Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Red Bull mobile II a Red Bull mobile 5
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Odświeżam.

Byłem dzisiaj latać za starterem, jeden ważny do września 2016 a drugi do chyba marca 2017.

Znalazłem tylko w jednym salonie play'a który był czynny trochę dłużej niż do 18:00. Ogólnie te startery są już wymarłe...

Dobry biznes to kupić taki starter i sprzedać na allegro za 50 zł.
na stacjach benzynowych są dość często
cena na allegro jest chora
Widziałem ostatnio na BP wiec nie tak zle z dostępem, chyba ze tam inna taryfę dają, myślałem Żeby kupić ze wzgledu na napoj Wink ale za 9.98 maja dwie puszki bez startera 😕

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Widać, że nadal da się kupić ale kończy się już ważność. Został mniej więcej rok.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
to ja zapytam tak - jaka jest data przydatności do spożycia załączonego energetyka?
(bo być może to limituje ważność starterów, choć możliwe, że po prostu ma je zastąpić RBME)
Napój ma 24 miesiące ważności. Startery mają więcej Smile
Tego z 2017 wypiłem, ale dosłownie 30 minut temu spojrzałem na ten z 2016 bo się nudzę w robocie. I szopen ma rację. Starter i puszka do 09.2016. Co nie zmienia faktu, że co robił starter przez 2 lata...

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka

P. S ktoś z was kojarzy o co chodzi z tymi 150 dniami ważności? Ja ładuje co 100 dni 50 zł.

Jednak zwracam honor Jakubowi Smile [Obrazek: eb8910636d3e4d466534d29283b35340.jpg]

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
jakubd napisał(a):Napój ma 24 miesiące ważności. Startery mają więcej
ale nie można sprzedawać środków spożywczych po terminie ważności…
Już debatują na ten temat i mają znieść to durne nieraz ograniczenie (np. sól kamienna leżała miliony lat, a po zapakowaniu ma już 2 lata ważności Wink
W sumie chyba z definicji to jest minimalny termin do spożycia. Ja tam rzadko kiedy patrzę na daty...
Mi zostały 2 sztuki RBM 5 i tylko leżą w szufladzie, gdyż NET mam nie mobilny. Undecided
Zresztą w każdej chwili mogą promocje wyłączyć przecież.
grzech1991 napisał(a):P. S ktoś z was kojarzy o co chodzi z tymi 150 dniami ważności? Ja ładuje co 100 dni 50 zł.

"stara" taryfa, czyli "RBM I" miała 150 dni ważności po doładowaniu za 50zł (i w gratisie 512MB pakietu równego ważności)
"nowa" czyli "RBM II" ma 100dni i 2GB

jak znajdę "stary" SIM to wrzucę jego fotkę znalazłem, kolorki slabo mi wyszły, ale chyba każdy skojarzy kolor "mocno-fioletowy"
Na Fakt Mobile zostało mi wazne konto do 20.08 jesli teraz przejde to RBM5 LTE bedzie do tej daty? Oczywiście po przejściu doładowanie za 50pln

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
będzie 14 dni od przejścia jeśli się nie mylę, sprawdź aktualny regulamin

po doładowaniu za 50 zł oczywiście będzie 100 dni od daty doładowania
A ja mam pierwszy poważny problem z play'em a zasadniczo dwa
a) Spadek sygnału + brak ładowania stron ew. chwilę działa po zalogowaniu modemu do sieci. Ale strzelam, że ma to związek z burzą.
b) Gorsza rzecz o godzinie 9:00 dostaje SMS, że DIL jest wyłączony - OK. Praktycznie nic nie pobieram, o 18:30 SMS, że DIL włączony. Zaczynam pobieranie. O 0:30, sms, że wyczerpałem transfer. O 10:00 napisany w innym stylu, SMS, że DIL włączony.

Jaja jak berety. Reklamacja do playa, stwierdzili, że sesja trwała od 4:00 do 0:30 i w tym czasie pobrałem 5.5GB. Co w sumie przy ~2mbps pokrywa się od 18:30 do 0:30.

Reklamacja zamknięta negatywnie, a ja do nich chciałem numer przenosić...

[Obrazek: USHmnvL.png]
z kumulacji doładowań możesz odpalić jakiś pakiet nawet "na bogato", choć cykliczny za 5zł wystarczy
po następnym doładowaniu go wyłączysz

grzech1991 napisał(a):Reklamacja zamknięta negatywnie, a ja do nich chciałem numer przenosić...
może to "kara" za notoryczne przekraczanie FUP Big Grin

pomijając to, przenoszenie numeru do Play jest raczej złym pomysłem - jest wprawdzie najtaniej, ale jakość usług jest najniższa wśród dużych operatorów komórkowych (choćby słynny "zasięg 4 sieci" w niczym nie pomaga, skoro rozmowy są zrywane przy przechodzeniu w roaming…)
Teraz są nowe, za 6 zł 600 MB Big Grin

No ale szkoda tego 5.5GB, zwłaszcza, że to nie było z mojej nieuwagi...
chyba masz jakąś inną taryfę niż RBM II

a tak z innej beczki to w Virgin dostałem powiadomienie SMS o wyczerpaniu środków z pakietu, mimo, że jeszcze są
A faktycznie, 5 zł tak to jest jak się po nocy siedzi... Wcześniej było 300mb.

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka
Zwiększyli pakiety wycofując 10/10/30.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie