[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2Fixer by raski [smartfony/tablety][Android] NIE DZIAŁA
04-04-2014, 14:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2014 02:54 przez szopen.)
Post: #1
Exclamation Aero2Fixer by raski [smartfony/tablety][Android] NIE DZIAŁA
Napisałem wczoraj wieczorem prostą apkę na androida - sprawdza czy jest połączenie, wyświetla captcha i restartuje 3g.
Po udanej operacji zapisuje czas i scheduluje się na za 55 min, aż do 65 min co dwie minuty sprawdza czy jest połączenie. Jeśli nadal jest to od 65 do 90 min sprawdza co 7 min, potem do 10 godz. co godzinę, powyżej rezygnuje. Jeśli wykryje captcha aero2, to wysyła notyfikację na taskbar. Takia heurystyka, żeby nie marnować baterii.

Przetestujcie to proszę, bo u mnie captcha się pojawia bardzo rzadko, raz na kilka godzin Smile
Uwagi mile widziane.

https://www.dropbox.com/s/4qlwce77exsgcn...2Fixer.apk

szopen: niestety wedle mojej wiedzy ta aplikacja obecnie nie działa
(ze względu na zmiany w mechanizmie captcha od połowy maja 2014)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 3 użytkowników podziękowało użytkownikowi raski za tę wiadomość:
elector (2014-04-08), Waldek (2014-04-08), zardes (2014-04-07)
04-04-2014, 15:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 15:40 przez lukkki.)
Post: #2
RE: dekapeć - tylko dla programistów
Zainstalowane. Internet działa poprawnieSmile
Może byś zrobił wersję na inne platformy?

Wysłane z mojego Lenovo A820 za pomocą Tapatalk 4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 16:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 17:02 przez michalh.)
Post: #3
RE: dekapeć - tylko dla programistów
(04-04-2014 14:03)raski napisał(a):  Napisałem wczoraj wieczorem prostą apkę na androida - sprawdza czy jest połączenie, wyświetla captcha i restartuje 3g.
Po udanej operacji zapisuje czas i scheduluje się na za 55 min, aż do 65 min co dwie minuty sprawdza czy jest połączenie. Jeśli nadal jest to od 65 do 90 min sprawdza co 7 min, potem do 10 godz. co godzinę, powyżej rezygnuje. Jeśli wykryje captcha aero2, to wysyła notyfikację na taskbar. Takia heurystyka, żeby nie marnować baterii.
https://www.dropbox.com/s/4qlwce77exsgcn...2Fixer.apk

Chciałem zwrócić uwagę, że program sygnalizuje poprawne połączenie na samym Wifi, czyli wg opisanej logiki programu jak wyjdziemy poza budynek dowiemy się, że nie mamy Areo dopiero za 55 minut.

Edit: Czyli gdyby dodać wykrywanie zmiany połączenia danych Wifi/Areo i wtedy dodatkowe sprawdzenie dla Areo to byłoby idealnie. Co do samego mechanizmu wykrywania kapcia działa sprawnie, pokazuje zagadki obrazkowe i restartuje połączenie, cacy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 09:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2014 09:42 przez lukkki.)
Post: #4
RE: dekapeć - tylko dla programistów
[Obrazek: eza7yqe8.jpg]
By trzeba było zmienić mechanizm sprawdzania, że w tej chwili jest kapeć, żeby sam się programik wtedy uruchamiał czy informował. Miałem przed chwilą kapcia, a programik nic o tym nie wiedział. Dopiero jak sam go uruchomiłem wykonał, co do niego należy.
Ciekawa rzecz, gdy udostępniam Aero2 na Androida poprzez Wifi to mój Android sam sprawdza i pokazuje w trayu komunikat: "Zaloguj się do sieci Wi-Fi." Kiedy kliknę ten komunikat to wtedy uruchamia mi przeglądarkę na adresie: http://46.28.247.104/generate_204 (pierwszy człon adresu się zwykle zmienia)
no i wiadomo potem do jakiego adresu wbijaSmile

No i wielkie gratulacje dla autora programu za świetną robotę. wygląda na to, że chyba z API reCaptha już miał kiedyś do czynienia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 10:18
Post: #5
dekapeć - tylko dla programistów
Większa część pracy to znajomość API Androida. Reszta jest prawdę mówiąc prostsza. Gratulacje za przygotowanie. Faktycznie przyda się poprawienie efektywności wykrywania kapcia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 10:54
Post: #6
RE: dekapeć - tylko dla programistów
O Androidzie to w ogóle nie wspominam, bo to rzecz oczywista i na niego w końcu jest apka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-04-2014, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2014 14:26 przez raski.)
Post: #7
dekapeć - tylko dla programistów
Dobry pomysł z wifi - chyba jest jakieś zdarzenie, mówiące że rozłączyliśmy się z wifi, więc można wtedy od razu sprawdzać.

Macie jakiś pomysł ze sprawdzaniem momentu pojawienia się captcha na 3g, żeby nie drainować baterii?- teraz problemem jest, że nie rozłącza nas po 60 minutach, tylko po bliżej nieokreślonym czasie.

Edit. dodałem sprawdzanie captcha po rozłączeniu się z wifi - powinno działać, ale nie mam tego jak teraz sprawdzić. Plik zaktualizowany na dropbox.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi raski za tę wiadomość:
zardes (2014-04-07), Zecik (2014-04-15)
06-04-2014, 10:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 10:30 przez lukkki.)
Post: #8
Odp: dekapeć - tylko dla programistów
No bracie, teraz działa bardzo fajnie
[Obrazek: y9ypypy7.jpg]

I właśnie na samym 3g tak zareagował, wifi nie miałem. Jakoś inaczej to zatytułować może. Sprawdzanie co 2 minuty czy jakoś może już niepotrzebne?

Wysłane z mojego Lenovo A820 za pomocą Tapatalk 4

Może jeszcze to ostatnie okienko, nie pamiętam dokładnie "restartowanie połączenia" "internet działa poprawnie" czy jakoś mogłoby samo znikać po 2 sekundach, a nie trzeba było klikać w ekran.


Wysłane z mojego Lenovo A820 za pomocą Tapatalk 4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 10:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 12:22 przez michalh.)
Post: #9
RE: dekapeć - tylko dla programistów
(05-04-2014 13:55)raski napisał(a):  Dobry pomysł z wifi - chyba jest jakieś zdarzenie, mówiące że rozłączyliśmy się z wifi, więc można wtedy od razu sprawdzać.

Macie jakiś pomysł ze sprawdzaniem momentu pojawienia się captcha na 3g, żeby nie drainować baterii?- teraz problemem jest, że nie rozłącza nas po 60 minutach, tylko po bliżej nieokreślonym czasie.

Działa natychmiast po wyłączeniu Wifi, rewelacja Smile

Faktycznie ostatni ekran po udanym restarcie łącza mógłby sam znikać.

Wydaje się, że kapeć pojawia się po 60 minutach wykorzystywania połączenia co w praktyce daje nawet cały dzień ( np. samo sprawdzanie poczty), może starczy ustawienie definiowalne np. co 15 minut, bo chyba taki default ma np. poczta.

Zużycie energii przez apk wg np. GSam Battery Monitor daje wynik 0,0% po kilku godzinach Smile Co do oszczędności baterii może tylko po odgadnięciu kapcia odczekać ~60 minut, a dopiero potem sprawdzać wg zdefiniowanego cyklu.

Edit: ewentualnie opcja dodatkowego sprawdzania po wzbudzeniu ekranu (wtedy możnaby w ustawieniach np. wydłużyć cykl automatyczny jeśli ktoś woli), oraz wibracja z powiadomieniem o nowym kapciu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 17:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 17:52 przez rpw1966.)
Post: #10
RE: dekapeć - tylko dla programistów
(04-04-2014 14:03)raski napisał(a):  Napisałem wczoraj wieczorem prostą apkę na androida - sprawdza czy jest połączenie, wyświetla captcha i restartuje 3g.

Świetna aplikacja - gratulacje! Niestety mam taki problem: mam telefon Dual SIM (Lenovo A820) - pierwsza karta SIM, Plus - tylko rozmowy, druga karta Aero2 - tylko dane. Po zadziałaniu aplikacji i zrestartowaniu przez nią połączenia okazało się, że przesyłanie danych przełączyło się samo na pierwszą kartę (Plusa). Czy ktoś może miał też taki problem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 18:09
Post: #11
Odp: dekapeć - tylko dla programistów
Może priorytet jest na slot gdzie masz plusa jak zamienisz karty i ustawisz tak jak miałeś aero dane plus rozmowy to sprawdź co się dzieje. Bo rozumiem ze wcdma masz na obu slotach mozliwe ale z opcją jednego aktywnego?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2014, 20:50
Post: #12
Odp: RE: dekapeć - tylko dla programistów
(06-04-2014 17:51)rpw1966 napisał(a):  
(04-04-2014 14:03)raski napisał(a):  Napisałem wczoraj wieczorem prostą apkę na androida - sprawdza czy jest połączenie, wyświetla captcha i restartuje 3g.

Świetna aplikacja - gratulacje! Niestety mam taki problem: mam telefon Dual SIM (Lenovo A820) - pierwsza karta SIM, Plus - tylko rozmowy, druga karta Aero2 - tylko dane. Po zadziałaniu aplikacji i zrestartowaniu przez nią połączenia okazało się, że przesyłanie danych przełączyło się samo na pierwszą kartę (Plusa). Czy ktoś może miał też taki problem?

U mnie przełącza na kartę Aero. Coś z ustawieniami albo zmień rom.

Wysłane z mojego Lenovo A820 za pomocą Tapatalk 4
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2014, 21:29
Post: #13
RE: dekapeć - tylko dla programistów
(06-04-2014 18:09)spag napisał(a):  Może priorytet jest na slot gdzie masz plusa jak zamienisz karty i ustawisz tak jak miałeś aero dane plus rozmowy to sprawdź co się dzieje. Bo rozumiem ze wcdma masz na obu slotach mozliwe ale z opcją jednego aktywnego?

Dzięki za radę - faktycznie po zamianie miejscami kart (teraz Aero2 - pierwsza, Plus - druga) aplikacja działa bez zarzutu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 21:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2014 21:55 przez Waldek.)
Post: #14
dekapeć - tylko dla programistów
Dzięki za ten program na Androida, jest bardzo przydatny. Niestety chciałbym go zainstalować również na Androidzie 2.1 co obecnie wydaje się niemożliwe. Można coś z tym zrobić? Druga rzecz, dobrze by było aby program po instalacji dodawał się do autostartu urządzenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-05-2014, 22:34
Post: #15
dekapeć - tylko dla programistów
@raski: twoja świetna aplikacja na androida już niestety nie działa po ostatniej zmianie rodzaju captchy. Jest szansa, że dostaniemy od Ciebie jakiś update?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-05-2014, 11:41
Post: #16
RE: dekapeć - tylko dla programistów
Raski by musiał zrobić aktualizację Aero2fixera pod nową capthę
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroConn by shilimobi [smartfony,tablety],[Android] asmok 7 12 078 14-03-2016 13:12
Ostatni post: asmok
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 224 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick Router Asystent by Cuplesoft [routery],[Android] _mario_ 2 7 982 25-06-2014 12:19
Ostatni post: _mario_
Brick Programy ułatwiające wpisywanie Captcha [smartfony/tablety] [Android] Darth Artorius 11 20 618 12-06-2014 13:12
Ostatni post: BB_King