[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czujniki parkowania
30-06-2016, 22:05
Post: #1
Czujniki parkowania
montował ktoś możecie coś polecić
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-06-2016, 22:56
Post: #2
Czujniki parkowania
Ja uważam, że albo fabryczne, albo sobie darować. Bez integracji z radioodbiornikiem to bez sensu. Do tego ja i tak parkuję czasem na ciągłym sygnale z przodu i tyłu, bo Octavia jest tak skrętna, że daje radę mimo minimalnych marginesów.
Ale czasem przydaje się, jak przeszkód nie widać.
Nie można na nich polegać w czasie szybkich manewrów, bo jest olbrzymie opóźnienie - u mnie nawet 1-1,5 sekundy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 01:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2016 02:03 przez szopen.)
Post: #3
Czujniki parkowania
no cóż mam podobne zdanie (tj. albo "fabryka", albo wcale), ale raczej z innych powodów - po prostu za dużo rycia przy montażu

możesz napisać ze 3 słowa więcej o tej integracji z radiem?

PS jeśli miałbym coś montować w starszym samochodzie to raczej kamerę cofania (chociaż to też wymaga integracji, no i przede wszystkim wymiany radia na jakiś kombajn multimedialny)



PPS w poprzednim samochodzie zamiast czujników parkowania miałem zderzaki wzmocnione lasotaśmą Big Grin co pozwalało na przepychanie tych sąsiadów, którzy zajmowali po 2 miejsca (parkowanie wzdłuż ulicy)

tak, takie zachowanie zakrawa na "polskiego Janusza" (chociaż w sumie nie wiem czy to oni się bardziej nie kwalifikowali. swoją drogą m.in. w Paryżu przepychanie jest na porządku dziennym, więc to wcale nie jest polski wynalazek), ale kiedyś mi się wydawało zabawne Tongue ale:
ciekawostka 1 - po 2 czy 3 przepchniętych samochodach sąsiedzi zaczęli parkować gęściej (czyli normalnie)
ciekawostka 2 - oraz miejsce gdzie zwykle parkowałem stało się "święte" (czyli było prawie zawsze wolne) Tongue

w nowym mieszkaniu nie stosuję tej praktyki - tu parking jest prostopadle do jezdni (ale czasem mnie kusiło Big Grin bo jest paru klientów co zajmują po 2 miejsca… )

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 11:09
Post: #4
Czujniki parkowania
Od dobrych kilku lat fabryczne systemy potrafią integrować się z fabrycznymi radioodbiornikami, jeżeli mają wyświetlacze wystarczającej wielkości. Ja mam w Octavii z najtańszym radiem mały wyświetlacz, ale widać na nim informacje ze wszystkich 8 czujników parkowania. Nie muszę zastanawiać się który ton co oznacza - po prostu widzę do którego rogu pojazdu coś się zbliża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 12:19
Post: #5
Czujniki parkowania
A ja z przodu dobrze widzę. Jestem wysokim człekiem.

Z tyłu, w kombi, mam soczewkę. Widzę ziemię około 50 cm za autem. Na wysokości zderzaka to połowa tego. Jak zderzak zejdzie pod soczewkę, to wiem, że jest blisko. Zalety to cena i prosty, nieingerujący montaż.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 14:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2016 14:30 przez spag.)
Post: #6
RE: Czujniki parkowania
Kumpel mi mówił jak go wkurza gdy rowerzyści przejeżdżają obok gdy stoi na światłach Smile bo czujnik odbiera takiego jak przeszkodę.
Ale zgadzam sie z poprzedniczki jak czujniki to fabryka, samemu niby prosty montaż tylko kalibracja ważniejsza. Myślałem zeby wstawić do mojego pod zderzak zeby nie było wiercenia ale zrezygnowałem, za duzo zabawy.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 16:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2016 17:01 przez jakubd.)
Post: #7
Czujniki parkowania
izaw: mówisz o naklejanej soczewce tzw fresnela? Fajny wynalazek, tylko czy nie zakłóca widoczności do tyłu? Ja w zasadzie uczyłem się jeździć w czasach, gry czujniki były, ale rzadkością. Mam teraz automat, czujniki i inne, ale i tak parkuję lepiej i szybciej znając gabaryty auta i teren. Ale dziecko jak jakieś wbiegnie lub pies ostrzeżenie - zawsze dobra rzecz.

Spag: czujniki załączają się w typowym wypadku tylko w 2 sytuacjach: wrzucasz wsteczny, albo klikniesz włącznik. No chyba, że mówisz o tych śledzących martwą strefę, trzymanie się pasa (lane assist) i inne takie.
Kalibracji w ultradźwiękowych nie ma żadnej - one raportują odległość echa i tyle. Ale bez dziur w zderzaku się nie da - pod za nisko (może łapać ziemię - moje fabryczne łapią czasem położonego kozła rezerwującego miejsce parkingowe).
Samodzielny montaż nie jest aż tak trudny, ale trochę wprawy trzeba mieć (w końcu wiercisz raz na zawsze), ciągnięcia i mocowania kabli i podłączania obwodów elektrycznych (warto wiedzieć jak rozbierać tapicerkę, żeby nic nie rozwalić).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 17:31
Post: #8
RE: Czujniki parkowania
Kupiłem z alle za mniej niż 100zł czujniki, 4 dziurki dołaczoną wierticą, kabelki przeciągniete pod dywanikiem, podłączone do lampy cofania i całość schowana w jedną ze skrytek przy kole zapadowym w bagażniku. Jak wrzuce wsteczny to jest piszczenie. Całość trwała około 1,5h. Zadanie spełnia idealnie więc nie rozumie dlaczego jesteście negatywnie nastawieni do takiego rozwiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 18:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-07-2016 18:44 przez mshmaster.)
Post: #9
Czujniki parkowania
myślę ze takie czujniki to fajna sprawa kosztują ok 50 zł , mogą się przydać , odrobina zabawy z montażem jest , ale potem ile frajdy

