[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzisiaj pewnie
01-11-2014, 20:31
Post: #1
Dzisiaj pewnie
wszyscy na cmentarzach, ale o żywych tez warto pomyśleć
http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1402

dodam tylko, że to nie jest żaden internetowy wkręt, do posłuchania jest też reportaż
http://moje.radio.lublin.pl/27-08-2014-r...-duzo.html

każda złotówka się liczy, niestety leczenie w USA nie gwarantuje pełnego sukcesu, ale bez niego NFZ jest w stanie zaproponować tylko... amputację obu nóg

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-11-2014, 10:47
Post: #2
Dzisiaj pewnie
Zdecydowanie warto pomagać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2014, 07:10
Post: #3
Dzisiaj pewnie
Niedawno w TV był reportaż w tej lub podobnej sprawie, tak Państwo dba o zdrowie (najmłodszych) obywateli.
Niestety nie każda fundacja może pomóc, dlatego trzeba liczyć na bliźniego.
Wesprę i Ja Smile

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2014, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2014 14:26 przez spag.)
Post: #4
Dzisiaj pewnie
Chyba tez to widzialem, ci rodzice chodza od szkoly do szkoly proszac o Pomoc. Jak wrócę pamięcią do czasów mojej młodości i pamiętam że mówiono jak to w komunie wyłącznie o cudach w ZSRR i tam była klinika profesora Ilizarowa, w której właśnie takie cuda z wydłużaniem kości robiła (o ile to nie była tylko propaganda). Wiem że teraz i wcześniej wszystko co ze Wschodu nie było i jest mile widziane u nas ale może jeśli tam są specjaliści to może warto się też skontaktować jeśli mogą pomóc taniej czemu nie spróbować
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2014, 17:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2014 17:46 przez szopen.)
Post: #5
Dzisiaj pewnie
była taka klinika i nie była to propaganda - znam (właściwie znałem, bo kontaktu nie utrzymujemy) osobę, która się tam leczyła i to z całkiem pozytywnym skutkiem, ale ten przypadek jest znacznie poważniejszy i obawiam się, że nadzieję daje tylko ta jedna klinika w USA

w tym wypadku naprawdę liczy się pomoc każdego z nas - aby zdążyć ze zbiórką do końca roku musiałoby się pojawiać ~10000zł dziennie, wciąż mimo publikacji w mediach tempo zbiórki jest kilka razy za małe (szacuję, że prawie 10-krotnie, a zaglądam na stronę zbiórki co kilka dni od momentu gdy się o tym dowiedziałem, oczywiście przekazałem sam wsparcie w najwyższej kwocie na jaką sobie mogłem pozwolić) - jedyna nadzieja to popularyzacja tej zbiórki w swoim lokalnym środowisku przez każdego czytającego

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 08:38
Post: #6
Dzisiaj pewnie
Miejmy nadzieję, że oprócz dostępnego sposobu zbiórki - przez siepomaga.pl, jakieś większe kwoty mogą wpłacać dobroczyńcy w inny sposób.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2014, 16:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2014 16:14 przez szopen.)
Post: #7
Dzisiaj pewnie
po pierwsze - podwiesiłem wątek, wiem, że tytuł raczej nikomu nic nie mówi, ale akurat był to 1 listopada, wiem też, że ten dział jest prawdopodobnie w pierwszej kolejności odwiedzany przez spamerów, którzy zaślepieni chęcią własnego zysku raczej są dalecy od bezinteresownej pomocy innym, ale kto wie?

po drugie - poza wątkiem padły pytania czy jestem z tą sprawą w jakiś bardzie osobisty sposób powiązany - nie jestem, jednak mimo, że potrzebujących jest wielu, to ta sprawa szczególnie mnie poruszyła, bo wiem, że jest nadzieja, ale brak możliwości wykonania operacji w odpowiednim terminie skończy się dokładnie tak jak w rozwiązaniu proponowanym przez NFZ, czyli całkowitą amputacją obu nóg... a czasu jest naprawdę już bardzo mało
dodatkowo o akcji dowiedziałem się z wiarygodnego źródła (a jak wiadomo w internecie oprócz akcji na cele gdzie jest naprawdę ktoś potrzebujący można się i natknąć na akcje organizowane przez oszustów, dlatego publikuję wyłącznie oryginalne linki, w tym do Radia Lublin, które przynajmniej dla mnie zalicza się do grona wiarygodnych instytucji)

po trzecie - odpowiedź na powyższego posta, tak oprócz portalu siepomaga.pl
http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1402
jest możliwość wpłaty dowolnych kwot na konta fundacji 'Zdążyć z Pomocą' są one dostępne na stronie z reportażem Radia Lublin (aby pieniądze trafiły na ten konkretny cel obowiązkowy jest dopisek "22349 Piskorska Julia - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia", ponieważ fundacja zbiera fundusze na wielu różnych potrzebujących)
http://moje.radio.lublin.pl/27-08-2014-r...-duzo.html

po czwarte - prawdę mówiąc liczyłem na jakikolwiek odzew czytelników forum, choć wiem że temat jest trudny i wielu woli po prostu się nie odzywać, ale może np. do kogoś też dotarło w jakiej sytuacji są rodzice tej dziewczynki i wsparł już ten cel choćby przez siepomaga.pl obojętnie jaką kwotą, a wtedy post choćby o treści "pomogłem" pozwoli mi się przekonać, że nie trafiam w pustkę
wiem, że mamy trochę "cichych czytelników" którzy ograniczają się do czytania, a być może odwagi brakuje do pisania - ośmielcie się

PS chciałbym jednak z cała mocą zaznaczyć, że na deklaracjach pomocy od osób które nie zamierzają faktycznie pomóc wcale mi nie zależy

PPS ja pomogłem i nie wstydzę się tego napisać

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2014, 15:43
Post: #8
Dzisiaj pewnie
Mi właśnie urodziła się niedawno (w 100% zdrowa) córeczka i rozumiem na czym polega niepokój rodzica o przyszłość dziecka. Jeżeli tylko można pomóc w rozwiązaniu problemu, a tutaj wszystko wskazuje na to, że to możliwe i to skutecznie, to uważam, że każdy kto ma choć trochę wolnych środków, powinien przemyśleć i pomóc.

