[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
05-01-2013, 15:55
Post: #1
Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Na poprzedniej, starej karcie wszystko działało w miarę poprawnie. Były tylko występujące dosyć często zaniki sygnału. Czyli sygnał był albo maksymalny albo zanikał.
Od około miesiąca po paru-kilkunastu minutach mam blokowany transfer. Skutkiem tego przy aktywnym połączeniu i maksymalnym sygnale nie ma możliwości otwierania stron. Zaznaczam że nie pobieram plików a tylko przeglądam portale informacyjne. Po prostu po paru minutach połączenia blokowany jest transfer przychodzący. Co widać po liczniku transferu w Mobile partner, który przy próbie otwarcia strony pokazuje transfer wysyłania zapytania ale nie ma żadnego transferu powrotnego.
Często też zrywa się połączenie, zanika całkowicie sygnał. Po czym nie można się ponownie zalogować.
Wszystko to pojawiło się po wymianie karty na nową.
Przy czym bywają też momenty, że wszystko działa jak dawniej. Ale są to jednostkowe przypadki, trwają 2-3 połączenia (te godzinne) i bywają raz na parę dni.
Rejon Kwidzyn, modem Vodafone K3565
To jest po prostu bezczelne wręcz chamskie działanie z premedytacją na szkodę przez Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 16:24
Post: #2
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
^ I do tego celu posłużyły im te nowe karty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 17:01
Post: #3
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
@leonard1
mocne słowa, kolego... dobrze przynajmniej, że rozpocząłeś od "najprawdopodobniej" Smile
masz tam kilka pasujących bts, więc zamiast teorii spiskowych znajdź rozwiązanie problemu
- może tłok się zrobił?
- może w związku z tłokiem antenka by się przydała?

pokombinuj, generalnie aero2 działa!
pzdr
pawelarc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 17:01
Post: #4
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
leonard1: zapomniałeś tylko dopisać, że ten "spisek" Aero2 dotyczy ciebie i kilku procent użytkowników Aero2. No chyba, że wybrałeś się na wycieczkę po Polsce i zmierzyłeś problem w zasięgu wielu nadajników Aero2 i na wszystkich masz taki sam problem - oczywiście potwierdzony różnymi modemami.

Pliz, pisanie takich oskarżeń wymaga jednak wykonania testów co najmniej dla kilku okolicznych nadajników, a wnioski i tak będą mogły dotyczyć tylko tych nadajników.

Sam problem jest cały czas wałkowany w tę i nazad na całej długości bloga i forum, wraz z proponowanymi metodami diagnozy i rozwiązaniami. Faktycznie czasem zrobić się nic nie da - godzin szczytu przeskoczyć nie można. Mimo to znacząca grupa użytkowników Aero2 problemów nie ma (choć przy okazji mojej wycieczki przez Polskę udało mi się złapać te problemy i krótko opisać na forum).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 17:18
Post: #5
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Forum rozrasta się, więc i teorii coraz więcej. Jeszcze trochę i trzeba będzie sprzątać, czyli wrzucać do kosza niektóre komentarze, czasem całe wątki. Jest tylko jeden kłopot, bo nie ma kosza. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 17:30
Post: #6
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
^ Jak nie ma kosza? Tematy po prostu znikają, są usuwane, tzn. mogą zniknąć jak będą nieodpowiednie. MyBB chyba na to pozwala Smile Nie widzę konieczności oddzielnego działu "purgatory"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 17:46
Post: #7
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
@leonard1: przy tym wolumenie danych, który przechodzi między BTS-am AERO i dalej do szkieletu (przepustowości sprzętu), "przysługujące" Ci 512/256 jest w zasadzie pomijalne, wiec zysk dla AERO zaden. Jakby chcieli miec jakis zysk musieli by masowo stosowac inkryminowane przez Ciebie sposoby, co z pewnościa byloby zauwazone. Dlatego jak napisali przedpiścy , napisz jak probowałeś rozwiązać problem który "dotknął" akurat Ciebie, a nie wylewaj żółci na forum Wink bo niczego to nie wnosi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 18:25
Post: #8
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
mistrz1 napisał(a):jeden kłopot, bo nie ma kosza

kosz jest, tylko, że widzą go administratorzy i moderatorzy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 21:08
Post: #9
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Generalnie jestem zwolennikiem zasady, że póki coś nie łamie ewidentnie zasad współżycia to niech sobie wisi, choć czasem zostanie uporządkowane - np. wyłączone do tematu o narzekaniu (właśnie, może założyć dział "pręgierz" jak na Usenecie (którego pewnie i tak większość nie zna).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-01-2013, 22:01
Post: #10
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Dział Purgatory i Pręgierz, jak na forum Ubuntu. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2013, 22:58
Post: #11
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Hej
Moze coś w tym jest. Ja łączyłęm się HTC Wildfire'm i też mnie odrzucało po paru minutach. Zalogowałem się na chwile, 3G i wszystkie kreski były ale po chwili traci połączenie i już sie nie loguje. Wyciagnąłem kartę, po dwóch dniach wsadziłem i to samo jest sieć po chwili to samo.
Na początku myslałem że coś z telefonem, przeinstalowałem system na różne CM7, zainstalowałem pierwotny czyściutki soft i to samo. Oczywiście Apn ustawiłem jak należy, przeczytałem chyba wszystkie triki na forach jakie znalazłem i nic.
Aha do nadajnika mam może kilometr, no i karte sprawdzałem też w żony telefonie "Sony Xperia pro mini ", ale też się nie loguje.

Ktoś ma jakiś pomysł ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-07-2013, 09:47
Post: #12
RE: Aero2 najprawdopodobniej celowo z premedytacją bezczelnie blokuje transfer.
Tak, poczytać forum. Wątków nt temat jesli mnóstwo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zasięgiem Aero2 w Nowej Dębie woj. podkarpackie bogdanzieba 13 2 673 09-08-2021 09:33
Ostatni post: tps4
  Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega bogdanzieba 62 41 900 12-11-2020 18:33
Ostatni post: szopen
  Aero2 nie ma zasiegu Portinon 11 10 296 08-11-2020 23:28
Ostatni post: szopen
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 943 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
Brick Problem z Aero2 po 3 miesiącach Heibonna 10 9 887 04-08-2016 10:07
Ostatni post: K4r0lSz