[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działający smartfon do 500 zł
20-07-2017, 08:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2017 07:30 przez Ekonomista.)
Post: #1
Działający smartfon do 500 zł
Poszukuję smartfona, w którym wszystko będzie działać. Wymagania 2GB ram, szybki, dobry aparat, bateria, głośnik i wyświetlacz, android, dual sim, LTE, ładowanie w granicach ok. 2 godziny, ochrona wyświetlacza mile widziana, realna gwarancja. Cena max 500 zł.
Edycja: prawdziwy dual sim, czyli dwa sloty na karty SIM i osobny na kartę pamięci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2017, 09:56
Post: #2
Działający smartfon do 500 zł
No to coś ze stajni Xiaomi.
Ja bym dołożył 100-200 i kupował mistrza klasy, czyli RedMi 4X, ale jak plastik cię nie przeraża, to 4A też ujdzie, ale jest zauważalnie wolniejszy i w wersji chinskiej nie ma LTE800.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2017, 11:09
Post: #3
Działający smartfon do 500 zł
obawiam się, że nie znajdziesz (przynajmniej w tej chwili nowego), bo wymagania razem są zbyt wysokie - zawsze w klasie nisko-średniej są jakieś braki, a w tej cenie najtrudniej o:
Ekonomista napisał(a):szybki, dobry aparat, bateria, głośnik i wyświetlacz, […], ładowanie w granicach ok. 2 godziny, ochrona wyświetlacza mile widziana, realna gwarancja.


sam używam chińczyki z tej kategorii cenowej, ale to oznacza w zasadzie brak gwarancji, szkoda, że nie było warunków, aby się normalnie spotkać na spokojnie - od roku używam vernee thor (który mieści się w widełkach, ale oczywiście nie spełnia wszystkich twoich wymagań) - zbiłem w nim ekran na poprzedniej robocie przed wyjazdem do Bydgoszczy, choć mam na nim "dedykowaną folię" i póki co nie przeszkadza to w użytku, ale koniec jest chyba bliski (dla porównania neffos c5max wytrzymał u mnie niecałe 2 tygodnie)


jeśli szybkie ładowanie jest priorytetem, to możesz o nim zapomnieć w tej kategorii cenowej
https://www.qualcomm.com/products/features/quick-charge
w/w vernee ładuje się od 40% do 100% w 3-4 godziny, ale to mediatek więc bez QC
a na czas pełnego ładowania nawet nie zwróciłem uwagi (a w tej chwili wykres ładowania nie sięga dostatecznie daleko wstecz, szacuję na 4-6 godzin) - prawie zawsze na noc wisi na ładowarce
ponadto na dobrej ładowarce prąd w szczytowych momentach osiąga niemal 1,5A (mimo braku wsparcie dla QC) ale dotyczy to tylko wstępnej fazy ładowania (od 0 do powiedzmy 60% i jest oczywiście limitowane np. temperaturą)

a jeśli miałbym podsumować resztę cech VT, to jak dla mnie aparat fotograficzny w nim tyłka nie urywa, głośnik średnio-słaby, brak gwarancji, wyświetlacz (właściwie digitizer -"szybę") już zbiłem, akumulator tyłka nie urywa - ujawniła się już wada polegająca na lawinowo spadających % pod koniec pracy (dość często spotykana w mediatekach - najwyraźniej realna charakterystyka aku nie odpowiada temu co zapisano w firmware…), przeciętny wyświetlacz i gwarancji brak,
jedyne co jest interesujące to: 3GB RAM i Android 7 (trzeba zrobić aktualizację przed realnym wykorzystaniem telefonu, bo przejście z 6 do 7 wymaga przywrócenia ustawień fabrycznych)

PS jeśli chińczyki, to np. UMI, Vernee czy HomTom, a jeśli coś innego to np. jakiś używany raczej przestarzały flagowiec w tej cenie - ale także będzie bez gwarancji…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2017, 11:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2017 12:36 przez Ekonomista.)
Post: #4
Działający smartfon do 500 zł
Dzięki za odpowiedzi. Wychodzi na to, że jak zwykle liczyłem na cuda... Chyba zostanę z tym co mam, bo musiałbym zapłacić 4-5 x tyle co bym odzyskał z mojej lumii. A jakoś tam można używać.

W sumie RedMi 4X jest za 100$ na ali. Tylko modlić się żeby dotarł cały, cła nie skasowali, okazał się sprawny. A wszystko ma o co pytałem?

Rozumiem, że tylko nie ma szybkiego ładowania.?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 10:20
Post: #5
Działający smartfon do 500 zł
Xiaomi:
- Z Chin jak ściągniesz, to dochodzi cały i bez problemu, np. a AliExpress - w sumie z 70 zamówień do mnie przyszło od nich, jeden produkt uszkodzony, Ali oddało kasę.
- Cło - Urząd Celny zatrzymuje większość "podejrzanych" paczek i ogląda dwa razy. Jednak Cła nie ma, ale jak dowalają, to VAT - 23% do ceny z faktury dołączonej do produktu i dokumentów od Ciebie. Większość ekipy z Ali dołącza dowody sprzedaży na... 31 USD, czyli poniżej progów celnych. Ale jak dostarczysz urzędowi dokumenty że zapłaciłeś więcej, to masz VAT.
Fajne jest to, że WER Warszawa (tu przechodzą clenie paczki ze świata idące Pocztą Polską) wszystko załatwiasz przez email. Ew. opłaty wnosisz u listonosza lub na swojej poczcie.
- Uwaga na wersje chińskie i globalne - chińczyki nie mają LTE 800. Nie jestem na bieżąco w modelu Redmi 4X i nie wiem jak je rozpoznać, na pewno są to inne modele sprzętowo, a nie tylko programowo. Na pudełku jest naklejka czerwona "global"

I teraz o samym sprzęcie.
- Xiaomi ma aparaty ze średniej półki, mniej więcej Samsung sprzed 3-4 lat. Mi wystarcza, ale wiem, że najnowsze telefony flagowe miewają lepsze. Poczytaj testy.
- O ile pamiętam 4X ma QC v2, bo to Qualcomm w środku. Ładowarka z kompletu ładuje na pewno szybciej niż dowolna inna. Mogę sprawdzić, czy jest QC, bo mam ładowarkę zewnętrzną z QC i telefon znajomego "spotkam" za godzinę.
- Obudowa jest solidna, ja bym wyświetlacza nie oklejał, ale jak lubisz, są nawet szybki do naklejania, ale pamiętaj, że telefon jest minimalnie zaokrąglony i często brzegi szybek odstają.
- Telefon dostanie oficjalny update do Andka 7 chyba w sierpniu, a jak nie chcesz czekać i lubisz zabawę w to, to możesz odblokować bootloader i co tydzień masz nowy firmware.

Ja do swoich dwóch Xiaomi (RedMi Note 3 MTK oraz Mi Mix) nie mam żadnych uwag. Znajomi chwalą sobie zarówno starego Redmi 2, jak i 4A i kilku znajomych 4X, mam także jednego użytkownika Redmi Note 4 Qualcomm oraz nawet tabletów. Wszystko działa jak trzeba.
Trafił się tylko jeden egzemplarz uszkodzony, a i to chyba tylko programowo - zniekształcał dźwięk na wszystkich kanałach, również Bluetooth.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 12:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2017 12:14 przez K4r0lSz.)
Post: #6
Działający smartfon do 500 zł
W WER Zabrze też można załatwić sprawy e-mailowo Smile
Podobno najwięcej problemów jest z WER Przemyśl (patrz posty na forum j/n).

Ja cały czas czekam na okazję, żeby właśnie Xiaomi Redmi 4X zakupić dla żony.
W Polsce w normalnych kanałach dystrybucyjnych, i cenach >600zł, jest to wersja Global sprzętu, i obsługuje LTE 800 MHz.
Ściągane spoza Polski/Europy, raczej tego pasma nie mają -> Redmi 4X w MIUI Polska (forum).
Ma QuickCharge V2.

Ja mam Mi5 z IBG, z przedsprzedaży, ale LTE 800MHz nie jest mi specjalnie potrzebne. Z telefonem od początku nie mam żadnych problemów.

PS.
Przeglądnij sobie ew. forum MIUI Polska, bo tam są ludzie, którzy na Ali kupowali, i są "sprawdzeni" sprzedający.


