[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 tylko dla VoIP
25-03-2013, 22:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-03-2013 22:36 przez pawelos.)
Post: #1
Aero2 tylko dla VoIP
Witam,
Testuje aero2 od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Zrezygnowałem z neostrady tp bo aero2 jest dla mnie wystarczające, teraz przymierzam się do zrezygnowania z telefonu stacjonarnego który pochłania około 60zł miesięcznie a którego się prawie wcale nie używa. Niestety telefon stacjonarny jest w rodzinie potrzebny stąd pomysł o przejściu do VoIP. Zakup specjalnie internetu dla VoIP nie ma sensu dlatego zastanawiam się nad używaniem Aero2 do VoIP. Dodam, iż dla VoIP byłaby zamówiona osobna karta Aero2 na żonę tak żeby specjalnie nie obciążać łącza. Jak to wszystko technicznie ogarnąć? To dla mnie największy problem. Samo przeniesienie numeru chyba nie będzie wielkim problemem, gorzej podłączenie telefonu do sieci VoIP. Co muszę kupić by to działało? Obecnie mam router tp-link mr3420 v.1 oraz modem huawei e3131, aparat telefoniczny Siemens C100 (ma może z 8lat). Będzie mi to jakoś działało na tym zestawie? Bardzo proszę o pomoc

---
Jeszcze dopiszę, że jeśli to możliwe to interesowałoby mnie także takie rozwiązanie jak np. umieszczenie karty Aero2 w smartfonie oraz używanie tegoż smartfonu jako aparatu VoIP. Czy tak się da? Może jest to prostsze rozwiązanie od tego opisanego na wstępie?

Darowałbym sobie wszelkie próby przeniesienia ale rodzinie zależy na zachowaniu obecnego numeru stacjonarnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2013, 22:37
Post: #2
Odp: Aero2 tylko dla VoIP
Ja przeniosłem do happycall.pl numer z tepsy tyle ze ja mam na necie z upc podłączony gigaset chyba 480ip i działa ok ale jeśli chodzi o aero2 to sam nie wiem czy nie lepiej jakąś sprawdzona na VoIP komórkę, bo nie wszystkie maja taka sama jakosc połączeń, oszczędzasz na dodatkowym nie potrzebnym sprzęcie.

Z mojego doświadczenia to próbowałem sgs i sgs 3 raczej kiepsko po wifi im wychodziło (po 3g wydaje mi się że lepiej) natomiast Motorola defy bardzo fajnie

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-03-2013, 23:59
Post: #3
RE: Aero2 tylko dla VoIP
Dolacz sobie do tego routerka bramke np PAP2 np ze skonfigurowanym Ipfonem.
Pojdzie z tradycyjnym telefonem. Tylko musisz miec stabilny transfer DL/UP na poziomie 128kbps/128kbps tylko dla voipa. W najgorszym wypadku mozna sprobowac ze slabszymi kodekami, ale wtedy jakosc kulawa. Przeniesienie numeru na voip to bardzo dobry pomysl obnizajacy koszty, pod warunkiem stabilnego lacza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 00:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 00:28 przez szopen.)
Post: #4
Aero2 tylko dla VoIP
pawelos napisał(a):Dodam, iż dla VoIP byłaby zamówiona osobna karta Aero2 na żonę tak żeby specjalnie nie obciążać łącza. Jak to wszystko technicznie ogarnąć? To dla mnie największy problem. Samo przeniesienie numeru chyba nie będzie wielkim problemem, gorzej podłączenie telefonu do sieci VoIP. Co muszę kupić by to działało? Obecnie mam router tp-link mr3420 v.1 oraz modem huawei e3131, aparat telefoniczny Siemens C100 (ma może z 8lat). Będzie mi to jakoś działało na tym zestawie?
poza rozwiązaniem opisanym powyżej (smartfon jako telefon voip) możesz sprawę załatwić przy pomocy bramki VoIP, ale wtedy będzie to wyglądało tak:

- opcja droższa, czyli dokupujesz modem, router, bramkę VoIP i używasz swojej dodatkowo zamówionej karty
- opcja tańsza dokupujesz tylko bramkę VoIP i dołączasz ją do istniejącej infrastruktury (prawdopodobnie wymieniony telefon stacjonarny będzie OK - wymagane jest tylko wybieranie tonowe)

połączenie VoIP przy użyciu najczęściej stosowanego kodeka G.729 wymaga tylko symetrycznie 8kbps/8kbps, ewentualnie 12kbps/12kbps (w niektórych rozszerzeniach standartu) czyli na łączu takiej szybkości jak w Aero2 można prowadzić nawet ponad 20 jednoczesnych rozmów Big Grin
i wcale nie jest konieczne używanie dodatkowego łącza (pakiety VoIP przynajmniej teoretycznie powinny mieć najwyższy priorytet)

oczywiście czasem stosowane są nieco bardziej wymagające kodeki, ale tzw.radiową jakość dźwięku uzyskuje się przy 64kbps/64kbps (przy czym chyba żaden operator VoIP nie stosuje kodeka o takiej przepływności, jest on stosowany tylko na lliniach ISDN)

a teraz z innej beczki - głównym problemem przy takim zastosowaniu Aero2 będzie z pewnością cogodzinne zrywanie połączenia (jak znam życie to takie zerwanie będzie wypadało na złość zawsze podczas rozmowy ;D )

PS jeśli chcesz tanio kupić jakąkolwiek bramkę to pisz na PW - mam na zbyciu Grandstream HT-486 niestety bez zasilacza - nie przetrwał paru lat nieprzerwanej pracy, sama bramka jest sprawna ( i z najnowszym firmware)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 00:48
Post: #5
Aero2 tylko dla VoIP
Możecie coś więcej na ten temat powiedzieć? Jak to wygląda i na jakich zasadach to działa?
Nigdy się tym nie interesowałem, a z chęcią co nie co bym się o tym dowiedział. Jeśli macie jakieś ciekawe strony na ten temat to proszę o linka.
Jeszcze jakbyście powiedzieli coś o happycall też by było miło.
Ja osobiście też coś poszukam i poczytam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 01:34
Post: #6
Aero2 tylko dla VoIP
Dziękuję za pomoc. Muszę się trochę dokształcić w temacie VoIP.
Czyli wystarczy mi jedynie dokupić bramkę i podłączyć do obecnego zestawu? Bramka normalnie podłączana do routera poprzez kabel RJ-45 a telefon zwykłym kablem telefonicznym do bramki? Na początek może tyle wystarczy żeby chociaż zobaczyć jak to działa.
Zanim rozpocznę przenoszenie numeru lepiej chyba będzie zamówić na próbę jakiś inny numer z puli VoIP żeby przetestować to rozwiązanie na aero2. Obawiam się nieco o stabilność routera mr3420 w zestawie z modemem e3131 – czasem nawiązywanie połączenia trwa kilka minut po zerwaniu po 60 minutowym połączeniu, przy użytkowaniu samego modemu poprzez usb w komputerze nie ma tego problemu-czasem nawiązanie połączenia trwa minutę ale to jest max. Nie wiem dlaczego tak jest ale powstał już na ten temat artykuł na stronie głównej więc myślę że problem dotyczy nie tylko mnie.
W związku z tym nasuwa mi się pytanie - Co w momencie gdy ktoś będzie chciał się dodzwonić a akurat aero2 będzie rozłączone? Co rozmówca usłyszy w słuchawce? Czy będę wiedział że ktoś próbował się do mnie dodzwonić?
Jak u Was przebiegała procedura z przeniesieniem numeru z TP SA? Czytałem na stronie niektórych VoIP, że trzeba płacić dodatkową opłatę ze utrzymanie numeru u TP SA (18zł miesięczny) – to jest dalej aktualne? Jeśli przejście na VoIP ma mieć sens to tylko jeśli koszty ograniczą się do kilku złotych miesięcznie – dla mnie priorytetem jest utrzymanie obecnego numeru telefonu.
Dalej przeniesienie numeru do VoIP oznacza krok w jedną stronę? Tzn. nie można już później przenieść numeru do zwykłego operatora?
Czy jest szansa że VoIP zadziała na telefonie z Symbianem? Np. Nokia C2-01. Aero2 na C2-01 chodzi ale nie bardzo wiem jak miałoby wyglądać połączenie z VoIP – wiem że na Androidzie odbywa się to poprzez odpowiednią aplikację ale jak to muszę jeszcze doczytać. Znajdę jakiegoś taniego smartfona z obsługą UMTS 900Mhz do 200zł prawda?
Pozdrawiam wszystkich i wybaczcie moją niewiedzę – pomimo zaawansowanego wieku nie poddaję się technologiiSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 04:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 04:15 przez szopen.)
Post: #7
Aero2 tylko dla VoIP
pawelos napisał(a):Czyli wystarczy mi jedynie dokupić bramkę i podłączyć do obecnego zestawu? Bramka normalnie podłączana do routera poprzez kabel RJ-45 a telefon zwykłym kablem telefonicznym do bramki?
3x tak

pawelos napisał(a):czasem nawiązywanie połączenia trwa kilka minut po zerwaniu po 60 minutowym połączeniu,
ja z tym problemem w przypadku TL-MR3220v1 poradziłem sobie dogrywając plik z "centrum plików Bin" obsługujący ten model modemu (de facto jest to plik z konfiguracją dla usb_modeswitch, ponadto w interfejsie routera plik jest widziany jako E352 - prawdopodobnie to modem identyczny z E3131, ale na inne rynki)
http://www.tp-link.com/en/support/3g/
http://www.tp-link.com.pl/support/3g/
oraz ustawiając modem do pracy wyłącznie w paśmie WCDMA 900MHz

wszystkie routery z tej linii czyli TL-MR3xx0 v1.x są zbudowane niemal na tych samych "flakach", więc rozwiązania dotyczące któregokolwiek z nich dotyczą wszystkich (w tym powyższe), oczywiście firmware nie jest zamienne między modelami (bo są między nimi różnice)

inne rozwiązanie - zmienić firmware fabryczne na np. OpenWRT (przykładowo z interfejsem Gargoyle PL przygotowane przez kolegę Cezarego) oczywiście dobrane dla tego modelu

i tu istotna uwaga routery z tej serii, ale v2.x mają całkowicie inną budowę więc rozwiązania dotyczące v.2 dotyczą tylko ich - NIE WOLNO próbować wgrywać firmware od wersji 1.x do 2.x i odwrotnie

pawelos napisał(a):Co w momencie gdy ktoś będzie chciał się dodzwonić a akurat aero2 będzie rozłączone? Co rozmówca usłyszy w słuchawce? Czy będę wiedział że ktoś próbował się do mnie dodzwonić?
1. nie dodzwoni się
2. usłyszy sygnał niedostępności numeru (ewentualnie jeśli operator źle to zaimplementował, to zajętości czy marszrutowania)
3. nie będziesz wiedział, chyba, że sprawisz sobie usługę poczty głosowej u operatora - nie każdy ma to w ofercie, może być dodatkowo płatna (wtedy w punkcie 2. dzwoniący zostaje przekierowany na pocztę głosową)

pawelos napisał(a):Jak u Was przebiegała procedura z przeniesieniem numeru z TP SA? Czytałem na stronie niektórych VoIP, że trzeba płacić dodatkową opłatę ze utrzymanie numeru u TP SA (18zł miesięczny) – to jest dalej aktualne? Jeśli przejście na VoIP ma mieć sens to tylko jeśli koszty ograniczą się do kilku złotych miesięcznie – dla mnie priorytetem jest utrzymanie obecnego numeru telefonu.
4. nie przenosiłem numeru więc nie wiem, używałem numeru bezstrefowego (0-39) i był on aktywny pod warunkiem utrzymywania ważności konta prepaid (ale nie używam VoIP już ze 2 lata i przepadł)
5. zależy od operatora, czasy bezpłatnych numerów miejskich chyba odeszły do przeszłości, jeśli numer jest przeniesiony, to nie jest to już numer TPSA, opłata o której mówisz, to jak podejrzewam dotyczy utrzymania linii a nie numeru (w przypadku internetu ADSL na linii telefonicznej, na której nie ma telefonu)
u niektórych operatorów opłata za numer to 5zł/m-c, ale trzeba sprawdzać tabele opłat i tyle, bo oferty operatorów jednak są różne
6. kwestie kosztu numeru sprawdzisz sam, dochodzą jeszcze koszty połączeń - zazwyczaj wewnątrz danej sieci jest bezpłatnie (więc jeśli sobie i np. rodzinie sprawisz kilka bramek i będziesz używał usługi w 1 sieci to możesz mieć np. połączenia między nimi za darmo - ja w tym celu właśnie używałem bramek), ale połączenia do innych sieci VoIP, zwykłych telefonów stacjonarnych czy komórek są płatne

pawelos napisał(a):Dalej przeniesienie numeru do VoIP oznacza krok w jedną stronę? Tzn. nie można już później przenieść numeru do zwykłego operatora?
skoro można w jedną stronę to można i w drugą (to jest bardziej kwestia prawna niż techniczna),
w przypadku operatorów VoIP łatwiej stracić numer (w przypadku jaki opisałem wyżej - konto prepaid nie zasilone przez jakiś czas = utrata numeru, szczególnie jeśli utrzymanie numeru jest płatne, jeśli byłaby to oferta abonamentowa to raczej nie istnieje takie ryzyko, jakkolwiek regulaminy usług do poczytania)

co do symbiana, to się nie wypowiem, bo się po prostu na tym nie znam
generalnie obsługa VoIP zawsze się opiera na jakiejś aplikacji (nawet jeśli mówimy o "sprzętowej" bramce VoIP to ma ona jakiś system na pokładzie - dla nas zasadniczo niewidoczny oraz oprogramowanie równie niewidzialne)

czy do 200zł można znaleźć sensownego smartfona z obsługą Aero2 nie wiem, ale przypuszczalnie nie
(w okolicach 1000zł to już jest jakiś sensowny wybór) w granicach 400zł można coś znaleźć, przynajmniej już są jakieś androidowe chińczyki dual-sim, nie szukałem jednak telefonu single-sim (ewentualny internet Aero2 w telefonie traktuję jednak jako tylko dodatek, a nie podstawową funkcjonalność)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 04:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-03-2013 04:49 przez spag.)
Post: #8
Odp: Aero2 tylko dla VoIP
Jak się uwolnisz od tepsy to już nic nie płacisz, numer przechodzi do innego operatora a ty zamykasz wszystko w tepsie. Ja byłem bardzo zadowolony z VoIP na nokiach e51 i n95 które mają wbudowanego klienta voip po prostu wbijasz numer i po kliknięciu połącz masz wybór połączenie zwykle , video lub internetowe. Telefony te zdaje się niestety nie pracują w umts900.
Na androidzie sa aplikacje sa też wbudowani klienci voip zależy od romu, stockowy może nie mieć a ugotowany ma ztcp to powyżej froyo to każdy telefon może mieć. Trzeba sprawdzić w ustawieniach połączeń na samym dole sa konta tam się ustawia i wybiera tryb czy ma pytać za każdym razem o typ połączenia, bo na połączenia internetowe to nie wiem jak wybierać numer w andku . w jednej bramce gigaset 460 ip wystarczyło albo ustawić jako domyślne voip albo przytrzymać dłużej klawisz zielony na słuchawce bo był tylko jeden operator voip zeby dzwonil przez voip, na innej gigaset 480ip trzeba dodać do numeru #1 lub #2 etc. Żeby dzwonić przez konkretnego operatora ( można mieć max 6 kont voip) np. #1 happycall.pl #2 sipgate etc.

Ja polecam happycall.pl połączenia w sieci za darmo na stacjonarne PL i w większości EU 4gr netto/min komórki to
nie pamiętam utrzymanie numeru z happycall wymaga chyba tylko jednego doładowania , trzeba by sprawdzić ale jak przeniesiesz numer to on jest bez limitu. Nie kojarzę czy to u nich czy w tlenofonie był wymog odbioru płatnej rozmowy na ten numer raz na 90 dni to trzeba regulamin poczytać. Jak ktoś chce mnie wspomóc to na pw mogę podać nr ref Big Grin wpisywany przy rejestracji.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 10:48
Post: #9
RE: Aero2 tylko dla VoIP
Porównaj sobie oferty kilku operatorów, niektorzy polecają happycall.pl, ale warto sprawdzic tez ipfon.pl, bo oferty nieco się różnią.

Z reguły operacje przeniesienia wykonuje za ciebie operator, wystarczy mu zlecic. Trwa to ok tydzien.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 11:06
Post: #10
Aero2 tylko dla VoIP
Swego czasu wszyscy polecali https://www.freeconet.pl/pl/

Wybiera operatora voip najtańszego dla naszego połączenia w danej chwili.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-03-2013, 18:48
Post: #11
Aero2 tylko dla VoIP
pawelos aby używać wiadomości PW musisz je włączyć w swoim panelu użytkownika
masz wyłączone więc się nie da wysłać odpowiedzi, pozwolę sobie ją podać publicznie, potem wywalę swojego posta

myślę, że 30zł + przesyłka (lub odbiór osobisty we Wrocławiu lub po wcześniejszym uzgodnieniu w innych miastach, gdzie akurat będę) to uczciwa cena
zasilacz 5V 1,2A jest w komplecie tyle, że nie działa, więc kabelek z wtykiem można obciąć i użyć (może po prostu jest ukręcony przy zasilaczu ja jednak stawiam na uszkodzony zasilacz), wtyczka to raczej typowa "tulejka" średnicy 5mm z plusem w środku bodajże

jeśli jesteś z Wrocławia mogę na testy pożyczyć identyczną bramkę z zasilaczem, bo akurat obecnie nie używam voip, ale nie wykluczam użycia w przyszłości

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 00:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2013 00:18 przez pawelos.)
Post: #12
RE: Aero2 tylko dla VoIP
PW odbieranie już włączone, szopen napisałem do Ciebie. Dziękuję bardzo wszystkim za rady. Muszę poważnie zgłębić temat VoIP, pooglądać i porównać tych wszystkich operatorów i technologie... Dla laika nie jest to takie proste od razu to ogarnąć. Mam nadzieję że temat który rozpocząłem jeszcze się komuś przydaSmile Jeśli ktoś z Was korzysta z telefonu VoIP poprzez aero2 prosiłbym o podzielenie się swoimi wrażeniami jak to u was funkcjonuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 09:19
Post: #13
Aero2 tylko dla VoIP
Jeśli chodzi ogólnie o voip. to korzystałem z skype. Ale bez słuchawek, bo jakoś ich nigdy nie mam i nie lubię to jakość nie różni się niczym od tej gdybyśmy korzystali przez internet.

Natomiast, jeśli chodzi o voip. to obecnie operatorzy telefonii stajonarnej z tego korzystają. Gdy byłem montować liveboxa to opinie były dwie - albo w ogóle, albo jakość jest tragiczna.

Ale to dawna tpsa, tam wszystko jest tragiczne. Do dzisiaj wypłaty nie dostałem za prace Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 10:55
Post: #14
Aero2 tylko dla VoIP
Też korzystałem ze skype na aero2 i jeśli chodzi o jakość rozmowy to moim zdaniem jest lepsza niż przez gsm ale nie można wtedy korzystać z innych dobrodziejstw internetu bo potrafi się przyciąć. Jeśli chodzi o wideorozmowę w jakości VGA to pojawiają się już problemy z płynnością i dźwięk jak i obraz potrafią przyciąć nawet podczas korzystania tylko ze skype. <- przetestowane zarówno na komputerze i smartfonie Pentagram Monster.

Co do korzystania z VoIP poprzez tepsę to jeśli chcemy mieć szeroko reklamowaną ofertę łączoną z tv internetem i telefonem to telefon jest wtedy internetowy, ale i tak musimy płacić za łącze bo przez niego korzystamy z internetu oraz z telefonu internetowego. Szkoda tylko że oni sobie to wyceniają na grube kwoty;/

Najgorsze jest jednak to że kupując pakiet internetu u nich nie wiadomo ile tak naprawdę tego netu będzie bo jest zapis "do", konsultanci zapewniają że na pewno tyle będzie ale tak w rzeczywistości nie ma. Zadzwońcie sami i zapytajcie na infolinii jaki u Was może być maksymalny internet na linii, każdy konsultant mówi co innego:/ Ja przez to całkowicie do nich straciłem zaufanie. Miałem kiedyś internet 6mega ale tak naprawdę max było 3-4 mega, ale wieczorami potrafiło spadać do 1mega a nawet mniej. Więc za taki internet dziękuję. W aero2 mam 512 za darmo. Niestety w miejscu gdzie mieszkam nie ma operatorów kablowych - mam tylko wybór między internetem na kablach tepsy albo lokalnych dostawców no i operatorów komórkowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2013, 11:07
Post: #15
Aero2 tylko dla VoIP
Jeśli chodzi o skype to pisałem o łączu akurat szerokopasmowym.

Jeśli chodzi o funpacka to ten telefon internetowy to właśnie voip, a bramką jest livebox. Cena pakietu, według mnie jest w miarę ok (telefon+Tv+net) ale pod warunkiem, że ktoś korzysta ze wszystkiego i jednocześnie wystarczy mu jeden TV. Jak by jakiś operator zaoferował bez utrzymania łącza tv+net to mógłbym wziąć a tak - lipa.

Jeśli chodzi o prędkości, ja miałem program z którego można było sprawdzić sobie tłumienie (czyli ile mbps dochodzi), nie spotkałem się z tym aby prędkość była zaniżana. Aczkolwiek, jest to możliwe. Inna kwestia, że oddają wiele nowych szaf do użytku Wink Z resztą tak być musi, bo im większa prędkość tym centrala musi być bliżej.

Neostrada ma jeden duży plus - rzadko są awarie. Ja osobiście przechodzę w październiku do multimedii. Upload tragiczny i zmienny adres ip, ale zobaczymy jak to będzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-04-2013, 22:37
Post: #16
Aero2 tylko dla VoIP
Miałem w Multimediach, TPSA i Netii internet wykupiony.
Najgorzej było w Netii, MM średnio, a TPSA była najlepsza.
Z tym że każdy z tych internetów miałem na swoim urządzeniu skonfigurowany (D-Link / TP-Link).
Urządzenia operatorów niestety pozostawiają wiele do życzenia.

Obecnie śmigam na aero2, czasami transferu brakuje (poprzednio miałem 10mbit) ale 5 dych co miesiąc w kieszeni...rocznie to 600zł. myślę, że warto, a jak coś większego to zawsze można w pracy czy gdzie indziej skorzystać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 16:13 przez spag.)
Post: #17
Odp: Aero2 tylko dla VoIP
Próbowałem dziś happycall i działa ok oczywiście na telefonie z Aero2

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2013, 16:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2013 17:05 przez szopen.)
Post: #18
Aero2 tylko dla VoIP
a działa Ci w Happycallu identyfikacja dzwoniącego (CLIP)?
bo u mnie jakoś zupełnie nie (sprawdzałem dzwoniąc na VoIPa z Play'a i Orange, zarówno nie działa używając bramki jak i ich g***nianego softu)

gdyby (mimo braku CLIP) znaleźli się chętni do korzystania z usług tej sieci oraz ktoś z nich chciał mnie wspomóc, to podaję numer do wpisania podczas rejestracji jako polecającego: 13691

PS identyfikacja dzwoniącego nie działa nawet pomiędzy różnymi numerami w sieci Happycall...
chętnych do testów zapraszam na PW, to się możemy powymieniać numerami

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 13:20
Post: #19
Odp: Aero2 tylko dla VoIP
U mnie działa przez normalny internet (gigaset Z końcówką ip), ale nie sprawdzałem na tym telefonie z Aero2.

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2013, 17:13
Post: #20
Aero2 tylko dla VoIP
ale nie o to pytam - dostawca internetu nie ma związku z sygnalizacją telefoniczną@voip
wyświetlają Ci się numery dzwoniących?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 + Telefon GSM =VOIP toteklotek 1 7 646 21-01-2017 08:46
Ostatni post: jakubd
  Kamera ip przez Aero2 Wassja 92 127 874 22-06-2015 20:55
Ostatni post: jakubd
  Emule i Aero2 fenton 22 28 015 29-01-2015 19:43
Ostatni post: penknife
  Nawigacja samochodowa i Aero2 jakubd 18 31 414 15-08-2014 01:41
Ostatni post: szopen
  Aero2 i proxy webster21 5 11 274 09-06-2014 06:46
Ostatni post: jakubd