Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E586 problem z połączeniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy też macie tak na e586, że bardzo rzadko - ale jednak, pomimo zasięgu router nadal pokazuje brak usług? Po restarcie działa wszystko jak by nigdy nic....
Zamierzam wyposażyć się z e586, więc na dłuższym dystansie się nie mogę wypowiedzieć jak to (nie)działa. Z MF60 nie mam takich problemów.
Za to MF60 się rozłącza jak nic nie przesyłasz. Ja w dalekiej przyszłości planuję zakup MF60 dla dziewczyny, więc sobie go po testuję itd. Ogólnie na e586 nie narzekam. Mam już go ponad miesiąc a sytuacja opisywana była 1-2 razy.

Warto się pakować w routery mobilne, jeśli w środku pomieszczenia na zestawie e173u-2 + antena od e630 zasięg bywa nawet -113db i nie da się połączyć? Jednak najczęściej jest to 95-105. Myślałem, aby router na oknie postawić.
MF60 w razie czego ma złącze antenowe, więc to rozwiązuje problem. Jednak jak wspomniałem wiele razy - nie polecam MF6o do zastosowań stacjonarnych.
Lepiej kupić router tp-linka? W sumie to chodzi o rozdzielenie na dwa urządzenia w domu, ale przydało by się w razie czego wynieść z telefonem - chociaż z drugiej strony, nie musiało by to być.
Oczywiście, że lepiej (i taniej) tplink. Natomiast jak chcesz mobilny, to będę testował niedługo MR3040 - zobaczę jak to cudo się sprawuje z tą bateryjką.
Mi e586 wyswietla insert sim ale po jakiejs chwili odpala i wyswietla
26017 ruter z 3.
Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Czy taniej to ja nie wiem, używany e585 - 200zł. Router tp-linka 100zł, modem bym sprzedał za 100zł i masz wszędzie internet.
Witam
Mam pytania dot. E586

Na czym polega odblokowanie tego modemu?
Chodzi mi o TS11 wiem jak się to odblokowuje przy modemach USB, ale nie wiem jak to jest w modemach mobilnych wifi.

Jak wygląda sprawa z automatycznym wznawianiem połączenia po 1 godzinie, czy przy E586 jest taka możliwość?
Odblokowanie (związane raczej tylko z modemami z oferty Play) robi się dokładnie tak samo dla modemów, jak i routerów - podłączamy przez USB, instalujemy sterowniki i wykonujemy procedurą opisaną tutaj: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-p...-e169.html
Hmm to tego typu modemy podłączamy normalnie pod USB, bo myślałem, że tylko przez Wifi odbywa się cała konfiguracja i komunikacja stąd moje pytanie.

A jak jest w takim razie z automatycznym wznawianiem połączenia?
E586 nie wymaga odblokowania.
TS11 powoduje długie logowanie się routera do sieci (około 1-3 minut).
Sprawdziłem wznawianie na grze guildwars - internetu nie było około 1-2 sekund.
grzech1991: nie wiem jak twój E586, ale ja miałem w ręku 2 sztuki z Play i one kompletnie odmawiały zalogowania do sieci Aero2, natomiast działają bez pudła po "odblokowaniu". Natomiast są E586 bez brandowania Play i te działaj faktycznie bez problemu.
Ja mam z play'a. Niczego nie odblokowałem, bo jak go dostałem nawet nie wiedziałem, że taka metoda istnieje. Dodałem profil, ustawiłem w PA wcdma (później chyba przestawiłem na automat) i działa. Być może, ustawienie wcdma = wymuszenie. Czemu tak miałem? Nie wiem, router dostałem co prawda z umowy abonamentowej (kupiłem na allegro) ale całe pudełko było zaplombowane.
Sama zmiana na WCDMA to za mało, no chyba, że zrobiłeś to za pomocą TNI.
Nie zmieniałem, bo nawet nie wiedziałem, że TNI w jakikolwiek sposób komunikuje się z e586 co dowodzi to: http://aero2forum.pl/showthread.php?tid=...55#pid3455 Tongue
Po podłączeniu przez USB - ale owszem, ale tak - komunikuje się "prawie" normalnie.
Jakub - wiem o tym teraz, tylko twierdzę, że korzystałem z aero a nawet nie wiedziałem o jego odblokowaniu.
Dlatego w sumie chętnie zobaczyłbym odpowiedź tego modemu na polecenie AT^SYSCFG? prosto po wyjęciu z pudełka. Może po prostu Huawei nie do końca prawidłowo wykonał swoją pracę w tym egzemplarzu?
Jak je wykonać? Bardzo chętnie to zrobię.

Tapnięte z Galaxy S +
Stron: 1 2 3
Przekierowanie