[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antena do e3131
11-03-2017, 13:09
Post: #1
Antena do e3131
Część, miałem dotąd antenę taka zwykła (załączam zdjęcie), ale urwał mi się kabel przy samej podstawie niemal. Chciałabym kupić nową ale nie wiem gdzie żeby nie tracić na totalny syf.
Ta obecna była kupowana kilka ładnych lat temu za ok 50 zł...


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 13:53
Post: #2
Antena do e3131
A gdzie tę antenę umieszczasz? Bo jako taka ta antena to tłumik sygnału, póki nie wystawisz jej np. na dach albo za kraty w oknie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 16:18
Post: #3
Antena do e3131
Stała w domu. Właśnie nie zauważyłem by dawała mi jakieś lepsze parametry. Szukam czegoś niedrogiego by polepszyć sygnał
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 18:40
Post: #4
Antena do e3131
Jak nie zamierzasz wystawiać anteny poza mieszkanie - daruj sobie. Szkoda ryzykować uszkodzenia gniazda antenowego w modemie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 19:27
Post: #5
Antena do e3131
Dlaczego może się coś uszkodzić ?
A jakie są cenowo Anteny takie kierunkowe żeby mi dali właśnie z dworu dobry sygnał ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2017, 20:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2017 20:02 przez Arathefu.)
Post: #6
RE: Antena do e3131
Bo gniazda w modemach są małe i delikatne. Każde wpięcie i wypięcie anteny może je uszkodzić.

Nawet najlepsza antena wewnątrz pomieszczenia niewiele da (albo wręcz nic), a na dachu/parapecie nawet tani kijek może sporo pomóc. Ale to już zależy od tego jaka jest odległość i widoczność nadajnika.
Jeśli masz taką możliwość to podepnij modem kablem USB do laptopa i ustaw go (modem, nie komputer) tam, gdzie chcesz dać antenę. Jeśli będzie poprawa w sile sygnału*, to możesz poszukać anteny. Jeśli nie, to szkoda zachodu.

* A tak po prawdzie to szukaj poprawy stabilności/szybkości połączenia. Jeśli masz więcej dBm/kresek/procent, a internet działa jak działał, to też nie ma sensu inwestować w anteny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2017, 00:03
Post: #7
Antena do e3131
Mam kilka procent więcej w info na routerze a sygnał mam wrażenie bez Anteny jakby nieco gorszy...
Gdzie znajduje się w e3131 antena i jak kierować modem ? Ma być centralnie w stronę nadajnika ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2017, 12:59
Post: #8
Antena do e3131
W samym E3131 antena znajduje się od strony gniazda USB (niby wbrew logice).
Nie ma znaczenia, jak precyzyjnie będzie ustawiony modem, bo jego antena jest wielokierunkowa. Ważne, żeby z dala od metalowych przedmiotów i źródeł zakłóceń takich, jak komputery. Dlatego przedłużacz USB pomaga zwykle bardzo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2017, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-03-2017 14:44 przez 90tomash.)
Post: #9
Antena do e3131
Faktycznie bez sensu bo w 3420 który mam antena Wi-Fi zakrywa ta część USB ....
A polecisz mi niedrogi hub USB i kabel (przedłużacz USB )?
U mnie jest tak że mam no 48% wg danych z routera sygnal ale (być może to obciążenie sieci ) czasem mam 7 Mbps Down i 4 up a czasem 1,5-2 Mbps Down i 1-2 up... Z antena o której rozmawiamy lepiej chyba w ogóle nie było. Wg Orange łączę się z nadajnikiem w miejscowości łąki a sam mieszkam w Praczach czyli mam na wprost nadajnik za lasem.- linia prosta to jakieś kilka km.
Mam router z modemem skierowany mniej więcej w tą stronę - patrzyłem jak jest np Jak przekrece router z modemem to no w routerze zamaist 48 jest albo 51 albo no 41 /45%.
Jak wpinam w laptopa to najlepszy wynik jaki miałem to chyba -74dBm. W miejscu gdzie jest modem jest +/- -83


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 06:50
Post: #10
Antena do e3131
W zasadzie dowolny, który wygląda mechanicznie na wykonany poprawnie i odpowiednio gruby. Ja sam oferuję teraz w sklepie Cabletech albo DeLock. Ceny rozsądne, bo w granicach 10 PLN i taka jest ich cena na rynku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:03
Post: #11
Antena do e3131
Dziś miałem problem z 3420 V1, ciągle pokazywał 9% sygnału i predkosc poniżej 1 Mbps podczas gdy 3020 mial 51% i nawet do 5mbps . Dopiero po factory resecie nieco się poprawiło. Nie wiem co to. Czyżby prądowo nie wyrabial ? Modem to właśnie e3131 , Wi-Fi mam na G ustawione.
W ogóle jaka jest różnica między tymi modelami po za tym że 3420 V1 ma 2 anteny , jest większy i w ogóle bardziej stacjonarny. Mam wrażenie że 3020 szybciej się w ogóle łączy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 20:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2017 20:43 przez szopen.)
Post: #12
Antena do e3131
to są całkiem inne routery

