[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero 2 - sieć 3G
12-09-2018, 18:26
Post: #1
Aero 2 - sieć 3G
Pod koniec sierpnia zauważyłem że mam problemy z internetem AERO 2. Modem pokazuje tylko 2G - 5 kresek poziomu sygnału.

Jak się wymusi tylko sieć 3G to poziom sygnału spada do 0 ! Inny modem z AERO 2 tak samo sie zachowuje w tym samym miejscu, natomiast po zmianie miejsca ( jakieś 2,5 km w lini prostej ale zmiana w stosunku do stacji przekaźnikowej ) sygnał na modemie jest 3G.

Co może być za przyczyna tego że wcześniej modem pokazywał 3G - 5 kresek a teraz jest tylko 2G ? Czy coś mogło się podziać a antenami nadawczymi ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2018, 14:12
Post: #2
Aero 2 - sieć 3G
może po prostu zlikwidowano stację bazową 3G w tym miejscu, ewentualnie jest awaria
zgłaszałeś problem u operatora?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2018, 18:46
Post: #3
Aero 2 - sieć 3G
Nie napisałeś co to za modem.
Możliwości są 2:
1. Stacja bazowa, która emitowała w twoim kierunku sygnał 3G została wyłączona, sektor został wyłączony, albo jest jakaś awaria. Przez to modem nie jest w stanie wyłapać sygnału 3G, który jest po prostu znacznie słabszy.
2. W przypadku niektórych modelu E3131s-2 (nie dotyczy h-2 ani i-2) pochodzących z Play (ale nie tylko) firmware modemu nie bardzo chce się dogadywać z niektórymi stacjami po ich przebudowie. Nie wiem czym to jest spowodowane szczegółowo, ale czasem (nie zawsze, bo nie zawsze to jest ten problem) pomaga wymiana oprogramowania firmware (nie WebUI/Dashboard) modemu na inny.
Niestety operacja jest nie tylko złożona (wymagany kod do flashowania generowany na podstawie IMEI) ale także potencjalnie niebezpieczna (można raz na zawsze uszkodzić modem).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz