[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
09-09-2018, 21:01
Post: #21
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
Tyle, że inicjatywa do rządu wyszła od nich Smile nie liczą się ani z firmami ani kupującymi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2019, 12:27
Post: #22
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
No to jest chyba pozamiatane :
https://bezprawnik.pl/doliczanie-oplat-d...ek-z-chin/
W skrócie - kupuję kabelek do fona za 0,60 usd , przesyłka nierejestrowana free a opłaty to 17,9 zł dla poczty + VAT dla państwa.
PARANOJA.

ALLEGRO - won monopolisto z rynku!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-01-2019, 18:33
Post: #23
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
tps4 napisał(a):W skrócie - kupuję kabelek do fona za 0,60 usd , przesyłka nierejestrowana free a opłaty to 17,9 zł dla poczty + VAT dla państwa.
PARANOJA.
W tej sytuacji masz komfortową sytuację - możesz go nie odbierać wtedy jesteś w plecy tylko 0,60$=~2,25zł

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 07:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2019 07:53 przez K4r0lSz.)
Post: #24
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
Chińczycy już mają sposób...
http://bezprzeplacania.pl/zakupy-z-chin-bez-cla-i-vat/
https://www.antyradio.pl/Technologia/Int...jeza-21228
można się było spodziewać Wink
Zresztą, część sklepów już wcześniej miała magazyny w EU, nim w Polsce zaczęli kombinować, tylko że towaru tam nie było. Ale zauważyłem, że od jakiegoś czasu większość tego co idzie z Chin, wędruje przez Wielką Brytanię.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 10:44
Post: #25
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
Z chincykami to macie osobne konta na przelewy? Jakich bankow uzywacie?
gearbest to chyba mi sie najlepiej kojarzy
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 10:48
Post: #26
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
Bezpośrednio nie przelewam... głównie PayPal Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 10:56
Post: #27
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
A Polska nie jest w ue zeby chincyki nie mieli u nas magazynu ? Big Grin
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 14:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2019 14:02 przez szopen.)
Post: #28
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
1. Raczej nikt nie przelewa bezpośrednio do ChRL (przy zakupach wysyłkowych), od tego jest AliPay i PayPal (oba oferują jakąkolwiek ochronę kupującego, w przeciwieństwie do wielu innych sposobów płatności, choć płacąc kartą zawsze masz dostępną procedurę chargeback, wygodniej jednak skorzystać z ochrony pośrednika, który się specjalizuje w obsłudze takich płatności - jak te 2 wspomniany firmy)
oczywiście do tego podpięta karta płatnicza (jeśli ma być oddzielna i prepaid to rozsądnym wyborem jest wielowalutowy Revolut, ale są i inne możliwości, AliorKantor, niektóre banki itd.).

2. PL jest w UE, ale nie o to chodzi
chińskie sztuczki polegają na wysyłce z terenu UE (a takie paczki podlegają mniejszej kontroli przez UCS, oprócz tego co swoją drogą jest chyba ważniejsze - to wygląda inaczej prawnie)

3. Jakie sklepy komu jak się kojarzą zależy od wielu zmiennych, w tym np. od zaginionych przesyłek, na co sklep zwykle nie ma wpływu (chyba że sam sklep to scam), obsługi klienta, cen, promocji, czy nawet problemów ze sprzętem 3 gatunku z odrzutów czy innych wynalazków odnawianych w piwnicy
(kultowy przekręt ostatnich miesięcy to był powiązany ze smartfonami" Oneplus 3", które sprzedawane były przez gekkbuying i jego klony, a będące chamskimi indyjskimi refurbishami, zbudowanymi z nieoryginalnych elementów najniższej jakości, poskładane w taki sposób, że były nawet problemy z uruchomieniem części egzemplarzy, mi oni podpadli znacznie wcześniej przy innej okazji, choć akcja z OP3 od początku wyglądała na wałek)
Ja jestem np. w miarę zadowolony z kliku sklepów, na których inni wieszają psy (np. tomtop czy zapals), choć stosunkowo największe zaufanie mam do dx, banggood czy gerabest (te 2 ostatnie powiązane z 2 dużymi chińskimi agencjami reklamowymi, więc mają ogromny wpływ na rynek posiadając całe farmy chińskich brandów).
Trzeba pamiętać, że nie tylko Aliexpress jest platformą sprzedażową integrującą różne sklepy (podobnie jak nasze allegro), w ten sposób działają też wszytkie większe sklepy wystawiając część towaru własnego, część swoich "spółek córek", a część oddzielnych firm.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 20:06
Post: #29
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
szopen napisał(a):W tej sytuacji masz komfortową sytuację - możesz go nie odbierać wtedy jesteś w plecy tylko 0,60$=~2,25z
Niby tak, choć :
1. Nie po to zamawiałem, żeby tanio kupić, ale potrzebowałem i czas oczekiwania wliczony był w cenę, więc teraz jednak i tak dodatkowo tracę.
2. W sumie niewiadomo, czy nawet przy rezygnacji jakiejś opłaty od PP nie będzie - np. tej pierwszej 8 zlotowej.
szopen napisał(a):Raczej nikt nie przelewa bezpośrednio do ChRL
Oj są różne przypadki...
Jakieś 2 lata temu próbowaliśmy pomagać gościowi na pewnym forum technicznym ( dużym notabene) , który zakupił laptopa za jakieś 2500 zł i zapłacił przelewem24 a myfriend go w ogóle nie dostarczył, choć tracking jakiś był.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 22:19
Post: #30
Cło i VAT przy kupowaniu wysyłkowym z zagranicy.
nie mogę znaleźć linka, ale swego czasu chińczycy założyli stronę polakowi. Zrobił fakowe potwierdzenie przelewu i wysłali mu towar za ok. 15000$ - jakieś wyświetlacze do telefonów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Żółta naklejka przy zakupach z zagranicy. Ekonomista 3 1 822 27-03-2019 17:35
Ostatni post: szopen
  Poradnik - zmiana języka Windows XP przy instalacji SP3 jakubd 0 4 062 31-07-2015 01:35
Ostatni post: jakubd