[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobranie Anteny pod modem USB
13-03-2012, 17:48
Post: #1
Dobranie Anteny pod modem USB
Mam taki problem obecnie pracuje w Niemczech mam tam modem USB Vodafone K3565-Z z kartą Vodafone
http://allegro.pl/modem-3g-zte-k3565-do-...68356.html

Problem polega z zasięgiem przy oknie mam 1 kreskę zasięgu UMTS lub zerową Przeszkadza mi to w rozmowie przez skypa często mnie rozłącza mam kłopoty z połączeniem Do centrum miasta mam 3km tam mam pełny zasięg UMTS od miasta mieszkam około 1km nie ma lasów ale są budynki jednorodzinne Tutaj moje pytanie czy jak kupie ten modem będzie lepiej ściągał sygnał

http://allegro.pl/vodafone-k3805-z-usb-h...?source=oo

Ewentualnie możecie pomóc mi w dobraniu dobrej anteny którą łatwo można zamontować nie znam się na tym cena nie gra roli Tyle nerwów mnie kosztuje te częste rozłączanie że szkoda gadać o tym

A czy takie anteny są dobre ?

http://allegro.pl/dookolna-magnetyczna-w...56255.html



http://allegro.pl/antena-atk-log-gsm-dcs...26772.html Jak wygląda podłączanie takiej anteny bezpośrednio pod modem bez kabla zasilającego ? i czo ona będzie współpracować bez problemu z tym modemem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2012, 18:35
Post: #2
RE: Dobranie Anteny pod modem USB
Jestem prawie pewien, że K3805-Z poradzi sobie jeszcze gorzej, niż twój K3565-Z.
Anteny poniżej 50 PLN zwykle nie dają nic lub pogarszają odbiór. W najlepszym razie (jak kupisz coś porządnego) to efekt będziesz miał taki, jakbyś wystawił modem w miejsce, w którym postawisz antenę.

Proponuję zacząć od tego, czy przypadkiem wzięcie przewodu USB i zamocowanie modemu gdzieś w oknie skierowanym na miasto nie rozwiąże problemu (najlepiej np na środku szyby jakąś taśmą malarską, która nie brudzi).
Jak nie pomoże, potem trzeba ustalić jakie masz gniazdo anteny (obstawiam, że w ZTE jest to TS9 - o ile w ogóle masz gniazdo w tym modemie), po czym dobrać antenę... do częstotliwości, na jakiej pracuje nadajnik, z którego korzystasz.

Taka zabawa w anteny to cała sztuka Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2012, 20:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2012 20:58 przez szopen.)
Post: #3
RE: Dobranie Anteny pod modem USB
to ja dodam swoje 3 grosze (parę słów już wcześniej napisałem w odpowiedzi na PW)

jeśli nie wiemy jaka nas interesuje częstotliwość, to ATK-LOG obejmuje całe pasmo GSM/UMTS stosowane w Europie (oczywiście sugeruję wersję z końcówką FME, ponieważ większość dostępnych pigtail'i dysponuje takim gniazdem z jednej strony, a z drugiej wtykiem pasującym do modemu) jest to antena kierunkowa i wymaga montażu tak, aby była skierowana w stronę BTSa
jej zysk jest wprawdzie mniejszy niż topowych konstrukcji na konkretne pasmo, ale jest i tak o niebo wyższy niż wspomnianych wyżej "batów"

oczywiście konieczne jest też dokupienie pigtail'a pasującego do modemu, prawdopodobnie będzie pasował taki:
http://allegro.pl/listing.php/search?str...category=0

jest jeszcze możliwość zastosowania routera (np. Vodafone R101), router jako urządzenie czynne wymaga doprowadzenia zasilania (230V~ do zasilacza, bądź zastosowania przedłużacza niskiego napięcia między zasilaczem, a routerem, w przypadku w/w routera zasilanie to 7,5V=)

nie bardzo zrozumiałem pytanie o podłączenie anteny "bez kabla zasilającego" - antena jest urządzeniem biernym i nie wymaga zasilania, ale konieczne jest jej kablowe połączenie z gniazdem anteny w modemie (jeśli masz modem bez wyprowadzonego gniazda, to warto go otworzyć i sprawdzić czy przypadkiem nie jest zamontowane, lecz brakuje dziurki w obudowie - ten problem dotyczy sporej ilości modeli Vodafone, w przypadku istniejącego gniazda można wypiłować/wywiercić dziurkę w obudowie, co jednak łączy się z utratą gwarancji na modem)
to jeszcze pozwolę sobie zamieścić skan karty gwarancyjnej anteny (obie strony w 1 pliku)
   
myślę, że nikt nie obrazi się z tego powodu,
a na obrazku widać wykres współczynnika fali stojącej w zależności od częstotliwości (jako, że nie jest to zbyt czytelne, skala x zaczyna się od 700MHz a kończy na 2300MHz) w ramach uściśleń dodam (bo obrazki mogą to sugerować), że antena oczywiście w komplecie nie zawiera masztu, który pojawia się na rysunkach

natomiast poniżej załączam wykres zysku w funkcji częstotliwości - ze strony producenta
[Obrazek: a7040+++++.gif]
jak widać nie jest zbyt wysoki (w interesującym nas w Aero2 pasmie jest przyzwoity), ale nawet w górach okazał się wystarczający w miejscu o problematycznym zasięgu (w innej sieci niż A2, czyli w zakresie 2100MHz czyli tym gdzie antena ma stosunkowo najsłabsze osiągi), więc antena znalazła tam stałe zastosowanie i już jej nie posiadam

PS cena kompletu dla Huawei'ów, czyli zestawu 2 odrębnych artykułów (to już piszę z pamięci):
1) anteny z 5m kablem, wtykiem FME oraz
2) pigtail'a FME-CRC9
w sklepie producenta ("ziemskim" czyli nieinternetowym) to około 95zł (w tym koło 25-30zł za pigtail'a), a pudełko zawierające antenę "w trybie transportowym" ma około 10x20x100cm
w przypadku sklepów internetowych można kupić taniej , ale dochodzą koszty przesyłki

jeśli antena ma być dla ZTE, to poszukiwania zacząłbym od pigtail'a i dopiero w 2 kroku sprawdził czy ten sam sprzedawca ma też interesujący nas model anteny

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ustawianie anteny ATK-20 DzaroD 3 6 168 24-11-2014 14:14
Ostatni post: jakubd
  Anteny własnej budowy: biquad/double biquad eRd 1 11 883 18-11-2014 17:37
Ostatni post: pawedob
  Anteny do modemów arturek 43 58 312 13-02-2014 23:04
Ostatni post: jakubd
  Połączenie anteny ATK-20 a infrastruktura rafalo235 6 8 393 12-12-2013 12:29
Ostatni post: rafalo235
  Pomoc (modem, antena) swiety130 25 16 005 18-07-2013 21:26
Ostatni post: swiety130