[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
13-08-2017, 14:57
Post: #1
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Witam!

Jestem posiadaczem dovado tiny ac + modem e3372 hi link. Z racji ze zasięg tego routera nir obelmuje całego domu i w pewnych miejscach nie ma sygnalu (mam 4 kondygnacje) chce polaczyc kazde pietro kablem gdzie na kazdym pietrze stal by router i puszczal sygnal wifi o tej samej nazwie. Fajnie by bylo jakby dodatkowe routery mialy 5ghz. Z jakiej firmy kupic sprzet zeby to chodzilo przyzwoicie. Zastanawiam sie nad xiaomi router 3. Co sadzicie? Jak tonpolaczyc żeby urzadzenia bezproblemowo przelanczaly sie miedzy poszvzegolnymi routerami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 17:47
Post: #2
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
nie potrzebujesz dodatkowych routerów, potrzebujesz dodatkowe access pointy (AP)
oczywiście w charakterze AP można wykorzystać odpowiednio skonfigurowany router

xiaomi raczej bym unikał ze względu na ograniczone możliwości konfiguracji i ogólnie inne ograniczenia wprowadzane przez tego producenta w fabrycznym oprogramowaniu
(no chyba, że sobie poradzisz z wgraniem jakiegoś alternatywnego softu o ile już istnieje, a nie wiem czy już jest akurat dla tego modelu),
ale z drugiej strony stosunek ceny do możliwości jest dość rozsądny (mam na myśli wersję z gigabitowym ethernetem, wersja ze stumegabitowym raczej się nie opłaca)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 18:19
Post: #3
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
To jakie AP proponujesz, cos w rozsadnej cenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 19:16
Post: #4
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
ubiquiti unifi, masz automatyczne przełączanie na inny AP, do urządzeń mobilnych nie warto wersji LR. Z opinii wynika, że jest za mała moc nadawania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 19:56
Post: #5
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Drogi interes.... Moze inne propzycje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 21:10
Post: #6
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Podaj budżet i wymagania. 5GHz to ma stare zabytkowe 802.11a, które daje 54Mbit/s.

Router po konfiguracji można użyć jako AP i to działa w większości sprzętowo, więc wydajność i stabilność większe, niż w przypadku użycia funkcji routera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 22:02
Post: #7
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Na ibood jest fajny netgear.

http://pl-pl.forum.ibood.com/products/72...r-prosafe/

250 zł z wysyłką. Cena w PL 750 zł.

Natomiast nie widzę tutaj ani jednej rzeczy w której miałby być lepszy od ubiquiti, natomiast gorszy - i owszem.

Jednak zestawiając go z ceną na ibood warto za te pieniądze, tylko trzeba być przygotowanym, że ma tylko N. AC brak, więc transfery będą fatalne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-08-2017, 22:34
Post: #8
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Poza tiny ac chcialbybym dokupić dwa AP. Tiny ac z modemem bylby posrodku kondygnacji. Wszystko po kablu. Budżet do 200-300 zl. Poza 5ghz to mie mam zbytnio wymagan. Najwazniejsze zeby zasieg byl mocny na kazdym z pieter
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2017, 08:31
Post: #9
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
No to cenowo rozsądnie wychodzi Asus RT-AC51u, ustawiasz sztywne IP dla LAN każdego routera, wyłączasz moduł routera (serwer dhcp), ethernet z sieci kablowej wpinasz w gniazdo LAN a nie WAN, ustawiasz SSID (jak ma działać pseudo-roaming to ustawiasz SSID i szyfrowanie to samo, co w głównym routerze) i masz sieć w standardzie 802.11ac, pasma 2,4 i 5 GHz i maksymalna wydajność LAN 100 Mbit/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2017, 17:46
Post: #10
RE: Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Czyli nie porzsbuje routera z funkcjs repeatera, czy bridge? Może byc dowonly router obslugujacy ac? Czyli takie xiaomi 3 tez mozs byc? A cos z gigabitowym lanem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-08-2017, 18:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-08-2017 18:29 przez szopen.)
Post: #11
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
malojk napisał(a):Czyli nie porzsbuje routera z funkcjs repeatera, czy bridge?
nie, przecież będziesz ciągnął skrętkę między urządzeniami
swoją drogą takie funkcje to sztuczne ograniczanie sobie wydajności

malojk napisał(a):Może byc dowonly router obslugujacy ac?
może być dowolny, byleby spełniał kilka założeń:
AP (lub raczej oba AP, bo i 2,4GHz i 5GHz) wpięte wewnętrznie bezpośrednio do switcha po stronie LAN
możliwość całkowitego wyłączenia funkcji routera lub choćby tych funkcji które przeszkadzają (czyli zasadniczo serwera DHCP i obsługi upnp)

malojk napisał(a):Czyli takie xiaomi 3 tez mozs byc? A cos z gigabitowym lanem?
może być, ale walka na siłę o obsługę AC przy dysponowaniu portami zaledwie 100Mbps nie ma żadnego sensu
takie routery "są projektowane w dziale marketingu" - cyferki ładnie wyglądają na papierze, ale wąskim gardłem wydajności są wcale nie "te najdroższe" podzespoły

jedyny problem to ograniczenia w jego interfejsie, nie wiem konkretnie jakie, bo nie mam w chacie takiego sprzętu, więc nie umiem powiedzieć czy faktycznie nie da się go wykorzystać, ale widziałem marudzenia na innych forach choćby na wydajność "Mi WiFi Router 3", a nie będę polecał rozwiązań co do których nie jestem osobiście przekonany, bo nie mam zwyczaju wpuszczać nikogo "na minę"

szukaj raczej czegoś z gigabitowymi portami - myślę że coś znajdziesz w podobnym przedziale cenowym

