[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dashboard dla E3131 by Tomecek v2
13-06-2013, 09:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2014 17:29 przez Tomecek.)
Post: #1
Dashboard dla E3131 by Tomecek v2
Dzień dobry.

Posiadam modem E3131 od Playa. Bardzo denerwowało mnie, że za każdym razem, gdy podłączałem modem do komputera musiałem czekać kilka sekund, aż uruchomi się aplikacja Play Online, a następnie ją zamknąć. Dodatkowo, aby zainstalować sterowniki do modemu musiałem instalować aplikację Play Online, gdyż domyślnie modem nie umożliwiał instalacji samych sterowników Sad Oczywiście za pomocą komend AT można wyłączyć napęd w modemie, ale po co to robić i marnować wbudowaną pamięć, skoro można ją lepiej wykorzystać? Smile

Stworzyłem więc własny dashboard. Po podłączeniu modemu do komputera absolutnie nic nie uruchamia się automatycznie. W "Mój komputer" pojawi się tylko napęd E3131, który zawiera:

- top_netinfo v3.65,
- Mobile Partner v23.009.09.02.910,
- sterowniki do Windowsa v5.01.13.00,
- sterowniki do Linuxa v4.19.19.00.

Wygląda to tak: zdjęcia.

Dla mnie jest to rozwiązanie idealne Smile

Aby zaktualizować dashboard podłącz modem do komputera (sterowniki muszą być zainstalowane) i uruchom pobrany plik exe.

Pobierz Dashboard E3131 by Tomecek v2.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 10:08
Post: #2
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Oczywiście standardowe uwagi są tutaj krytyczne:
1. Modyfikację modemu robisz ZAWSZE na własną odpowiedzialność.
2. Nie ma możliwości anulowania tej operacji inaczej, niż przez wgranie oryginalnego dashboardu za pomocą odpowiedniej aplikacji - warto zrobić kopię zapasową, jeżeli wiemy jak. Jeżeli nie wiemy, lepiej nie bawić się w takie modyfikacje.
3. Próba wgrania takiego dashboardu do modemu w wersji HiLink może zakończyć się śmiercią modemu.
4. Nieprawidłowe wgranie (tak jak przy wszelkich modyfikacjach firmware) mogą zakończyć się śmiercią modemu.
5. Zmiana oprogramowania może być czasem w bardziej czepialskich serwisach podstawą do odmowy naprawy gwarancyjnej.

Poza tym - fajny pomysł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 10:58
Post: #3
Odp: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Nie sprawdzałem ale jak z apn jest od razu lista czy "samowykrywacz"

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 12:57
Post: #4
RE: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
MP chyba ten najzwyklejszy i nic go nie modyfikował. Ostrzeżenia Jakuba co do dashboardu też na wyrost bo firmware nikt tu nie "rusza".
Po prostu na ten wbudowany dysk CD wrzucił paczki, "gołe" instalatory ze sterownikami modemu, MP i TNI. MP ma drivery już wbudowane, ale dał oprócz tego jeszcze osobno.

Pytanie: chyba raczej tak, ale czy zawsze będzie dostęp do tego dysku po włożeniu modemu jak sterowników jeszcze nie ma w systemie na tym innym komputerze zainstalowanych i i tak np. trzeba będzie ręcznie wcześniej ściągać drivery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 13:07
Post: #5
RE: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
(13-06-2013 12:57)lukkki napisał(a):  MP chyba ten najzwyklejszy i nic go nie modyfikował. Ostrzeżenia Jakuba co do dashboardu też na wyrost bo firmware nikt tu nie "rusza".
Po prostu na ten wbudowany dysk CD wrzucił paczki, "gołe" instalatory ze sterownikami modemu, MP i TNI. MP ma drivery już wbudowane, ale dał oprócz tego jeszcze osobno.

Pytanie: chyba raczej tak, ale czy zawsze będzie dostęp do tego dysku po włożeniu modemu jak sterowników jeszcze nie ma w systemie na tym innym komputerze zainstalowanych i i tak np. trzeba będzie ręcznie wcześniej ściągać drivery.

Jest dokładnie tak jak piszesz.

