[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
21-10-2020, 11:55
Post: #1
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
Wkręciłem się w tego podsłuchiwacza. Kupiłem już głośnik Google Home Mini, Google Chromecast 3. Mam już wszystkie żarówki albo smart albo na gniazdka/wyłączniki. No jeszcze czekam na przesyłki. Zobaczymy jak to będzie chodzić...
Pytania:
1. Czy działają z tym czujniki ludzkiego ciała?
2. Jak się robi te sceny?
3. Czy jest szansa na j. polski?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2020, 18:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2020 18:13 przez szopen.)
Post: #2
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
1. Nie mam pojęcia.

2. Zmień język na angielski (albo inny wspierany jeśli znasz lepiej niż angielski), zajrzyj w jakieś miejsce gdzie się jarają asystentami głosowymi, jakieś linki tam:
http://forum.jdtech.pl/Watek-polskie-for...ce-domowej
(oraz np. hejdom, który olałem ze względu na to, że stał się agregatorem reklam)
jeśli coś znajdziesz innego interesującego to uzupełnij, o ile dane miejsce nie będzie miało wylewających się reklam z każdej strony

3. Szansa to niby jest, GA przecież działa dość dobrze po polsku (i z tygodnia na tydzień lepiej), byli tacy co spodziewali się już na wiosnę, no ale przyszła korona i wiele planów rożnych korpo się pozmieniało
(kwestia jest jak dla mnie jasna - gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze), podobno trzeba się modlić aby google uruchomiło swój sklep w PL (nie "play" tylko "store"):
https://store.google.com/regionpicker
okres przedświąteczny jest idealny na takie otwarcie (ale zwykle poprzedzane jest to kampanią reklamową nakręcającą sztuczny hype, a tu póki co cisza…)
Choć możliwe, że wsparcie języka polskiego pojawi się dopiero w kolejnej generacji urządzeń (ale jak dotąd już wprowadzane języki były wstecznie kompatybilne, ale np. zegary/budziki się nie dorobiły wielu języków - po prostu ich nie dodano i już…).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 15:17
Post: #3
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
1.Właśnie nie wiem, ale sonoff ma tanią bramkę i czujnik i współpracę z wyłącznikami wifi. Czy jest sens mieć 2 systemy? Myślałem o łazience, ale tam mam akurat żarówkę smart. Może wrzucę sonoffa basic w oprawkę, a właściwie klosz(?) a tę żarówkę wkręcę gdzieś indziej może biurko...
Wkręciłem się w tę zabawę szczerze mówiąc ale jest dużo niedociągnięć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 17:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2020 02:15 przez szopen.)
Post: #4
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
Kiedyś o tym pisałem, być może na innym forum - na początek zdecydowanie radzę wybrać jeden system, który zaspokoi większość typowych potrzeb związanych z domową automatyką, sam w ten sposób wybrałem jeden z systemów z-wave (niestety, ale nie ukrywam - przeliczyłem się w kwestiach finansowych - po prostu rozwiązania z-wave są zbyt drogie w stosunku do możliwości (choć oferują o wiele więcej możliwości niskopoziomowo, szczególnie w przypadku osprzętu tzw. znanych marek, niż niemal każdy inny standard).


Systemów bazujących na Tuya nie da się już rozpatrywać jako jednolity system (wprowadzono sztuczną niekompatybilność różnych brandów, co po wielu latach walki o wzajemną kompatybilność różnych systemów ID jest krokiem ultraidiotycznym, a jest to po prostu jeden z elementów agresywnego typowo chińskiego marketingu - ludzie powinni zagłosować portfelami olewając taki pseudosystem, no ale właśnie takie chińskie gó*no jest najtańsze, gdy Philips kiedyś wyciął taki numer w przypadku ZLL zalała go fala zwrotów sprzętu, a sprzedaż spadła na dość długo, no ale to akurat jeden z droższych systemów, więc nie ma się czemu dziwić).

Oczywiście w przypadku tyua-pochodnych można przesiąść się na alternatywne firmware i olać wsparcie producenta czy dostawcy technologii, o ile urządzenia są w miarę prosto zbudowane na bazie SoC Espessif'a, ale wtedy poziom dłubania DIY jest sporo większy (i raczej nie dla każdego).

Z drugiej strony taki numer ze strony Tuya, ma szansę rozkręcić działalność konkurencji w postaci iTeada i linii sonoff (chociaż i oni zachowali się co najmniej nieładnie przesuwając część darmowych dotychczas funkcji - np. integrację IFTTT do chmury premium płatnej subskrypcyjnie - mam na myśli konta "eWelink VIP"
https://www.itead.cc/blog/things-you-nee...ip-service jakkolwiek rozwój aplikacji stwarza obawy, że jest "pisana na kolanie" - widzę to uczestnicząc w tłumaczeniu) czy być może Broadlinka (który jak na razie ma własny, choć dość ubogi system, to jednak np. transmitery IR i RF są jego mocną stroną).

Oczywiście w końcu mamy łatwe metody integracji opierające się choćby na asystentach głosowych (wad jest kilka - brak języka polskiego, potencjalne naruszenia prywatności i tak naprawdę chyba najważniejsze ograniczenie - podzbiór obsługiwanych funkcji jest zawsze mocno ograniczony), czy choćby HA (który właśnie stał się systemem o jakim marzyłem dobre 10 lat temu, a nawet już wyprzedził moje marzenia, niestety wciąż uzyskanie zaawansowanych funkcji jest niebanalne i się nie ogranicza do "wyklikania" choć cały czas do tego dążą twórcy) oraz parę innych podobnych systemów ID umożliwiających integracje innych systemów (cześć z nich próbowałem używać, ale w zasadzie każdy albo wymagał pracy jako programista Big Grin albo był płatny i to nie mało, no może nieco przesadzam, ale nie mam aż tyle wolnego czasu, choć nietypowa praca daje mi go stosunkowo dużo, ale może patrzył bym na to inaczej gdybym teraz zaczynał studia, a nie zaczynał myśleć o emeryturze Big Grin bo to, że się dziadzieje Tongue też ma spore znaczenie).


Ekonomista napisał(a):Czy jest sens mieć 2 systemy? Myślałem o łazience, ale tam mam akurat żarówkę smart. Może wrzucę sonoffa basic w oprawkę, a właściwie klosz(?) a tę żarówkę wkręcę gdzieś indziej może biurko...

"Samotna" żarówka jeszcze wiosny nie czyni (chociaż przynajmniej chyba wszystkie brandy bazujące na Tuya się bezproblemowo integrują z asystentami głosowymi), to już na tym etapie zaczyna być istotna "kompatybilność wsteczna" z użytkownikami, którzy by woleli mieć "klasyczną" obsługę jakimś wyłącznikiem (i tu akurat wygrywają takie systemy jak philips hue, ikea tradfri czy choćby chiński mihome, bo zazwyczaj przynajmniej część oferty starter-kitów zawiera jakieś piloty, a oprócz tego są dostępne bezproblemowo systemowe, a czasem i kompatybilne spoza systemu - np. Trust jest do wykorzystania w systemach Philipsa i Ikei), ale póki sprzętu masz mało możesz poświęcić sporo czasu na dorobienie rozwiązań DIY.
Modułu bym nie upychał w łazience (szczególnie sonoff'a basic).


PS pytałeś kiedyś o opaski fitnessowe bodajże w kontekście HA - tu masz do poczytania (może rozwiązania nie są dla początkujących, ale chyba coś-tam można "wyszyć")
https://community.home-assistant.io/t/mi...9/89777/62

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Ekonomista (2020-10-23)
23-10-2020, 19:34
Post: #5
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
Rozgadałeś się jak jehowy w przedpokoju... Tongue ...bo jesteś napalony na temat jak Arab na kurs pilotażu. Tongue A ja jak zwykle chcę prostych odpowiedzi na trudne pytania.


szopen napisał(a):"Samotna" żarówka jeszcze wiosny nie czyni (chociaż przynajmniej chyba wszystkie brandy bazujące na Tuya się bezproblemowo integrują z asystentami głosowymi

Żarówek mam 5, a jedna "zwykła" na basicu. Tak w ogóle to schemat mieszkania bym Ci wrzucił na PW i powiedział co bym chciał. Może byś coś doradził albo coś. Na razie poznaję możliwości GA na czuja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2020 20:02 przez szopen.)
Post: #6
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
Ale jak mam doradzać w kwestii GA czy GH skoro go nie używam?
(choć widzę, że coś-tam działa, ale nie widzę sensu w zastosowaniu użytkowym w domu, wyjątkowo akurat w samochodzie już zaakceptowałem przetwarzanie przez google moich metadanych, bo tam i użyteczność sterowania głosowego ma znacznie większy sens)
Domyślam się, że budżet masz ograniczony, więc jak miałbym proponować jakiś system, który uważam za lepszy, sporo droższy i zupełnie inny od kierunku w który poszedłeś?

Jak pewnie zauważyłeś jestem za to napalony na HA jak szczerbaty na suchary Tongue ale nie jestem programistą, więc… po prostu korzystam z możliwie gotowych rozwiązań (nie zawsze tanich) lub sam coś próbuję dłubać, a i tak do systemu, którym mógłbym się chwalić jeszcze bardzo daleka droga…

Ekonomista napisał(a):Żarówek mam 5, a jedna "zwykła" na basicu. Tak w ogóle to schemat mieszkania bym Ci wrzucił na PW i powiedział co bym chciał. Może byś coś doradził albo coś. Na razie poznaję możliwości GA na czuja.
Widzisz jakiś problem we wrzuceniu tego w wątku? (oczywiście odnośnie GA nie podpowiem raczej nic mądrego)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 20:07
Post: #7
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
szopen napisał(a):wyjątkowo akurat w samochodzie już zaakceptowałem przetwarzanie przez google moich metadanych

i

szopen napisał(a):Widzisz jakiś problem we wrzuceniu tego w wątku?


Ten sam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 20:29
Post: #8
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
No to sorry, bo takie załatwianie spraw na PW jest sprzeczne z ideą istnienia forum.

Może nadszedł czas, żeby wywiesić tu tabliczkę "zamknięte na stałe"?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 20:37
Post: #9
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
szopen napisał(a):Może nadszedł czas, żeby wywiesić tu tabliczkę "zamknięte na stałe"?

Bez przesadyzmu. To, że nie chcę pokazywać rozkładu pomieszczeń i elementów wyposażenia całemu Światu to nie znaczy, że od razu bluźnię przeciwko istnieniu forum. Mógłbyś się czasem powsztrzymać od międzymoderatorskiego hejtu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 21:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2020 21:01 przez szopen.)
Post: #10
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
Jaki tam hejt, piję tylko do tego, że przecież się tu nie przedstawiasz z imienia i nazwiska, adresu też nie podajesz.

Typowo polskie rozkłady pomieszczeń już Chińczycy (i nie tylko) i tak znają z mapowania odkurzaczami Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2020, 22:05
Post: #11
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
szopen napisał(a):aki tam hejt, piję tylko do tego, że przecież się tu nie przedstawiasz z imienia i nazwiska, adresu też nie podajesz.

niby


szopen napisał(a):Typowo polskie rozkłady pomieszczeń już Chińczycy (i nie tylko) i tak znają z mapowania odkurzaczami


musiałbym wygooglać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-10-2020, 02:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2020 02:38 przez szopen.)
Post: #12
Asystent Google jako baza inteligentnego domu.
Ekonomista napisał(a):A ja jak zwykle chcę prostych odpowiedzi na trudne pytania.
Podsumuję ostatnie parę postów - nie ma prostych odpowiedzi na trudne pytania… ale drogi są dwie - można sobie sprawić gotowe systemy (często potrafiące przekraczać cenowo niezły nowy samochód, chociaż np. naprawdę zaawansowany system oświetlenia do przeciętnej wielkości mieszkania, to kwota w okolicach 1000zł-2000zł , a alternatywne rozwiązania wymagające dłubania są sporo tańsze), a można też podłubać samemu redukując koszty do "bliskich zera", za to poświęcając ogrom czasu i samodzielnie zdobywając wiedzę.
Jest też trzecia droga - to kompromis między wykorzystaniem gotowych popularnych konsumenckich systemów i częściowym DIY (dlatego stałem się fanem HA - takiej możliwości integracji różnych rozwiązań szukałem od lat).

Choć nie zapominajmy - w przypadku oświetlenia to nie jest kwota wydana na zawsze - żywotność tzw. białych LED jest porównywalna ze świetlówkami, więc nie ważne jak będzie to zaawansowany system oświetlenia nie unikniemy wymian i unowocześniania na przestrzeni lat (tu pewną formą obejścia problemu jest "lekkie przeinwestowanie", czyli budowa systemu, który nominalnie jest za jasny, ale zredukujemy maksymalną jasność "programowo" czyli korzystając ze sztucznie zmniejszonego strumienia świetlnego - w miarę zużycia będzie opcja by zredukować ten spadek jasności wynikający z zużycia, o ile oczywiście zastosowany osprzęt nie wyzionie ducha z innych przyczyn niż wypalenie luminoforu…).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Ekonomista (2020-10-25)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dwa systemy w jednym domu. Ekonomista 3 1 300 16-11-2020 23:45
Ostatni post: szopen
  Asystent Google na telefonie - optymalizacja, tricki. Ekonomista 2 1 642 29-05-2020 11:46
Ostatni post: Ekonomista
  Zasilanie bezprzewodowych akcesoriów inteligentnego domu [Z-wave, Zigbee, BLE] szopen 12 9 438 13-01-2019 02:58
Ostatni post: szopen
  Yeelight Mi LED Desk Lamp (lampa biurkowa znana też jako Xiaomi Mijia) szopen 5 4 422 28-03-2017 14:34
Ostatni post: szopen