[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus RT-N18U i Huawei E3276
25-09-2017, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2017 00:53 przez szopen.)
Post: #1
Asus RT-N18U i Huawei E3276
Witam wszystkich,
jestem posiadaczem routera Asus RT-N18U, po przeprowadzce internet ADSL jest skromnie mówiąc słaby. Natomiast LTE śmiga elegancko, pomyślałem kupie modem Huawei E3276 i problem z głowy - myliłem się. Cały dzień spędziłem na róznych forach, ale nie ma dokładnie mojego przypadku opisane, a nie chciałbym uceglić sprzetu. Proszę o gotową recepturę jak wszystko ustawić aby działało LTE (ewentualnie HSPA+). Jestem gotowy wgrać inne oprogramowanie w modemie/routerze.
Wczoraj aktualizowałem oprogramowanie mojego routera, modem jest od Plusa z oprogramowaniem Mobile Partner.

Z góry dzięki i pozdrawiam...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2017, 16:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2017 16:27 przez szopen.)
Post: #2
Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153
jeśli mimo poprawnej konfiguracji nie działa, to chyba raczej nie będzie działać Tongue
rzuć screenshotami, to popatrzymy (jpg lub lepiej png jako załączniki)

procedura rozpoznawania modemu na fabrycznym sofcie może trwać nawet kilkanaście minut + kilka restartów

jest alternatywne oprogramowanie (tomato), ale
1) nie "poprowadzę za rękę" bo nie mam żadnego sprzętu na który dałoby się je wgrać
2) tomato obsługuje chyba wyłącznie modemy "tradycyjne" czyli NIE hilinki
(podejrzewam, że to także jest główny problem na fabrycznym sofcie)

hmmm chociaż wspomniałeś o Mobile Partner co wskazuje na modem "tradycyjny"

jeśli masz możliwość pożyczyć jakieś inne modemy USB to to zrób i przetestuj z nimi

PS oddzieliłem ten temat od wątku do którego się podpiąłeś, bo nie każdy asus jest identyczny z innymi, a dodatkowo każdy modem jest innym przypadkiem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2017, 08:59
Post: #3
Asus RT-N18U i Huawei E3276
E3276 to najczęściej model tradycyjny - można go przerobić na HiLink, ale w PL nie był sprzedawany w tej postaci.
Problemy możliwe są dwa:
- Router nie obsługuje modemu
- Obsługuje, ale nie starcza zasilania (ten modem jest prądożerny bardzo)
Nieprawidłowo konfigurujesz modem - kolejność jest mniej więcej taka:
- Sprawdzenie, czy modem wykryty (ew. aktualizacja firmware)
- Konfiguracja połączenia
- Wybranie, aby połączenie WAN było z 3G, a nie automatyczne
- Sprawdzenie co się dzieje (czy modem się połączył itd - dioda musi świecić) - analiza logów.

W trybie domyślnym RAS prędkości będą marne na tym routerze - w granicach 10-12 Mbit/s. Dopiero HiLinki dają więcej i to nie na tym modelu modemu, którego wydajność może być ograniczana przez pobór mocy.

Alternatywny firmware dla tego modelu to fajny pomysł, ale dla osób bardziej zaawansowanych. Zwłaszcza Tomato by Shibby jest ciekawy, ale nic o nim więcej nie wiem (ostatnia styczność z tomato - WRT54GL)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2017, 21:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2017 22:00 przez gonzo04.)
Post: #4
RE: Asus RT-N18U i Huawei E3276
Modem po podłączeniu i skonfigurowaniu świeci czasem na zielono-błękitny a czasem na zielono. W górnym prawym rogu mamy ikony podświetlone na zielono, czytając od lewej: 1. info o połączeniu WAN 2. Wykryto urządzenie USB (Huawei Mobile: Modem)3. Karta SIM jest gotowa.
Poniżej screen z ustawieniem modemu.

Jeśli zestaw który posiadam nie ma prawa zadziałać to jakieś inne propozycje?
Np. modem który posiadam E3276 + inny router (fajnie jak by miał print serwer - chciałbym drukarkę podłączyć do routera, a jak nie drukarkę to może jakiś dysk i serwer postawić), albo inny modem do mojego routera (RT-N18U), a może sprzedać wszystko i kupić jakiś router z gniazdem SIM na LTE (możecie coś tu polecić?). Nie będę ukrywał że funkcjonalność mojego routera mi bardzo pasuje.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2017, 23:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2017 23:29 przez szopen.)
Post: #5
Asus RT-N18U i Huawei E3276
krótkie pytanie - co masz do wyboru jako "typ WAN"?
obecnie masz "WAN" a powinieneś tam wybrać "USB" (lub coś kojarzącego się z modemem)

swoją drogą modem powinien zostać wykryty wraz z jakąś nazwą go identyfikującą (choćby coś w stylu "Huawei modem" ale wydaje mi się, że przy poprawnej identyfikacji zobaczysz także jego model)

PS kartę SIM masz z wyłączonym żądaniem PINu?


PPS chyba każdy współczesny Asus na fabrycznym sofcie obsługuje podłączenie drukarki
skoro masz taki plan to powinieneś się wyposażyć w aktywny hub USB (z zasilaczem) - to umożliwi podłączenie kilku urządzeń USB równocześnie i w dodatku zlikwiduje ewentualny problem niedoboru zasilania modemu USB


i nie żałuj screenshotów

i jeszcze jedno - zamiast modemu testowo możesz także podpiąć smartfona (na androidzie) z włączonym tetheringiem USB (to się da włączyć w telefonie dopiero po podpięciu do routera, więc jako rozwiązanie na stałe raczej się nie nada, ale do testów czemu nie?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-09-2017, 01:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-09-2017 01:06 przez gonzo04.)
Post: #6
RE: Asus RT-N18U i Huawei E3276
- typ WAN zmieniłem z WAN na USB, reszt ustawień OK?
- żądanie kodu PIN mam wyłączone
- jakie screeny mogą być przydatne?
- telefon podepnę jutro i sprawdzę (tylko co to mi da?)


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-10-2017, 12:22
Post: #7
RE: Asus RT-N18U i Huawei E3276
Ostatecznie podjąłem decyzję o sprzedaży routera i modemów i zakupie stacjonarnego modemu LTE najpewniej będzie to Huawei B315. Temat do zamknięcia, dziękuje wszystkim za pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-10-2017, 18:13
Post: #8
Asus RT-N18U i Huawei E3276
trochę mało SS załączyłeś, prawdopodobnie modem nie jest w pełni rozpoznany przez fabryczny soft (ale za mało było SS by mieć pewność)
alternatywny firmware mógł pomóc w tym wypadku

jakkolwiek nie kontynuuję wątku, skoro zdecydowałeś się na zmianę sprzętu na rozwiązanie zintegrowane

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW Theofilos 4 2 396 11-02-2022 18:33
Ostatni post: Theofilos
  FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać? Ekonomista 9 8 336 26-04-2021 17:13
Ostatni post: szopen
  huawei e5577cs-321 przejściówka do anteny z wtykiem RS-SMA drophead 9 4 041 28-03-2020 23:02
Ostatni post: drophead
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 521 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 752 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster