[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działający smartfon do 500 zł
15-08-2017, 17:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2017 17:01 przez szopen.)
Ekonomista napisał(a):A co sądzicie o takim wynalazku jak Alcatel A3?
chyba jednak wolałbym redmi 4X albo nawet 4A (mimo, że miui mi się nie podoba i w sumie nie tylko to)

jedyne co mogłoby mnie przekonać to NFC (bo w czytnik linii papilarnych w połączeniu ze słabym mediatekiem jakoś nie wierzę)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 22:32
Xiaomi to chyba kilery cena/jakość, zwłaszcza do 1k Smile

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-08-2017, 12:06
Jednak chyba mnie przekonaliście do Redmi 4x 3GB/32GB. Co z tym miui? Są jakieś problemy? Chyba jednak kupię na allegro, bo ceny już są zbliżone i mam towar od ręki, z polską gwarancją i z zapłaconym vatem. Jeszcze napisałem do sprzedawcy czy wysyłka z Polski i na jakich zasadach jest realizowana gwarancja. Nie chcę wklejać spamu, więc napiszę tylko, że za 609zł z dostawą gratis jest kilka ofert od dwóch firm. Mam prośbę, jak możecie, Szopen, Grzech czy kto tam zobaczy ten post, w wolnej chwili obejrzeć te aukcje? Bardzo mi zależy na dobrym telefonie od dobrego sprzedawcy. I jeszcze pytanie: Czy wificalling w a2mobile pójdzie bez problemu na tym sprzęcie poza UE? Pytanie specjalnie zawiera te warunki, bo nie chcę się rozpisywać domyślając się, że tak, ale może coś mi umknęło.
30-08-2017, 15:49
Znajomy kupił ostatnio i to wygląda już na poziomie iPhone jakościowo. Lepiej nawet niż moje Mi Mix. Aż normalnie myślę, czy by nie sprzedać mojego Xiaomi Redmi Note 3 i przesiąść się na 4x jako dodatkowy/zapas.

Jest kilka firm, które sprzedają Xiaomi w rozsądnych cenach i własnym supportem, ale im większa i pewniejsza firma, tym drożej (przykłady - aze.com.pl już dość drogo, dalej jest wszystko, co przechodzi przez oficjalnego importera - abcdata). Ja wolę albo kupować prosto z chin, albo w aze czy xiaomi4u (Warszawa, CH na ursynowie gdzieś). Pośrednich nie próbowałem, ale znajomy brał i z takich firm i zero problemów, także ze zwrotami.
Jak ci zapewniają dostawę w 2-3 dni, to idzie na pewno z PL.

Na XRN3 i to romie dev próbowałem WiFiCalling a2mobile - działa bez problemu, jeżeli dasz sobie radę z ustawieniem przynajmniej na czas inicjalizacji - która karta SIM (jak masz dwie) jest główna z punktu widzenia tej apki. U mnie a2mobile była dodatkową, więc się dziwne rzeczy działy. Potem już działa całkiem bez problemu.

Jedyne co warto zwrócić uwagę, żeby to miało pasmo LTE 800 MHz - jednak się w PL przydaje, jeżeli bywasz poza miastami.
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Ekonomista (2017-08-30)
31-08-2017, 01:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2017 02:23 przez szopen.)
Ekonomista napisał(a):Czy wificalling w a2mobile pójdzie bez problemu na tym sprzęcie poza UE?
sprzęt chyba nie ma kluczowego znaczenia
a2mobile napisał(a):Z dostępnej aplikacji WiFi Calling możesz korzystać na terenie Polski oraz wymienionych krajów: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Islandia, Lichtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Holandia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.
[…]
Tak, za połączenia na numery zagraniczne realizowane za pośrednictwem aplikacji WiFi Calling ponosisz opłaty jak za połączenia wykonane z Polski za granicę, zgodnie z Cennikiem Usług Telekomunikacyjnym a2mobile dla połączeń głosowych na numery międzynarodowe, z którego korzystasz.
nie wszystkie w/w kraje są w UE, ale z egzotyką nie poszalejesz

Ekonomista napisał(a):Co z tym miui? Są jakieś problemy?
mi się nie podoba, więc używam i tak innego launchera

sporo opcji mnie wręcz wkurza - w tym w zasadzie wszystkie funkcje chmurowe xiaomi (w dodatku mimo ich wyłączenia od czasu do czasu "chmura" wita mnie powiadomieniem po chińsku)

w dodatku jest to jedyna modyfikacja androida, która się "gryzie" z moim ulubionym launcherem "nova"

a z czysto technicznego punktu widzenia - skopane jest odblokowywanie telefonu za pomocą bluetooth (funkcja występuje zarówno w MIUI jak i androidzie, który jest "pod spodem" i najwyraźniej walczą ze sobą z takim skutkiem, że funkcja nie działa wcale…), na szczęście czytnik linii papilarnych działa bez zarzutu, więc jestem w stanie przymknąć oko na tą niedoróbkę

jak na razie więcej poważnych błędów nie stwierdziłem (MIUI Global 8.2.10.0 MAMMIEA)
no i jest jeszcze jedna kwestia - na poprzednim telefonie zdążyłem przywyknąć do andka 7, a tu "pod pokładem" jest 6.0.1 i gadżety dostępne w MIUI nie rekompensują braku niektórych funkcji andka 7

za to powiadomienia są tak skopane jak w andku 7 (a nawet bardziej) i po prostu nie każdy program sobie z tym radzi

częściową naprawę problemu (brak wyświetlania powiadomień) można naprawić tak:
https://www.forbes.com/sites/bensin/2016...-for-real/

natomiast problemu z poprawnym wyświetlaniem np. w
https://play.google.com/store/apps/detai...reborn.pro
nie udało mi się ogarnąć (trzeba rozciągnąć go gestem powiększania, w innych telefonach działa poprawnie gest ciągnięcia w dół, nawet w andku 7)

jest jeszcze jakiś istotny błąd dotyczący braku "TileService API" więc nie każda aplikacja mocno integrująca się z systemem może działać z MIUI
przykład aplikacji, która nie zadziała:
https://play.google.com/store/apps/detai...ito.ntiles
31-08-2017, 08:35
Nawet u połowy sąsiadów nie pogadam. Coś kiedyś szukałem i nie mogłem znaleźć. To dziękuję, Szopen. W sumie spieszyłem się z zakupem telefonu z andkiem z powodu wyjazdu za granicę. W takim wypadku nie ma ciśnienia. A telefon za 600 zł, który nie wyświetli powiadomienia... Chyba przestanę narzekać na mój stary. Big Grin
31-08-2017, 11:47
1. to nie wina androida a MIUI (systemowe aplikacje MIUI działają OK, ale "gołego" MIUI używałem za krótko, aby się przekonać czy wszystko z nim jest OK, wolę jako launcher mieć nova nawet z ograniczeniami)
najprostsze chińczyki z gołym androidem takich problemów raczej nie miewają (chyba, że wyposażono je w killer aplikacji - rozwiązanie masz powyżej)

2. moje problemy zapewne wynikają ze stosowania zamienników aplikacji systemowych (co poniekąd wynika z faktu, że MIUI jako launcher mi nie odpowiada)

3. co nie zmienia faktu, że systemowy killer aplikacji w tle jest wyjątkowo skuteczny co powoduje opisany wyżej problem z powiadomieniami (można całkowicie wyłączyć killera i problem ustępuje, ale ja go wolę mieć włączonego przy ponad 300 zainstalowanych aplikacjach - dzięki temu telefon działa nawet 2 doby na 1 ładowaniu i nie muszę "doszlifowywać" ustawień każdej aplikacji)
31-08-2017, 12:02
Ja używam gołego MIUI (dev, już na Andku 7) i oczywiście wszystko działa świetnie. Ale jak chcesz głęboko modyfikować system i nie pasuje ci MIUI, to bez sensu siedzieć na MIUI i po prostu lepiej postawić LineageOS, czyli następcę Cyanogena. Masz wtedy prawie gołego Andka i robisz z nim co chcesz.

Stawianie innego launchera na MIUI to mniej więcej jak zmiana domyślnego launchera na iPhone - no można (nie wiem czy ciągle ktoś to robi), ale nie po to się kupuje iphona za 10x tyle kasy, żeby mieć pływające okienka jak na andku, czy widgety (do dziś ich nie ma w iOS) Smile
31-08-2017, 13:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2017 13:14 przez szopen.)
jakubd napisał(a):Stawianie innego launchera na MIUI to mniej więcej jak zmiana domyślnego launchera na iPhone
trochę przesadziłeś - nova działą bezproblemowo na telefonach mających inne (nawet dość głęboko zintegrowane z androidem) launchery niż MIUI
skoro używam takiej kombinacji, to pewnie znaczy, że da się jednak używać, a co ważniejsze mi to bardziej odpowiada niż gołe MIUI

jakubd napisał(a):jak chcesz głęboko modyfikować system i nie pasuje ci MIUI, to bez sensu siedzieć na MIUI i po prostu lepiej postawić LineageOS, czyli następcę Cyanogena.
pewnie lepiej, ale generalnie na grzebanie trzeba mieć czas i… inny działający telefon Big Grin
a u mnie przesiadka ze starego trwała 1 dzień (zbiłem ekran, więc nie mam zapasu)
31-08-2017, 16:01
szopen napisał(a):przy ponad 300 zainstalowanych aplikacjach
jeszcze 30 bym zrozumiał, ale to już nic bym nie robił poza siedzeniem na telefonie.
Odpowiedz