[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy powerbank 2200mAh w sklepach Jula
19-07-2018, 02:48
ten model adaty, z tego co pamiętam nie zbierał najlepszych opinii, ale osobiście nie miałem go nawet w rękach

jeśli chcesz coś ładować podczas ładowania PB to oczywiście użyj ładowarki o jak największej obciążalności (czyli z tych 2 to 2A)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-12-2018, 13:16
juz za pozno, wpis robie w dzien swiateczny, ale co dla kobiety do torebki maly i lekki do podladowania s5 neo.
znalazlem 4000mAh toshiba ale nie mogę znaleźc tego modelu w Polsce https://www.toshiba-lifestyle.co.jp/batt...index.html
Choć z drugiej strony przydałby się dwa razy większy, ale to tylko 80g coś za coś, a podładuje coś tam https://www.androidauthority.com/portabl...ns-699550/
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2018, 11:29
whiteindian napisał(a):znalazlem 4000mAh toshiba
whiteindian napisał(a):Choć z drugiej strony przydałby się dwa razy większy, ale to tylko 80g coś za coś, a podładuje coś tam
Praw fizyki nie oszukasz. Najlepsze ogniwa 18650 ( z których sam możesz sobie stworzyć powerbank umieszczając 1, 2, 3 4 a nawet do 8 w jednej obudowie) ważą przy pojemności znamionowej 3350 mAh ok 56-57 gram. Doliczając obudowę wraz z elektroniką to 4000 mAh ciężko upchnąć w 80 g - prawdopodobnie jednak było tam ogniwo Li-pol nie Li-ion. Tak więc taka obudowa na 1x 18650 plus markowe ogniwo o największej pojemności da te ok. 80 g i pojemność max 3350 mAh ( z zastrzeżeniami dotyczącymi ładowania jak w artykule)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-12-2018, 11:38
To może chociaż taki malutki jeśli chodzi o gabaryty się znajdzie?
Odpowiedz cytując ten post
26-12-2018, 11:56
Ja polecałbym taki na jedno ogniwo i do niego dokupić 2 markowe ogniwa.
Obudowa na allegro ( w CHRL ok 1 usd) - https://allegro.pl/oferta/obudowa-powerb...7281214052
27-12-2018, 11:28
Szkoda, że nie ma takich z jakimś QC. Szukałem na Ali - można nawet na 8 ogniw znaleźć, ale wszystkie ograniczone do standardowego wyjścia USB 2,4A przy 5V. Tak, wiem, patenty Qualcomm, ale kto się nimi przejmuje w ChRL aż tak.
25-01-2020, 16:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2020 16:55 przez szopen.)
szopen napisał(a):z czystej ciekawości zmierzę mu pojemność po 1,5 roku
minęły już prawie 2 lata

powerbank "z Juli" (rebrandowany Trust) ma dość poważną wadę - trzeba pamiętać o cyklicznym jego doładowywaniu, bo konstrukcja przetwornicy wyjściowej powoduje jego samorozładowanie po jakimś czasie (co gwarantuje "zarżnięcie" wbudowanego akumulatora), nie czytałęm całego wątku, więc nie wiem czy ta informacja się już kiedyś pojawiła - chodzi o to niebieskie światełko wewnątrz w stanie czuwania
szopen napisał(a):PS zabójcze dla PB jest trzymanie go w stanie rozładowanym o czym większość użytkowników nie pamięta

Wracając do tego, co obiecałem daaawno temu - z PB dziś udaje się odzyskać 3,82Wh przy średnim obciążeniu 150mA
a więc akumulator nadal ma prawdopodobnie koło 1000mAh (około połowę fabrycznej pojemności, ale tak niskie obciążenie obciążenie jest wyjątkowo niekorzystne dla sprawności przetwornicy, więc zrobię jeszcze pomiar w normalnych warunkach do użytkowania takiego sprzętu, tymczasem zasilam z tego PB moduł bazujący na ESP32, jakkolwiek znaczna utrata pojemności jest prawdopodobna - PB wielokrotnie leżał kompletnie rozładowany przez długie miesiące)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz