Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki modem ~100zł
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jaki modem zakupić do aero2 do ok. 100zł? ważne jest dla mnie aby sam wznawial polaczenie. mam rowniez pytanie: otoz jak odbywa sie konfiguracja ustawien modemu, np przekierowanie portow itd? czy wyglada to tak jak w routerze, ze wchodzimy do okreslonej strony w przegladarce 192.168.x.x ?
pozdrawiam
ja bym odżałował te 3 dychy i wziął E3131 z Playa

na temat wznawiania połączeń przeszukaj to forum oraz bez-kabli i aero2forum

jeśli podpinasz modem bezpośrednio do komputera to nie ma żadnych przekierowań itd. bo urządzenie łączy bezpośrednio z internetem (tak jak każdy inny modem w dowolnej technologii)

jeśli będziesz używał modemu podpiętego do routera, to oczywiście wszystkimi tego typu czynnościami zajmuje się router

konfigurację modemu wykonujesz np. w jego dashboardzie - zajrzyj do działu oprogramowanie (bądź w samym systemie - w windows to wygląda dość ubogo)
Ale po co przekierowywać porty jeśli aero 2 ma nat zamknięty?
Właśnie - przekierowania portów w Aero2 nie ma sensu, ale mówiąc precyzyjnie: ruch przychodzący inicjujący nowe połączenia jest odfiltrowany (pakiety TCP z flagą SYN są wyrzucane przez stanowy firewall Aero2). Na szczęście nie ma to związku z NAT Smile

PS: przy okazji to kolejna potencjalna wada modemów E3131 w wersji HiLink - nie dostajemy ruchu z internetu bezpośrednio do komputera jak przy innych modemach.
apropos e3131 hilink co masz na mysli i jaka to różnica
jak jest roznica miedzy E3131 od Playa i HiLink ?
Squall: Poczytaj o tym modemie tutaj: http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e313...k-z-aukcji

spag: no sprawa prosta - jeżeli przypadkiem u innego niż Aero2 operatora zamówisz sobie zewnętrzny, routowalny adres IP to... w przypadku modemu HiLinkowego nic ci z tego nie przyjdzie - nie możesz sobie przekierować portów, a bezpośredniego połączenia nie uzyskasz, bo łączysz się za pomocą bramki wbudowanej w modem, a nie bezpośrednio.
no ale dla przecietnego uzytkownika to i tak raczej nie ma znaczenia, a odpalenie hilinka (z połączeniem jeśli jest ustawiony apn) to kwestia ok 2-4minut od włożenia modemu (wliczając instalację) ze zwykłym to według mnie 10+ przy pierwszym włożeniu, później pewnie szybciej ale nie sadze ze szybciej niz HL
HiLinki które się właśnie pojawiły na Allegro mają przede wszystkim dobrą cenę. Jeżeli byłby dostępne bardziej masowo (100 sztuk to żadna ilość) i stale w tej cenie to faktycznie robi się ciekawie. Jeżeli jednak (jak widzę) to "firma" z UK, to oznacza to chyba problemy z dostępnością, brak faktur itd. Ciekawe jak z serwisem (choć modemy rzadko się psują).
to jaki modem kupić, zeby nie miec poblemow z polaczeniem w grach z innymi graczami?
Jeżeli mówisz o grach z serwerami (wszystkie FPP/FPS, RTS) to w zasadzie nie ma znaczenia, będzie działać każdy. Jeżeli sam chcesz zakładać serwer gry - też bez znaczenia, z żadnym nie zadziała (firewall aero2 uniemożliwia łączenie się bezpośrednio z komputerami użytkowników).
Ja mam urządzenie kategorii bodajże 14 (21mbps downloadu) i jednak wysoki ping widać. Dlatego zakup urządzenia niższej kategorii, gdzie jest wyższy ping mija się z celem. Dobry będzie pewnie e3131
Przekierowanie