[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Była wymiana kart SIM [Akcja wymiany wrzesień/pażdziernik 2012]
27-08-2012, 09:43
Post: #21
RE: Będzie wymiana kart SIM
IMSI to numer związany z kartą SIM, więc tutaj żadnej informacji dla nas interesującej nie zawiera (początek numeru IMSI to kod MCC i MNC sieci - w przypadku Aero2 jest to 260 i 17 - i jak widać zgadza się, twoja karta Aero2 faktycznie pochodzi z Aero2 Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2012, 10:47
Post: #22
RE: Będzie wymiana kart SIM
Teraz to już wiem,cały czas się dowiaduje czegoś nowego.Na forum Aero 2 przeczytałam,że w testach nowych kart nie ma już aero tylko Plus aero2 roaming,i ja tak mam .Nie mam pojęcia o co chodzi,ale najważniejsze,że działa.Był problem z wznawianiem połączeń bo domyślnie zaznaczone było wyłącz w roamingu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2012, 10:59
Post: #23
RE: Będzie wymiana kart SIM
Dziwne, że tak to działa z tym roamingiem - ciągle stawiam na dziwną konfigurację sieci, a nie samych SIMów. Ale pomysł ze zmianą ustawienia "Wyłącz w roamingu" to faktycznie niezłe znalezisko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2012, 13:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2012 14:02 przez spag.)
Post: #24
RE: Będzie wymiana kart SIM
dzis dostałem wymienona kartę o dziwo sms-a jak moja zona nie dostałem, a karta dla nie nie przyszła jeszcze
a moze ta wymiana ma na celu czysto biznesowe zmiany moze zwiazane z jakimis wymogami przetargowymi co do zapełnienia sygnału na obszarze RP w końcu Plus ma więcej masztów i taki "roaming" może być oszczędnościa?

mała uwaga techniczna przy próbie wyłamania z ramki urwały się 2 z 3 punktów zaczepienia microsim więc lepiej odciąć karte czymś ostrym, żeby nie zostać z microsimem oddzielnie bo później może być problem z wyjęciem z niektórych modemów.

Karta zgodnie z opisem nieaktywna


Załączone pliki Miniatury
       
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2012, 14:49
Post: #25
RE: Będzie wymiana kart SIM
na kartach sim wyłączone usługi Ts11 czyli bez zmian
Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-08-2012, 16:44
Post: #26
RE: Będzie wymiana kart SIM
http://jdtech.pl/2012/08/aero2-pierwsze-...nikow.html
Napisali to, co jest napisane na stronie WWW. Ale z punktu widzenia problemów z modemami ten problem już chyba nie istnieje. Czekamy na październik, żeby o sprawdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-08-2012, 14:41
Post: #27
RE: Będzie wymiana kart SIM
przydałyby się jakieś raporty osób, które otrzymały kartę w miarę niedawno - popatrzyłem wśród znajomych i praktycznie wszystkie karty wydane w ub. roku podlegają wymianie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-08-2012, 14:47
Post: #28
Odp: Będzie wymiana kart SIM
Moja żona ma od niecałego miesiąca (odebrała w waw) i dostała smsa, może to tylko karty które ostatnio wysyłali nie podlegają wymianie

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-08-2012, 15:05
Post: #29
RE: Będzie wymiana kart SIM
Generalnie już ustaliłem co i jak - granica przebiega gdzieś w okolicach numeru 110 tyś (oczywiście po odcięciu ostatniej cyfry kontrolnej). Nie ma to związku z datą wydania, bo karty do wymiany wydawano jeszcze pod koniec lipca, a takie, które nie podlegają wymianie pojawiły się pod koniec czerwca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-08-2012, 21:37
Post: #30
RE: Będzie wymiana kart SIM
Coś się chyba im pomieszało... SMS dostałem ze 24 paczka wysłana... wczoraj ją odebrałem (poniedziałek 27.08)

Wczoraj tj. poniedziałek 27.08 dostałem SMS z POCZTA S.A że przesyłka nr xxx zostanie doręczona w ciągu 24h itd... a kartę już miałem w domu...

A dzis (28.08) E-mail:
-----------------------------------
Ważna informacja!

Informujemy, że dnia 25.08.2012r. w Urzędzie Pocztowym nr 10 w Warszawie została nadana nowa karta SIM Aero2 BDI (o numerze ICCID xxxxxxxxxxxxxxxxxx), przypisana do Pana / Pani Zamówienia.

Nr przesyłki poleconej to xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.

Nowa karta SIM Aero2 BDI będzie aktywna od dnia 01 października 2012r., natomiast karta SIM Aero2 BDI, której obecnie Pan / Pani używa będzie aktywna tylko do 30 września 2012r. (włącznie).

Wymiana karty SIM związana jest z kolejną rozbudową sieci Aero2 w technologii Evolved HSPA (HSPA+) na terenie całej Polski. Szczegółowe informacje o wymianie karty SIM Aero2 BDI i datach ważności (jeśli z przyczyn niezależnych zostaną zmienione) podajemy na http://www.aero2.pl.

Prosimy o odebranie nowej karty SIM, aby od 01 października mógł Pan / mogła Pani dalej korzystać z Bezpłatnego Dostępu do Internetu udostępnianego przez Aero2.

Biuro Obsługi Klienta
Aero2 Sp. z o.o.


Dostane drugą kartę? Czy już wymieniają wymieniane karty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-08-2012, 22:23
Post: #31
RE: Będzie wymiana kart SIM
Nie, to brak synchronizacji między wysyłką kart, SMSów i email. Wspomniałem o tym na blogu: http://jdtech.pl/2012/08/aero2-pierwsze-...nikow.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-08-2012, 19:16
Post: #32
RE: Będzie wymiana kart SIM
również dostałem takiego emaila z tym że u mnie data nadania to 27 a nie 25, choć kto wie czy faktycznie nadali bo na pewno jeszcze nic nie dostałem a po sprawdzeniu nr. przesyłki na stronie poczty polskiej mojego listu nie znajduje, zobaczymy jutro bo pewnie standardowo poczta się ociąga
Znajdź wszystkie posty użytkownika
30-08-2012, 17:26
Post: #33
RE: Będzie wymiana kart SIM
Mam potencjalne wyjaśnienie:
Jak wiemy, każde centrum zarządzania sieci (a dokładnie baza danych HLR) ma własne klucze kodujące informacje na kartach SIM. Jeżeli teraz zdecydujemy się na połączenie (lub po prostu przekazanie) zarządzania jedną siecią (tu: Aero2) pod innej sieci (Plus) być może ta druga sieć zobaczywszy "wyklejankę" sprzętu sieci dołączanej zdecyduje się na wymianę wszystkiego, łącznie z HLRami. I właśnie wyłączenie HLR mogłoby spowodować konieczność wymiany kart, gdyż kluczy szyfrujących w SIMAch w zasadzie zdalnie wymienić się nie da.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-08-2012, 11:13
Post: #34
Odp: Będzie wymiana kart SIM
Dodam, że dostałem kartę sim w lipcu i też przysłali mi nową.
Kuba, czy dobrze rozumiem Twój ostatni post, że od 1.10 może okazać się możliwe korzystanie z masztów plusa?
Można by sprawdzić czy osoby które teraz mają dostęp do plusa mają karty podlegające wymianie. Jeśli nie, to mogło by sugerować, że to o to chodzi.

Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-08-2012, 19:52
Post: #35
RE: Będzie wymiana kart SIM
Sam się zastanawiam co jest powodem wymiany i w związku z tym mam pytanie: czy wymianie podlegają również karty bez blokady TS11.
Bo jeżeli nie, to powodem wymiany będzie brak możliwości zdalnej aktualizacji kart SMS-ami z powodu blokad TS11, TS21 i TS22.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-08-2012, 22:01
Post: #36
RE: Będzie wymiana kart SIM
A ja dalej czekam aż przyślą, mam dwie karty - obie podlegają wymianie a do dzisiaj ani widu ani słychu. Chociaż mam te dalsze partie bo są z kwietnia/maja tego roku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-08-2012, 22:55
Post: #37
RE: Będzie wymiana kart SIM
Sprawdzałem - moja "stara" karta też podlega wymianie. Według mnie nie chodzi o aktualizację zdalną, ale właśnie o HLR i klucze kodujące.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-09-2012, 02:03
Post: #38
RE: Będzie wymiana kart SIM
ok dostałem już nową kartę, w związku z tym mam pytanie czy mogę jakimś softem (np. na androida) porównać konfigurację starej i nowej karty ? na razie jeszcze jej nie wkładałem do modemu zauważyłem tylko że stara była na matowym plastiku a nowa na błyszczącym Big Grin ale to nie istotne, różnica jest jeszcze w numeracji stara: 8948171100000296xxx a nowa 8948171100001576xxx
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-09-2012, 09:11
Post: #39
RE: Będzie wymiana kart SIM
No to wiemy, że wymienionych jest już około 30-40 tysięcy kart Smile
Nikt nie zauważył?

http://www.cyfrowypolsat.pl/strefa-abone...2072012.cp

Cytat:Szanowni Klienci,

W trosce o stały rozwój naszych usług od 2 lipca b.r. rozpoczynamy proces automatycznej aktualizacji Państwa kart SIM. Aby modem pobrał aktualizację musi być połączony
z Internetem w sieci HSPA+. Proces nie będzie dla Państwa widoczny ani uciążliwy, konfiguracja odbędzie się w sposób automatyczny.

Wszystkie zmiany w komunikatach, które wyświetlają się w aplikacjach dostępowych mają związek z przeprowadzoną aktualizacją.

Dzięki temu procesowi, jakość naszych usług będzie jeszcze lepsza, co przełoży się na bardziej komfortowe korzystanie z naszego Internetu.

To ja już prawie jestem pewien o co chodzi... Integrują HLRy Aero2 i Plusa. Przeanalizuję to jeszcze, ale chyba mamy newsa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-09-2012, 11:48
Post: #40
RE: Będzie wymiana kart SIM
Czyli udostępniają nadajniki aero2 dla plusa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zamiana 2 kart sim między użytkownikami harvald 2 7 051 27-11-2017 16:15
Ostatni post: spag
  Ile kart SIM na jedno nazwisko majka420 4 9 726 13-03-2017 15:19
Ostatni post: jakubd
  Rejestracja kart aero2 antonijasny 3 11 493 31-01-2017 16:55
Ostatni post: jakubd
  Wymiana kart SIM w roku 2013 - potwierdzony fakt ? skaktus 1 2 980 21-03-2013 10:40
Ostatni post: grzech1991
  Wymiana karty [Akcja wymiany wrzesień/pażdziernik 2012] damianmu 10 8 367 07-11-2012 15:55
Ostatni post: odyniec