model = procek + wifi + RAM + flash + anteny WiFi + porty Ethernet
TL-MR3020v1 = AR9331 (+ AR9331*) + 32MB RAM + 4MB flash + 2 anteny wewnętrzne + 1x ETH
TL-MR3420v1 = AR7241 + AR9287+ 32MB RAM + 4MB flash + 2 anteny zewnętrzne + 5x ETH

* - karta WiFi jest elementem procesora

dodatkowe różnice, to np. przetwornica w TL-MR3420v1 i jej brak w TL-MR3020v1 (więc można dać mocniejszy zasilacz zamiast huba USB)

a w kwestii zasadniczej - użyj aktywnego huba USB (aby wyeliminować potencjalne problemy z zasilaniem) albo chociaż przedłużacza USB (aby odsunąć modem od routera o ~1m i zminimalizować wzajemne zakłócenia)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2017, 23:59
Post: #13
Antena do e3131
Dziękuję za taką szczegółową odpowiedź . No właśnie mam ładowarkę AUKEY z 3 portami (jedno QUICK CHARGE 2.0 i 2x 2 4A) to mogę go poczęstować 2.4A.

A jeśli chodzi o Hub to masz na myśli jakiś tani i sprawdzony ?
Natomiast co do kabla to na allegro są takie USB 3.0, czy taki będzie lepszy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 00:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2017 01:54 przez szopen.)
Post: #14
Antena do e3131
na twoim miejscu użyłbym TL-MR3020 + mocniejszy zasilacz + przedłużacz do modemu
(chyba, że potrzebujesz lepszego zasięgu WIFi, bo w tym przypadku jest dość skromny przez wbudowane anteny, które są w dodatku w przeciwnych polaryzacjach, aby zapewnić możliwość pracy routera w prawie dowolnej pozycji - podpowiedź - lepiej działa gdy jest postawiony "pionowo")

jeśli chodzi o huby USB to oferta zmienia się w takim tempie, że chyba nikt nie zrobił zestawienia
a sprzętu za ponad 150zł nie będę polecał, bo taniej kupić nowy router



natomiast mam coś z grubej rury i trochę OFF TOPIC

Cezary niedawno opublikował nowy projekt "MiFi" przeznaczony na routery o kiepskiej specyfikacji (to jest chyba coś na co czekało wielu od czasu publikacji ostatniej wersji gargoyle 1.6.2.2 działającej na takim sprzęcie, dla przypomnienia - to było 2,5 roku temu…)

https://eko.one.pl/?p=mifi

oba twoje routery są w tym katalogu
http://dl.eko.one.pl/mifi/ar71xx/

projekt używa interfejsu "easyconfig" i wiele można zobaczyć tam:
https://eko.one.pl/?p=easyconfig

oczywiście zawsze w przypadku alternatywnego oprogramowania najpierw czytamy, a potem robimy (chyba, że chcemy skończyć z uwalonym sprzętem)

ten temat (jako, że dotyczy szerszej grupy routerów) wydzieliłem do osobnego wątku
http://forum.jdtech.pl/Watek-projekt-mif...4mb-flasha

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 00:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2017 00:43 przez 90tomash.)
Post: #15
Antena do e3131
routery mam pożyczone więc ingerencja w niefabryczny soft odpada chyba...Co mi to dokładnie da ???
Ps ok zacznę używać 3020 - pionowo czyli w wypadku tego sprzętu gniazdem USB do góry ?
A co do zasilacza to nie wiem czy ten co mam jest fabryczny bo kabel jest z dwoma wtykami USB a wtyczka prądowa jest 5V 1A
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 01:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2017 02:01 przez szopen.)
Post: #16
Antena do e3131
pisałem o zasięgu WiFi


jeśli sprzęt nie jest twój, to nie namawiam na zmiany (choć powrót do fabrycznego softu jest możliwy jeśli się wie co się robi, podpowiedź dla ewentualnych eksperymentatorów - chodzi o obraz bez bootloadera, jeśli nie rozumiesz o czym piszę = nie próbuj!)

choć jeśli ktoś poświęcił trochę czasu na zapoznanie się o co chodzi z softem alternatywnym to już raczej nie wraca do fabryki

jakkolwiek nie mam żadnych argumentów (no może poza obsługą większej ilości modeli modemów) dla "zwykłego zjadacza chleba", bo nawet alternatywny soft wymaga nieco bardziej wypasionego sprzętu aby pokazać swoje "ukryte" możliwości
(choć jest też opcja dla hardcore'owców - openwrt/lede bez interfejsu graficznego, która daje większe możliwości dzięki zaoszczędzeniu miejsca po interfejsie, lub ewentualnie extroot, czyli system na zewnętrznym nośniku)


z innej beczki

TL-MR3420v1 jest z pewnością już dawno po gwarancji i raczej nie jest wiele warty (finansowo), ponadto nie jest już wspierany przez producenta, więc może możesz go odkupić do eksperymentów za jakieś grosze?

ale jeśli o niego chodzi to problemy mogą wynikać po prostu ze starzenia podzespołów (zazwyczaj skuteczna regeneracja polega na wymianie kondensatorów elektrolitycznych + ewentualnie wymianie zasilacza na nowy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 09:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2017 11:25 przez 90tomash.)
Post: #17
Antena do e3131
jestem Ci bardzo wdzięczny, za wyjaśnienie.
spróbuje popracować na 3020 , kupie może kabel przedłużający...a pomału trzeba szukać nowego sprzętu...
ja używam nju mobile i ogolnie jestem zadowolony...cóż rzeba zainwestować chyba w nowy sprzęt... A ty na marginesie co polecasz?
Przeglądałem oferty to linka ale nie widzę nic nowego podobnego do 3020 (nie potrzebuje super wielkiego routera).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 12:55
Post: #18
Antena do e3131
moim zdaniem właśnie nastąpiła rewolucja - Cezary wypuścił oprogramowanie, które umożliwia "programową renowację" starych routerów (w tym akurat obu, które używasz) oczywiście nie naprawia to ewentualnych usterek sprzętowych (które występują częściej wśród wyeksploatowanego sprzętu niż wśród nowego), natomiast umożliwia wykorzystanie starego sprzętu z modemami LTE (nie twierdzę, że w pełnej wydajności, ale zawsze to krok naprzód)

więc na twoim miejscu zorientowałbym się jaka jest szansa przejęcia tych routerów na własność, aby móc z nimi robić co się tylko chce

czytałem drugi wątek i moim zdaniem 200zł to wystarczy na modem LTE + ewentualnie weekendową imprezę Tongue (albo może odkupienie sprzętu, który już używasz?), ale nie na solidny router

PS jestem urodzonym pesymistą, ale znalezienie czegoś przy ograniczonym budżecie jest naprawdę trudne

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 13:05
Post: #19
Antena do e3131
Haha Milo ze realnie stawiasz sprawę .
Zawsze to jest w cenie ? a te modemy typu 5250 itp.czyli MiFi ? Bez sensu ? Oczywiście wiem że są bez LTE.
A co do tego co mówisz o tym autorskim sofcie... Jeśli bym wrzucił na 3420 albo 3020 to co, będzie lepiej działać ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2017, 13:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2017 13:35 przez szopen.)
Post: #20
Antena do e3131
moim zdaniem każdy z routerów które używasz nie jest realnie wart więcej niż 50zł (i podejrzewam, że TL-MR3020 jest po prostu nowszy i ma pewną zaletę - bezpośrednie zasilanie modemu, a nie z przetwornicy) dlatego warto porozmawiać z ich właścicielem - może sprzeda

natomiast co do "projektu MiFi" to po prostu mam duże zaufanie do jakości tego co wychodzi spod klawiatury Cezarego (autorski z tego co wiem jest prosty interfejs), "pod spodem" jest normalne LEDE (kontynuacja openwrt) odpowiednio przez niego skrojone do zastosowania właśnie z modemami

sam nie posiadam tak starego routera, aby przetestować w praktyce (ale zamierzam zrobić research wśród znajomych czy komuś jakiś zabytek nie pozostał Tongue)

działać może nie będzie lepiej, ale jestem przekonany co do jednego - będzie obsługiwać nowsze modemy, niż "fabryka przewidziała" w oryginalnym sofcie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TP-Link TL-MR3420 v2 + Huawei E3131 problemy z niską prędkością połączenia w Play 3G Warum 5 11 889 10-06-2017 14:58
Ostatni post: szopen
  Router DWR-116 + E3131, możliwy dostęp do modemu przez router? serek 6 7 898 24-04-2017 20:01
Ostatni post: jakubd
  TP-Link TL-MR3420v1 + Huawei E3131 rozłącza sieć przy wysyłaniu plików na YouTube 90tomash 15 22 156 12-02-2017 02:41
Ostatni post: jakubd
  Zewnętrzna antena Huawei E586 misiek_mati 1 9 478 21-01-2017 00:39
Ostatni post: Steaven
  Huawei HG553 nie rozpoznaje modemu Huawei E3131-s2 dnee 1 3 993 02-07-2015 14:03
Ostatni post: spag