[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
02-12-2018, 12:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2018 12:13 przez grzech1991.)
Post: #21
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
Przecież na tym polega slow-mo, jak montujesz czy coś, zmniejszasz ilość FPS od faktycznie nagranych. Ewentualnie rozciągasz 240fps 8x wolniej itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2018 13:40 przez Ekonomista.)
Post: #22
RE: 50fps i więcej na TV - hit czy kit?
(01-12-2018 19:35)grzech1991 napisał(a):  Przy 40" 2-3 metrach to może nie widać 4k. FHD raczej widać, a 720p to ślepy zobaczy Smile
Jezu. Człowieku może nawet zobaczysz różnicę między 4k, a FHD w 40" z 2-3m, ale chodzi o to, że wrażenie estetyczne i pełen przekaz filmowy jest zachowany przy DVD, czyli coś około 0,4 MPix. I naprawdę tu nie chodzi o to czy ktoś ma lepszy czy gorszy wzrok, bo po założeniu okularów dostrzegam takie rzeczy, których inni nie widzą, np. wiatrak parę miejscowości dalej na horyzoncie.. Sam mam taki TV i odtwarzacz BD i Mam dwa filmy fabularne na BD (czarno-białe), a całą półkę DVD plus kilkadziesiąt oryginalnych DVD z koncertami Dream Theater, gdzie chodzi zarówno o dźwięk jak i obraz - dla mnie obraz: rewelacja. Jeszcze zależy co oczekujesz od filmu i jakie oglądasz, jeśli kino rozrywkowe to może jakieś szczegóły zrobione na komputerze mają znaczenie. Dla mnie jeden z najlepszych filmów jaki widziałem pod względem przekazu pierwszy raz widziałem chyba na 14" TV w analogu i zrobił na mnie większe wrażenie niż prawdopodobnie dowolny film puszczany dzisiaj w kinie w pierdyliard k.

Spróbuję posty na temat różnic wrzucić w nowy wątek, więc na razie tu nie piszcie.
edit: Nowy wątek na temat różnic w odbiorze artystycznym filmu z wybranymi postami (nie chciałem usuwać ich tu, by nie zaburzać obrazu dyskusji) jest tu:
http://forum.jdtech.pl/Watek-roznice-w-o...ideo--5418
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 13:28
Post: #23
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
Ale to wy ciągniecie wątek slow-motion z 100fps do 50fps. Ja tylko napisałem że sprzętem za 10K, nagranie amatorskie w zbliżeniach z walki boksu, tak ma wyglądać?
Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 13:31
Post: #24
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
@whiteindian Napisałem, żeby tu nie pisać, akurat już wolno od paru minut.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 13:53
Post: #25
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
whiteindian napisał(a):Ja tylko napisałem że sprzętem za 10K, nagranie amatorskie w zbliżeniach z walki boksu, tak ma wyglądać?
tak ma wyglądać, szkoda tylko, że operator był cienki jak polsilver
howgh Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2018, 14:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2018 14:24 przez Ekonomista.)
Post: #26
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
Ekonomista napisał(a):Spróbuję posty na temat różnic wrzucić w nowy wątek
Zajęło mi to z godzinę...

@Szopen: Naprawdę szanuję, że to wszystko robisz na tym forum. Nie dosyć, że moderujesz ten bajzel (który nie raz sam zrobiłem pisząc offtopy, a Ty bez kręcenia nosem poukładałeś) to jeszcze piszesz tyle od siebie.

...Aa: I jeszcze walczysz ze spamerami.

Oczywiście niektórzy moderatorzy też tu moderują: Nie chcę umniejszać ich zasług. Teraz widzę, że to nie jest takie łatwe. Wymaga na pewno czasu, którego pewnie każdemu brakuje.

Sorry za OFFTOP, ale chyba nie będziemy robić z tego wątku...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2018, 01:38
Post: #27
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
Nie jest łatwe bo skrypt forum i jego możliwości są do 4 liter Smile Nie znaczy, że się nie da oczywiście...

Co do okularów, to jest przenośnia, nie wnikam jaki masz wzrok. Oglądanie DVD na 16:9 to już samo w sobie jest słabe. Oczywiście, masz też rację, że "przekaz jest" ale po co się tak męczyć niską rozdzielczością, a przez to ogólnie pojętą (a nie dosłownie = bitrate) jakością? Jak by mi na jakości nie zależało, to dalej bym używał kineskopa który jest aktualnie na działce Smile Różnica między 480p a 720 przy 40" jest ogromna. Między 720p a 1080p pewnie duża (ja siedziałem za daleko albo posiadając całą kolekcję filmów dla mnie jest bez sensu posiadać 1080p, chociaż do atmosa trzeba mieć REMUXy).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2018, 21:12
Post: #28
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
Właśnie na Polsacie był świetny test jakości upłynniaczy - tyłówka (tzw. lista płac Tongue) Świata w/g Kiepskich,
generalnie każdy odcinek tego serialu kręcony w HD 1080i50 (czyli przynajmniej od kilku lat, łatwo poznać, bo jest w 16:9, stare odcinki SD są w 4:3) ma tyłówkę świetnie testującą te rozwiązania - jeśli napisy płyną równo i bez rwania/przeskoków/szarpania to upłynniacze działają OK, jeśli wygląda to nieciekawie, to pozostaje ich wyłączenie, oczywiście do tego potrzeba odbioru polsatu HD (akurat we Wrocławiu mamy TVN HD i Polsat HD w naziemnym lokalnym multiplexie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 11:19
Post: #29
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
Czyzby liczył się "kontent"? Ja lubię ten obraz nawet przy 30fps, a może różnicy później nie widzę? To byz naczyło może, że większość "kontentu" jest tak słąba że bez 60fps się nie obejdzie Big Grin
https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ
Odpowiedz cytując ten post
21-12-2018, 16:38
Post: #30
50fps i więcej na TV - hit czy kit?
europejskie telewizje nie nadają 30/60fps tylko zawsze 25/50fps

w statycznych czy ruchowo mało dynamicznych scenach nie zobaczysz różnicy między 25 (lub 30) fps, a 50 (czy 60) fps

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz