Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Gigabyte G1310 Ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Aero dziala Smile

Dodam od siebie, ze jest to telefon z dual sim. Jako druga karte mam wlozona plusgsm do normalnych rozmow. Karte aero trzeba wlozyc jako SIM1. Jak chcialem uzyc SIM2 to mial problemy. Modem w telefonie nie jest zgodny z k10 (nie pokazuje zasiegu i uparcie na pasku pokazuje brak sieci) ale polaczenie jest zestawiane i wszystko dziala. Dodatkowo telefon umozliwia wspoldzielenie polaczenia przez WIFI. Jedyna wada jaka widze to bardzo slaba bateria. Przy normalnym korzystaniu (kilka rozmow telefonicznych + caly czas podpiete Aero) trzyma 1 dzien.
Dzięki za raport o drugim zgodnym z Aero2 dwusimowcu.
Dodam tylko, że zgodność z kat10 nie ma związku z problemem braku pokazywania siły sygnału - to dwie zupełnie niezależne kwestie. Siły nie widać, bo telefon nie może nawiązać połączenia w trybie połączeń komutowanych, bo karta SIM ma blokadę TS11 i pozwala tylko na połączenia w trybie pakietowym. Ergo - telefonowi wydaje się, że nie zalogował się do Aero2 mimo, że tak na prawdę zalogowany jest. Będzie o tym artykuł.
W moim wypadku z tym telefonem jest problem. Aero 2 nie działa. Karta włożona do SIM1 ustawione APN wedle informacji na ich stronie i nic. Sama karta z jednosimowcami śmiga.
Jak sprawdziłeś, czy działa/czy nie działa? Opisz dokładnie objawy.
Karty Aero 2 używałem i niestety nadal używam w Samsungu 5700 wszystko chodzi bez bez problemu więc to nie jest wina karty, tym nie mniej sprawdziłem i tą ewentualność. W g1310 karta A2 włożona do slotu SIM1 obsługującego 3G. Konfiguracja punktów dostępu dla tej karty: Nazwa (to chyba nie istotne)-Aero 2, APN-darmowy reszta pozostawiona bez zmian, czyli tak jak jest napisane na stronie Aero2 i tak też jest ustawione w Samsungu. Ustawiłem to wczoraj wieczorem i zostawiłem na noc żeby pobrał resztę ustawień. Rano jak chciałem sprawdzić czy w ogóle działa, wbudowana przeglądarka i opera nie znajdują stron, wyświetlając "nie można odnaleźć serwera" na włączonym WIFI te same strony działają w 100%. Na wyświetlaczu pokazuje mi napis "brak usługi" który tyczy się karty Areo2 a poniżej Play (druga karta SIM). Wskaźnik zasięgu SIM1 pokazuje brak sygnału co jak wyczytałem nie ma dużego znaczenia. Widżet od producenta będący skrótem do ustawień telefonu to "sieć", "hotspot", przełącznik aktywnej karty (ustawiony cały czas na Areo), WIFI, bluetooth, GPS i synchronizacja. Najpierw sprawdzałem ON/OFF "sieć", "hotspot", "synchronizacja" i kombinacje paru na raz. Po każdej operacji odczekiwałem około 30 minut, potem w akcie desperacji uruchamiałem nawet GPS itp. Włączałem i wyłączałem wszelkie "przesyły danych" czy pobieranie lokalizacji itp w opcjach telefonu. Dodatkowo karty zamieniłem miejscami i powtórzyłem wszystkie wyżej wymienione czynności po każdej zmianie dawałem mu około 30 minut na ewentualne pobranie ustawień. Po zamianie Play działał bez problemu w SIM1 więc to nie wina gniazda. Następnie sprawdzałem to samo tylko z włożoną samą kartą Aero w Sim1 a potem w Sim2. Nadal brak internetu. Marketu nie wczytuje, brak synchronizacji z kontem email, speed test pokazuje "problemy z komunikacją sieciową". WIFI działa bez problemu więc to raczej nie jest wina uszkodzonego modemu. Telefon ma wgrany najnowszy firmware ze strony producenta v0.50.4_PL, android 2.2.2, jądro 2.6.32.9

PS. Po przełączeniu na kartę Play wraz z zaznaczoną opcją "włącz przesył danych" pokazuje mi ikonkę E ze strzałkami, "nawiązanie połączenia EDGE"
Pytanie bojowe: na liście przy ręcznym wyborze operatora w ogóle pojawia się Aero2/260-17?
