[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 GB internetu z njumobile
22-07-2014, 21:37
Post: #1
3 GB internetu z njumobile
Njumobile ma niby wprowadzić od sierpnia limit 3GB za 19 zł w ofercie z rachunkiem. Tyle, że jest taki kruczek. Nie można używać VoIP cokolwiek by to znaczyło.
http://m.telepolis.pl/grafika/newsy/2014...laminu.pdf
Cytat:11.2. „W ramach oferty Abonent nie może wykonywać połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za
pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS (konwencjonalnej analogowej linii
telefonicznej) oraz transmisji danych VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy).
Abonent usługi jednocześnie zobowiązuje się nie udostępniać odpłatnie możliwości korzystania z taryfy innym
osobom. Takie Działanie będzie traktowane jako działanie na szkodę Orange Polska S.A.”
Teraz pytanie co podmiot liryczny miał na myśli?

Pytałem się na czacie na stronie njumobile i powiedzieli mi, że można korzystać np. z Skype-a albo też z programu VoIP np. FreecoNet.
Tu wkleję kawałek odpowiedzi
Cytat: nie można z tego korzystać jako połączenia internetowe dla innych urządzeń, skype oczywiście może Pan używać, chodzi o to aby karta nie wywoływała połączeń internetowych
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 21:50
Post: #2
3 GB internetu z njumobile
nie czytałem całości, ale na podstawie tych fragmentów i zakładając, że zgadłem o co chodzi, to chodzi o tzw. przystawki GSM i VoIP do central telefonicznych, a konkretniej o fakt, że stosowanie w nich kart SIM Nju Mobile jest zabronione

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 00:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2014 00:07 przez p4trykx.)
Post: #3
3 GB internetu z njumobile
ale po co takiej centralce internet z sieci komórkowej? Wykorzystuje raczej możliwość nieograniczonych rozmów a nie 3GB internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 07:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2014 07:24 przez jakubd.)
Post: #4
3 GB internetu z njumobile
A nie chodzi o głosowe jednak?
W ramach oferty Abonent nie może wykonywać połączeń (...tutaj chodzi o połączenia głosowe....), które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności [...] transmisji danych VoIP
Czyż nie?
VoIP i inne to tylko informacja, w jaki sposób ktoś sobie przekazuje dalej te połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 08:12
Post: #5
Odp: RE: 3 GB internetu z njumobile
(23-07-2014 00:06)p4trykx napisał(a):  ale po co takiej centralce internet z sieci komórkowej? Wykorzystuje raczej możliwość nieograniczonych rozmów a nie 3GB internetu.

Możesz używać np. Zagraniczne konta i numery voip w komórce i przez nie sie laczyc za granicę zarówno odbierać i dzwonić. Przykładowo masz androida to możesz ściągnąć apke lub niektóre urządzenia mają wbudowane opcje obsługi kont voip. I ktoś dzwoni na numer voip wtedy nie dzwoni ci po "łączu telefonicznym" tylko po "łączu internetowym"

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 20:26
Post: #6
3 GB internetu z njumobile
Jak dla mnie to i tak nic nie przebije oferty orange.

Od przyszłego miesiąca, będę płacił za dwa abonamenty 39zł (czyli 78zł) jakieś 30zł. Do tego nowy telefon co dwa lata.

Może i kryptoreklama. Ale nawet play, nie ma tak dobrych warunków. Dopiero pokazuje pazur, przy jednym telefonie komórkowym - ale ja nie potrzebuje nielimitowanych rozmów. 200 minut + aero2 mi styka.

W nju podoba mi się tylko i wyłącznie swoboda (brak ograniczeń) w dość dobrej cenie, i brak terminowej umowy. Aczkolwiek rewelacji jakieś nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 519 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Heyah - "rok internetu za darmo" wou 5 7 042 13-04-2014 19:17
Ostatni post: jakubd
  njumobile nielimitowane rozmowy Steaven 20 17 589 30-06-2013 18:44
Ostatni post: mistrz1