Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung Galaxy tab 2 p3100 problem z aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Posiadam tablet Samsung Galaxy Tab 2, model 7'' p3100, android ICS. Mam problem ze skonfigurowaniem sieci aero2. Po dodaniu nowego punktu dostępowego i wpisaniu APN jako darmowy internet nie działa. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
Czy sieć Aero2/260-17/PL17 widać na liście przy ręcznym wyborze operatora?
Nie, nie widać. Tylko T-mobile, Orange, Plus i Play
No to znaczy, że jesteś poza zasięgiem Aero2.
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html

Albo, że.... wyłączyłeś obsługę sieci 3G (jest gdzieś opcja "tylko sieci 2g").
Opcji sieci 2g nigdzie nie widzę, więc na pewno też nigdzie jej nie przestawiłem. Na mapce mój powiat, czyli puławski jest niby praktycznie cały objęty zasięgiem, ale na telefonie też nie mogę wyszukać tej sieci, więc może faktycznie nie mam tu zasięgu.

Edit:
Sieć zaczęła działać, nie mam pojęcia dlaczego, bo nic nie zmieniłem. Dziękuję za pomoc.
To znaczy, że nadajnik był wyłączony (awaria, konserwacja) i pewnie go włączyli właśnie teraz.
Aero to non-stop konswerwuje, na to wychodzi. Ale mi jakoś się w to wierzyć nie chce Tongue
Sam byłem świadkiem krótkich (1-2 dniowych) wyłączeń nadajników w centrum Warszawy, jak i poza miastem. Awaria w takich warunkach była mało prawdopodobna, a konserwacje trwają we wszystkich sieciach, a na pracującym nadajniku nie wolno robić żadnych prac (bezpieczeństwo).
Jednak w przypadku innych operatorów nadajników jest po prostu więcej i po wyłączeniu jednego jego zadania przejmują sąsiednie, a w przypadku Aero2 sieć jest po prostu tak rzadka, że często sąsiednich nadajników po prostu nie ma. Na razie jeszcze.
Przekierowanie