[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chyba konieczny jest nabór moderatorów i drobne modyfikacje forum
23-11-2012, 12:37
RE: Chyba konieczny jest nabór moderatorów i drobne modyfikacje forum
Jeśli chodzi o kwestię umiejętności, to fakt - trzeba je mieć ale również czas i pewnie wiele innych rzeczy...

Jeśli chodzi o moje referencje to http://www.amxmod.pl (dawniej największe forum o tym modzie, obecnie nie istnieje). I hdtv.com.pl (moderator xbox360 i ps3, sam zrezygnowałem).

Wszelkie uwagi zawsze chętnie przyjmę na PW.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2012, 15:30
@grzech1991, nie miałem nawet na myśli kwestionowania Twoich umiejętności. Wyraziłem, jakimi umiejętnościami powinien charakteryzować się dobry mod. Jeśli ich nie ma, może narobić więcej szkody, niż pożytku.

A Tobie, towarzyszu grzech1991, życzę owocnej pracy i samych sukcesów w budowaniu demokracji i socjalizmu! Oj, chyba coś mi się pomieszało. Wink
W każdym bądź razie, dużo wytrwałości Smile Howgh!
02-05-2013, 16:34
gdzieś wsiorbao mi uprawnienia/opcje moderatora
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-05-2013, 17:14
Po prostu zostałeś zwolniony, takie życie. Smile
02-05-2013, 21:10
Dobre, zaczynam coraz bardziej lubić MyBB. Sprawdzam co się stało, mam nadzieję, że wróci do normy zaraz.
01-11-2018, 11:29
Najtańsze gniazdko [split]
szopen napisał(a):(...)sam nie jestem w stanie wszystkiego porządkować (mimo, że ruch tu jest wręcz symboliczny)(...)
Pewnie znalazłbym czas na moderację jako moderator na tym forum, tylko nie wiem czy jestem na tyle ogarnięty informatycznie, żeby samemu się tego nauczyć (bez pokazania palcem w realu na monitorze - co gdzie i jak), np. z tutoriali w internecie. Ocenę tego pozostawiam administratorowi i szopenowi (o ile zdążyli mnie na tyle poznać po moich postach). W każdym razie jestem chętny. Smile
01-11-2018, 14:19
Najtańsze "gniazdko WiFi".
Na tym engine interfejs moderatora jest bardzo ubogi i przede wszystkim nie ma możliwości cofnięcia wykonanej akcji, więc jeśli nie czujesz się na siłach, to nie wiem co o tym myśleć…

Użytkownicy niemal zawsze wymagają od moderatorów sporej wiedzy merytorycznej i o to już bywały pretensje, że (jak na wielu innych forach) moderatorami są niekoniecznie osoby z największą wiedzą w temacie, za to przeważnie z dużą liczbą napisanych postów.

Z drugiej strony zaufaliśmy już paru osobom o słomianym zapale lub mających na głowie wiele innych spraw (więc mimo pozornego "dużego sztabu" nie ma rąk do pracy…)

Zasady jednak są proste:
1) nigdy nie kasujemy postów ani wątków (mimo istnienia takich opcji w interfejsie, są oczywiście wyjątki np. duble tego samego posta/wątku), zamiast tego przenosimy je do części forum niedostępnej dla użytkowników
2) nie zniekształcamy cudzych wypowiedzi (są narzędzia umożliwiające ukrycie całych postów i wątków) jedyne co może podlegać edycji to linki, oraz po odpowiednim oznaczeniu dodanej treści można dodać uzupełnienie komentarz czy linki ułatwiające nawigację po modyfikowanym wątku (np. po podziale na 2 lub więcej)
3) dopuszczalne jest poprawianie rażących błędów ortograficznych (włącznie z wytłuszczeniem poprawek)
4) dopuszczalna jest zmiana tytułów wątków (tylko gdy to konieczne)

PS przenoszę to do innego działu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Ekonomista (2018-11-02)
02-11-2018, 00:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2018 01:17 przez szopen.)
Najczęściej moderator:
1. Akceptuje wątki i posty nowych (pierwsze posty nie pojawiają się automatycznie).
2. Poprawia miejsce wpisu i ew. temat
3. Dodaje uwagi do treści oryginalnej, jeżeli jest potrzeba.
3. Przenosi ewidentny spam do tzw. Zrzutni
4. Blokuje konta spamerów.
5. Przekazuje innym moderatorom info, jak ma jakieś problemy i uwagi, np. potrzebę utworzenia nowego działu.
Szopen robi zwykle najcięższą robotę, czy próbuje z chaosu dyskusji wydłubać treści i zrobić z tego sensowny wątek - to jest strasznie ciężka praca przy zdarzających się wielowątkowych dyskusjach jak się okazuje na koniec o niczym, za to z wieloma ciekawymi informacjami.

Najczęściej po prostu czytasz nowe wpisy i jak nikt inny nie poprawił ewidentnej sprawy, poprawiasz ty Smile A z interfejsem musisz się po prostu otrzaskać. Umiesz postować - poradzisz sobie z przenoszeniem, edycją i akceptacją postów.
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Ekonomista (2018-11-02)
Odpowiedz