[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APN aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM (adapter dualSIM w SGS2)
12-10-2012, 06:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2012 12:09 przez jakubd.)
Post: #1
APN aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM (adapter dualSIM w SGS2)
Cześć.

Mam magicsim 28gen, którego używam razem z kartą aero2 i kartą sim od simplusa w Samsung Galaxy S2.

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcT0wbio-y9cQmHfn5sMfPT...i1_xNhUHLj]

Problem polega na tym, że jeżeli aktywną ustawiam kartę SIM od aero2, dodaję standardowy APN dla aero (APN: darmowy) - wszysto działa ok.
Po przełączeniu na kartę simplusa zmieniają się APNy na "Plus INTERNET" i "Plus MMS" - to jeszcze jest ok, ale gdy przełączam się na aero2 z powrotem to pojawiają się te same APNy co dla karty simplusa i znika APN, który ustawiłem wcześniej dla aero2.
Finał jest taki, że za każdym razem muszę dodawać APN po przełączeniu się na kartę aero2 (zdarzało się, że APN nie znikał).
Mój system to: modem:i9100XXLQ6, soft: IMM76D.XXLQB.

Czy ktoś, kto miał z tym problem dał sobie z tym jakoś radę? Ja kombinowałem na wiele sposobów, z włączaniem danych po roamingu również.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 13:17
Post: #2
RE: Punkt dostępu od aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM
Ewidentny problem zgodności dualSIMa z Androidem - po całkowitym resecie urządzenia problem pewnie znika - IMSI jest odczytywane pewnie tylko w momencie uruchomienia telefonu - i stąd problem. System telefony nie bierze pod uwagę tego, że ktoś mu może podmienić kartę SIM w locie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2012 15:06 przez acro.)
Post: #3
RE: Punkt dostępu od aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM
(12-10-2012 13:17)jakubd napisał(a):  Ewidentny problem zgodności dualSIMa z Androidem - po całkowitym resecie urządzenia problem pewnie znika - IMSI jest odczytywane pewnie tylko w momencie uruchomienia telefonu - i stąd problem. System telefony nie bierze pod uwagę tego, że ktoś mu może podmienić kartę SIM w locie.


dzięki za info, zacząłem grzebać w ustawieniach gdzie są opcje jak na obrazku poniżej:

[Obrazek: dual-sim-menu-01-mid.jpg]

w opcji NO. edit wybrałem kartę SIM-2 i kliknałem na nią - wyskoczył mi komunikat, żeby wprowadzić chyba jakąś nazwę ale do wyboru były tylko cyfry (bez liter). Wpisalem cyfrę "2" mającą mnie informować że to karta sim 2 (aero), po czym karta przestała być aktywna (kliknąłem teźż w tryb 007* po wejściu w dual mode na dole). Skonćzyło się na tym, że aplikacja Dual-SIM, która pojawiła się sama po założeniu dualsima w aplikacjach zniknęła i jej nima. Zaraz robie roota, bo jeszze nie mialem, wipe'a (root przyda sie na przyszłość) i stawiam od nowa system. Też ICS 4.0.4.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-10-2012, 23:49
Post: #4
RE: Punkt dostępu od aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM
Niestety to tematyka dotycząca adapterów dualSIM, o których nie wiem kompletnie nic. Ponieważ nie są przewidziane specyfikacją GSM nie dziwię się, że telefon głupieje przy takim zastosowaniu. To jest tak kompletnie zakręcony wynalazek, że może dziać się w zasadzie wszystko, a adapter nawet przestać działać po zmianie romu telefonu Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 09:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2012 12:07 przez jakubd.)
Post: #5
RE: Punkt dostępu od aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM
MODERATOR: TNIEMY NIEPOTRZEBNE CYTATY!
dokładnie Wink Wczorajsza walka z telefonem zakończyła się po północy Smile Zrobiłem roota - nie pomogło, wipe cache - nie pomogło, wipe data - nie pomogło. Zrezygnowany zrobiłem wipe Dalvika - wtedy ikona się pojawiła.

Producent podaje informację, że wybierając w zakładce "Dual mode" tryb "007", ikona Dual-SIM znika, a przełączanie między kartami odbywa się przez wybranie i zadzwonienie pod numer 001 i 002 (karta 1 i karta 2). Przywrócenie ikony (czyli trybu STK zamiast 007 mode) odbywa się poprzez zadzwonienie pod numer 007 - u mnie to akurat nie podziałało i jak wspomniałem - pomógł wipe Dalvik.

Po wszystkim, na ICS 4.0.4 wrzuciłem Cyanogenmoda 9.1.0 i obecnie, chociaz dual-sim przełącza się między kartami ze 2 razy dłużej to nie traci APN ustawionych wcześniej dla aero.

Możliwe, że czas przełączania trwa dłużej, bo po zmianie SIM, APNy nie pojawiają się od razu tylko po chwili i dopiero po jakimś czasie, jak już się połączy z daną usługą przez APN, informuje, że wybrana przez nas karta SIM jest aktywna i można z niej korzystać w pełni.

Obecnie borykam się z taskerem i automatycznym włączaniem/wyłączaniem danych przy przechodzeniu między kartami SIM. Kod mniej więcej wiem ale nie mogę dojść do tego, jak to w programie poustawiać :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-10-2012, 12:09
Post: #6
RE: Punkt dostępu od aero2 znika po przełączeniu na drugą kartę SIM
Podziwiam cierpliwość!

Ekipa do CM chyba wie to stosowaniu dualSIMów, dlatego tutaj działa to jakotako. Pomysł z automagicznym włączaniem i wyłączaniem transmisji przy przełączaniu SIMów całkiem ciekawy, daj znać czy się uda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Windows 8 - jak działa z Aero2 jakubd 12 37 332 22-01-2020 23:39
Ostatni post: szopen
  Kompresja grafiki przy ładowaniu stron w Aero2, czy to możliwe? Lorek 20 26 227 26-05-2015 22:21
Ostatni post: jakubd
  Dwa modemy i dwa łącza: Aero2 i Orange na jednym komputerze Morpheus_X 13 12 646 21-01-2015 16:17
Ostatni post: penknife
  Po ponownym uruchomieniu laptopa nie można połączyć się z aero2 tamyja 10 12 146 11-08-2014 20:41
Ostatni post: tamyja
  Konfiguracja Top_netinfo ver 3.65 do aut. wznawiania połaczeń Aero2 AdamK 1 13 160 10-10-2013 17:16
Ostatni post: jakubd