[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
09-07-2015, 15:38
Post: #1
AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
Sytuacja ma miejsce na konkretnym BTS-ie w małej miejscowości.Otóż od jakiegoś miesiąca mam(a raczej miałem) wielkie problemy z połączeniem się z AERO2.Sygnał jak zawsze CSQ 27(80%),widoczność optyczna nadajnika,bez anteny,ale modem podwieszony na kablu przy oknie.A jednak brak połączenia z internetem,błąd 619 lub 678.W TNI cały czas było wymuszone pasmo 900MHz i zawsze konfiguracja była optymalna czy to w podróży czy na innych BTS-ach.Ale tutaj coś się widocznie zmieniło.Bo wreszcie po jednym wieczorze bez internetu postanowiłem zmienił pasmo z wybranego(900Mhz) na wszystkie.Jednak jeszcze przy pierwszym połączeniu nim doszło do zmiany CSQ miałem wciąż stary sygnał i nie było internetu.Dopiero po ponownym uruchomieniu modemu sygnał całkowicie zmienił się z na CSQ 18,a nie poruszyłem go.Internet wrócił,chodzi szybko.
Wniosek jest jeden:to zupełnie inny sygnał,TO NIE JEST JUŻ PASMO 900MHz , .Czy to znaczy że AERO2 działa teraz na innej częstotliwości?Na której i od kiedy taka zmiana?Jak mam ustawiać modem?
Mój modem to stary Huawei E169 z obsługą 7MBPS,bez LTE
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 16:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2015 16:34 przez szopen.)
Post: #2
AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
masz rację, od pewnego czasu karty SIM Aero2 logują się do całej sieci Plusa za wyjątkiem LTE

możesz eksperymentalnie zrobić sobie wymuszenie WCDMA2100 jeżeli chcesz poeksperymentować - zasięg stacji bazowych w tej technologii jest znacznie mniejszy ale może dzięki temu stacja 2100 w twojej okolicy jest mniej obciążona

a do generalnie mobilnego użytku obecnie wystarcza wymuszenie 3G (czyli WCDMA900+WCDMA2100)

PS praca w 2100 jest "pozaregulaminowa"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 17:30
Post: #3
AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
Sprawa opisana jest na blogu, zmiana od stycznia:
http://jdtech.pl/2015/01/chaos-po-udoste...aero2.html
Jednak problemy aktualne faktycznie są zgłaszane na sprzęcie pozaregulaminowym (<kat10) - od tygodnia, dwóch.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 19:45
Post: #4
AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
Kilka dni temu na innym BTS-ie mimo anteny zewnętrzne zaobserwowałem po raz pierwszy i jedyny to zjawisko,ale wtedy nie miałem pojęcia o tym,bo zdarzyło się to tylko raz,podczas gdy w tej miejscowości dzieje się to non stop od miesiąca.
Czyli miałem dobre przeczucie.W artukule napisano że mogę nie zostać wpuszczony do siedzi WCDMA 2100,a tym czasem tutaj nie jestem wpuszczany do sieci 900, modem w ogóle nie przeskakuje między stacjami(pewnie dlatego że korzystam stacjonarnie). Ale jest też wada programu TNI,że na pasku statusu nie pokazuje z jakiego pasma aktualnie korzystam,a jedynie pokazana siła sygnału.Najlepsza rada na koniec to chyba zaznaczyć wmuszanie jednocześnie 900 i 2100,wtedy modem szybko wybierze pasmo jedno z dwóch ,gdy nie będzie dostawał odpowiedzi podczas łączenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2015, 19:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2015 20:02 przez szopen.)
Post: #5
AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
ftalo napisał(a):Ale jest też wada programu TNI,że na pasku statusu nie pokazuje z jakiego pasma aktualnie korzystam
to nie wada, tego po prostu nie da się sprawdzić bez wymuszenia konkretnego pasma
(a przynajmniej żaden w miarę publicznie dostępny zestaw komend AT dla Huawei nie udostępnia takich komend którymi moglibyśmy sprawdzić w którym paśmie modem akurat pracuje)

jedyna wada TNI to brak odczytu aktualnego wymuszenia

natomiast MDMA oprócz wymuszenia pracy w konkretnych pasmach pozwala także na odczyt z modemu jaką kombinację pasm mamy akurat włączoną (oczywiście tylko dla niektórych modemów Huawei), ale oczywiście nie pokazuje w którym paśmie modem aktualnie pracuje (z powodów jak wyżej)

jakkolwiek możliwości konfiguracyjne TNI są naprawdę ogromne i jak dotąd żadem inny program nie dorównał mu elastycznością konfiguracji (w szczególności mam na myśli "oficjalne" oprogramowanie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-07-2015, 14:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2015 21:06 przez ftalo.)
Post: #6
RE: AERO2 ,inne pasmo częstotliwości?
A więc jedyne co mógłby zrobić program,to zaprogramować sobie średnią siłę sygnału i przypisać do pasma które mu wskażę.Chociaż to pewnie by nie miało sensu w ruchu mobilnym. Tak czy inaczej modem albo program w jakiś sposób sam się właściwie zaprogramował,bo teraz po każdym włączeniu programu (mimo że nie mam wymuszonego żadnego pasma) on od razu odczytuje sygnał W2100 i od razu łączy się z tą siecią za pierwszym razem. Faktycznie ,nie mam zamiaru przechodzić na inne programy,bo po co.Zawsze gdy coś nie grało było winą słabego sygnału lub źle ustawionego pasma a nigdy programu. A problemy ze słabym sygnałem z dala od BTS całkowicie rozwiązała antena magnetyczna z bacikiem w mieszkaniu na metalowym blacie,tak krytykowana na niektórych forach internetowych.

EDYCJA 11.07 9:44

Po ostatnim włączeniu gdzie ustawione jest wmuszenie pomiędzy W900 i W2100 znowu załadował się W900 i nadal nie jestem wpusczany do tej sieci.Modem nie chciał się przełączyć na W2100,mimo że sieć nie odpowiadała.Pomogło wymuszenie na samo W2100.
Nie mam pojęcia co jest grane,czy u was też tak się dzieje,że nie możecie wejść do sieci 900MHZ WCMA?

EDYCJA 29.07

Od wczoraj internet wrócił,po 3 tygodniach niemożliwości połączenia się(na tym BTS gdzie jest W900).Mimo że sygnał był(raz słabszy,raz mocniejszy,ale stabilny,bo z anteny zewnętrznej),to był brak możliwości korzystania.Jak widać,to nie była awaria modemu. Już pożegnałem się z aero2,korzystałem z wifi,a tu nagle niespodzianka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy da się zmusić modem niezgodny do obsługi AERO2 (E122)? painlust 23 35 746 15-02-2018 18:15
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 955 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  Jak skonfigurować Aero2 na modemie MEDION S4222 ewciakk66 10 16 897 31-07-2017 17:25
Ostatni post: szpeniek
  Huawei E353s-2 brak dostępu do UMTS 900MHz sieci Plus / Aero2 Obecny 17 16 240 16-12-2015 16:39
Ostatni post: Obecny
  Huawei E153u-6 problem z Aero2 petekolakowski 6 8 040 25-07-2015 19:37
Ostatni post: jakubd