[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dekapeć by gbr [modem + dodatkowe łącze],[win +CBHplugin]
14-05-2014, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-01-2015 22:07 przez gbr.)
Post: #1
Brick Dekapeć by gbr [modem + dodatkowe łącze],[win +CBHplugin]
Udostępniam najnowszą wersję Dekapcia współpracującą z nową stroną Captcha BDI (8 znaków), która nie wymaga obsługi cookies.

Do pracy wymagany jest system Windows, dodatkowe łącze internetowe do rozwiązywania kapci oraz konto w serwisie CaptchaBrotherhood.com z odpowiednią ilością kredytów (zarobionych lub zakupionych).
Jako dodatkowe łącze internetowe polecam usługę pre-paid Virgin Mobile. Za 13 złotych mamy 13 miesięcy internetu 32 kbit/s (lejek).

Napisałem skrypt dekapec.bat, który korzysta z programów wget i cbhcoreplugin.

Dekapcia uruchamiamy skryptem dekapec.bat podając 3 parametry:
dekapec.bat 192.168.0.1 user password
192.168.0.1 – przykładowa brama łącza do rozwiązywania kapcia
user – nazwa konta w serwisie CaptchaBrotherhood
password – hasło do powyższego konta

Opis działania:
1. Zmodyfikowanie tabeli routingu dla łącza kapciowego (dodatkowe łącze internetowe), tj. usunięcie trasy 0.0.0.0 oraz dodanie trasy do serwera CaptchaBrotherhood.
2. Sprawdzanie czy mamy dostęp do internetu przez BDI. Za pomocą programu wget, mniej więcej co minutę, pobieramy stronę http://google.com/blank.html, jeżeli ma wielkość 0 bajtów to OK. W innym przypadku następuje przejście do punktu 3.
3. Przy pomocy programu wget pobierany jest obrazek z kapciem i zapisywany do pliku kapec.jpg.
4. Uruchamiany jest program cbhcoreplugin (cb.exe), który wysyła plik kapec.jpg do serwisu CaptchaBrotherhood.
5. Odpowiedź z CaptchaBrotherhood pojawia się w postaci pliku output.txt. Odczytany kod jest wysyłany na stronę Aero2 przy pomocy programu wget, który w odpowiedzi zapisuje na dysk plik wynik.html będący stroną WWW z wynikiem weryfikacji kapcia. Jeżeli wynik weryfikacji jest negatywny, to wracamy do punktu 3.
6. Po znalezieniu w pliku wynik.html słowa „ponownie” uruchamiany jest skrypt restart.vbs służący do zrestartowania połączenia modemowego z BDI. Ten skrypt należy przygotować we własnym zakresie, w zależności od urządzenia dzięki któremu mamy dostęp do BDI. Oczywiście nie musi to być skrypt VBS, może to być dowolny program, który wykona to zadanie. W przypadku braku takiego programu/skryptu należy połączenie zrestartować ręcznie.
7. Po odczekaniu 30 sekund następuje powrót do punktu 2.

Pliki kapec.jpg i output.txt są archiwizowane w katalogu archiwum.

Przetestowane pod Win XP na komputerze z dostępem do BDI przez router 3G z automatycznym wznawianiem połączenia.
Jest to wersja rozwojowa. Aktualnie rozwiązanie nie przewiduje wielu niespodziewanych sytuacji, jak na przykład modyfikacja tabeli routingu przez oprogramowanie zewnętrzne czy też niespodziewane zerwanie połączenia BDI. U mnie BDI chodzi stabilnie, więc takie przypadki się nie zdarzały.

Zapraszam do testowania.


.zip  Dekapec.zip (Rozmiar: 415,93 KB / Pobrań: 795)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi gbr za tę wiadomość:
penknife (2014-06-02), sciss (2014-05-29)
16-05-2014, 13:25
Post: #2
Dekapeć - wersja pod Windows
Po zmianie kapcia nie będzie działać. W potwierdzeniu poprawnego przepisania nie występuje już słowo "Zrestartuj". Komunikat został zastąpiony przez "Rozłącz i połącz się ponownie".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2014, 14:38
Post: #3
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
Tak, ta wersja Dekapcia działa tylko z poprzednimi kodami reCAPTCHA.
Nie przyjrzałem się jeszcze dokładnie, ale teraz sprawa będzie chyba prostsza bo zdaje się, że nie jest już wymagana obsługa JavaScript.
Poza tym, być może te kody da się złamać jakimś OCR'em.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2014, 10:48
Post: #4
Dekapeć - wersja pod Windows
Z OCR może być trudno, ale z javascriptem - łatwiej. Pozostanie tylko kwestia cookies.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2014, 12:32
Post: #5
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
Przeedytowałem pierwszy post w wątku i udostępniłem nową działającą wersję Dekapcia.
Aero2 zrezygnowało z JavaScript co oznacza, iż stronę z kapciem można obsłużyć używając jedynie programu wget.
Cookies to nie problem, bo wget je obsługuje.
Nadal konieczne jest drugie łącze internetowe i korzystanie z serwisu Captcha Brotherhood.
Aktualnie "hindusi" na ogół odczytują kod za pierwszym razem, ale czasami dopiero za trzecim (statystyka z zeszłej nocy).

Nadal mam nadzieję na jakiś OCR. Niektóre kody nie są aż tak bardzo zdeformowane aby nie dało się tego odczytać automatem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2014, 12:41
Post: #6
Dekapeć - wersja pod Windows
Do tego znamy skrypt generujący kody: https://code.google.com/p/cool-php-captcha/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 21:50
Post: #7
Dekapeć - wersja pod Windows
ale jeśli aero się połapie że skrypt poległ, a na pewno się połapią (na pewno ktoś od nich czyta również toforum Smile to zaraz zmienią skrypt na inny i po zawodach
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-05-2014, 22:19
Post: #8
Dekapeć - wersja pod Windows
Jak to na wojnie...
W sumie znajomość skryptu praktycznie nic nie pomoże w złamaniu tego kapcia, gdyż wszystkie operacje przekształcające bazują na generatorze liczb losowych. Każdy porządny algorytm tego typu musi tak działać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-05-2014, 00:04
Post: #9
Odp: RE: Dekapeć - wersja pod Windows
(18-05-2014 21:50)tombur napisał(a):  ale jeśli aero się połapie że skrypt poległ, a na pewno się połapią (na pewno ktoś od nich czyta również toforum Smile

Jest nawet jeden user z poważną funkcja w grupie "około aero" Big Grin

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 17:14
Post: #10
Dekapeć - wersja pod Windows
Wydaje mi się, że od wczoraj Aero2 nie używa już cookies do obsługi kapcia. Czy ktoś może to potwierdzić?
Z tego powodu Dekapeć udostępniony w pierwszym poście w tej chwili nie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 21:19
Post: #11
Dekapeć - wersja pod Windows
Wszystkie programy ułatwiające wymagają w tym momencie aktualizacji. Jeden z dwóch dla Androida już został poprawiony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2014 21:47 przez sauron76.)
Post: #12
Dekapeć - wersja pod Windows
Można prosić o dodanie opcji samodzielnego wpisywania kodów bez dodatkowego łącza? Coś co przypominało by ideą dekapeć. Może jakieś powiadomienie dźwiękowe z opcją wpisania kodu bez dodatkowych czynności. Program do resetu swojego modemu mam zapisany w pliku bat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 21:58
Post: #13
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
(20-05-2014 21:19)jakubd napisał(a):  Wszystkie programy ułatwiające wymagają w tym momencie aktualizacji. Jeden z dwóch dla Androida już został poprawiony.

dla tego programu pod androida przydałby się oddzielny wątek, tak jak to jest w przypadku dekapcia pod windows
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 22:00
Post: #14
Dekapeć - wersja pod Windows
Nad oprogramowaniem z samodzielnym wpisywaniem odczytanego kapcia pracuje Jakub.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 22:09
Post: #15
Dekapeć - wersja pod Windows
Założenie wątku to już sprawa autora/autorów poszczególnych aplikacji, jak będzie miał na to ochotę Smile ja zapraszam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-05-2014, 22:11
Post: #16
Dekapeć - wersja pod Windows
Chciałem tylko jakieś rozwiązanie na już. Po programie widzę, że to drobna modyfikacja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2014, 10:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-05-2014 10:24 przez gbr.)
Post: #17
Dekapeć - wersja pod Windows
W pierwszym poście zaktualizowałem Dekapcia, do wersji współpracującej z nową stroną kapcia, nie wymagającą obsługi cookies.

sauron76, moja koncepcja Dekapcia opiera się na automatycznym rozwiązywaniu kodów.
Nie jestem zwolennikiem "ręcznej roboty".
W wolnym czasie postaram się coś pokombinować i jak mi się spodoba, to opublikuję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-05-2014, 22:20
Post: #18
Dekapeć - wersja pod Windows
Trzymam kciuki, fajnie gdyby powiadomienie było dźwiękowe. Teraz za nic w świecie nie wiem kiedy mam wpisywać te cholerne kody. Jedynie przeglądając strony dostaję powiadomienie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-10-2014, 22:08
Post: #19
Dekapeć by gbr [modem + dodatkowe łącze],[win +CBHplugin]
działa na dziś automatyczny dekapec czy wymaga aktualizacji?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2014, 21:02
Post: #20
RE: Dekapeć by gbr [modem + dodatkowe łącze],[win +CBHplugin]
Nadal działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Dekapec-mod by sauron76 [modem],[wini] sauron76 9 12 039 09-04-2016 06:22
Ostatni post: sauron76
Brick Dekapeć OpenWrt by sciss [router OpenWRT +dodatk. łącze +konto shell mono],[dowolny] sciss 5 5 279 05-06-2014 02:49
Ostatni post: sciss
Lightbulb dekapeć - tylko dla programistów jakubd 40 45 855 18-05-2014 21:40
Ostatni post: tombur
  dekapeć - dyskusja ogólna jakubd 53 46 530 03-05-2014 23:16
Ostatni post: jakubd