W ustawieniach APN rozumiem? Mam tam MMC 260 i MNC 17 reszta jest pozostawiona. Karta chyba jest widoczna bo przy włożeniu samej karty Areo2 do SIM1/2 w opcjach aktywna jest funkcja ustawienia APN tylko dla zajętego slotu SIM. Nazwa w ręcznych ustawieniach jest przypisywana przez użytkownika i dotyczy slotu SIM więc jak nazwę slot 1-Aero2 to nie ważne co włożę w ten slot pokaże mi Areo2. Wyjątkiem jest główny ekran gdzie pokazuje nazwę sczytywaną z SIM/Sieci. Normalnie pokazuje "Brak usługi" (SIM1-Aero2) a poniżej Play. Po zamianie miejsc kolejność się odwraca. W menu Punkty Dostępowe mam zaznaczoną zieloną kropkę przy Aero2.
Chodzi mi o listę, która pokazuje operatorów, których widać "w powietrzu" w tym miejscu - robi się to w opcjach sieci, wybór operatora i włącza ręczny - wtedy po około minucie pojawia się lista opów, jakich widzi telefon. W ten sposób weryfikujesz, czy faktycznie Aero2 jest widoczne. Przykłady sprawdzania:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Wykryw mi:Polska Telefonie Komorkowa,PTK Centertrl, Polkomtel i P4 Sp. zo.o.
No to znaczy, że jesteś... poza zasięgiem sieci lub twój egzemplarz nie obsługuje UMTS 900. Obstawiam raczej to pierwsze.
W zasięgu jestem na 100% mieszkam w Warszawie, sprawdzałem dosłownie 5 minut temu na Samsungu 5700 zasięg pokazuje na full i bez problemu wszystko co związane z internetem działa w cały mieszkaniu, nawet przez moment pokazało mi 26017 zamiast Aero2. Dlatego sytuacja mnie dziwi gdyż na stronie producenta i innych portalach podają że obsługuje pasmo 900.
http://www.mgsm.pl/pl/katalog/gigabyte/gsmartg1310/
http://www.gigabytecm.com/Poland/gbc_pro...dex=2&Num=
No i użytkownik Szamot pisał że wszystko działa. Szkoda że nie odpisuje na prywatne i e-mail, może by coś doradził, bo coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że raczej podał błędną informację.
Możliwe także, że są dwie wersje, a specs oficjalnej wersji na Polskę jest błędny tak jak w przypadku innego GSmarta. Może być też tak, że Gigabyte miesza wersje.
No cóż szkoda, gdyż ten telefon idealnie nadawał by się do Aero2 (możliwość pracy jako nadajnik WiFi etc.). Tym nie mniej jak bym jakimś cudem uruchomił Aero dam znać.
Jaki masz soft w telefonie ? Ja upgradowalem swoj do 0.50.1.
Okej chłopaki sprawa rozwiązana. Nie wiem czemu nie chciało mi złapać sieci ale ostatnie co mogłem zrobić to twardy reset. To rozwiązało sprawę. Szybka konfiguracja bez gmerania w ustawieniach i Aero złapało w zasadzie natychmiast po ustawieniu APN. Także dobra rada na przyszłość-jak wszystko zawodzi zostaje twardy reset Wink Dzięki za pomoc Smile
Super Big Grin cieszy mnie bardzo ze jednak dziala Smile
Ostatnio za dlugo korzystalem z telefonu w trybie AP i padla mi bateria. Po podlaczeniu zasilacza i ponownym uruchomieniu telefonu polaczenie z aero nie chcialo sie zestawic. Telefon wciaz pokazywal (NO SERVICE). Pomoglo natomiast przelaczenie telefonu w "tryb samolot" i ponowne ustawienie trybu normalnego. Mozliwe wiec, ze to powoduje restart modemu i nie potrzeba robic "twardego" resetu.
To pewnie jakiś drobny problem z odpaleniem modułu GSM (kilka urządzeń znam, które nie zawsze prawidłowo odpalają moduły komórkowe, w tym osławiony HTC BlueAngel). Ale dobrze wiedzieć, że da się to szybko "odratować".
A ja mam inny problem. Korzystam z aero2 na slocie 1 i karty tmobile na 2 slocie i nie mogę wysyłać smsów (klikam zawsze żeby wysyłało z 2 karty czyli tmobile), odbierać odbiera smsy. Po wyjęciu aero i przełożeniu tmobile w slot1 i zaznaczeniu opcji aby korzystał z sieci 3G wysyła już smsy bez problemu.
Ktoś zna rozwiązanie, z góry dziękuje za pomoc.
Sprawdź, czy przypadkiem jakoś dziwnie nie skopiował się numer centrum SMSowego z karty Aero2 (które oczywiście nie zadziała) i przy wysyłaniu smsów z Ery nie próbuje używać niewłaściwego.
Stron: 1 2
Przekierowanie