Xiaomi Redmi 4A jest w polskiej dystrybucji za ~600zł (albo mniej niż 500zł - w zależności od wersji), tak odnosząc się do tego co pisał jakubd.

Ewentualnie może spróbuj coś z myPhone.
2GB RAM, DualSIM i do 500zł (tylko 2 możliwości): myPhone Prime Plus czarny i myPhone Prime Plus GOLD EDITION

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2017, 22:49
Post: #7
Działający smartfon do 500 zł
właśnie doszedł do mnie Redmi 4X "global" z ChRL, ale dotąd nie miałem czasu na zabawę

zmieściłem się trochę poniżej 500zł za wersję 3GB RAM 32GB flash, ale w PL dostępny najtaniej za nieco ponad 600zł (czyli powyżej limitu)
tyłka nie urywa, ale wygląda solidnie, jakkolwiek ten smartfon nie spełnia moich wymagań odnośnie dual-SIM + slotu TF (jest slot "combo" - albo 2 SIMy albo SIM+ microSD)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2017, 07:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2017 07:57 przez Ekonomista.)
Post: #8
Działający smartfon do 500 zł
Jest poniżej 600 na allegro, niby jakaś "dystrybucja europejska". Niby gw 12 mcy. Ale gość ma 1 pozytyw i nie ma firmy. Niby z Gdańska paczkomatem, ale czas wysyłki do 14 dni. Trochę śmierdząca ta aukcja.

szopen napisał(a):jest slot "combo" - albo 2 SIMy albo SIM+ microSD

Jak dla mnie to żaden dual sim, już zedytowałem pierwszy post.

A na aliexpress chcą dodatkowo 7$ za rok gwarancji ("
One-year replacement warranty in Poland"). Czyli bez tego nie ma żadnej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2017, 08:52
Post: #9
RE: Działający smartfon do 500 zł
To wygląda na dodatkową gwarancję, w formie ewentualnie wymiany na nowy egzemplarz.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 16:47
Post: #10
Działający smartfon do 500 zł
A co sądzicie o takim wynalazku jak Alcatel A3? Co prawda ma 1,5GB ram i nie ma szybkiego ładowania, ale przy aku 2Ah z groszem, nie powinien ładować powyżej trzech godzin. Na plus takie wodotryski jak NFC i czytnik linii papilarnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 17:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2017 17:01 przez szopen.)
Post: #11
Działający smartfon do 500 zł
Ekonomista napisał(a):A co sądzicie o takim wynalazku jak Alcatel A3?
chyba jednak wolałbym redmi 4X albo nawet 4A (mimo, że miui mi się nie podoba i w sumie nie tylko to)

jedyne co mogłoby mnie przekonać to NFC (bo w czytnik linii papilarnych w połączeniu ze słabym mediatekiem jakoś nie wierzę)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 22:32
Post: #12
Działający smartfon do 500 zł
Xiaomi to chyba kilery cena/jakość, zwłaszcza do 1k Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2017, 12:06
Post: #13
Działający smartfon do 500 zł
Jednak chyba mnie przekonaliście do Redmi 4x 3GB/32GB. Co z tym miui? Są jakieś problemy? Chyba jednak kupię na allegro, bo ceny już są zbliżone i mam towar od ręki, z polską gwarancją i z zapłaconym vatem. Jeszcze napisałem do sprzedawcy czy wysyłka z Polski i na jakich zasadach jest realizowana gwarancja. Nie chcę wklejać spamu, więc napiszę tylko, że za 609zł z dostawą gratis jest kilka ofert od dwóch firm. Mam prośbę, jak możecie, Szopen, Grzech czy kto tam zobaczy ten post, w wolnej chwili obejrzeć te aukcje? Bardzo mi zależy na dobrym telefonie od dobrego sprzedawcy. I jeszcze pytanie: Czy wificalling w a2mobile pójdzie bez problemu na tym sprzęcie poza UE? Pytanie specjalnie zawiera te warunki, bo nie chcę się rozpisywać domyślając się, że tak, ale może coś mi umknęło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-08-2017, 15:49
Post: #14
Działający smartfon do 500 zł
Znajomy kupił ostatnio i to wygląda już na poziomie iPhone jakościowo. Lepiej nawet niż moje Mi Mix. Aż normalnie myślę, czy by nie sprzedać mojego Xiaomi Redmi Note 3 i przesiąść się na 4x jako dodatkowy/zapas.

Jest kilka firm, które sprzedają Xiaomi w rozsądnych cenach i własnym supportem, ale im większa i pewniejsza firma, tym drożej (przykłady - aze.com.pl już dość drogo, dalej jest wszystko, co przechodzi przez oficjalnego importera - abcdata). Ja wolę albo kupować prosto z chin, albo w aze czy xiaomi4u (Warszawa, CH na ursynowie gdzieś). Pośrednich nie próbowałem, ale znajomy brał i z takich firm i zero problemów, także ze zwrotami.
Jak ci zapewniają dostawę w 2-3 dni, to idzie na pewno z PL.

Na XRN3 i to romie dev próbowałem WiFiCalling a2mobile - działa bez problemu, jeżeli dasz sobie radę z ustawieniem przynajmniej na czas inicjalizacji - która karta SIM (jak masz dwie) jest główna z punktu widzenia tej apki. U mnie a2mobile była dodatkową, więc się dziwne rzeczy działy. Potem już działa całkiem bez problemu.

Jedyne co warto zwrócić uwagę, żeby to miało pasmo LTE 800 MHz - jednak się w PL przydaje, jeżeli bywasz poza miastami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Ekonomista (2017-08-30)
31-08-2017, 01:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2017 02:23 przez szopen.)
Post: #15
Działający smartfon do 500 zł
Ekonomista napisał(a):Czy wificalling w a2mobile pójdzie bez problemu na tym sprzęcie poza UE?
sprzęt chyba nie ma kluczowego znaczenia
a2mobile napisał(a):Z dostępnej aplikacji WiFi Calling możesz korzystać na terenie Polski oraz wymienionych krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
[…]
Tak, za połączenia na numery zagraniczne realizowane za pośrednictwem aplikacji WiFi Calling ponosisz opłaty jak za połączenia wykonane z Polski za granicę, zgodnie z Cennikiem Usług Telekomunikacyjnym a2mobile dla połączeń głosowych na numery międzynarodowe, z którego korzystasz.
nie wszystkie w/w kraje są w UE, ale z egzotyką nie poszalejesz

Ekonomista napisał(a):Co z tym miui? Są jakieś problemy?
mi się nie podoba, więc używam i tak innego launchera

sporo opcji mnie wręcz wkurza - w tym w zasadzie wszystkie funkcje chmurowe xiaomi (w dodatku mimo ich wyłączenia od czasu do czasu "chmura" wita mnie powiadomieniem po chińsku)

w dodatku jest to jedyna modyfikacja androida, która się "gryzie" z moim ulubionym launcherem "nova"

a z czysto technicznego punktu widzenia - skopane jest odblokowywanie telefonu za pomocą bluetooth (funkcja występuje zarówno w MIUI jak i androidzie, który jest "pod spodem" i najwyraźniej walczą ze sobą z takim skutkiem, że funkcja nie działa wcale…), na szczęście czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu, więc jestem w stanie przymknąć oko na tą niedoróbkę

jak na razie więcej poważnych błędów nie stwierdziłem (MIUI Global 8.2.10.0 MAMMIEA)
no i jest jeszcze jedna kwestia - na poprzednim telefonie zdążyłem przywyknąć do andka 7, a tu "pod pokładem" jest 6.0.1 i gadżety dostępne w MIUI nie rekompensują braku niektórych funkcji andka 7

za to powiadomienia są tak skopane jak w andku 7 (a nawet bardziej) i po prostu nie każdy program sobie z tym radzi

częściową naprawę problemu (brak wyświetlania powiadomień) można naprawić tak:
https://www.forbes.com/sites/bensin/2016...-for-real/

natomiast problemu z poprawnym wyświetlaniem np. w
https://play.google.com/store/apps/detai...reborn.pro
nie udało mi się ogarnąć (trzeba rozciągnąć go gestem powiększania, w innych telefonach działa poprawnie gest ciągnięcia w dół, nawet w andku 7)

jest jeszcze jakiś istotny błąd dotyczący braku "TileService API" więc nie każda aplikacja mocno integrująca się z systemem może działać z MIUI
przykład aplikacji, która nie zadziała:
https://play.google.com/store/apps/detai...ito.ntiles

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2017, 08:35
Post: #16
Działający smartfon do 500 zł
Nawet u połowy sąsiadów nie pogadam. Coś kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć. To dziękuję, Szopen. W sumie spieszyłem się z zakupem telefonu z andkiem z powodu wyjazdu za granicę. W takim wypadku nie ma ciśnienia. A telefon za 600 zł, który nie wyświetli powiadomienia... Chyba przestanę narzekać na mój stary. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2017, 11:47
Post: #17
Działający smartfon do 500 zł
1. to nie wina androida a MIUI (systemowe aplikacje MIUI działają OK, ale "gołego" MIUI używałem za krótko, aby się przekonać czy wszystko z nim jest OK, wolę jako launcher mieć nova nawet z ograniczeniami)
najprostsze chińczyki z gołym androidem takich problemów raczej nie miewają (chyba, że wyposażono je w killer aplikacji - rozwiązanie masz powyżej)

2. moje problemy zapewne wynikają ze stosowania zamienników aplikacji systemowych (co poniekąd wynika z faktu, że MIUI jako launcher mi nie odpowiada)

3. co nie zmienia faktu, że systemowy killer aplikacji w tle jest wyjątkowo skuteczny co powoduje opisany wyżej problem z powiadomieniami (można całkowicie wyłączyć killera i problem ustępuje, ale ja go wolę mieć włączonego przy ponad 300 zainstalowanych aplikacjach - dzięki temu telefon działa nawet 2 doby na 1 ładowaniu i nie muszę "doszlifowywać" ustawień każdej aplikacji)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2017, 12:02
Post: #18
Działający smartfon do 500 zł
Ja używam gołego MIUI (dev, już na Andku 7) i oczywiście wszystko działa świetnie. Ale jak chcesz głęboko modyfikować system i nie pasuje ci MIUI, to bez sensu siedzieć na MIUI i po prostu lepiej postawić LineageOS, czyli następcę Cyanogena. Masz wtedy prawie gołego Andka i robisz z nim co chcesz.

Stawianie innego launchera na MIUI to mniej więcej jak zmiana domyślnego launchera na iPhone - no można (nie wiem czy ciągle ktoś to robi), ale nie po to się kupuje iphona za 10x tyle kasy, żeby mieć pływające okienka jak na andku, czy widgety (do dziś ich nie ma w iOS) Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2017, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2017 13:14 przez szopen.)
Post: #19
Działający smartfon do 500 zł
jakubd napisał(a):Stawianie innego launchera na MIUI to mniej więcej jak zmiana domyślnego launchera na iPhone
trochę przesadziłeś - nova działą bezproblemowo na telefonach mających inne (nawet dość głęboko zintegrowane z androidem) launchery niż MIUI
skoro używam takiej kombinacji, to pewnie znaczy, że da się jednak używać, a co ważniejsze mi to bardziej odpowiada niż gołe MIUI

jakubd napisał(a):jak chcesz głęboko modyfikować system i nie pasuje ci MIUI, to bez sensu siedzieć na MIUI i po prostu lepiej postawić LineageOS, czyli następcę Cyanogena.
pewnie lepiej, ale generalnie na grzebanie trzeba mieć czas i… inny działający telefon Big Grin
a u mnie przesiadka ze starego trwała 1 dzień (zbiłem ekran, więc nie mam zapasu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-08-2017, 16:01
Post: #20
Działający smartfon do 500 zł
szopen napisał(a):przy ponad 300 zainstalowanych aplikacjach
jeszcze 30 bym zrozumiał, ale to już nic bym nie robił poza siedzeniem na telefonie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon z PL do 700 zł w 2019r. Ekonomista 5 3 522 08-06-2019 13:38
Ostatni post: szopen
  Nowy smartfon z Polski do dzwonienia, YT, paru aplikacji do 200 zł. Ekonomista 10 5 134 07-03-2019 09:59
Ostatni post: Ekonomista
  Smartfon na 3 lub więcej kart sim Ekonomista 4 4 934 08-03-2017 07:18
Ostatni post: jakubd
  Który smartfon dla syna button 4 4 949 21-07-2014 10:47
Ostatni post: K4r0lSz