Dostęp do dysku jest zawsze, nawet jak nie ma sterów w systemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-06-2013, 22:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2013 01:46 przez szopen.)
Post: #6
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Jak dotąd najlepsza produkcja użytkowników tego forum - podwieszam wątek

dodam jeszcze, że dashboard nadaje się dla każdego modemu Huawei (ale NIE HiLink!) dla którego rozmiar backupu iso uzyskanego tą metodą
http://forum.jdtech.pl/Watek-jak-zgrac-o...d-z-modemu
jest większy od 29 554 688 bajtów (czyli 26,1MB w/g windows)


podaję sumy kontrolne pliku (również w załączniku)
SHA1
7d327af07093aef8499b20bd01f9a6c38caa4889
MD5
02e49d710c83b54b5527bb6b1d050621


Załączone pliki
.zip  Dashboard.E3131-Tomecek_sumy kontrolne.zip (Rozmiar: 416 bajtów / Pobrań: 897)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2013, 22:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2013 22:22 przez Lorek.)
Post: #7
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
a co to znaczy że się nadaje do każdego modemu? czy nie ma dedykowanych daschboardów które wykorzystują specyfikę modemu? bo akurat będę pewnie za radą forumowiczów przeinstalowywał znowu mój huawei e367 u-8, i teraz to juz nie wiem czy na orginalny ze strony huawei:
http://www.huaweidevice.com/worldwide/do...d=NDcwMjg=
czy Lukkiego, który już mam ale być moze źle zainstalowany (http://forum.jdtech.pl/Watek-mobile-part...0#pid16350) bo ma otwarte połączenia głosowe, co by to nie było i do czego?
czy ten Tomecka. Rozumiem że mając same sterowniki mogę używać TNInfo, ale czy to cos daje na przepustowości czy są inne zalety? Bo w sumie programik mniejszy, niż 130 MB MP23. Poza tym przyznam że prubowałem instalować już sterowniki i same nie chcaiły się instalować bez MP. No ale trochę namotałem, o czym w powyższym temacie.

czy nie jest tak że dedykowany soft będzie lepiej modem wykorzystywał, i będzie szybciej chodziło?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2013, 22:42
Post: #8
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Wszystkie te pakiety są przeznaczone do praktycznie wszystkich modemów Huawei - najważniejszy element komunikujący się z twoim modemem to sterownik, który automatycznie jest dobierany z kilkudziesięciu sterowników znajdujących się w pakiecie z dashboardem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 15:41
Post: #9
RE: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
(13-06-2013 22:53)szopen napisał(a):  Jak dotąd najlepsza produkcja użytkowników tego forum - podwieszam wątek

dodam jeszcze, że dashboard nadaje się dla każdego modemu Huawei (ale NIE HiLink!) dla którego rozmiar backupu iso uzyskanego tą metodą
http://forum.jdtech.pl/Watek-jak-zgrac-o...d-z-modemu
jest większy od 29 554 688 bajtów (czyli 26,1MB w/g windows)

Witam koledzy.

Mam prośbę, ponieważ wątek rozwinął się bardziej na drodze teoretycznej, to też prosił bym o jakieś potwierdzenie, czy powyższa metoda, faktycznie sprawdza się w praktyce i nie powoduje ewentualnych problemów. Może już ktoś skorzystał z rozwiązania zaproponowanego przez kolegę Tomecek i może je zarekomendować?

Dziękuję i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 16:11
Post: #10
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Tomecek pytanko, czy sterowniki w twoim dashboardzie to pełna wersja dla wszystkich modemów Huawei? ja ma H e267u-8. Pomysł dobry. Wogule gdyby ktoś zrobił dashboard z tni i sterownikami najnowszymi pełnymi i czystym MP23. ????

(Tylko po to by sie przesiąść na TNI i by nie uruchamiał się MP. TNI pokazuje czas połączenia, można ustawić dźwięk na koniec i na początek i sam wznawia. )
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 16:21
Post: #11
RE: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
(18-06-2013 16:11)Lorek napisał(a):  Tomecek pytanko, czy sterowniki w twoim dashboardzie to pełna wersja dla wszystkich modemów Huawei? ja ma H e267u-8. Pomysł dobry. Wogule gdyby ktoś zrobił dashboard z tni i sterownikami najnowszymi pełnymi i czystym MP23. ????

No ja zrobiłem Smile Sterowniki to pełna wersja do wszystkich modemów Huawei.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 16:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2013 22:19 przez szopen.)
Post: #12
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
JJ Nowak napisał(a):Mam prośbę, ponieważ wątek rozwinął się bardziej na drodze teoretycznej
to nie jest droga teoretyczna, osobiście wypróbowałem instalator dashboardu na E173u-2 z sieci Elisa EE
natomiast zastrzeżenie o rozmiarze backupu gwarantuje poprawną instalację na nieprzetestowanych modemach o ile tylko rozmiar backupu spełni podany warunek

edit poniżej: uściślenie dotyczące współpracy z modemami <=E3131 (zmiana z <E3131)
zamieszczony wewnątrz Mobile Partner oraz sterowniki współpracują bezproblemowo z E3131 i wszystkimi starszymi od niego modemami Huawei (jakkolwiek nie zawsze możliwe jest użycie tego instalatora! - w przypadku takich modemów oraz modemów minipcie należy przepakować paczkę do postaci iso używając np. "Huawei dashboard toolbox by ToM/UD" oraz wypakować pliki z iso przy użyciu 7zip'a lub winrar'a)

PS sam na własne potrzeby wyprodukowałem parę dashboardów nigdzie nie publikowanych ze względu na modyfikacje niedostatecznie przetestowane, natomiast użycie stockowego niebrandowanego dashboardu Huawei gwarantuje pełną kompatybilność

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 16:44
Post: #13
RE: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
(18-06-2013 16:24)szopen napisał(a):  
JJ Nowak napisał(a):Mam prośbę, ponieważ wątek rozwinął się bardziej na drodze teoretycznej
to nie jest droga teoretyczna, osobiście wypróbowałem instalator dashboardu na E173u-2 z sieci Elisa EE
natomiast zastrzeżenie o rozmiarze backupu gwarantuje poprawną instalację na nieprzetestowanych modemach o ile tylko rozmiar backupu spełni podany warunek

zamieszczony wewnątrz Mobile Partner oraz sterowniki współpracują bezproblemowo ze wszystkimi starszymi od E3131 modemami Huawei (jakkolwiek nie zawsze możliwe jest użycie tego instalatora! - w przypadku takich modemów oraz modemów minipcie należy przepakować paczkę do postaci iso używając np. "Huawei dashboard toolbox by ToM/UD" oraz wypakować pliki z iso przy użyciu 7zip'a lub winrar'a)

Dziękuję za odpowiedz, właśnie o to pytałem, czy soft jest pewny Wink Może powinienem był jedynie dodać, że chciałem go użyć z myślą o nowym modemie Huawei 3131 z edycji Playa, ale rozumiem, że raczej nie powinno być z tym większych problemów, chociaż trochę zbiło mnie z tropu stwierdzenie "ze wszystkimi starszymi od E3131 modemami Huawei ", a mój będzie najnowściejszy - chcę go kupić na dniach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 17:19
Post: #14
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
"nowy" E3131 od Playa różni się od "starego" od Playa obniżoną o 20 zł ceną i absurdalnymi warunkami "promocji"

dash i stery działają na E3131 oraz prawdopodobnie nawet z nowszymi od niego modemami
(podejrzewam, że Huawei wypuszczając paczkę sterowników umieszcza w niej już modele w fazie przedprodukcyjnej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 17:50
Post: #15
RE: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
(18-06-2013 17:19)szopen napisał(a):  " absurdalnymi warunkami "promocji"

O tym nic mi nie było wiadomo. Czytając forum zauważyłem, że modem z Playa (3131 s-2) jet raczej polecany, więc pomyślałem, że udam się do salonu, wyłożę na ladę 129 pln. i po powrocie do domu będę cieszyć się z udanej fuzji Modemu Playa z kartą od Aero2. Takie plug and play, ale ze słów kolegi można wywnioskować, że jest jakiś haczyk... Chyba że ja coś źle zrozumiałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 20:57
Post: #16
Odp: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Tomecek@
Nie wiem czy nie złamałeś prawa autorskiego umieszczając program top-netinfo w dashboardzie bez zgody autora tegoż programu.
Proponowałbym zapytać go o to np. na forum bez-kabli.
Jest tam podwieszony wątek dot. programu top-netinfo.

Send from my Lenovo A820
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-06-2013 22:36 przez szopen.)
Post: #17
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
absurdalne warunki promocji dotyczą możliwości wzięcia zestawu "na próbę" jeśli znajdę linki to je tu wrzucę (chyba, że Play już się wycofał z tej oferty a sprawdzałem warunki nie dalej niż 2 tygodnie temu)
jak myślisz koszt takiej 7dniowej "próby" to 5zł, 10zł, 50zł czy więcej?

znalazłem
oferta nazywa się „Sprawdź i Kup Zestaw
Nowy Play Online na Kartę z modemem Huawei E3131 – Edycja Limitowana”
http://www.blogplay.pl/wp-content/upload...towana.pdf

jest też inny wariant:
pod nazwą
„Zestaw Nowy Play Online na
Kartę z modemem Huawei E3131 w sklepie internetowym – Edycja Limitowana”
http://www.blogplay.pl/wp-content/upload...towana.pdf

oba te warianty to ten sam zestaw za 109zł (który zawsze był za 129zł)
jakkolwiek pierwszy z nich przewiduje możliwość "przetestowania usługi" przez tydzień bynajmniej nie za darmo lecz za 69zł

lukkki napisał(a):Nie wiem czy nie złamałeś prawa autorskiego umieszczając program top-netinfo w dashboardzie[...]

biorąc pod uwagę licencję wersji 3.65 (nie wiem czy jest identyczna we wszystkich wcześniejszych i czy będzie w późniejszych) to warunki licencji nie są w żaden sposób złamane (umieszczenie w darmowo dostępnym dashboardzie nie jest sprzedażą)
   

załączam też sumy kontrolne MD5 i SHA dla pliku top_netinfo.exe w wersji 3.65
pochodzącego z
http://www.sklepy.ehost.pl/top_netinfo.zip
aby każdy mógł łatwo zweryfikować oryginalność tego pliku
(ta informacja straci aktualność w momencie ukazania się wersji 3.66 obecna testowa wersja ma numer 3.65g więc zapewne już jest to połowa przygotowań do wydania kolejnej wersji stabilnej)

i na koniec - zachęcam wszystkich zadowolonych użytkowników TNI do finansowego wsparcia autora choćby i symboliczną kwotą, odwalił przecież kawał dobrej roboty
http://www.sklepy.ehost.pl/
(informację jak to zrobić znajdziecie też w menu: informacje -> dotacje)


Załączone pliki
.zip  TNI3.65sumy_kontrolne.ZIP (Rozmiar: 360 bajtów / Pobrań: 479)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2013, 23:21
Post: #18
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Faktycznie Tomecek zrobiłeś to czego szukam. Wkodowałem sobie że przerobiłeś MP na wznawianie ale czytam i rozumiem że nie. No i jeśli widzi jako dysk bez sterów to już b.dobrze. Po testowaniu przez Szopena niedługo pewnie dołączę do użytkowników. HUAWEI E367 u-8 mój raczej spełnia wymagania jakie podałes dla modemu? Nie wiem tylko czy nie poczekać na tni 3.66. No zobaczę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 00:18
Post: #19
Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
TNI 3.65 został wydany ponad rok temu, zakładając, że w tej chwili to połowa drogi do 3.66, to... trzeba jeszcze rok poczekać Big Grin
inna sprawa, że wcześniejsze wydania pojawiały się częściej (autor w końcu potrzebuje trochę czasu na swoje życie) a jeszcze inna, że kiedyś nie było tylu wydań testowych między wersjami stabilnymi

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2013, 00:22
Post: #20
Odp: Nowy Dashboard dla E3131 by Tomecek
Może pracuje na paczkami językowymi, gdyby zrobił wersję angielską albo chińską (płatną) to chyba mógłby zarobić sporą kasę

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  E3131-s2 i ledwie ponad 1 Mbps w play alaskan_malamute 1 1 493 08-02-2022 22:39
Ostatni post: szopen
  Huawei E3131 Firmware lukkki 74 251 774 24-12-2018 14:49
Ostatni post: jakubd
  huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak adikSl 9 11 833 09-12-2018 17:07
Ostatni post: szopen
  konfiguracja huawe e3131 pod aero2 pawell399 4 5 860 30-09-2018 17:39
Ostatni post: jakubd
  E3131 Orange nestro 1 4 393 16-03-2018 13:15
Ostatni post: jakubd