wersja z gigabitem "Mi WiFi Router 3G" w takiej cenie jest chyba do przyjęcia (z kuponem choćby BXMR3G jest nawet minimalnie taniej)
https://www.gearbest.com/wireless-router...42436.html
ale nie miej do mnie pretensji jeśli to będzie dla Ciebie przycisk do papieru, a nie działające urządzenie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 15:48
Post: #12
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
szopen napisał(a):może być dowolny, byleby spełniał kilka założeń:
AP (lub raczej oba AP, bo i 2,4GHz i 5GHz) wpięte wewnętrznie bezpośrednio do switcha po stronie LAN
możliwość całkowitego wyłączenia funkcji routera lub choćby tych funkcji które przeszkadzają (czyli zasadniczo serwera DHCP i obsługi upnp)
No dobra, w sumie się nie znam, więc niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę, ale taki
http://www.tp-link.com.pl/products/detai...ifications
chyba spełnia te założenia poza 5GHz, ale jest 450 Mbps, poza tym jest z Polski, tp-link i za połowę ceny, więc przy dwóch potrzebnych, jak dobrze zrozumiałem sztukach, zmieści się autor w 300zł już z przesyłką i okablowaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-08-2017 16:55 przez szopen.)
Post: #13
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Ekonomista napisał(a):chyba spełnia te założenia poza 5GHz, ale jest 450 Mbps,
tyle, że na WiFi "450Mbps" osiąga się realne transfery rzędu 100Mbps
taka wada sieci bezprzewodowych…

w przypadku AC można osiągnąć nawet kilkaset Mbps oczywiście zależnie od maksymalnej szybkości radia AC, bo te bywają różne (ale i tak do tego potrzebna jest obsługa właśnie 5GHz i to w "AC", a nie w "an" czy "a" i oczywiście wbudowany switch 1Gbps, bo konstrukcje z Ethernetem 100Mbps mają wydajność ograniczoną na interfejsie przewodowym, więc w zasadzie nie ma znaczenia jak szybkie będzie radio…)

ale fakt faktem TL-WR1043ND przez wiele lat był dobrym wyborem (bo właściwie przez długi czas miał chyba najlepszy stosunek możliwości do ceny wśród wszystkich routerów obecnych na rynku, ale mimo odświeżenia konstrukcji to już czas przeszły)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-08-2017, 21:09
Post: #14
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
1043 to zbyt dobry sprzęt na to -ma niezły router ze wspomaganiem sprzętowym NAT (wyrabia realnie ponad 700 Mbit/s), ale radio jest prawie to samo co z MR3420. Szkoda kasy jak na czysty AP.
AC51u jest niewiele droższy (i powinien być tańszy od 1043) i ma ac, 5 GHz i wszystko działa fajnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 00:53
Post: #15
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Tylko ze ac51u nie ma gigabita
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 08:56
Post: #16
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Z E3372 i tak więcej niż 100 Mbps nie wyciągniesz. Chyba że chcesz mieć jakiś NAS albo coś takiego. Tylko wtedy z kolei WiFi ma mało sensu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 09:34
Post: #17
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
Arathefu napisał(a):Z E3372 i tak więcej niż 100 Mbps nie wyciągniesz.
Czemu? Niby ma full LTE, czyli 150 Mbps. Oczywiście przy jednym tylko kliencie na BTS'ie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 11:36
Post: #18
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
W życiu na E3372 na pustej stacji bazowej uzyskałem 100 Mbit/s. Dopiero przy LTE-A na tej samej stacji na routerze NetGear uzyskałem... 120 Mbit/s. Tylko w siedzibie Play prędkości powyżej 150 Mbit/s są osiągalne w praktyce.
Poza tym ty chcesz przedłużyć WiFi.
W trybie N przy idealnym sygnale 300 Mbit/s i tak nie uzyskasz prędkości powyżej 90 Mbit/s na poziomie protokołu TCP/IP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 14:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-08-2017 14:05 przez szopen.)
Post: #19
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
jeśli to ma być tylko przedłużenie zasięgu WiFi w celu tylko i wyłącznie dostępu do internetu, to faktycznie nie widzę sensu w pompowaniu kasy w sprzęt z AC czy z gigabitem, może warto zrewidować założenia?

ale wiadomo - apetyt rośnie w miarę jedzenia
mając dobrze rozbudowany LAN i WLAN szkoda z tego nie korzystać
(a swoją drogą AC bez równoczesnej obsługi gigabita jest nieporozumieniem konstrukcyjnym, podobnie jak kiedyś były routery z Ethernetem 10Mbps i obsługą N300)

natomiast przypomnę - decydując się na pasmo 2,4GHz jesteśmy ograniczeni wydajnością WiFi do maksymalnie około 100Mbps, ale mając (nawet szczątkową - 2 kable między routerem, a dodatkowymi AP) przewodową infrastrukturę gigabitową można ją w późniejszym etapie wykorzystać na wydajniejsze rozwiązania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-08-2017, 15:21
Post: #20
Domowa siec wifi jaki sprzet kupic?
To co daje ac wifi w asusie, który ma lan 100 Mbps?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 272 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  Jaki solidny router do starego modemu E398? whiteindian 94 63 860 21-02-2019 15:00
Ostatni post: szopen
  Dovado Pro, jak rozszerzyć zasięg WiFi Vuko2000 8 5 045 09-11-2018 00:11
Ostatni post: grzech1991
  Wydajna konfiguracja pod LTE/WiFi do domu gniewko 28 17 359 26-08-2018 12:15
Ostatni post: pst
  Jak rozszerzyć zasięg WiFi Steaven 9 4 148 15-08-2018 21:31
Ostatni post: szopen