są też czujniki bez wiercenia , ale nie wiem jak ze skutecznością
http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czu...57432.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-07-2016, 21:10
Post: #10
RE: Czujniki parkowania
(01-07-2016 17:31)dalmashin napisał(a):  Kupiłem z alle za mniej niż 100zł czujniki, 4 dziurki dołaczoną wierticą, kabelki przeciągniete pod dywanikiem, podłączone do lampy cofania i całość schowana w jedną ze skrytek przy kole zapadowym w bagażniku. Jak wrzuce wsteczny to jest piszczenie. Całość trwała około 1,5h. Zadanie spełnia idealnie więc nie rozumie dlaczego jesteście negatywnie nastawieni do takiego rozwiązania.
To jest kwestia głównie montażu, dlatego jestesmy sceptyczni.
@Jakubd
Akurat kumpel mówił o czujkach z przodu Smile

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 00:20
Post: #11
RE: Czujniki parkowania
Zestaw diy wymaga trochę zdolności manulanych. Jak nie umiesz to płacisz albo nie masz. Ja np musiałem zaopatrzyć się w trzy razy drozszą od czujników lutownicę gazową. Zyskalem przy tym nową umiejętność lutowania zdala od 230V tzn. pod blokiem na parkingu osiedlowym.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi dalmashin za tę wiadomość:
szopen (2016-07-02)
02-07-2016, 01:25
Post: #12
Czujniki parkowania
zasadniczo, to w samochodzie nie powinno się stosować połączeń lutowanych, więc lepiej gdybyś wyposażył się z zagniatarkę, ale każda nowa umiejętność jest cenna, więc masz u mnie plusa za to, że cieszy Cię samorozwój

nie mierz jednak wszystkich swoją miarą - nie każdy ma czas, energię i warunki do grzebania w samochodzie (to m.in. kwestia wieku, zainteresowań ilości wolnego czasu itd.)

w pierwszym samochodzie pewnie bym rzeźbił (no właściwie to rzeźbiłem Big Grin), ale gdy jest to któryś z rzędu i mam świadomość że wieczny nie będzie, to ingerencje ograniczam do niezbędnego minimum
(np. w maździe 626 ograniczyłem się do przeróbki lampy oświetlenia wnętrza na LEDową, bo to co fabryka dała to totalna porażka - ciemno jak przy ogarku, tyle, że przygotowałem sobie "gotowca" w domu montując elektronikę do lampy kupionej na szrocie, więc wymiana w samochodzie zajęła mi paręnaście minut, ale na stały montaż instalacji pod DVR już mi sił i czasu nie starczyło - to jednak wymaga poświęcenia jednego jeśli nie kilku dni, a nie mogę sobie na to pozwolić i jeżdżę "na prowizorce" z ładowarką w gnieździe zapalniczki już chyba drugi rok Big Grin może to jednak ruszę w przerwie urlopowej?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 08:50
Post: #13
RE: Czujniki parkowania
Myślę, że jeden lucik samochodu mi nie zapsuje. Jakoś nie mam zaufania do połączeń nielutowanych. Cyna albo gwint Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 09:36
Post: #14
Czujniki parkowania
Sprowokowany pytaniem mshmastera. montowałem czujnik w moim golfie IV bez specjalnej ingerencji w okablowanie, system działa w WiFi. Ale przeglądając oferty na Allegro, spodobał mi się system oferowany przez - tu link http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czu...51754.html . Uważam,że warto do niego się przymierzyć a i instalacja jest prosta. Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 12:01
Post: #15
Czujniki parkowania
@zmiecz7

jaki masz ten zestaw zamontowany daj linka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-07-2016, 12:08
Post: #16
RE: Czujniki parkowania
(01-07-2016 16:56)jakubd napisał(a):  izaw: mówisz o naklejanej soczewce tzw fresnela? Fajny wynalazek, tylko czy nie zakłóca widoczności do tyłu? Ja w zasadzie uczyłem się jeździć w czasach, gry czujniki były, ale rzadkością. Mam teraz automat, czujniki i inne, ale i tak parkuję lepiej i szybciej znając gabaryty auta i teren. Ale dziecko jak jakieś wbiegnie lub pies ostrzeżenie - zawsze dobra rzecz.

Tak o takiej mówię. Miałem w starym samochodzie, przeniosłem do aktualnego. Trochę zasłania, ale nie dużo. Podchodzę do tego tak, że widok do tyłu to nie wrażenia artystyczne, tylko użyteczność. A to zapewnia nie dźwięki czy obrazki symboliczne, ale faktyczny obraz.
Fajnie jest odczytać numer rejestracyjny pojazdu stojącego za tobą na skrzyżowaniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz