Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: DWR-956, Dovado "Pro" lub "Tiny AC" + E3372s-153?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Który router do LTE warto kupic : DWR-956, Dovado pro czy tiny ac z e3372s-153? Interesuje mnie przede wszystkim stabilny, dobre wifi ze wskazaniem na dual band i ac. Dovado pro ma tylko 2.4 GHz ale ma za to dodatkowy port usb. Czy te dwie anteny dzialaja lepiej niz jedna przy tiny ac ? Czy moze tak samo?w czym pro jest gorszy lub lepszy od tiny ac i dwr 956? Czy dwr 956 ma jskies wady?Jak z zasiegiem wifi?
-mamy dwie konkurencyjne firmy D-Link vs DOVADO; tu bez dwóch zdań ta „mniej znana” firma wielokrotnie lepiej dba o wsparcie swoich produktów;
*o D-Link`ach i ich „wsparciu” pisałem tu i ówdzie na forum, zresztą jak i o sup DOVADO ale w nieco innym tonie;

-zachęcając do dyskusji / nie wdając się w szczegóły: jeśli zależy Ci na szeroko pojętej „jakości”
(07-10-2015 22:30)malojk napisał(a): [ -> ](...) stabilny, dobre wifi ze wskazaniem na dual band i ac (...)
z trzech wymienionych modeli skłaniałbym się ku rozwiązaniom DOVADO;

(07-10-2015 22:30)malojk napisał(a): [ -> ](...) Dovado pro ma tylko 2.4 GHz ale ma za to dodatkowy port usb (...)
-osobiście, mimo „zainteresowania” drugim portem, ostatecznie do niczego mi się nie przydał (co prawda idea stworzenia sieci opartej o dwa modemy, dwie sieci, auto przełączanie - Smile ), bardziej przydatny był 4 portowy SWITCH;

(07-10-2015 22:30)malojk napisał(a): [ -> ](...) Czy te dwie anteny dzialaja lepiej niz jedna przy tiny ac ? Czy moze tak samo? (...)
- jak to z bezprzewodową dużo zależy od „tła”; na moje potrzeby nie widziałem znaczących / zauważalnych różnić w PRO vs TINY_AC, ale też nie miałem infrastruktury do ciekawszych testów; w teorii PRO powinno pokryć większy teren lub przynajmniej stabilniej;

-PRO vs TINY AC – odsyłam do specyfikacji, w skrócie: różna liczba portów, dwie vs jedna antenka, dwa porty USB vs jeden, dodatkowe standardy WiFi, nowy vs starszy produkt, wielkość; sama responsywność na podobnym poziomie ew. na korzyść AC;

-co do DWR-956 – nie miałem, ciężko się wypowiedzieć; niemniej D-Link (problemy ze wsparciem) i z dostępnością krucho z tego co widzę;

Pozdrawiam.
bakahk.
Super dzieki.juz zakupilem tiny ac i testuje z e3372 hilink.
Mam pyranie . czy tiny obsluguje kody ussd? Albo jak wejsc z przegladarki na modem bez jego odlanczania i wpinania do kompa?
wyboru już dokonałeś, więc ten wątek poświęcony alternatywom różnych producentów pozostawmy w spokoju

link do dalszej dyskusji dotyczącej Dovado Tiny AC
http://forum.jdtech.pl/Watek-dovado-tiny...7#pid33407
tam znajdziesz też odpowiedzi (skopiowałem treść z pytaniem do przeniesionego posta z wątku poświęconego Tiny, jak się okazało jest to praktycznie 2x to samo innymi słowami)

przypomnę jeszcze, że Tiny AC jest CAŁKOWICIE innym routerem od Dovado Tiny

PS nie dublujemy wątków. nie dublujemy pytań - wystarczy raz zadać pytanie we właściwym miejscu
A taki dwr 956 obsluguje kody ussd?
malojk napisał(a):A taki dwr 956 obsluguje kody ussd?
nie wiem - na D-Linka się "obraziłem" dawno temu, wystarcza mi, że z "profesjonalnym" g***nem tej firmy muszę się użerać w robocie (a jakoby profesjonalny dsr-1000 oczywiście nie wspiera USSD)

ale chyba musisz zrozumieć jedno - dla wsparcia USSD potrzebujesz modemu klasycznego (czyli inaczej: tradycyjnego/RAS/serial)

HiLinki NIE są wspierane jako takie, bo nie są traktowane jak modemy (mam na myśli funkcje wymagające bezpośredniego odwołania do modemu czyli takie jak SMS czy USSD)

(póki co, jak wspomniałem wcześniej, w wątku o Tiny AC - może za jakiś czas pojawi się oprogramowanie dla routerów wspierające HiLinkowe API, ale tego nie wiemy, a wsparcie jeśli się ma pojawić to zapewne najpierw będzie w openwrt, a dopiero później producenci routerów wykorzystają te rozwiązania lub nie)

i jeszcze jedno - skoro masz HiLinka, to wsparcia dla SMS i USSD musisz szukać w jego webUI, a nie w routerze

nie na temat - widzę, że szukałeś rozwiązań "pudełka", ale obsługę USSD można uzyskać w openwrt i gargoyle by obsy, jakkolwiek:
0) to nie jest rozwiązanie "z pudełka" i wymaga przyswojenia całkiem sporej porcji wiedzy
1) wymaga to routera mającego przynajmniej 8MB flasha (można i na sprzęcie o "cieńszej" specyfikacji, ale jest to bardziej upierdliwe) oczywiście nadającego się do takiej modyfikacji (zapewne nadaję się do tego sprzęt na wybranych rodzinach SoC Atheros ar71xx choć być może jest to możliwe też na sprzęcie z innymi prockami)
2) sama zmiana na alternatywny soft to za mało - trzeba doinstalować dodatkowe pakiety
3) tak jak zawsze wymaganiem podstawowym jest… modem tradycyjny, a NIE HiLink
4) obsługa USSD jest dostępna z konsoli, a nie z webowego interfejsu (są pluginy, ale niemal idę o zakład, że nie mają funkcji której potrzebujesz)
5) nawet wśród modemów tradycyjnych nie każdy jest obsługiwany (choć popularne modele Huawei tak)
6) w trybie wymuszonego LTE nie ma obsługi USSD na żadnym modemie (USSD z zasady działa tylko w trybie 3G i 2G)
7) tu jest miejsce na tradycyjne ostrzeżenia - robisz wszystko na własną odpowiedzialność, nie odpowiadamy za uszkodzenie sprzętu itd.

mam wrażenie, że próbujesz" strzelać z armaty do muchy", większość (jeśli nie wszystkie) rzeczy które można uzyskać przez USSD można też uzyskać w inny sposób (SMS, konto online przypisane do karty SIM u operatora, aplikacja mobilna itd.)

PS przenoszę ten fragment do wątku na temat wyboru routera, bo znowu temat się rozmywa…
(tu
http://forum.jdtech.pl/Watek-dovado-tiny-ac
piszemy o Tiny AC)

PPS tak wiem ten ^ temat zawiera wątki poboczne - nie zawsze da się tak moderować aby uzyskać pełną klarowność tematu, a w każdym razie ja nie mam tyle czasu, by walczyć z wiatrakami

na innych forach dostałbyś pewnie zjebkę za rozmydlanie tematu, gdy są inne pasujące wątki do twojego zagadnienia
Przekierowanie