Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tanie utrzymanie numeru stacjonarnego
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Wiem, że to nie temat wątku, ale:

grzech1991 napisał(a):już orange w abonamencie za 37 zł daje 100 minut na połączenia międzynarodowe...


Rebtel jako usługa voipovo telefoniczna daje np. nolimit do USA za free, a na "cały" świat za 45 zł. W połączeniu z kartą SIM Rebtela masz praktycznie bez dodatkowych opłat. Problem pojawiłby się w momencie, gdy podpięta jest jedna karta, ale chyba można rodzielić to na 2 konta. Może kiedyś spróbuję tak to rozdzielić.
Natomiast Rebtel jako operator komórkowy póki co kuleje. Mi nadal nie potwierdzili, że zachowuję nr tymczasowy i dziś mi padły połączenia wychodzące.
Nie wiem jaki no-limit, możesz dzwonić na stacjonarne w USA z polski, bez limitu ale pod warunkiem korzystania z aplikacji?

U mnie odpada, bo dziadek z tego korzysta. On nie lubi kombinowania. Więc najprościej jest zmienić linię z analogowej na voipa.
No chyba i w aplikacji i przez nr wirtualny. Masz pakiet normalnie dostępny na stronie konta Rebtel.
[attachment=2858]
lol dobre Big Grin

Happycall odpisał,, że u nich wszystko tym razem ok.

Zastanawiam się co jest przyczyną. Problem wygląda tak, że ja słabo słyszę kogoś (czyli problem z downloadem u mnie). Sęk w tym, że łącza 150mbps nie jestem w stanie wysycić. Problem jest zawsze w niedzielę czy świeta.

Happycall kazał zmienić konfigurację routera, z kolei ja nie jestem przekonany. Skoro problem jest czasem, to chyba nie jest wina u mnie? Dodatkowo czy jeśli zapchany jest upload, to bramka może zrzucić kodeki na jakieś gorszej jakości?
grzech1991 napisał(a):czy jeśli zapchany jest upload, to bramka może zrzucić kodeki na jakieś gorszej jakości?
kodeki są dobierane w trakcie inicjacji połączenia, raczej powinieneś zadbać o QoS na routerze (by nie mieć w 100% wysyconego uploadu, albo zarezerwuj 64kbps dla VoIP)
ok, tylko jak zrzucę upload do 0, to nie powinna wrócić jakość rozmowy?

Spróbuję na chwilę zmienić operatora po rozmowie jeśli będą problemy. Po drugie happycall twierdzi, co któryś kB ucina rozmowę (zgadza się), ale to problem z... downloadem a nie uploadem. Na dodatek nawet na maksa obciążonym łaczu teamspeak działa bez problemu.

Będę dalej diagnozował, póki co mam pomysły to chociaż tyle.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie