[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Działający smartfon do 500 zł
31-08-2017, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-08-2017 19:59 przez grzech1991.)
Post: #21
Działający smartfon do 500 zł
widgety nie ma na iOS, nie ma też ikon pływających ale jest za to dodatkowe menu, z jakby "ala widżetami". Na oneplusie też jest, ale tutaj jest fabrycznie i dla mnie aporównywalne w tych dwóch telefonach.

Argument w androidzie jest zawsze, że można inny launcher (chociaż iOS i ma inne wady...). Tylko nie znam nikogo kto by go zmieniał.

Sam mam wgrane trochę aplikacji, bo potrzebuję do różnych rzeczy - może nie 300 Smile.

Xiaomi jest dobre w cena/jakość jeśli chodzi o modele do 1k. Bo często mają sporo ramu. Soft jest cały zrobiony po ichszemu. Według mnie najbardziej przypomina samsunga. Koleżanka twierdzi, że chodzi super szybko - nie wiem tylko na ile ma rację, bo mam inne odczucia dotyczące androida.

Wadą samego androida jest prywatność, co chwile dodaj zdjęcia, odpowiedz na pytania. Wchodzę na google i szukam, a drugi wynik to "zamówienie czeka w sklepie na odbiór". Xiaomi też samo w sobie szpieguje. Teraz na iOS sama aplikacja gmaila sugeruje mi średnio co tydzień, abym wgrał chrome bo smutno.

Z drugiej strony, rozumiem to. Chcą integrację i te dane udostępniają ludziom, odbieram to jako, że życie stanie się lepsze. Tylko czy koniecznie to chcę dzielić...

A co do porównania iphone do xiaomi, to proszę was, to nawet nie stało i nie ma startu. Zarówno cenowego (w negatywnym dla iphone) jak i jakościowego. Chociaż... już są chińczyki w bagatelnych cenach po 3k.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2017, 08:16
Post: #22
Działający smartfon do 500 zł
szopen napisał(a):trochę przesadziłeś
Oczywiście, że tak Smile
grzech1991 napisał(a):Sam mam wgrane trochę aplikacji, bo potrzebuję do różnych rzeczy - może nie 300 Smile.
Ja mam około 200 aplikacji wg Play Store, ale 1/3 to wbudowane systemowe Samsunga. Najważniejszych mam ze 40. Z SGN3 na Mi MIx przenoszę się już od kwietnia. Ciągle nie udało mi się wszystkiego przenieść (ciągle nie mam czasu na K-9 mail - szukałem alternatywy, ale wszystko jest albo gorsze, albo ledwo dorównuje, np. AquaMail). Zostały mi jeszcze 2-3 aktywacje pełne aplikacji bankowych i będzie można przekładać kartę. Reszta to robiazgi typu Viber, WhatsApp itd, które działają tylko na jednym telefonie/numerze na raz.
Poza spowolnieniami OS dochodzi kolejny argument - bateria trzyma 5-8h jak dobrze pójdzie.
Jak skończę to zaoram telefon, postawię "najnowszego" oficjalnego Androida 5 i zrobię test baterii z innym SIMem.
Bo to co najgłupsze to to, że ciągle męczę się bez LTE w telefonie, które LTE posiada - bo TMobile założył kaganiec w swoim firmware - jak wykrywa kartę SIM T-Mobile, to LTE znika z menu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-09-2017, 09:48
Post: #23
Działający smartfon do 500 zł
Mnie ciekawi tylko, bo przerobiłem kilkanaście telefonów z androidem. Czemu system uruchamia z lagiem aplikacje po czasie i pomaga wipe? Tak jest na każdym telefonie, czy "przypadkiem" sam zawsze trafiałem na takie?

Na iphone bateria trzyma rewelacyjnie, od 80% do 25% dwa dni, przy minimalnym korzystaniu. Lub od 100% do 80% jeden dzień.

Ostatnio byłem na koncercie, 100% odłączone przy 16:00 do 4:00 miałem 20%. Przy tym masa filmów, relacja na facebooku, pisanie z ludźmi i w oczekiwaniu na pociąg przeglądanie neta. Nie wydaje się rewelacją, gdyby nie to, że latali z powerbankami Wink

U mnie 62 apki ze wszystkim (włącznie z fabrycznymi), ale jak wiadomo w przeciwieństwie do androida na iOS można usunąć prawie każdą apkę.

Co do widżetów jest coś takiego i powiem szczerze - jest to zrobione super. Czy jest lepsze od ikonek na androidzie? Według mnie po prostu inne, ale na pewno estetyczniejsze...

