Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Była wymiana kart SIM [Akcja wymiany wrzesień/pażdziernik 2012]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Wiemy już, że będzie wymiana kart SIM dla użytkowników usługi bezpłatnej:
http://jdtech.pl/2012/08/aero2-oficjalna...t-sim.html

Na razie nie wiem, jakie jest techniczne uzasadnienie tej (dość kosztownej) wymiany.
Pierwszy pomysł w miarę sensowny mi wpadł do głowy:
Karty są wymieniane w związku z plątaniną umów pomiędzy operatorami i konfiguracji sieci, która spowodowały, że karty Aero2 logują się teraz do Plusa i czasem nawet innych sieci, a co najgorsze (dla Aero2) czasem nawet działają (mam jeden raport o udanym połączeniu... w zasięgu sieci Play).
Nowe karty będą po prostu ustawione na sztywno do logowania tylko do 260-17, a po drugie operator zapewni sobie możliwość ich zdalnej konfiguracji, co w tej chwili nie działa pewnie prawidłowo.
Mam nadzieję,że nasze modemy e173-u2 będą działały.
Raczej tutaj się nic nie zmieni.
hmm ciekawe - mam kartę "nową" i też podlega wymianie
Czy może być jakaś blokada na urządzenia kat 10 < w karcie? Chyba raczej nie?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Technicznie nie ma takiej możliwości, a przede wszystkim - potrzeby. To można by zrobić na poziomie sieci przez analizę IMEI urządzenia.
Nowe podejrzenie:
Karty niepodlegające wymianie rejestrują się w domenie połączeń komutowanych (CS) a nie tylko pakietowych (PS). To oznacza, że w zasadzie zniknąć może problem blokady TS11, co oznacza duży postęp dla użytkowników Aero2.
Będę to sprawdzał.

Przy okazji: nowe karty mają odrobinkę inny wygląd (czcionka, którą zapisany jest ICCID jest zmieniona).
Ciekawe czy będzie opcja logowania do plusa...
Ja dostałem właśnie SMS Dnia 24.08.12 przesyłka polecona została wysłana nowa karta SIM Aero2 BDI będzie ważna od 01.10.12
Ja też dostałem przed chwilą SMS o treści "Wazne! Dnia 24.08.12 przesylka polecona zostala wyslana nowa karta SIM Aero2 BDI wazna od 01.10.12. Odbierz przesylke! Wiecej na WWW://aero2.pl"
Nadawca: AERO2 BDI
Kartę mam dopiero jakiś miesiąc a już mi wymieniają Big Grin
Swoją drogą jestem bardzo ciekawy dlaczego to robią, przecież to dla nich są spore koszty i dlaczego tylko niektóre karty a nie wszystkie.
Również dostałem dziś takiego SMSa Smile
Ja też. Rozsyłają wszystkim.
Rowniez SMS z AERO 2 karte otrzymalem pazdziernik 2011 .
A ja nie otrzymałem, pozostaje być cierpliwym.
no to dorzucę 2 raporty (uzupełnienie poprzedniego, jedna z kart już wcześniej sprawdzona na stronie Aero2, w/g numeru ICCID)
1) karta moja (z dość wczesnej partii "nowych" kart końcówka ICCID 42xxx) - sms 24.08.12
2) karta koleżanki (zamówienie z bodajże z września 2011, końcówka numeru 73xxx - sms 24.08.12
Tak mi przyszło do głowy - są narzędzia (chociaż by androidowe) które potrafią odczytać różne parametry karty SIM. Jak ktoś dostanie nową kartę niech porówna różne parametry ich.
cezary - codziennie mam styczność z kartami (ale żadnej nie mogę zostawić sobie na razie na dłużej) - jakiś hint jakiego softu użyć?
Np. Sim info w markecie jest
Mam kartę która nie podlega wymianie.Dzisiaj pierwszy raz zalogowała się do Plusa i działa.TopNet. pokazuje Plus GSM MP roaming LAC:50003 CID:5142
Dzięki za raport. Ale warto dodać, że LAC:50003 wskazuje, że to nadajnik należący do... Aero2, a modem z jakiegoś powodu błędnie interpretuje jego sygnał jako pochodzący od operatora 260-01 (a nie 260-17). Obstawiam, że to jakaś nowa forma uwspólnienia sieci Aero2 i Plusa, która powoduje takie hocki-klocki.
To znaczy.że zalogowana jestem do Aero 2,nadajnik mam za miedzą,ale ten roaming mnie zaskoczył,do tej pory zawsze rejestrował się do Aero 2 Nr IMSI pokazuje 2601712000....
Stron: 1 2 3
Przekierowanie