[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Colorovo Citytab 10 3G i Aero2
25-02-2015, 09:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2016 15:53 przez szopen.)
Post: #1
Colorovo Citytab 10 3G i Aero2
Pozwolę sobie dołączyć do dyskusji - tablet co prawda inny, ale sedno problemu i potencjalne rozwiązanie raczej identyczne.

Od kilku dni sam szukam rozwiązania problemu współpracy modemu Fibocom H350 z Aero2, tyle, że w tablecie firmy Colorovo. Póki co dostałem potwierdzenie, że użyty jest modem H350-A50, czyli obsługuje pasmo UMTS/HSPA+(WCDMA/FDD) 900/2100MHz, GSM/GPRS/EDGE 900/1800MHz.
Firma produkująca mój tablet ma stanowisko identyczne z Kiano (szukaja rozwiązania), wczoraj przesłałem tez zapytanie bezpośrednio do Fibocomu (póki co brak odpowiedzi).
Zastanawia mnie natomiast jeden szczegół: w karcie produktowej H350 nie ma wymienionej współpracy z Win8.1 a Menadzer Urządzeń nie wykrywa tego modemu z nazwy - jest tylko CDC MBIM. Może tu tkwi problem?


///mod: wątek wydzielony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-kiano-intel...ms-i-aero2
(ten sam modem wewnętrzny - Fibocom H350)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 13:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 13:07 przez szopen.)
Post: #2
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
może rozwinę tych kilka skrótów zaciemniających obraz:
CDC= Communications Device Class
MBIM=Mobile Broadband Interface Model
NCM=Network Control Model
RNDIS= Remote NDIS
ECM=Ethernet Control Model
EEM=Ethernet Emulation Model
jak widać wszystko jest w jak najlepszym porządku

skrót w uproszczeniu oznacza modem USB zachowujący się jak karta sieciowa,
aby nikt się nie dziwił modemy wewnętrzne (nawet w postaci np. mini-pcie) to też modemy USB

PS nie wiedziałem, że CDC ma jeszcze inne znaczenie Tongue
http://www.miejski.pl/slowo-CDC

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
ExPrezes (2015-02-25)
25-02-2015, 13:58
Post: #3
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
Dzięki szopen - wygląda na to, że sam Win8.1 rozpoznaje urządzenie jako modem. Teraz tylko pytanie czy dedykowane sterowniki Fibocomu (gdyby istniały dla tego modemu) pomogą rozwiązać problem - może gdyby w Menadżerze Urządzeń zamiast "CDC MBIM" identyfikowałby się konkretnie Fibocom, problem byłby z głowy - nie pierwszy raz standardowe sterowniki Microsoftu nie do końca są kompatybilne z urządzeniami, z którymi teoretycznie powinny działać.
Zgodność sprzętowa jest, bo ktoś pisał o tabletach z H350 działających z Aero2 pod Androidem
Częściowo programowa zgodność też jest, bo u mnie internet z Orange śmiga aż miło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 15:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 15:04 przez szopen.)
Post: #4
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
a może szukasz dziury w całym?

potwierdziłeś zasięg Aero2 w dowolnym innym urządzeniu?

próbowałeś wyjść na zewnątrz budynku?

niestety tak bywa, że sterowniki systemowe nie są doskonałe, ale po to tworzy się standarty, aby obsługa różnych urządzeń była ujednolicona...

a tak swoją drogą skoro modem działa w Orange to nie widzę przyczyn, aby nie działał w dowolnej innej sieci (chyba, że ma simlocka na Orange)

no nie - jednak widzę wszystkie sieci poza Aero2 mogą działać na "uniwersalnym" APN internet lub autowykrywanym APN

Aero2 ponadto nie toleruje żadnych innych DNSów niż własne (ale to już po uzyskaniu połączenia - gdy chcemy wyświetlić kody Captcha)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 08:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 08:40 przez ExPrezes.)
Post: #5
RE: Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
(25-02-2015 15:03)szopen napisał(a):  a może szukasz dziury w całym?
potwierdziłeś zasięg Aero2 w dowolnym innym urządzeniu?

W takim wypadku całkiem sporo osób szuka dziury w całym (włączając obie firmy, które wypuściły te tablety)...

Rzeczy typu zasięg, APN, simlock, zgodność z pasmem Aero2 - to wszystko podstawy, które każda osoba czytająca te wątki sprawdziła na dziesiątą stronę. Problem polega na tym, że niektórzy już instalowali nawet dodatkowy soft zarządzający połączeniami (typu mobile partner lub analogiczny z Play) i ten soft... nie widzi modemu.

Póki co jedyny wniosek: problem z pełną zgodnością sterowników. A jeśli chodzi o zgodność standardów tworzonych przez Microsoft z różnymi mniej lub bardziej egzotycznymi produkcjami z całego świata... chyba nie trzeba więcej tłumaczyć Dodgy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 09:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 09:10 przez K4r0lSz.)
Post: #6
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
Panowie i Panie... Kiano Intelect 8 3G z Windows 8.1, i Aero2 - w komentarzach artykułu, można prześledzić co i jak.
Cytat:Cytat z innego forum z dn. 15-12-2014:

“Witam,
Nadal trwają testy sprawdzające działanie urządzenia z siecią AERO 2. Otrzymałam informację iż na dzień dzisiejszy urządzenie Intelect 8 3G MS nie współpracuje z siecią AERO 2 . Jeśli jednak uda nawiążemy połączenie z siecią AERO 2 , przekażemy taką informacje.
———————————–
Pozdrawiam
Paulina Skrzela
Kiano Assistance”
Odpowiedź udzielona przez Panią Paulinę – Kiano
Cytat z 12.01.2014, forum android temat, poświęcony Kiano Intellect:

“Szanowni Państwo,
tak jak przekazywałam, na chwilę obecną urządzenie nie współpracuje z siecią AERO2.
Trwają na chwilę obecną testy, nie jestem w stanie stuprocentowo potwierdzić, iż urządzenie nie będzie działało w w/w sieci.
Gdy otrzymam potwierdzenie w tej sprawie, oczywiście udostępnię tą informację na forum.
Pozdrawiam.”
Podkreślenia własne.

Jeszcze z odwołań (w powyższych komentarzach) do forum, gdzie o tym samym problemie:
Cytat:Temat żyje w 3 różnych miejscach, ale odświeżam go też tutaj, w razie gdyby ktoś nie dotarł do innych: Ten sam problem z modemem Fibocom H350 mam w tablecie Colorovo. Firma szuka rozwiązania, natomiast ja znalazłem kartę produktową modemu, z której wynika iż nie ma dedykowanego wsparcia dla Win8.1... Pytanie poszło wczoraj bezpośrednio do Fibocom-u, zobaczymy czy i co odpowiedzą.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 15:14 przez szopen.)
Post: #7
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
no więc przykro mi, ale nie liczyłbym na cud

a co do instalacji "Play Online" (i zapewne innych menadżerów połączeń) to jest raczej bezcelowa, skoro w systemie nie masz modemu widzianego jako RAS lub NDIS
niestety w/g mojej wiedzy na chwilę obecną sterowanie modemem CDC MBIM jest możliwe jedynie przez funkcje wbudowane w windows (bodajże już win7 to obsługiwał, a może nawet vista?)

(oraz w linuxie
http://www.freedesktop.org/wiki/Software/ModemManager/

a skoro androidowe wersje tabletów działają idealnie, to i zapewne w androidzie jest to ogarnięte poprawnie)

czyżby podziękowania należało kierować do Billa G.?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-09-2015, 23:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-09-2015 23:52 przez Zecik.)
Post: #8
RE: Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
(08-01-2015 14:08)jakubd napisał(a):  Dopisałem do problematycznych w tabeli jako ostrzeżenie.

Miałbym jeszcze propozycję: Jeżeli pokazuje zasięg, a nie łączy, to może da się utworzyć zwykłe połączenie ppp (inaczej: dial-up netoworking, czyli DUN) i połączyć tak? W Warszawie chętnie bym się przyjrzał (bezpłatnie, po prostu z ciekawości i dla dobra środowiska), ale znając życie to nie to miasto Smile
Sprawa trochę wiekowa ale może komuś jeszcze się przydać.
Ten sposób może się sprawdzić i w Windows 8.1!
W Windows 10 tak właśnie uruchamiam Aero2 na modemie E3131s-2. Ustawienia-->Sieć i internet --> Telefoniczne --> Numer telefonu (*99***1#) --> Nazwa połączenia (darmowy).
I to wszystko. Teraz tylko Połącz lub Rozłącz (przy pomocy ikony połączenia na pasku zadań).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-09-2015, 11:49
Post: #9
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
trochę OFF TOPIC ale…
Zecik napisał(a):Sprawa trochę wiekowa ale może komuś jeszcze się przydać.
jak to mówią "lepiej późno niż wcale" Big Grin

zawsze warto dzielić się rozwiązaniami problemów (choć po rozwiązaniu nawet mogą wydawać się błahe, a rozwiązania banalne),
wiele osób nie publikuje rozwiązań najczęściej spotykanych problemów, bo myślą że się wygłupią czy zbłaźnią a tymczasem zwykle są to problemy, które dotykają ogromnej liczby użytkowników sprzętu komputerowego (czy ogólniej "hi-tech")

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2016, 09:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2016 15:51 przez szopen.)
Post: #10
Colorovo Citytab 10 3G i Aero2 - problemy z rozpoznaniem SIM
Witam, czy może ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu pod win 10?

Modem Fibocom h350 tablet colorovo citytab 10 3g. Wszystko sprawne, aero chodzi na Huawei3131 a wewnętrzny modem nie rozpoznaje nawet karty.

Od kilku miesięcy odpuściłem sobie, ale skoro aero zostaje na następne kilka lat to może jednak warto szukać rozwiązania...

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2016, 15:50
Post: #11
Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2
A jak ustalasz, że nie rozpoznaje karty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2016, 11:15
Post: #12
Colorovo Citytab 10 3G i Aero2
Sorki, że późno, ale padł system i musiałem mocno się napocić aby go reanimować.

Tablet "teoretycznie" widzi kartę: na ikonce "cellular" widać kreski zasięgu sieci ale jest komunikat "no service". Próby dodania Internet APN (w advance cellular options) kończą się komunikatem "the cellular device is missing or not working properly. Reconnect and try again".


Podobno ten tablet działa bez problemu na androidzie - może ktoś bawił się w dual boota?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-03-2017, 19:11
Post: #13
Colorovo Citytab 10 3G i Aero2
Często jest tak, że wielokrotne manipulacje ze sprzętem, powodują powstawanie błędów w aplikacji. Moim zdaniem spróbuj zresetować system, często pomaga! Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2017, 18:08
Post: #14
Colorovo Citytab 10 3G i Aero2
Czy porada pomogła?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 164 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
Information Yoga 2-1051L [z kartą LTE] w Aero2 jerzyf 20 24 602 21-09-2015 01:45
Ostatni post: jakubd
  Acer Aspire Switch10 i Aero2 szymon189 3 3 975 14-06-2015 16:38
Ostatni post: szopen
  Galaxy Tab S (10.5, LTE) - nie działa Aero2 o_olo1 5 6 256 02-06-2015 14:52
Ostatni post: jakubd
Exclamation Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2 warmetao 12 30 463 27-01-2015 23:37
Ostatni post: jakubd