[Obrazek: Al02NA7.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 13:50
Post: #24
Działający smartfon do 500 zł
Mi Mix wytrzymuje mi przy masie aplikacji w tej chwili 4 dni.
Zasyfienie aplikacjami systemu i jego zmulenie to różnica jak między Windows i Linux. Uptime 900 dni na linuksie to wrażenia nie robi. Na Windows - rzadkość.
Czego to wina? Jakości aplikacji głównie i ich uprawnień.
iOS zazdrośnie broni dostępu do rzeczy, które wymagają wybudzania telefonu z deep sleep i głęboko analizuje działanie wszystkiego, co wchodzi do ich sklepu. Więc dostęp mają tylko ci, którzy mają kasę (100USD chyba minimum za rok), a w Androidzie publikować może każdy i kontrola jest głównie automatyczna.
Dlatego też na andku masz aplikacje, o których właścicielom iOS się nie śniło, ale za to iOS jest stabilniejszy.

Jak się trzymasz dobrze napisanego softu (apki facebooka należą do tych źle napisanych) to wtedy Android i iOS idą łeb w łeb jeżeli chodzi o stabilność i niezawodność.
Ale jak obu każesz trzymać milion maili, SMSów i fotek na miejscu w archwium - oba zwalniają.

Ja wolę wolność i bąbelki messengera i innych apek, a iOS zostawiam dla bogatych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 21:27
Post: #25
Działający smartfon do 500 zł
Zależy u mnie facebook na iOS chodzi stabilnej, ale jest to najbardziej zabugowana aplikacja jeśli mogę tak stwierdzić.

Brak bąbli to porażka, ale za to pełny messenger chodzi tak samo szybko jak wersja lite na androida (chociaż wiem, że lite i tak jest lepsza).

Póki co nic mi na iOS nie zwalnia, działa jak po wyjęciu z pudełka. W przeciwieństwie do androida... Tylko aby nie było, nie zaśmiecam całego systemu gmail mam tylko jedno konto i synchronizacja 30 dni wstecz. Smsów/rozmów brak. Naprawdę a aplikacje odpalają się z lagiem, po wipe telefon śmiga jak nówka... To samo miałem na nexusie 4, sgs+, op2.

Co do wolności, spróbuj pobrać plik przez safari albo cokolwiek Big Grin Chociaż już w tym miesiącu ma być iOS 11 z plikami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-09-2017, 21:54
Post: #26
Działający smartfon do 500 zł
No właśnie to jest porażka, że 10 wersji głównych OS i ciągle nie ma operacji na plikach...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 12:14
Post: #27
Działający smartfon do 500 zł
(01-09-2017 09:48)grzech1991 napisał(a):  Mnie ciekawi tylko, bo przerobiłem kilkanaście telefonów z androidem. Czemu system uruchamia z lagiem aplikacje po czasie i pomaga wipe? Tak jest na każdym telefonie, czy "przypadkiem" sam zawsze trafiałem na takie?
Raczej na takie trafiałeś. Na Xperii Z2 po władowaniu dużej ilości aplikacji i dość intensywnym użytkowaniu przez dziesięć miesięcy nie widzę różnicy w szybkości. W niektórych aplikacjach jest nawet szybszy niż wyjęty z pudełka Huawei P8 Lite.

W kwestii stabilności jest po równo, natomiast jeśli chodzi o awaryjność to Apple to porażka. To jakiś ewenement że sprzęt z takiej półki cenowej tak się sypie i firma utrzymuje się na rynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 12:47
Post: #28
Działający smartfon do 500 zł
Ale co jest takiego awaryjnego? Notebooki mają jeden z najniższych procent awaryjności, masz jakieś badania by telefony się tak sypały?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 13:52
Post: #29
Działający smartfon do 500 zł
https://www.cultofmac.com/469989/iphones...-reliable/

Ot tak gubią zasięg, zrzuca do 2G albo rozłącza. W jednym zacięło się WiFi, grzał się i zżerał baterię, ale do żadnej sieci nie można się było podłączyć. Miałem trzy przypadki że telefon się wyłączyć i nie dało się go uruchomić na nowo. iTunes takiego widzi, można zrobić recovery i update, ale ekran jest stale kompletnie czarny. W obecnej pracy w jednym szybka się odkleiła i ekran zaczął obchodzić.

Z laptopami niby według statystyk jest dobrze, ale jak rozmawiam z ludźmi którzy je naprawiają to zawsze mają ręce pełne roboty. Była kiedyś sprawa serwisanta który instalował spyware klientom na macbookach które naprawiał, przez rok przez jego ręce przewinęło się ponad tysiąc sztuk.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 14:31
Post: #30
Działający smartfon do 500 zł
A co sądzicie o Xiaomi REDMI NOTE 4x ? Widzę, że lepszy procek i wyświetlacz. Czymś się jeszcze znaczącym różni? Ten sam patent ze slotem sim, że albo 2 sim albo sim + sd? Pytam, bo widzę, że wersja 3GB/16GB jest w podobnych cenach na allegro i aliexpress co Xiaomi REDMI 4x 3GB/32GB.
Co lepiej wybrać z ww.?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-09-2017, 17:57
Post: #31
Działający smartfon do 500 zł
REDMI 4X i REDMI NOTE 4X nie są tożsame - jednak inny ekran, inne wymiary i inny setup. Jak chcesz mniejszy - bierz RedMi. Jak chcesz większy - RedMi Note - sam mam Note3 na MTK i jest super. Na Qualcommie może być tylko lepszy.
Mechanicznie na mnie RedMi 4X zrobił szalenie dobre wrażenie, lepsze niż XRMN3 (Hennesy), jednak nie miałem w ręku XRN4x więc się nie wypowiem autorytatywnie, choć podobno XMRN4 i 4 są bardzo podobne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 08:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2017 09:17 przez Ekonomista.)
Post: #32
Działający smartfon do 500 zł
jakubd napisał(a):XMRN4 i 4 są bardzo podobne
Miałeś na myśli Xiaomi REDMI NOTE 4x oraz Xiaomi REDMI NOTE 4?, bo szczerze to się pogubiłem w tych skrótach. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 09:18
Post: #33
Działający smartfon do 500 zł
To napisz jeszcze o raz o których modelach myślałeś (ja cały czas o x-ach, czyli z Qualcomm) - najlepiej używać nazw kodowych, jak tutaj masz np. podane (pole "kod"): https://miuipolska.pl/download/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 09:33
Post: #34
Działający smartfon do 500 zł
Też cały czas mam na myśli x. Przez cały wątek myślałem o XIAOMI RedMi 4x czyli kod "santoni", a ostatnio piszę o XIAOMI RedMi Note 4x czyli kod "mido".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 09:50
Post: #35
Działający smartfon do 500 zł
Czyli to co napisałem jest aktualne, bo mi o nie chodziło Smile
Pamiętaj tylko o pułapce akcesoryjnej: XRN4x i XRN4 na MTK mają... minimalnie inne rozmiary.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 10:41
Post: #36
Działający smartfon do 500 zł
Co z tymi slotami w "mido"? Ewentualnie - czy te 16 GB wystarczy na ok. 30, powiedzmy lekkich, aplikacji "niesystemowych", trochę zdjęć, muzyki, map i parę filmów prywatnych? W obecnym Microsofcie mam 12 swoich aplikacji, trochę zdjęć, żadnych filmów, żadnej muzyki, żadnych map co się da to zapisane na karcie i praktycznie cała niby 8GB pamięć flash jest zajęta, a karta 16GB tak ćwierć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 12:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2017 12:22 przez jakubd.)
Post: #37
Działający smartfon do 500 zł
Slot na karty jest tak skonstruowany, że fabrycznie włożysz:
1. 2 karty SIM
2. 1 SIM + uSD.
ALE
jak się uprzesz, to wciśniesz 2SIM+uSD, jednak wymaga to wybebeszenie karty SIM z jej plastiku przez wytopienie całego plastiku (same pola, ścieżki i chip zostają) i na to na siłę wpychasz uSD - są filmiki na YT. Ciekawe to, ale szkoda by mi było zniszczyć SIMa, co jest dość prawdopodobne.

Co do pamięci FLASH - no wiesz, ja mam w jednym telefonie 4 GB i mi wystarcza, a w innym nawet ze 128 GB robi się ciasno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 12:39
Post: #38
Działający smartfon do 500 zł
Chodziło mi o to ile praktycznie zajmuje system z nieusuwalnymi aplikacjami i innymi dziwnymi plikami, a ile w rzeczywistości jest tej niby 16 GB pamięci, bo zazwyczaj jest 14 GB. Ale już kupiłem tego Note i mam nadzieję, że mi wystarczy, a jak się okaże, że nie to będę kombinował z paleniem SIM'a. Wolałbym jednak ewentualnie popsuć kartę do internetu czyli nie tę do 2G, która ma być do rozmów... Który slot jest podwójny? Czy może w menu ustawiam, która ma być w 2G, tak jak w Microsoft'ach?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 12:53
Post: #39
RE: Działający smartfon do 500 zł
(03-09-2017 13:52)Arathefu napisał(a):  https://www.cultofmac.com/469989/iphones...-reliable/

Ot tak gubią zasięg, zrzuca do 2G albo rozłącza. W jednym zacięło się WiFi, grzał się i zżerał baterię, ale do żadnej sieci nie można się było podłączyć. Miałem trzy przypadki że telefon się wyłączyć i nie dało się go uruchomić na nowo. iTunes takiego widzi, można zrobić recovery i update, ale ekran jest stale kompletnie czarny. W obecnej pracy w jednym szybka się odkleiła i ekran zaczął obchodzić.

