Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero 2 - sieć 3G
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pod koniec sierpnia zauważyłem że mam problemy z internetem AERO 2. Modem pokazuje tylko 2G - 5 kresek poziomu sygnału.

Jak się wymusi tylko sieć 3G to poziom sygnału spada do 0 ! Inny modem z AERO 2 tak samo sie zachowuje w tym samym miejscu, natomiast po zmianie miejsca ( jakieś 2,5 km w lini prostej ale zmiana w stosunku do stacji przekaźnikowej ) sygnał na modemie jest 3G.

Co może być za przyczyna tego że wcześniej modem pokazywał 3G - 5 kresek a teraz jest tylko 2G ? Czy coś mogło się podziać a antenami nadawczymi ?
może po prostu zlikwidowano stację bazową 3G w tym miejscu, ewentualnie jest awaria
zgłaszałeś problem u operatora?
Nie napisałeś co to za modem.
Możliwości są 2:
1. Stacja bazowa, która emitowała w twoim kierunku sygnał 3G została wyłączona, sektor został wyłączony, albo jest jakaś awaria. Przez to modem nie jest w stanie wyłapać sygnału 3G, który jest po prostu znacznie słabszy.
2. W przypadku niektórych modelu E3131s-2 (nie dotyczy h-2 ani i-2) pochodzących z Play (ale nie tylko) firmware modemu nie bardzo chce się dogadywać z niektórymi stacjami po ich przebudowie. Nie wiem czym to jest spowodowane szczegółowo, ale czasem (nie zawsze, bo nie zawsze to jest ten problem) pomaga wymiana oprogramowania firmware (nie WebUI/Dashboard) modemu na inny.
Niestety operacja jest nie tylko złożona (wymagany kod do flashowania generowany na podstawie IMEI) ale także potencjalnie niebezpieczna (można raz na zawsze uszkodzić modem).
Przekierowanie