[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co sie dzieje z AERO ?
14-03-2014, 22:22
Post: #1
Co sie dzieje z AERO ?
Witam. Posiadam kartę aero 2 już ponad rok i wiem, że czasem ma swoje wolne dni. Ostatnimi czasy jest to najbardziej niestabilny internet jaki widziałem. Wczesniej grając w gry, które nie wymagają szybkiego łącza miałem ping 66 . Akutalnie internet skacze jak szalony. Z 80 na 1000 z 150 na 1000+ itd. Czasami się zdarza, że bez powodu przestanie sobie działać .. Myslałem, że może mój zasięg jest słaby lecz cały czas jest taki sam ponieważ mam komputer stacjonarny modem jest podłączony z tyłu + antena na taśmę przyczepiona do domu a antena unieruchomiona. Niezależnie jaka jest pogoda ten problem się powtarza. Gdy podczas tych wolnych godzin rozłączy się to muszę 30 razy klikać połącz aby się połączył -.- Nawet aż zastanawiałem się, dlaczego ten internet nie nazywa się aero 0, ponieważ czasami taka jest jego prędkość z tym samym zasięgiem, co zawsze. W czym polega problem, co mogę mieć źle ? ;C

Jakby to w czymś pomogło to województwo pomorskie.

Pozdrawiam .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 22:23
Post: #2
Co sie dzieje z AERO ?
No tak, ale sam napisałeś przyczynę i zdiagnozowałeś.

Jak mam rozumieć Twój temat? Jako gorzkie żale czy jak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 22:28
Post: #3
Co sie dzieje z AERO ?
Po prostu, chciałbym wiedzieć w czym polega problem. Jest to wina aero czy moja ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2014, 22:49
Post: #4
Co sie dzieje z AERO ?
Problem z połączeniem jest spowodowany niewystarczającą liczbą adresów IP, tórymi dysponuje Aero2. Problem pewnie niebawem zostanie rozwiązany na jakiś czas, chyba, że RIPE odmówi przydzielenia kolejnej klasy adresowej dla Aero2.

Natomiast problemy z transferem i pingami wynikają zwykle z przeciążenia stacji bazowej. Jakub niedawno popełnił na blogu interesujący artykuł o tym zjawisku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 10:23
Post: #5
RE: Co sie dzieje z AERO ?
Godzina 9;30 RANO a internet dalej jak karuzela ping 80-10k WTF? ;c
Wiec przyczyną nie są te wieczorne godziny ..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 11:58
Post: #6
Co sie dzieje z AERO ?
Sam sobie odpowiedziałeś, w pewnych godzinach internet działa strasznie słabo.

Jest to przeciążenie BTS. W tym momencie wszyscy korzystają z internetu mobilnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 12:38
Post: #7
Co sie dzieje z AERO ?
Generalnie wszystko wyjaśniają ostatnie artykuły na blogu:
http://jdtech.pl/2014/03/przeciazenia-si...oblem.html
http://jdtech.pl/2014/02/aero2-problemy-...ow-ip.html

1. Przeciążenia zwykle zdarzają się w godzinach szczytu, ale z powodu zarezerwowania 20% pasma i stosunkowo istotnej liczby ssaczy torrentowych - są miejsca, gdzie nie znikają w BDI.
2. IP nie ma na razie nowych (mam nadzieję, że jednak dodadzą) i z wielokrotnymi próbami nic nie zrobimy.
3. Faktycznie w niektórych lokalizacjach z Aero2 jest nie najlepiej, ale znakomita większość sieci działa sprawnie w kwestii przeciążeń (po prostu ich nie ma), poza problemem z IP, który dotyczy całej sieci ogólnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 14:05
Post: #8
RE: Co sie dzieje z AERO ?
(15-03-2014 10:23)sonqer napisał(a):  Godzina 9;30 RANO a internet dalej jak karuzela ping 80-10k WTF? ;c
Wiec przyczyną nie są te wieczorne godziny ..
Zauważ, że dzisiaj sobota, więc zalogowanych użytkowników jest więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 15:31
Post: #9
RE: Co sie dzieje z AERO ?
No sobota, sobota. Ale w dni robocze chodzę do szkoły i wracam o 16, 2h działa średnio a później znów piekło. Tylko najdziwniejsze jest to, że jeszcze miesiąc temu nie było żadnych takich problemów, czy była to godzina 19 czy 2 w nocy zawsze działał idealnie z prędkością z jaką powinien, a teraz ostatnio takie problemy się zaczęły, że prędkość skacze z wielką przesadą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2014, 16:17
Post: #10
Co sie dzieje z AERO ?
Od listopada-grudnia wydawanych jest więcej kart SIM. Nie można wykluczyć, że właśnie z tego powodu sieć zaczęła się w niektórych miejscach wysycać z powodu przyrostu liczby kart aktywnych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 01:38
Post: #11
Co sie dzieje z AERO ?
U mnie też takie objawy pojawiły się nagle praktycznie. Ale niedawno dostawili nam nowy BTS i teraz praktycznie internet działa bez zakłóceń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2014, 09:48
Post: #12
Co sie dzieje z AERO ?
Zwiększyła się pojemność sieci i dlatego problem na razie zniknął/zmniejszył się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak aero bagy 2 4 992 27-09-2017 01:59
Ostatni post: jakubd
  Działa wam dziś twitter na aero? forresty 1 3 343 05-05-2017 14:46
Ostatni post: jakubd
  Aero a windows 10 Lumia Kaska89 3 4 984 27-02-2017 16:28
Ostatni post: jakubd
  Coś sie dzieje z aero2 od (co najmniej) wczoraj? kjonca 7 15 376 23-11-2016 16:41
Ostatni post: szopen
  [Nexus7] Rozłączające się Aero badbekon 1 2 985 23-11-2015 18:31
Ostatni post: szopen