Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE M636 Orange - problemy z Aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie. Mam problem z modemem ZTE M636. Z tego co wyczytałem wersja z Orange jest zgodna więc zacząłem z nią walczyć gdyż moja dziewczyna posiadała taki modem i nie używała go. Na początek sprawdziłem czy modem posiada blokadę sim-lock i okazało się ze jest. Pozbyłem się jej za pomocą programu DC Unlock i modem po włożeniu karty np. Plusa wykrywał ją normalnie w programie Orange Free. Po zdjęciu sim-locka pożyczyłem kartę Aero2 od kumpla. Niestety kartę dostałem w formacie micro sim gdyż jego młodszy brat ją wyłamał i zgubił tą ramkę :/ Przed włożeniem karty Aero do modemu sprawdziłem na wcześniej wspomnianej karcie plusa dostępność sieci 26017 i była ona bez problemu wykryta. Po włożeniu karty Aero2 przestało być już tak kolorowo. Początkowo wkładałem ją "na czuja" w formacie micro sim i ogólnie karta była wykryta ale za nic w świecie nie mogłem się połączyć w tym beznadziejnym programie od Orange. Nawet zmiana APN nie pomogła. Zainstalowalem więc programy Telecom connection Manager i Topnet info. W telecomie wykrywało mi normalnie sieć Aero2 i zasięg ale połączyć się nie mogłem a w topnecie raz udało mi się połączyć i wszystko ładnie działało ale ogólnie ten program to dla mnie czarna magia. Zadowolony że modem działa pojechałem z nim i laptopem do dziewczyny. Na miejscu niestety okazało się że albo modem gubi kartę albo jak ją widzi to nie może znaleźć sieci 26017 :/ Po włożeniu karty do telefonu Sony Ericsson Live With Walkman internet normalnie śmigał. Co może być przyczyną tych problemów? Dodam ze kupiłem plastikową ramkę na kartę micro sim ale to dużo nie pomogło. Można jakoś zmienić Firmware w modemie aby nie było tego syfu z orange i żeby działał na Windows 7 ? Póki co walczyłem z nim na Xp. Na jednym forum dowiedziałem się ze ten modem nie spełnia jakiegoś wymagania klasy 10 i przez używanie karty w tym modemie może ona zostać zablokowana. Czy to prawda? Czy po jednym połączeniu się z netem już by ją zablokowali? Karta nadal działa w telefonie a w modemie nie... Może została zablokowana na konkretne urządzenie a w tym wypadku modem ? Proszę o pomoc. Mam nadzieję że w miarę jasno to wyjaśniłem. Może macie jakiś sprawdzony program do połączeń dla tego modemu? Bo mam już chyba 3 i żadne nie działa tak jak trzeba :/
Od razu uwaga co do MF636 z Orange - na mojej liście jest (zgodnie z prawdą), że NIEKTÓRE modemy z Orange działają - bo niestety nie wszystkie (miałem w ręku takiego, co miał 850 zamiast 900 MHz w UMTS i był z polskiego Orange). Twój jednak wygląda na zgodny - widział sieć 260-17. diagnoza prawidłowa.
Konfiguracja: MUSISZ zmienić APN na darmowy oraz ustawić profil Aero2 jako domyślny. Bez tego zapomnij o połączeniu. Da się to bez problemu ustawić w menedżerze Orange i nie trzeba NIC zmieniać. Oprogramowanie to działa bez problemu. TNI i innych nie warto używać, jak Orange'owy działa OK w tym wypadku.
Karty microsim nie da się stabilnie umieścić w gnieździe miniSIM - nie warto próbować, tylko albo użyć ramki (tej, z której została wyłamana) i ustabilizować cienkim plastrem, lub użyć adapterka. Więcej informacji:
http://jdtech.pl/2011/10/aero2-co-zrobic...rosim.html
A problemy ze znajdowaniem sieci - obstawiam po prostu, że w tej drugiej lokalizacji... masz zbyt słaby sygnał i tyle. Wyjdź na świeże powietrze albo użyj przedłużacza USB.
Dziękuję za odpowiedź. Skorzystam z twoich rad Smile Czy jest jakiś sposób na działanie tego modemu z Windowsem 7 ?
A wbudowany soft nie działa poprawnie z Win7?
Jakbyś był z wawy, to chętnie sprawdziłbym to i owo z tym modemem.
Do Warszawy mam + - 40Km. Udało mi się zainstalować go na Siódemce. Ogólnie coś jest nie tak z modemem lub z kartą bo teraz ciągle jest wyszukiwanie sieci a jak chcę wybrać sieć ręcznie to nie wykrywa już 26017 :/ Może coś się z softem sypnęło ? Jest jakieś lepsze FW do tego modemu?
EDIT: Przestawiłem typ sieci na 3G i po wyszukaniu operatorów widzi tylko Orange O.o
Czego to może być wina? Sprawdzę jeszcze na karcie innego operatora jakie sieci znajdzie.
Ech to ZTE i ich dziwactwa - możliwe jest co prawda, że Aero2 ma akurat konserwację twojego nadajnika, ale raczej mało prawdopodobne, żeby zniknęły wszystkie sieci poza Orange na raz. No chyba. że wymusiłeś TYLKO 3G, to wtedy po prostu masz słaby sygnał tych sieci i tyle. Wyjdź na świeże powietrze na czas prób.
Dziwna sprawa z tym zasięgiem bo telefon normalnie wykrywa aero2 :/ Zaraz sprawdzę zasięg na zewnątrz. A jedno pytanie... Warto kupić modem Huawei E3131 z Play za 130zł? Byłem dziś w salonie Play i tak jakoś zapytałem Smile Podobno jest to dobry modem i działa z Aero2 ale wolę się upewnić.
Działa bez problemu po tzw. "odblokowaniu". Kilka kliknięć przy konfiguracji i masz połączenie działające. Zostaje tylko kwestia wznawiania połączeń.
100% gotowe ze wszystkimi tymi funkcjami sprzedaję przez sklep http://jdtech.pl/sklep ale jak ktoś ma czas, cierpliwość i umiejętności, poradzi sobie z wykonaniem tych rzeczy samodzielnie (nawet zmiana dashboardu nie jest taka skomplikowana).
Ja tez teraz walcze z orange mf636 na razie wykastrowany z simloka ale na xp odpalał się orange business everywhere to go anulowałem i nie wykrywa tego modemu ani xp ani win7 pojawiają się punkty zte cdma .... [attachment=202]

ale nie instaluje Sad( chce mu wykastrować fw i wgrać iso od mulata zeby móc normalnie instalować, bo sieci nie odnajduje i dc-unlocker tez go juz nie widzi
Tak jak w Huawei MUSISZ zainstalować ten pakiet syfu z Orange, inaczej nie masz sterowników do modyfikacji czy jakiejkolwiek pracy z tym modemem.
jaja jak cholera wsadzam karte orange to w joinair łączy na xp Smile) zaczyna się instalacja
wsadzam innego też łączy chyba muszę go wybebeszyć na xpku na win7 64 nie da rady Sad

no proszę anulowalem instalacje i próbuje połączyć connection failed Sad
chyba musie miec w tle ten syf uruchomiony nawet poczatek instalcji zeby działał modem co za cholera
Przekierowanie