Oczywiście należy zawsze upewnić się, że wezwanie pomocy jest autentyczne, ale tutaj nie ma tym żadnego problemu. I nie jest to (znienawidzony nie tylko przeze mnie) żaden głupi list łańcuszek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 02:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2014 02:13 przez szopen.)
Post: #9
Dzisiaj pewnie
jakubd napisał(a):Mi właśnie urodziła się niedawno [...] córeczka [...]
a to gratuluję, bo wcale się nie pochwaliłeś
myślałem że JDtech wstrzyma działalność po narodzinach Big Grin ale jak widać tak się nie stało, jakkolwiek Jakubie nie zaniedbuj rodziny

a ewentualnych czytelników tego wątku proszę o lekturę od początku wraz ze zwiedzeniem podanych linków

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 09:45
Post: #10
Dzisiaj pewnie
Mam nadzieję, że w przypadku braku pewnej kwoty może uda się pozyskać "zniżkę" albo dodatkowe źródło finansowania.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 14:52
Post: #11
Dzisiaj pewnie
ja osobiście w żadne zniżki nie wierzę, a już szczególnie w amerykańskich klinikach...
a co do źródeł finansowania - tak naprawdę w tej sytuacji może pomóc tylko duży sponsor lub kilku takich sponsorów, no chyba że naprawdę każdy z czytelników wspomoże akcję i to mozliwie najwyższą kwotą na jaką może sobie pozwolić

a więc czytelnicy tego wątku - nie bójcie się - jeśli znacie kogoś, kto mógłby pomóc np. szefa dużej dobrze prosperującej firmy, albo choćby pracujecie w takiej firmie - nie ma strachu - spytać zawsze można i to nic nie kosztuje, co najwyżej trafimy na odmowę...

PS jeśli ktoś się dziwi dlaczego usilnie promuję tą zbiórkę, niech chociaż posłucha reportażu i spróbuje sobie wyobrazić, że zostaje pozbawiony nóg

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 18:23
Post: #12
Dzisiaj pewnie
Moja żona właśnie mnie poinformowała, że dziś właśnie o Julii było w TVN, wg tego co mówili w TV, to mają większą część pieniędzy... ale jeszcze brakuje, i że za kilka lat będzie potrzebna kolejna operacja, i znów będą koszta.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 02:08
Post: #13
Dzisiaj pewnie
bardzo dobrze, że akcja w końcu trafiła do dużych mediów, nie wiedziałem o tym, bo nie jestem w żaden sposób powiązany z tymi akurat potrzebującymi, choć o akcji dowiedziałem się "pocztą pantoflową", a nie z klasycznych mediów czy internetu

natomiast wiem, że kwestia kosztów po pierwszym etapie leczenia jest nie do uniknięcia w tak trudnym przypadku i to niezależnie od tego czy ta pierwsza operacja się w pełni uda czy nie...

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2014, 08:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2014 08:08 przez K4r0lSz.)
Post: #14
Dzisiaj pewnie
Termin zakończenia, wygląda na przesunięty... do 28 lutego 2015 Smile i na www.siepomaga.pl, już prawie połowa kwoty.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2015, 10:51
Post: #15
Dzisiaj pewnie
Na chwilę obecną zebrano już ponad 50% Smile

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2015, 18:17
Post: #16
Dzisiaj pewnie
nadal trwają aukcje WOŚP (mimo, że finał orkiestry już był, to zbiórka na niedzielnych koncertach się nie kończy)
http://aukcje.wosp.org.pl/

ale nie umniejszając znaczenia tej naprawdę ogromnej corocznej akcji organizowanej przez fundację prowadzoną przez Jurka Owsiaka chciałbym jednak przypomnieć wszystkim czytelnikom i odwiedzającym to forum o takiej małej akcji, gdzie na pomoc czeka mała dziewczynka i co ważniejsze w przeciwieństwie do orkiestrowej zbiórki BARDZO ważny jest CZAS:
http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1402

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 08:13
Post: #17
RE: Dzisiaj pewnie
W ciągu 2 tygodni udało się zebrać kolejne 10% kwoty Smile
Teraz na koncie jest już ponad 60%, ale nadal brakuje złotówek... a każde wsparcie się liczy, zwłaszcza, że odruch serca nic nie kosztuje.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 18:42
Post: #18
Dzisiaj pewnie
Końcówka zawsze najtrudniejsza... zebrano prawie 65% Wink A jeszcze tylko 17 dni zbiórki.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 20:16
Post: #19
Dzisiaj pewnie
Przekroczone 2/3 potrzebnej kwoty... pozostało 10 dni.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2015, 20:27
Post: #20
Dzisiaj pewnie
Właśnie było w Faktach na TVN, "papież Franciszek, poprzez Caritas wesprze finansowo operację Julki" Smile

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz