[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
13-06-2014, 23:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-06-2014 23:26 przez VipoSek.)
Post: #1
Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
Witam. Jestem posiadaczem BDI od stycznia tego roku.. od stycznia nie miałem żadnych problemów z dostępem do internetu, aż do około 13 kwietnia gdy to (nagle) w godzinach od 19:00 ping zaczął skakać do kilku tysięcy, a transfer zaczął skakać z 0KB/s pobierania na max 5Kb/s praktycznie w ogóle nie dało się załadować żadnej strony problem zaczął się potęgować z dnia na dzień coraz częściej "nie miałem transferu" i korzystanie z aero stawało się możliwe dopiero po godzinie 23 .. co tu dużo pisać i opisywać z początku gdy kupiłem modem ping miałem na poziomie 50ms transfery takie jak powinny być, włączałem sobie laptopa i aero kiedy potrzebowałem,a teraz gdy potrzebuje wejść "na laptopa" muszę szukać godzin w których wszystko mi działa. Wysłałem e-maila do boku aero2 wszystko dokładnie opisując, rozpisałem się naprawdę konkretnie pisanie wiadomości zajęło mi trochę czasu, a dostałem taką odpowiedź z 20 maja:
Cytat:Może to być wynik przeciążenia sieci tzn. zbyt wielu użytkowników w Pana okolicy korzysta w tym samym momencie z Aero2. Aero2 korzysta z własnej infrastruktury nadajników a im więcej użytkowników na danym obszarze tym gorsza jakość połączenia. Liczba użytkowników stale wzrasta a sieć ma określoną pojemność (zgodnie z porozumieniem z UKE pod BDI przeznaczone jest 20% pojemności sieci A2).
Informujemy, ze zgodnie z Regulaminem BDI, Aero2 nie gwarantuje każdemu Korzystającemu, w każdym momencie i każdej lokalizacji minimalnej prędkości BDI jest udostępniany bez szczególnych gwarancji jakości. Wspomina o tym w szczególności punkt 3.8 Regulaminu, stwierdzający iż "(.) Operator zapewnia Bezpłatny Dostępu do Internetu w ramach możliwości technicznych (.) chyba że lokalne warunki techniczne dotyczące pojemności Sieci Telekomunikacyjnej Operatora nie będą umożliwiały takiego zalogowania.

Ogólnie fajnie, że bok poinformował mnie o czymś co i tak wiedziałem...

Generalnie chcąc upewnić się o co chodzi dokładnie 8 czerwca gdy jechałem do Ciechocinka zabrałem ze sobą Laptopa i oczywiście mój modem z kartą aero2. Tak wyglądała moja trasa https://www.google.com/maps/dir/Kwidzyn,...52.8790493 . Podczas postojów oraz nawet w czasie jazdy testowałem połączenie internetowe w godzinach od 11 do 13 w miejscach takich jak centrum mojego miasta Kwidzyn (na różnych nadajnikach), wyjazd z Kwidzyna w stronę Grudziądza, 5 km przed Grudziądzem, centrum Grudziądza przez chwilę zleciłem, żeby zobaczyć jak wygląda sprawa na autostradzie no i w samym Ciechocinku .. co mnie zadziwiło ogólnie wszędzie miałem internet i zadowalające transfery oraz ping... wychodzi tylko na to, że tylko w okolicy nadajnika przy którym się znajduję nie mam internetu..

Moja lokalizacja to ulica Szeroka, Kwidzyn
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukel...52&zoom=15

Mój modem to: D-Link DWM-156 - czyli pracuje w paśmie 900


Jak sprawdzić z jakim nadajnikiem połączony jest mój modem? Jeżeli problem wynika z przeciążenia konkretnego nadajnika to czy można jakoś wykluczyć ten nadajnik tak, żeby mój modem łączył się z innym pobliskim nadajnikiem? Z czego co zauważyłem w mojej okolicy w nawet równych odległościach mam 2 nadajniki aero w paśmie 900. Czy jest jakieś lekarstwo na mój problem z aero? Jeśli będzie trzeba jakiegoś dodatkowego info, na momencie je podam Smile Bardzo proszę o pomoc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2014, 12:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2014 12:13 przez grzech1991.)
Post: #2
Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
http://forum.jdtech.pl/Watek-jak-sprawdz...laczymy-v2

obawiam się, że d-linku nie ma opcji sprawdzić ale pewien nie jestem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2014, 15:12
Post: #3
RE: Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
Wszystko działa ale nie mogę znaleźć tego nadajnika pod którym jestem połączony ... CID 2072 LAC 49001
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2014, 19:17
Post: #4
Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
Nie wszystkie stacje bazowe są w bazie danych. Sam możesz dodać informacje o tej stacji bazowej do btsearch, jak zrobisz odpowiednie pomiary i ustalisz jego położenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2014, 19:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2014 19:56 przez VipoSek.)
Post: #5
RE: Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
(14-06-2014 19:17)jakubd napisał(a):  Nie wszystkie stacje bazowe są w bazie danych. Sam możesz dodać informacje o tej stacji bazowej do btsearch, jak zrobisz odpowiednie pomiary i ustalisz jego położenie.

Dla mnie pewnie wyższa szkoła jazdy więc sobie odpuszczę Big Grin
Jak już nawet bym ustalił na jakim nadajniku mam problemy z połączeniem to i tak pewnie nie było by takiej opcji, żeby go wykluczyć? Jak mniemam musiałbym być programistą, żeby sobie zrobić i dostosować oprogramowanie pod mój modem do tego właśnie celu Undecided
Bardzo dziwne, ale dzisiaj cały dzień mam połączenie z internetem ..


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2014, 20:10
Post: #6
Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
VipoSek napisał(a):to i tak pewnie nie było by takiej opcji, żeby go wykluczyć?
jeśli masz modem ze złączem antenowym możesz użyć mocno kierunkowej anteny (np. ATK-20)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-06-2014, 20:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-06-2014 20:23 przez VipoSek.)
Post: #7
RE: Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
@szopen Ten modem akurat nie ma złącza pod antenę, lecz na płycie jak i na obudowie jest miejsce, żeby takie złącze dolutować Idea modem za 49zł więc nie ma co za dużo od niego w serii wymagać Tongue Ale w wolnym czasie pomyślę nad taką opcją, antena i tak się przyda na przyszłość.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Aero2 petekolakowski 1 2 846 22-11-2018 03:08
Ostatni post: szopen
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 852 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab3 8 Plus problem z Aero2 jachu 8 8 163 28-03-2018 20:34
Ostatni post: szopen
  Problem z połączeniem Aero2 ShirowZen 9 14 693 19-08-2017 10:33
Ostatni post: Arekxxx
  Problem z połączeniem z Aero2, Huawei e3372h janrod11 8 10 762 10-06-2017 13:32
Ostatni post: szopen