Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E586 problem z połączeniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
A masz takiego E586 prosto z pudełka, nigdy jeszcze nie konfigurowanego?
To podłączasz modem do komputera przez USB, instalujesz sterowniki, wyłączasz Play Online, instalujesz Top NetInfo i w Ustawieniach->Komunikacja AT i PIN masz opcję wpisywania komend AT.
Polecenie:
AT^SYSCFG
Odpowiedź:
AT^SYSCFG

+CME ERROR: 50

Informacja:
Linie w których znajduje się znak "^" mogą nie być odpowiedzią na wysłaną komendę AT a dodatkową informacją wysłaną przez modem.

Nawet nie działa Wink
na końcu musi być znak zapytania
AT^SYSCFG?
i nie może to być AT^SYSCFG=? (to zupełnie inna komenda).
Mniej więcej widać, dlaczego nie polecam ręcznego wprowadzania tych poleceń Smile
Polecenie:
AT^SYSCFG?
Odpowiedź:

-----------------------------
To nie jest prawidłowa odpowiedź na to polecenie.
Ja się chyba po prostu zaopatrzę w ten modem i zobaczymy, tak na ślepo trudno mi się to sprawdza Smile
Natomiast modem nie używa playonline, tzn. wgrywa się coś ale to chyba tylko skrót do przeglądarki + sterowniki. Myślisz, że e586 współpracuje z wr1043ND? Albo chociaż e3131/e173-u2?
Bardzo wątpię, ale bez testów Cezarego wiele powiedzieć się nie da.
@grzech1991: O openwrt mówisz, bo 1043 nie ma wsparcia dla 3G. Więc działa e3131s-2/HiL:ink i e173u-2. e586 też powinien, bo nie wiedzę powodu dla którego nie miał by działać.
e586 to jednak router, nie wiadomo czy goły NDIS wystarczy dla OpenWRT. Czekam na dostawę, kiedyś może przyjedzie.
Zauważyłem dość ciekawą rzecz, wrzuciłem kartę plusa i router zjadł w 4h 25% baterii (normalnie 100% w 5h na aero2). Ciekawe czemu? Z moich obserwacji wynika, że gdy na regularnej karcie nie przesyła się dużych ilości danych - bateria bardzo powoli schodzi, natomiast gdy jest to aero2 - nie ma żadnego znaczenia.
A jaki miałeś sygnał sieci i średni transfer w tym czasie? W jakiej technologii pracował w Orange? bo jak 2G, to mnie to nie dziwi.
Sygnał 1 do 5 kresek. Transfer różnie od 1mbps do 4mbps. W orange - nie wiem, ja używałem karty plusa. Z tego co podpatrzyłem to nie schodził poniżej 3G (zresztą w opcjach jest ustawione WCDMA preferowane).
Rozumiem, że działacie na tym samym modemie, co autor poniższego wątku i u was przedstawiony problem z połączeniem nie istnieje?
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic21...l#11001483

Pytam, bo zamierzam zakupić ten modem.
U mnie działa bez problemu, trzeba tylko zmienić ustawienia na (wcdma preferowane) i łączenie automatyczne. Urządzenie mam z play'a.
U mnie wychodzi na to że wszystkie problemy z łączeniem wynikały z blokady ts11. Po wymianie i przeniesieniu blokady z karty problem zniknął. I życie stało się piękne.
Ostatnio odkryłem bardzo ciekawą rzecz.

Pisząc tutorial o sprawdzaniu BTSa z jakim się łączymy, postanowiłem wymusić 900 mhz w TNI. Robiłem to zanim plus się połączył z aero, skutkowało to całkowitym brakiem łączenia. Po fuzji,.efekt tego jest taki, że router łączy z internetem natychmiastowo. Tak jak na karcie innych operatorów. Śmiało polecam zabieg, jak ktoś ma taką możliwość Wink

Tapnięte z Galaxy S +
U mnie dość ciekawa sytuacja. Przy zasięgu jedna kreska, internet jest przez chwilę po czym znika (a router pokazuje, że jest nadal). Restart urządzenia, internet jest po czym znów go nie ma.

http://i46.tinypic.com/28gqzvn.png

Pójście do okna i działa jak złoto.
Kupiłem E586 z orange. Wcześniej używałem E3131 z Play ze zmienionym dashboardem od lesiolo.
Teraz mam porównanie między dwoma urządzeniami. Czy też zauważyliście, że połączenie nawiązywane za pomocą E586 jest mniej stabilne i wolniejsze? Niby prędkości są niemal identyczne, poniżej załącznik z testem z samsunga i9000 przy włożonej karcie aero2, oraz przez WiFi. Widać to doskonale na przykładzie włączonego radia internetowego lub przeglądania google maps gdzie szybkość jest na korzyść E3131.
Nie ma różnicy czy E586 przekazuje sygnał po kablu USB czy przez WiFi do komputera.
Czy jest możliwość na polepszenie połączenia przez E586?
Mam wyłączoną rezerwowalną przepustowość na pakiety QoS.
[Obrazek: 86a1bfae4fd0a.png]
Zrób mu przywrócenie ustawień fabrycznych, skonfiguruj i przetestuj ponownie - czasem to pomaga, może też nic nie dać Smile
Stron: 1 2 3
Przekierowanie