Z laptopami niby według statystyk jest dobrze, ale jak rozmawiam z ludźmi którzy je naprawiają to zawsze mają ręce pełne roboty. Była kiedyś sprawa serwisanta który instalował spyware klientom na macbookach które naprawiał, przez rok przez jego ręce przewinęło się ponad tysiąc sztuk.

Powiem Ci tak, mam iphone i to jedyny póki co telefon z którym absolutnie od strony hardware nic mi się nie dzieje. Ale mam też go krótko bo ~3 miesiące.

Jeśli chodzi o serwis, to często ludzie wysyłają sprawne telefony bo chcą np. obudowę w lepszym stanie (apple wymienia na refurby z automatu). I nie dochodzi do sytuacji typu https://www.wykop.pl/link/3842687/gwaran...o-przyjac/

Natomiast miałem sytuację, że przez jeden dzień nie dało się do mnie dodzwonić ani wykonywać połączeń. Wszyscy inni nie mieli tego problemu, nie wiem czym to było spowodowane.

Macbooki chyba też idą na refurby? A jak to historia pasuje jak pięść do nosa.

Ogólnie problemów jako takich bym się nie czepiał, bo te zdarzają się każdemu.

(03-09-2017 14:31)Ekonomista napisał(a):  A co sądzicie o Xiaomi REDMI NOTE 4x ? Widzę, że lepszy procek i wyświetlacz. Czymś się jeszcze znaczącym różni? Ten sam patent ze slotem sim, że albo 2 sim albo sim + sd? Pytam, bo widzę, że wersja 3GB/16GB jest w podobnych cenach na allegro i aliexpress co Xiaomi REDMI 4x 3GB/32GB.

Nie jestem nigdy w stanie zrozumieć, czemu producenci tak utrudniają życie. Pewnie powód jest powszechnie znany - kilka $.

(04-09-2017 10:41)Ekonomista napisał(a):  Co z tymi slotami w "mido"? Ewentualnie - czy te 16 GB wystarczy na ok. 30, powiedzmy lekkich, aplikacji "niesystemowych", trochę zdjęć, muzyki, map i parę filmów prywatnych? W obecnym Microsofcie mam 12 swoich aplikacji, trochę zdjęć, żadnych filmów, żadnej muzyki, żadnych map co się da to zapisane na karcie i praktycznie cała niby 8GB pamięć flash jest zajęta, a karta 16GB tak ćwierć.

Jeśli mapy polski to 16GB starczy spokojnie. Chociaż jak bym miał możliwość to bym celował w 32GB - przy takim użytkowaniu nie będziesz się musiał ograniczać. Dla mnie 64GB to minimum, chociaż dla komfortu wolałbym 128GB.

(04-09-2017 12:39)Ekonomista napisał(a):  Chodziło mi o to ile praktycznie zajmuje system z nieusuwalnymi aplikacjami i innymi dziwnymi plikami, a ile w rzeczywistości jest tej niby 16 GB pamięci, bo zazwyczaj jest 14 GB. Ale już kupiłem tego Note i mam nadzieję, że mi wystarczy, a jak się okaże, że nie to będę kombinował z paleniem SIM'a. Wolałbym jednak ewentualnie popsuć kartę do internetu czyli nie tę do 2G, która ma być do rozmów... Który slot jest podwójny? Czy może w menu ustawiam, która ma być w 2G, tak jak w Microsoft'ach?

W qualcomm z tego co kojarzę to definiujesz sobie sloty.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-09-2017, 13:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-09-2017 14:31 przez szopen.)
Post: #40
Działający smartfon do 500 zł
16GB (pamiętaj, że dla użytkownika zostaje mniej, bo system też z niej korzysta) raczej wystarczy na 30 "lekkich" aplikacji i niemal całą opisaną resztę, kwestia zależy głównie od filmów (ewentualnie map offline, jeśli pobierasz cały świat, a nie wybrane kraje)

mam redmi4x w wersji 32GB, a dla użytkownika na aplikacje i całą resztę jest dostępne ~26GB (nieco mniej), więc w wersji 16GB będziesz miał dla siebie coś w okolicach 10GB

oprócz koło 300 "lekkich" aplikacji mam: 2 aplikacje nawigacyjne offline (z mapami PL + ewentualnie sąsiednich krajów lub tych, gdzie planuję podróż) 2-3 większe gry, aplikacje łącznie zajmują mi nieco ponad 16GB oraz mam w tej chwili koło 0,5GB zdjęć i filmów (robię porządki dość systematycznie), zero muzyki i około 2GB "innych śmieci" (zapewne dane niektórych aplikacji) pozostaje mi nieco ponad 7GB wolnego miejsca


kwestia zdjęć i filmów - jeśli godzisz się na ich przechowywanie w chmurze google zezwalając na ograniczenie rozdzielczości do bodajże 16Mpix dla zdjęć i fullhd dla filmów oraz na ich rekompresję przez google w celu zmniejszenia wielkości plików, to ta aplikacja
https://play.google.com/store/apps/detai...otos&hl=pl
(będąca częścią usługi "zdjęcia" https://photos.google.com/?hl=pl )
pozwoli na przechowanie w chmurze ich "nieskończonej liczby"
a jeśli się nie zgodzisz na rekompresję, to pojemność chmury będzie ograniczona bodajże do 5GB(?) jakkolwiek można dokupić miejsce (opłata abonamentowa)

do poczytania
https://support.google.com/photos/?hl=pl

więc nie musisz trzymać tych materiałów bezpośrednio w telefonie (a nawet jeśli nie chcesz powierzać swoich zdjęć tej korporacji, to i tak trzymanie zdjęć wyłącznie na telefonie jest złym pomysłem, a przy okazji tworzenia ich backupu można też zrobić porządek i zostawić na telefonie kopie tylko wybranych)

i jeszcze jedno - nie widać różnicy między zdjęciami oryginalnymi wykonanymi na sprzęcie tej klasy, o której tu mówimy, a rekompresowanymi przez google (jeśli jednak planujesz ich dalszą zaawansowaną obróbkę, to zdecydowanie zalecam przechowywanie wersji oryginalnych poprzez zrzucenie ich z telefonu na komputer w ich pierwotnej postaci)

Ekonomista napisał(a):Czy może w menu ustawiam, która ma być w 2G, tak jak w Microsoft'ach?
nie wiem jak w RMN4X ale w RM4X (na snapdragonie)

można ustawić który slot ma być domyślny do rozmów i SMSów (oprócz tego są 2 zielone słuchawki więc można dzwonić także z drugiej karty, także jest możliwość wyboru którędy wysłać SMS choć normalnie jest to karta domyślna)
ponadto można ustawić "nieustawione" i wtedy zawsze pyta, którędy się łączyć

oraz który slot ma służyć do połączenia z internetem (co oczywiste tu wyboru nie ma, bo jesteśmy połączeni przez domyślną, ale można ją zmienić w ustawieniach w każdej chwili)

ponadto można przełączać sloty w ustawieniach

slot, który wybierzemy do połączenia z internetem pracuje w LTE/3G/2G i jest możliwość wyboru preferowanego typu sieci (preferowane LTE/preferowane 3G/tylko 2G -przypuszczalnie to ostatnie ustawienie przełącza cały telefon w 2G)

a pozostały slot pracuje w 3G/2G i nie ma żadnej możliwości konfiguracji (mogę się mylić - być może jest tylko 2G, ale o połączeniu w 3G raczej świadczy wysoka jakość audio w trakcie rozmów)

a np. Vernee Thor, który był na mediateku miał dość podobnie, z tym, że karta, która nie była przeznaczona do połączenia z internetem pracowała w dowolnym trybie, a karta do rozmów wyłącznie w 2G (i w tym wypadku jestem w 100% pewnien 2G w podrzędnym slocie), oczywiście oba sloty były zamienne programowo, ponadto VT miał 2 sloty microSIM i dodatkowo slot microSD

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Smartfon z PL do 700 zł w 2019r. Ekonomista 5 3 521 08-06-2019 13:38
Ostatni post: szopen
  Nowy smartfon z Polski do dzwonienia, YT, paru aplikacji do 200 zł. Ekonomista 10 5 133 07-03-2019 09:59
Ostatni post: Ekonomista
  Smartfon na 3 lub więcej kart sim Ekonomista 4 4 933 08-03-2017 07:18
Ostatni post: jakubd
  Który smartfon dla syna button 4 4 949 21-07-2014 10:47
Ostatni post: K4r0lSz