[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Emule i Aero2
28-05-2012, 10:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2012 11:34 przez fenton.)
Post: #1
Emule i Aero2
Witam,
Ma ktoś z Was ma doświadczenie w używaniu emula łącznie z Aero. Ciągle mam low-id, gdybym miał do czynienie z routerem lub nie potrafiłbym skonfigurować firewalla to bym wiedział gdzie szukać.
Jakieś sugestie, możliwości konfiguracji parametrów...itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 11:01
Post: #2
RE: Emule i Aero2
Aero blokuje porty ? Jesli tak to niewiele da sie zrobic.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2012, 13:11
Post: #3
RE: Emule i Aero2
Nie zwalczysz problemu low-id, bo nie ma możliwości nawiązania połączenia z tobą bezpośrednio od strony Internetu - to nie jest blokowanie portów, a stanowy firewall mający za zadanie ochronę użytkowników i przy okazji uniemożliwiający stawianie serwerów. Identycznie są "chronieni" abonenci Cyfrowego Polsatu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 03:33
Post: #4
RE: Emule i Aero2
a czy jest jakiś sposób żeby nie być chronionym łącząc się przez modem na kartę sim? Wszystko jedno plus, era, orange, play, areo czy virgin? Czy jedyny sposób to internet z kablówki, radiówki bądź te-Psy z publicznym IP?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-08-2012, 09:36
Post: #5
RE: Emule i Aero2
W przypadku sieci komórkowych NIKOMU nie zależy na tym, żeby ci ułatwiać dostęp do twojego terminala z zewnątrz (to zwiększa obciążenie sieci i naraża nieświadomego użytkownika na problemy, jeżeli nie posiada firewalla) i takie usługi są po prostu płatne - Plus na pewno ma taką usługę w postaci po prostu zewnętrznego, routowalnego adresu IP z 10 czy 15 PLN miesięcznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 11:20
Post: #6
RE: Emule i Aero2
(28-05-2012 13:11)jakubd napisał(a):  Nie zwalczysz problemu low-id, bo nie ma możliwości nawiązania połączenia z tobą bezpośrednio od strony Internetu - to nie jest blokowanie portów, a stanowy firewall mający za zadanie ochronę użytkowników i przy okazji uniemożliwiający stawianie serwerów. Identycznie są "chronieni" abonenci Cyfrowego Polsatu.

A czym się różni firewall od blokowania portów? Dla mnie to jedno i to samo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2012, 11:46
Post: #7
RE: Emule i Aero2
1. Wszystkie te operacje są robione przez urządzenie do monitorwania ruchu, które można nazwać firewallem.

2. Blokowanie portów to operacja bezstanowa:
Firewall mówi:
- Cześć pakiet, na jaki port chcesz dotrzeć? XXX? No to do kosza z tobą.

3. Stanowe filtrowanie ruchu inicjującego połączenia działa inaczej:
- Cześć pakiet. Masz flagę SYN? Nie ma z tobą powiązanego żadnego nawiązanego połączenia. To do kosza.

Efekt jest bardzo odmienny: Jeżeli nawiążesz połączenie np. za pomocą ftp i przypadkiem połączenie na twojej maszynie zostanie nawiązane na danym porcie, który jest blokowany głupim firewallem z przykładu 2, to ruch ci nagle zdechnie i pliku nie pobierzesz, a kolejna próba się już uda i nikt łatwo nie dojdzie, co się stało. Natomiast firewall stanowy z punktu 3 nie uniemożliwi takiej transmisji.
(dla zaawansowanych: tak wiem, dochodzi tutaj jeszcze sposób dobierania numerów portów dla kolejnych połączeń itd., potem dojdziemy do technik lcamtuf'a identyfikacji systemów i jego programik p0f Smile
Poza tym jak po prostu na chama zablokujesz 100% ruchu na wszystkie 65 tysięcy portów, to klient nie będzie w stanie w ogóle korzystać z Internetu.
To tak pokrótce oczywiście.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 09:12
Post: #8
RE: Emule i Aero2
Witam

Czyli nikomu nie udało połączyć się z "zewnątrz" do sieci wewnętrznej np na własny routerek ?
Wczoraj właśnie próbowałem i mam problem. DDSN działa poprawnie, ale na routerek z Tomato do którego dopięty jest modem AERO.....nie mogę się wbić z zewnątrz. Z wewnątrz po nazwie DDNS-owej wchodzi bez problemu. Ma ktoś jakieś ciekawe pomysły ?
Może przez "wdzwonienie" się z Tomato z AERO na zewnętrzny serwer ( free konto shellowe ) przez ssh i wtedy po przez to konto wrócić z powrotem na routerek ? ; )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 16:06
Post: #9
RE: Emule i Aero2
Nie ma możliwości nawiązania aktywnie połączenia z zewnątrz - blokuje to firewall nieprzepuszczający pakietów TCP z flagą SYN w kierunku internet->użytkownik. Tak samo jest w Cyfrowym Polsacie i od niedawna Plusie (o ile nie wykupi się odpowiedniej usługi).

Możesz tylko "wrócić" po połączeniu nawiązanym od strony użytkownika do sieci - tak robi Skype i wszystkie rozwiązania oparte na VPN.

Generalnie jednak emule działa (w tryli LowID niestety) ale jednak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 16:28
Post: #10
RE: Emule i Aero2
Osiołek nie jest dostosowany do internetu mobilnego. Co innego Ares albo torrenty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2012, 19:19
Post: #11
RE: Emule i Aero2
Emule działa nieźle z Aero2, ale tylko na tych popularniejszych plikach. Torrent też nie przebija się tak łatwo przez Aero2, ale mniej to widać przy popularnych plikach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 12:43
Post: #12
RE: Emule i Aero2
Wiem że to nie jest może właściwy topic... ale chodziło mi bardziej o dostanie się z zewnątrz przez Aero w celu np dostania się na router, albo np zaglądnięciu na kamerkę . Czy komuś udało "wbić" się z zewnątrz po przez Aero ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-11-2012, 14:31
Post: #13
RE: Emule i Aero2
Odpowiedź dostałeś już tutaj kila razy i jest w wielu miejscach na forum - bezpośrednio nie dostaniesz się nigdy, pośrednio możesz pociągnąć VPN do jakiegoś serwera w sieci i łączyć się przez niego.
Są także kamery i soft, który po prostu korzysta z komputerów pośredniczących - takiego mini VPNa (ktoś pisał o kamerkach niedawno z taką usługą oraz np. skype i teamviewer mają takie wynalazki).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 14:58
Post: #14
E3131 HiLink przekierowanie/otwarcie portu
Witam,

mam pytanie do forumowiczów w jaki sposób mogę otworzyć/przekierować port w modemie E3131 HiLink?
Przeczytałem wcześniej wnikliwie wątek http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...cji?page=3 ale niestety nie zrozumiałem albo w informatycznych sprawach jestem za słaby. Czy mógłby ktoś przedstawić krok po kroku jak można rozwiązać nurtujący mnie problem?
Potrzebuję tego aby poprawić pracę programu soulseek który jeśli odpytam o nasłuchujący port to wyświetla mi komunikat IP: 78.XX.XXX.XXX Port: 2234/tcp CLOSED.
Jeżeli wcześniej napisałem coś głupiego to z góry przepraszam, gdyż jak już wspomniałem nie znam się na tym za bardzo. Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2013, 15:26
Post: #15
RE: E3131 HiLink przekierowanie/otwarcie portu
Nie da sie requestowac hostów postawionych na AERO. Operator domyślnie blokuje porty, wiec Twoj modem (serwer) nie odpowie na pakiet SYN, a wiec polaczenie nie zostanie nawiazane. Jest na ten temat dlugi watek na tym forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 23:45
Post: #16
Emule i Aero2
Mi nie działa Emule. Czy mogę coś zrobić w tej sprawie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 00:13
Post: #17
Emule i Aero2
"Od wieków" nie korzystałem z emule/donkey2000. Najnowszy klient był aktualizowany 1,5 roku temu, ale średnia to 3-5 lat, gdy mniej więcej i ja sobie darowałem ten protokół.

A jaki masz dokładnie problem? LowID, brak serwerów, czy nie możesz spiąć się z siecią KaD? Bo jako takie Aero2 niczego tutaj specjalnie nie blokuje poza tym, że LowID (lub odpowiednik w KaD) będziesz zawsze miał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 00:16
Post: #18
Emule i Aero2
Cały czas wisi na "podłączanie". Lista serwerów robi się szara i po ptokach. Czytałem, że działa (tutaj właśnie) co troszkę mnie ucieszyło, bo miałem do załatwienia pewną rzecz już od zeszłego roku, a tu okazuje się, że nic z tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 00:29
Post: #19
Emule i Aero2
Sprawdziłem przed sekundą - bez problemu działa, tylko trzeba oczywiście albo bootstrap mieć świeży, albo podać aktualne jakieś serwery (np. http://www.emule.com/server.met ) - bez tego faktycznie nie zadziała.
Szybkie szukanie wykazało, że mało kto tego używa teraz, z Polski chyba prawie nikt - polskich materiałów prawie nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
KasparHauser (2015-01-29)
29-01-2015, 00:34
Post: #20
Emule i Aero2
Bum, bum, bum! Udało się! Podziękowania!
Dawno nie korzystałem i pewnie stąd te problemy Wink .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 + Telefon GSM =VOIP toteklotek 1 7 646 21-01-2017 08:46
Ostatni post: jakubd
  Aero2 tylko dla VoIP pawelos 82 97 089 30-01-2016 00:20
Ostatni post: maciek_slupsk
  Kamera ip przez Aero2 Wassja 92 127 868 22-06-2015 20:55
Ostatni post: jakubd
  Nawigacja samochodowa i Aero2 jakubd 18 31 413 15-08-2014 01:41
Ostatni post: szopen
  Aero2 i proxy webster21 5 11 273 09-06-2014 06:46
Ostatni post: jakubd