[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobór routera do LTE
19-10-2016, 08:03
Dobór routera do LTE
Router i modem doszły.
Wszystko pięknie łączy się z internetem.
W lapku modem hilink bardzo szybko nawiązuje połączenie w routerze jest on widziany jako zwykły modem, można nawet wymuszać częstotliwość połączenia 4G 1800/2100
Zasięg wifi 5 GHz wydaję się bardzo słaby ale to muszę jeszcze potestować i ewentualnie sprawdzić z dłuższymi antenami.
Ogólnie jak za takie pieniążki to router jak i jego interfejs estetycznie wyglądają dość słabo. Brak języka polskiego w menu, jest tylko kreator.
Opcji dużo ale jeszcze nie przejrzałem wszystkich. Producent dba też o aktualizacje
Może macie jakieś uwagi, rady co i jak warto na początku ustawić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2016, 11:06
RE: Dobór routera do LTE
Dovado ma dosyć nie czytelny interfejs i masę opcji. Ale jak już jakiś czas go obsługujesz - olej daje radę.

Na początek connection tracker + update FW. Ew. Ustaw sobie smsy i przekierowanie.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
19-10-2016, 16:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2016 16:34 przez szopen.)
Dobór routera do LTE
estetycznie jest może i słabo - design na miarę lat 80-tych ubiegłego wieku Big Grin ale prosty interfejs przekłada się na wyciskanie ostatnich soków ze sprzętu na wydajność, a nie na UX (skoro w zasadzie sprzęt konfiguruje się raz i zapomina o tym na lata)

5GHz zawsze jest słabe pod względem zasięgu w nie-otwartej przestrzeni
(ten zakres częstotliwości jest bardziej tłumiony od 2.4GHz choćby przez ściany czy inne przedmioty)
ale tylko w tym zakresie możesz mieć link w warstwie fizycznej przekraczający 450Mbps co się przekłada na realnie możliwe prędkości w LANie po WiFi przekraczające 200Mbps

jedyne co ma jakieś bardziej praktyczne znaczenie to włączenie connection tracker'a (musisz podać jakieś adresy IP które są w internecie i chętnie i bezproblemowo odpowiadają na ping - najlepiej gdy będą w infrastrukturze twojego operatora) aby dbał o wznawianie połączenia w przypadku jego zerwania z jakichkolwiek przyczyn

możesz też skonfigurować własne DNSy tj. w/g własnych preferencji, np. dla zwiększenia bezpieczeństwa google czy opendns (opendns ma również dostepny w ten sposób filtr rodzinny)
https://www.opendns.com/home-internet-security/
albo umożliwiające dostęp do "internetu bez cenzury", czyli opennic
https://www.opennicproject.org/
choć zazwyczaj te z automatu przydzielane przez operatora są najszybsze)

przekierowanie SMS jest zwykle dość istotne w ofertach prepaid (dostaniesz w ten sposób info na telefon o kończącym się pakiecie itp.), ale w ofertach abonamentowych też się przydaje
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Szef18 (2016-10-19)
19-10-2016, 20:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2016 21:49 przez Szef18.)
Dobór routera do LTE
Connection tracker ustawiłem już wczoraj na 212.77.98.9 i 8.8.8.8 w interwale co 5 min W razie braku odp restart modemu
Traffic ustawie jak już będę miał abonament w Play Na razie lecę na starterze 30 GB + 100 GB
Ustawiłem też przekierowanie sms i emaile o stanach wyjątkowych Ładnie działa
Router obsługuje modem przez HUB-a USB 3.0 aktywnego ( zasilacz 2 A )
Update wykonane wczoraj do najnowszego firmware

Teraz trochę męczę sie z wifi
2,4 Ghz ustawiłem na b/g/n/ kanał 4 band 40/20 MHz i tu mam coś takiego jak data rate Jest auto ale nie wiem co to i jak najlepiej ustawic
5 Ghz na ac/an kanał 36-48 band 80/40/20 i tu pytanie jak wyżej + co to jest DFS ??Smile
Mieszkam w domku więc żadnych obcych sieci nie łapie

Coś jeszcze ważnego jest w nim do ustawienia ??

PS
Mam jeszcze pytanie.
Czy jest w nim monitor pobranych/wysłanych danych przez podłączone urządzenia tak jak w gargoyle ?? Tam był taki fajny wykres kołowy i widać było które urządzenie ile transferu łyknęło.

Czy można z niego wyeksportować ustawienia na dysk tak jak w Gargoyle żeby w razie padu wrzucić tylko plik do ich przywrócenia ??
Odpowiedz