[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
16-07-2014, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-07-2014 21:44 przez juniorjpdj.)
Post: #1
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Witajcie Smile
Mam wam do zaprezentowania moją aplikacje na komputery lub tablety z linuxem/windowsem/OSX.
Ze względu na to, że napisana jest w pythonie to jest dosyć multiplatformowa.
Domyślnie skonfigurowana jest do reconnectu telefonu z androidem po ADB, ale w configu jest polecenie które jest wydawane podczas reconnectu, wiec każdemu kto tylko chce przekonfigurowanie jej na router/modem nie powinno sprawić problemu (mogę to zrobić nawet ja o ile dostanę odpowiednią ilość informacji).

Aplikacja pisana tylko ze względu na potrzebę czegoś prostego co po prostu działa, wiec jest bardzo prosta.
Najpierw instalujemy wszystko co jest podane na githubie w zakładce wymagania, potem pobieramy całość jako zipa, rozpakowujemy, a potem po prostu dwukrotnie klikamy na aerogui.
Jeśli chcemy schować okienko konsoli albo je minimalizujemy, albo zmieniamy rozszerzenie pliku na pyw.

Zapraszam do testowania, zgłaszania błędów, sugestii itp.
Wszelkie sugestie mile widziane Smile

Tutaj aplikacja: github
Tutaj screeny:
[Obrazek: aero.png]
[Obrazek: aero1.png]
[Obrazek: aero2.png]
[Obrazek: aero3.png]

Testerów zapraszam do komentowania działania programu Smile
*nawet samo "działa" wystarczy*
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-07-2014, 20:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-07-2014 21:05 przez Waldek.)
Post: #2
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Cześć.
Bardzo czekałem na takie narzędzie, niestety u mnie nie działa poprawnie. Pomimo przepisania kodu i informacji o jego poprawności, program niepotrzebnie ponownie wyświetla okienko z nową captchą, poza tym nie potrafi poprawnie zrestartować połączenia. Muszę zrobić to ręcznie na telefonie (tylko przy użyciu guzika do włączania/wyłączania danych, bo opcja trybu samolotowego odzyskuje sprawność dopiero po restarcie telefonu) a następnie wypiąć i ponownie wpiąć wtyk usb do komputera, żeby telefon był ponownie widoczny dla systemu.

System: windows xp sp3
Telefon: samsung galaxy s plus z Androidem 2.3.3
internet udostępniam komputerowi poprzez standardowy androidowy usb tethering


[Obrazek: lAhmdOG.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 02:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 02:46 przez juniorjpdj.)
Post: #3
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Telefon musi być zrootowany(EDIT: działa też bez roota, przynajmniej u mnie), a ty musisz mieć załączone w nim debugowanie usb (komunikat adb w screenie wskazuje na wyłączone).
Dodatkowo przydałyby się sterowniki do telefonu w kompie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 22:22 przez Waldek.)
Post: #4
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Telefon jest zrootowany, debugowanie też włączone, sterowniki są, inaczej nie działałby tethering usb.
Komunikat o zakończeniu restartowania połączenia nie jest prawdziwy w moim przypadku, ponieważ i tak to muszę zrobić ręcznie. Sam kod jest wyświetlany, przesyłany z powrotem i akceptowany poprawnie. Jedyne co nie działa to właśnie restart.

Jeśli po wpisaniu kodu poprzez twój program wejdę na jakąś stronę, jestem przekierowywany na bdi.aero2.pl, jednak nie otrzymuję wtedy kolejnego kodu, a jedynie informację o konieczności restartu. Twój program natomiast ciągle generuje kolejne captche w 60 sekundowych odstępach.

co to jest to root@ville na twoich screenach? ville konkretnie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2014, 22:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-07-2014 22:24 przez juniorjpdj.)
Post: #5
RE: AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Wiem, program po prostu myśli ze połączenie się zrestartowało, ale tak nie jest - ADB napisało "device not found".
Może po prostu nie masz sterowników ADB w systemie (osobne są do adb).
EDIT:
ville to nazwa mojego telefonu Smile
HTC One S
tam pokazuje się co wykonuje się po adb
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 17:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 17:27 przez Waldek.)
Post: #6
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
a mógłbyś mi wskazać jakiś link do tych sterowników adb odpowiednich dla mojego telefonu? Wszystko co mnie się udaje znaleźć to sterowniki usb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 20:04
Post: #7
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
jeśli chodzi o GT-I9001 (oraz inne stare androidowe samsungi) to potrzeba do instalacji Kies'a, by mieć w systemie sterowniki ADB
http://downloadcenter.samsung.com/conten...sSetup.exe

jeśli nie chcesz Kiesa, to ktoś przygotował paczkę "gołych sterowników"
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1426502

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 22:06 przez Waldek.)
Post: #8
RE: AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Dalej to samo: error: device not found po wpisaniu captchy. Zauważyłem, że ADB Interface jest widoczny w Menedżerze Urządzeń tylko kiedy USB Tethering w telefonie jest wyłączony. Jeśli włączę udostępnianie internetu, to ADB znika. Bez sensu...

W jaki sposób ty udostępniasz internet z telefonu? Może jest inna metoda?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 22:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 22:48 przez szopen.)
Post: #9
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
ja nie używam do tego celu telefonu - w trybie teteheringu usb telefon zachowuje się jak modem hilink, (czyli router wyposażony w interfejs w postaci karty sieciowej usb, co mi zdecydowanie nie odpowiada i nie każdy smartfon z androidem ma tethering usb)

możliwe, że zachowanie zależy od wersji androida

musisz poczekać na autora

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 23:33
Post: #10
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
No na to wygląda, ze to przez starego androida.
Ja na 4.4 nie mam problemów - i adb i tethering naraz bez problemu działają.
Spróbuj uruchomić ADB bez mojej aplikacji i przetestuj czy działa, bo nie mam już pomysłów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 22:40
Post: #11
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
A więc muszę pozostać przy starych rozwiązaniach, szkoda. Dziękuję za pomoc w każdym razie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 14:58
Post: #12
AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
Czemu się poddajesz Wink
Próbujmy dalej, mowie Ci, spróbuj uruchomić samo adb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2014, 16:50
Post: #13
RE: AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu]
modyfikacja skryptu pod Ubuntu oraz skrypt startujący połączenie network managerem


Załączone pliki
.zip  aero.zip (Rozmiar: 2,54 KB / Pobrań: 532)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Aero3 by sebus [modemy],[win] egri 294 263 749 29-04-2019 09:17
Ostatni post: forresty
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 441 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
Brick Skrypt "aero2.sh" by Kacper Kulczycki [modemy],[lnx] jakubd 6 9 652 10-04-2014 16:29
Ostatni post: lukkki