[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero przegina
30-12-2012, 17:44
Post: #1
Aero przegina
Mogę zrozumieć problemy w wawie, bo tam kartę można dostać od ręki i zapewne chętnych jest b. dużo, co może powodować przeciążenie nadajników. Jednak z tego co rozmawiam z ludźmi to Aero bardziej nie działa niż działa. Widocznie wychodzą z założenia, że jak coś jest za darmo... Zapewne też sprzedaż LTE Plusa nie idzie jak by sobie tego życzyli.

Mam jednak nadzieję, że za to jak traktują klientów Aero ci odwdzięczą się Plusowi tym samym i nie będą zamawiali żadnych usług tego operatora. Kasa.... tak z nimi trzeba rozmawiać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 18:12
Post: #2
RE: Aero przegina
Opisałem jak jeździłem na początku grudnia po całej Polsce - i nie potwierdzam problemów a takiej skali, z jaką można spotkać się czytając narzekania np. tutaj i na blogu.
Są miejsca, gdzie sieć jest przeciążona lub jest niedobór nadajników (stan na początek grudnia) i słaby sygnał (np. Kraków, Szczecin i Wrocław), ale w wielu innych miastach problemów nie ma żadnych. Poza miastami jeżeli tylko jest stabilny sygnał - działało świetnie i to nawet w ruchu.

Natomiast jeżeli jesteś np. z tzw. rynku (stare miasto i obszar objęty Alejami) w Krakowie i popytasz znajomych mieszkających też w rynku, to... wszyscy będziecie mieli te same problemy.

Co ciekawe wiele problemów użytkowników Aero2 obejmuje też abonentów CP i Plusa - i to faktycznie robi na tych użytkownikach złe wrażenie i to jest szansa na to, żeby operator o nas nie zapomniał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 20:34
Post: #3
RE: Aero przegina
Na początku grudnia to jeszcze jakoś działał... Polska to nie tylko Wrocław,Kraków,Gdańsk i Szczecin Smile
To również mniejsze i całkiem małe miasteczka. Ja np. we Wrocławiu o wiele lepiej odbieram Aero niż w kilku mniejszych miejscowościach w pobliżu Wrocka (o ile w ogóle uda się coś tam odebrać)

Teraz zauważyłem, że np. pingi czy włączenie radia nie "wbija" Aero na szybsze tory. Ba, nawet otwieranie strony bardzo rzadko powoduje świecenie diody na jasnoniebiesko. Testy na speedtest.net pokazują, że prędkości szybują nawet do 1,5 Mb/s, ale co z tego jak wynik końcowy to 0,15 Mb/s. Krzywa prędkości przypomina EKG człowieka umierającego na zawał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:29
Post: #4
RE: Aero przegina
Jakub zwróć uwagę, że to powszechne narzekanie może być złudzeniem. Trudno wymagać od znakomitej wiekszosci tych, którym działa jak należy, żeby opisywali to na forach. Najczęściej więc opisują ci którym nie działa i stąd może powstać wrazenie ze Aero globalnie nie chodzi jak należy - a to nieprawda Mam we Wrocławiu Aero od czerwca 2011, testuje w roznych lokalizacjach, głownie z ciekawości (bo podstawowe mam 60Mbits/8Mbits z UPC) i wszedzie gdzie sie podłaczam (dziesiatki miejsc) Aero idzie na maxa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:39
Post: #5
RE: Aero przegina
(30-12-2012 20:34)to_ja napisał(a):  Na początku grudnia to jeszcze jakoś działał... Polska to nie tylko Wrocław,Kraków,Gdańsk i Szczecin Smile
To również mniejsze i całkiem małe miasteczka. Ja np. we Wrocławiu o wiele lepiej odbieram Aero niż w kilku mniejszych miejscowościach w pobliżu Wrocka (o ile w ogóle uda się coś tam odebrać)

Teraz zauważyłem, że np. pingi czy włączenie radia nie "wbija" Aero na szybsze tory. Ba, nawet otwieranie strony bardzo rzadko powoduje świecenie diody na jasnoniebiesko. Testy na speedtest.net pokazują, że prędkości szybują nawet do 1,5 Mb/s, ale co z tego jak wynik końcowy to 0,15 Mb/s. Krzywa prędkości przypomina EKG człowieka umierającego na zawał.

zeby to syfiarstwo zniklo zeby te ch zlodzieje zbankrutowali sygnal nawet dobry 29% od 3 godz klapa totalna lokalizacja dabrowa gornicza zycze wlascicielom tej firmy zeby zbankrutowali totalne dno po 20zl nazbietali od seek tysiecy ludzi i nas olewaja
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 22:40
Post: #6
RE: Aero przegina
W Cze-wie momentami tragedia

[Obrazek: 325597301.png]

I to jeden z lepszych pomiarów, często jest tak, że nic nie może pomierzyć a jak się uda to ping powyżej 500ms. Internet w ogóle nie działa lub są prędkości 8kB/s max
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 23:02
Post: #7
RE: Aero przegina
(30-12-2012 22:39)kokosek1960 napisał(a):  (...) zeby to syfiarstwo zniklo zeby te ch zlodzieje zbankrutowali sygnal nawet dobry 29% od 3 godz klapa totalna lokalizacja dabrowa gornicza zycze wlascicielom tej firmy zeby zbankrutowali totalne dno po 20zl nazbietali od seek tysiecy ludzi i nas olewaja

Niewatpliwie sa lokalizacje przeciazone, ale nie ma obowiazku korzystania z AERO.

Nie strzykaj jadem, tylko odeslij kartę, dostaniesz zwrot depozytu (20PLN) i nie bedziesz mial problemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 23:18
Post: #8
RE: Aero przegina
Cóż post zbyt dosadny. Odnoszę się do kolegi kokosek.

Jeśli chodzi o fakt, to tak być nie powinno - mamy mieć te 20%, 256-512 i powinno to działać bez problemu. Aero jako operator powinien nam, klientom BDI dać priorytetowy dostęp do internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-12-2012, 23:45
Post: #9
RE: Aero przegina
Z podejściem prezentowanym przez kolegę kokosek1960 daleko zajść się nie da, bo to nijak nie przyczynia się do rozwiązania lub choćby zrozumienia problemu.
Tak samo można ponarzekać sobie na dowolnego innego operatora, którego usługi nie działają prawidłowo (szczególnie łatwo natrafić na problemy z sieciami radiowymi).
Dla mnie jest oczywiste, że nie wszyscy mogą być zadowoleni z działania usług radiowych, bo nie wszędzie sygnał jest dobry, a sieć nie jest przeciążona. Dlatego właśnie większość operatorów daje okres testowy (nie zawsze bezpłatny) przed rozpoczęciem okresu umownego trwającego zwykle wiele miesięcy.
I mimo takich problemów nie uważam Tmobile, Plusa, Play, Orange ani Aero2 za skończonych oszustów - po prostu staram się zrozumieć jak to działa, albo zrezygnować z usługi, która w danej lokalizacji nie działa prawidłowo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 13:31
Post: #10
RE: Aero przegina
Ja ostatnio też mam dużo wyjazdów i korzystam z Aero2 w drodze... powrót z Borów Tucholskich do Trzebini ponad 500km trasy i przyznam że zdarzało się w trakcie stracić zasięg... jednak przez 85% ciągle korzystałem, problem się zaczął w Małopolsce... tam jest dość ubogo w nadajniki... jednak to wszystko widać na mapkach zasięgu. Jednak zawsze w zapasie mam T-Mobile za 9zl pakiet 300mb... i powiem szczerze że czasem się z niego korzystać nie da - przeglądanie stron bywa niemożliwa... jedyne co działa z ledwością to komunikator..

Ja z Aero2 jestem zadowolony - jak ktoś oczekuje od darmowego internetu prędkości takich jak ma na łączu stałym to niech sie dobrze zastanowi czego oczekuje za Free.
Jak komuś nie pasują zasięgi to Orange ma chyba najlepszy mobilny internet. PŁATNY.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 14:57
Post: #11
RE: Aero przegina
(30-12-2012 23:18)grzech1991 napisał(a):  Jeśli chodzi o fakt, to tak być nie powinno - mamy mieć te 20%, 256-512 i powinno to działać bez problemu. Aero jako operator powinien nam, klientom BDI dać priorytetowy dostęp do internetu.

Niestety ale tak właśnie być POWINNO.
Aero2 to problemy ma z góry wpisane w założenia projektowe.
Skoro jest darmowe to wiadomo że będzie więcej chętnych niż na usługi płatne, a to przy 4-krotnie mniejszych zasobach musi powodować problemy.
A więcej zasobów niż muszą nie dadzą bo to byłaby dla nich czysta strata, czyli na dłuższą metę bankructwo - bo skoro konkurencja takiej straty nie ponosi...

Co nie znaczy że te problemy muszą wystąpić zawsze i wszędzie - u mnie póki co działa bardzo dobrze, w sumie jedyne problemy związane z operatorem to czasami długi ping (kilkaset ms), ale nawet wtedy daje się korzystać. Oby tylko nie było gorzej!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 21:15
Post: #12
RE: Aero przegina
(30-12-2012 23:45)jakubd napisał(a):  po prostu staram się zrozumieć jak to działa, albo zrezygnować z usługi, która w danej lokalizacji nie działa prawidłowo.

W moich lokalizacjach, aero2 wcześniej działało prawidłowo. A więc da się? Da Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-12-2012, 21:18
Post: #13
RE: Aero przegina
Nie wszyscy mają tyle samozaparcia i wiedzy, co ty Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 15:40
Post: #14
RE: Aero przegina
Wątpię czy obecna sytuacja jest związana jedynie z przeciążeniem pewnych lokalizacji. Wg mnie to jakiś problem systemowy, bądź konfiguracji z ich strony. Problemy zaczęły się nagle, nie było tak, że jakość się po trochu pogarszała tylko nagle wszystko siadło z dnia na dzień. Ciężko też mówić, że to kwestia przydzielenia pasma klientom plusa bądź CP, bo np. w moim przypadku przy logowaniu kartą plusa objawy są identyczne. Aero po prostu coś spie... popsuło. Od biedy da się korzystać w odległości kilkuset metrów od nadajnika, ale nie wszędzie nadajniki są tak gęsto rozstawione. Właśnie się od znajomego dowiedziałem o podobnych problemach w innej części Polski (też od początku grudnia). Więc jednak chyba coś jest na rzeczy, skoro podobny scenariusz pojawia się w bardzo wielu lokalizacjach - wystarczy poczytać żale na forum.

Nie wiem czy obecny stan był zamierzony przez operatora, czy raczej jest wynikiem jakiś błędów, ale pomijając nawet kwestie BDI to nie jest to chyba zbyt dobre dla wizerunku Plusa czy CP. Trochę bym się wkurzył gdybym miał z nimi umowę na abonament i nie mógł się połączyć tak jak teraz nie mogę z BDI.

Zastanawiam się czy marnować czas na pisanie reklamacji. Ktoś to w ogóle tam czyta?


a jeszcze taki mały offtop:
jak to jest z tymi kolorami diód w huawei e3131? Bo wszędzie gdzie o tym czytam to ciemny niebieski to teoretycznie gorszy transfer i powinien występować wtedy gdy nie ma ruchu, a ten jasny błękitny (czy też turkusowy) to niby lepiej szybciej i powinien się pojawiać podczas przesyłania danych. Mam dwa modemy i odnoszę wrażenie, że jest kompletnie na odwrót. Mógłby mi ktoś w końcu prosto wytłumaczyć, bo się trochę gubię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 16:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-01-2013 16:45 przez jakubd.)
Post: #15
RE: Aero przegina
Jeżeli ten "nagły" problem to okolice 1 października - to tak, wtedy dużo ruchu z Plusa przeszło na nadajniki Aero2 i to był taki moment graniczny.
Jeżeli chodzi o "nagle" w okolicach grudnia, to w niektórych lokalizacjach trwa rekonfiguracja sieci z powodu dostawiania nowych nadajników i taki problem powinien być przejściowy.

Jeżeli to żaden z tych przypadków, to faktycznie trzeba po prostu reklamować usługę i tyle.

A kolory: ciemnoniebieski to podstawowy tryb pracy UMTS, a jasnoniebieski/turkusowy (świeci jednocześnie zielona i niebieska dioda) to tryb HSPA - szybkiej transmisji z siecią.
U ciebie jak jest problem z działaniem sieci (lub sygnałem), to faktycznie transmisja w UMTS może być stabilniejsza, ale ograniczona do max 384 kbit/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 21:17
Post: #16
Odp: RE: Aero przegina
(01-01-2013 16:43)jakubd napisał(a):  A kolory: ciemnoniebieski to podstawowy tryb pracy UMTS, a jasnoniebieski/turkusowy (świeci jednocześnie zielona i niebieska dioda) to. . .

a podobno faceci mają kłopoty z nazywaniem i rozpoznawaniem kolorów Smile
pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-01-2013, 21:39
Post: #17
RE: Aero przegina
Wykułem na blachę to, co mówią na ten kolor kobiety Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 12:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-01-2013 12:14 przez grzech1991.)
Post: #18
RE: Odp: Aero przegina
(01-01-2013 21:17)pawelarc napisał(a):  a podobno faceci mają kłopoty z nazywaniem i rozpoznawaniem kolorów Smile

Nawet nie podobno, tylko to prawda. Mężczyzna ma trzy pręciki światłoczułe w oku, a kobieta cztery. Kobieta lepiej rozróżnia kolory i nie może zostać daltonistką.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 23:31
Post: #19
RE: Aero przegina
Z tego problemu to najlepiej wybrnął tłumacz przy pisaniu polskiej instrukcji do tego modemu - zamiast jakichś tajemniczych kobiecych określeń jest po prostu NIEBIESKOZIELONY. Hehehe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-01-2013, 23:55
Post: #20
RE: Aero przegina
Bo modem ma dokładnie dwie diody - zieloną i niebieską. W trybie HSPA świecą się obie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  brak aero bagy 2 4 992 27-09-2017 01:59
Ostatni post: jakubd
  Działa wam dziś twitter na aero? forresty 1 3 342 05-05-2017 14:46
Ostatni post: jakubd
  Aero a windows 10 Lumia Kaska89 3 4 984 27-02-2017 16:28
Ostatni post: jakubd
  [Nexus7] Rozłączające się Aero badbekon 1 2 985 23-11-2015 18:31
Ostatni post: szopen
  Nie mogę zalogować się na fb za pomocą Aero 2 wojtek9231 5 5 187 02-08-2014 14:14
Ostatni post: pigwa