Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 3G i obciążony jeden nadajnik w okolicy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jestem posiadaczem BDI od stycznia tego roku.. od stycznia nie miałem żadnych problemów z dostępem do internetu, aż do około 13 kwietnia gdy to (nagle) w godzinach od 19:00 ping zaczął skakać do kilku tysięcy, a transfer zaczął skakać z 0KB/s pobierania na max 5Kb/s praktycznie w ogóle nie dało się załadować żadnej strony problem zaczął się potęgować z dnia na dzień coraz częściej "nie miałem transferu" i korzystanie z aero stawało się możliwe dopiero po godzinie 23 .. co tu dużo pisać i opisywać z początku gdy kupiłem modem ping miałem na poziomie 50ms transfery takie jak powinny być, włączałem sobie laptopa i aero kiedy potrzebowałem,a teraz gdy potrzebuje wejść "na laptopa" muszę szukać godzin w których wszystko mi działa. Wysłałem e-maila do boku aero2 wszystko dokładnie opisując, rozpisałem się naprawdę konkretnie pisanie wiadomości zajęło mi trochę czasu, a dostałem taką odpowiedź z 20 maja:
Cytat:Może to być wynik przeciążenia sieci tzn. zbyt wielu użytkowników w Pana okolicy korzysta w tym samym momencie z Aero2. Aero2 korzysta z własnej infrastruktury nadajników a im więcej użytkowników na danym obszarze tym gorsza jakość połączenia. Liczba użytkowników stale wzrasta a sieć ma określoną pojemność (zgodnie z porozumieniem z UKE pod BDI przeznaczone jest 20% pojemności sieci A2).
Informujemy, ze zgodnie z Regulaminem BDI, Aero2 nie gwarantuje każdemu Korzystającemu, w każdym momencie i każdej lokalizacji minimalnej prędkości BDI jest udostępniany bez szczególnych gwarancji jakości. Wspomina o tym w szczególności punkt 3.8 Regulaminu, stwierdzający iż "(.) Operator zapewnia Bezpłatny Dostępu do Internetu w ramach możliwości technicznych (.) chyba że lokalne warunki techniczne dotyczące pojemności Sieci Telekomunikacyjnej Operatora nie będą umożliwiały takiego zalogowania.

Ogólnie fajnie, że bok poinformował mnie o czymś co i tak wiedziałem...

Generalnie chcąc upewnić się o co chodzi dokładnie 8 czerwca gdy jechałem do Ciechocinka zabrałem ze sobą Laptopa i oczywiście mój modem z kartą aero2. Tak wyglądała moja trasa https://www.google.com/maps/dir/Kwidzyn,...52.8790493 . Podczas postojów oraz nawet w czasie jazdy testowałem połączenie internetowe w godzinach od 11 do 13 w miejscach takich jak centrum mojego miasta Kwidzyn (na różnych nadajnikach), wyjazd z Kwidzyna w stronę Grudziądza, 5 km przed Grudziądzem, centrum Grudziądza przez chwilę zleciłem, żeby zobaczyć jak wygląda sprawa na autostradzie no i w samym Ciechocinku .. co mnie zadziwiło ogólnie wszędzie miałem internet i zadowalające transfery oraz ping... wychodzi tylko na to, że tylko w okolicy nadajnika przy którym się znajduję nie mam internetu..

Moja lokalizacja to ulica Szeroka, Kwidzyn
http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukel...52&zoom=15

Mój modem to: D-Link DWM-156 - czyli pracuje w paśmie 900


Jak sprawdzić z jakim nadajnikiem połączony jest mój modem? Jeżeli problem wynika z przeciążenia konkretnego nadajnika to czy można jakoś wykluczyć ten nadajnik tak, żeby mój modem łączył się z innym pobliskim nadajnikiem? Z czego co zauważyłem w mojej okolicy w nawet równych odległościach mam 2 nadajniki aero w paśmie 900. Czy jest jakieś lekarstwo na mój problem z aero? Jeśli będzie trzeba jakiegoś dodatkowego info, na momencie je podam Smile Bardzo proszę o pomoc
http://forum.jdtech.pl/Watek-jak-sprawdz...laczymy-v2

obawiam się, że d-linku nie ma opcji sprawdzić ale pewien nie jestem
Wszystko działa ale nie mogę znaleźć tego nadajnika pod którym jestem połączony ... CID 2072 LAC 49001
Nie wszystkie stacje bazowe są w bazie danych. Sam możesz dodać informacje o tej stacji bazowej do btsearch, jak zrobisz odpowiednie pomiary i ustalisz jego położenie.
(14-06-2014 19:17)jakubd napisał(a): [ -> ]Nie wszystkie stacje bazowe są w bazie danych. Sam możesz dodać informacje o tej stacji bazowej do btsearch, jak zrobisz odpowiednie pomiary i ustalisz jego położenie.

Dla mnie pewnie wyższa szkoła jazdy więc sobie odpuszczę Big Grin
Jak już nawet bym ustalił na jakim nadajniku mam problemy z połączeniem to i tak pewnie nie było by takiej opcji, żeby go wykluczyć? Jak mniemam musiałbym być programistą, żeby sobie zrobić i dostosować oprogramowanie pod mój modem do tego właśnie celu Undecided
Bardzo dziwne, ale dzisiaj cały dzień mam połączenie z internetem ..
VipoSek napisał(a):to i tak pewnie nie było by takiej opcji, żeby go wykluczyć?
jeśli masz modem ze złączem antenowym możesz użyć mocno kierunkowej anteny (np. ATK-20)
@szopen Ten modem akurat nie ma złącza pod antenę, lecz na płycie jak i na obudowie jest miejsce, żeby takie złącze dolutować Idea modem za 49zł więc nie ma co za dużo od niego w serii wymagać Tongue Ale w wolnym czasie pomyślę nad taką opcją, antena i tak się przyda na przyszłość.
Przekierowanie