymam małe kwoty. Inna kwestia na rachunku oszczędnościowym, ale tam z kolei karta podpięta nie jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 09:40
Post: #10
Gry płatne czy darmowe?
Dla mnie jazda po prepaid w sumie nie jest bez sensu, bo mam sklepik za rogiem.A ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził. Wink.Tak na marginesie,dla rozluźnienia. Smile .Zresztą dzisiaj można prawie wszędzie dostać paysafe. Jednak płacąc w ten sposób czuję się najbezpieczniej. Ale oczywiście każdy może płacić jak chce. A czy to ostatnie wydanie chipa jeszcze dostanę? Dzięki i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 23:03
Post: #11
RE: Gry płatne czy darmowe?
(02-04-2013 09:40)Grzechu23 napisał(a):  Dla mnie jazda po prepaid w sumie nie jest bez sensu, bo mam sklepik za rogiem.A ruch jeszcze nikomu nie zaszkodził. Wink.Tak na marginesie,dla rozluźnienia. Smile .Zresztą dzisiaj można prawie wszędzie dostać paysafe. Jednak płacąc w ten sposób czuję się najbezpieczniej. Ale oczywiście każdy może płacić jak chce. A czy to ostatnie wydanie chipa jeszcze dostanę? Dzięki i pozdrawiam.

Na czym to dokładniej polega? Ten Paysafe?
Odpowiedz cytując ten post
17-04-2013, 23:06
Post: #12
Gry płatne czy darmowe?
Odsyłam do strony producenta:
https://www.paysafecard.com/pl-pl/produkty/paysafecard/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-04-2013, 00:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2013 11:37 przez jakubd.)
Post: #13
RE: Gry płatne czy darmowe?
(17-04-2013 23:06)grzech1991 napisał(a):  Odsyłam do strony producenta:
https://www.paysafecard.com/pl-pl/produkty/paysafecard/

Dzięki

_________________________
Zapraszam - wynajem sali szkoleniowej warszawa - najlepsze w Warszawie sale szkoleniowe.
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 11:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2013 11:18 przez Grzechu23.)
Post: #14
Gry płatne czy darmowe?
Sbuthe - To bardzo prosta metoda. Kupujesz sobie talon z kodem i potem wpisujesz ten kod przy płaceniu np. za grę. Dlatego też płacisz w sumie anonimowo. No i teraz jest jeszcze ta możliwość od niedawna, że można wiele kodów naładować sobie na mypaysafecard. Uważam, że to jest bardzo praktyczne.Pozdro.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-05-2013, 11:38
Post: #15
Gry płatne czy darmowe?
Dyskusja z kolegą sbuthe nie bardzo ma sens - konto służy mu jedynie do spamowania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-06-2013, 15:45
Post: #16
Gry płatne czy darmowe?
A w takim razie, jak tak sympatycznie nam się rozmawia, gra ktoś może z Was na Facebooku( to nie żart), ostatnio mam bzika na punkcie gier na fejsie,np Bubbles IQ, czy Buggle lub Bubble Island - polecam, fajne i czasami bardzo stresujące. Do tej pory grałem za darmo, dlatego nie mam rozeznania, czy jeśli np sobie będę chciał coś tam dokupić, czy to mi coś da?, czy tylko stracę z mojej paysafecard niepotrzebnie forsę. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?. Z góry dziękuję, za odpowiedź. Pozdrawiam i do usłyszenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2013, 09:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2013 12:39 przez spag.)
Post: #17
Gry płatne czy darmowe?
Nie, mnie na tym Facebooku te gry już totalnie denerwują. Non stop któryś znajomy "Zaprosił Cię do gry w...." AngryBirds to chyba jedyna gra w jaką ostatnio grałem i t o wcale nie na FB Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2013, 12:39
Post: #18
Odp: Gry płatne czy darmowe?
Apropos znajomy się mnie pytał czy da się zamknąć skutecznie konto na FB? Bo jak twierdzi odnawia się i tak, na pewno przechowują dalej dane (CIA, NSA w USA przy okazji też) na wypadek jakichś ewentualnych powiązań z terroryzmem etc.
Pytam w jego imieniu sam tam nie mam konta i zanosi się że nie będę miał

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-06-2013, 10:12
Post: #19
Gry płatne czy darmowe?
Z tego co wiem to nie ma możliwości. Korzystając z FB akceptujesz regulamin, że Twoje konto i wszystko z nim związane jest własnością facebooka...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2013, 10:46
Post: #20
Gry płatne czy darmowe?
karski - zgadzam się całkowicie z Tobą pod tym względem, jeśli chodzi o zaproszenia do jakiejkolwiek gry na fejsie,też ciągle mnie zapraszają, ale albo przyjmuję to zaproszenie jeśli mnie gra interesuje,albo po prostu zaproszenie usuwam, ale wiesz ostatnio właśnie na Fb pykam sobie w takie różne typu Solitaire Blitz i inne - można w kulki, w karty -wybór jest,a i czasami stracić nerwy też można. Warto nieraz oderwać się od problemów dnia codziennego. Ale i na fejsie mimo,że gry są niby darmowe, chcąc przejść na dalszy poziom,albo należy przeczekać dobę,na pomoc przyjaciół, albo sobie coś dokupić. Wiem, wiem, Ciebie to nie kręci, ale czasami...?Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz